Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 106

Θέμα: Suzuki address 125 ?

  1. #16
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.032
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14

    Το θεμα ειναι οτι θα κανω καθημερινα 80-90 χλμ τα πιο πολλα σε ανοιχτο δρομο και το 90αρι κακα τα ψεματα δεν μαζευει χιλιομετρα.



    Σε τετοια περιπτωση και το 125 θα ειναι λιγο, βεβαια καλυτερο απο το cub

    Κανα ιννοβα μεταχειρω ειδες?

    Κοντα στο χιλιαρικο βρισκεις

  2. #17
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    Και το δικο μου στην πενα ειναι (μοντ. '91). Εχει κοντα στα 100.000 χλμ και εγινε γενικη επισκευη στον κινητηρα πριν 2-3.000 χλμ με γνησια ανταλλακτικα.
    Το θεμα ειναι οτι θα κανω καθημερινα 80-90 χλμ τα πιο πολλα σε ανοιχτο δρομο και το 90αρι κακα τα ψεματα δεν μαζευει χιλιομετρα.



    80 -90 xlm se ανοιχτο δρομο με παπι?

    μου θυμιζεις εμενα , η μονη περιπτωση που μπορει να σε βοηθησει ειναι το crypton x

  3. #18
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    το χω απο τον Δεκέμβρη...
    και του χω πιει το αίμα! δεν λέει ΟΥ...

  4. #19
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tropeas
    το χω απο τον Δεκέμβρη...
    και του χω πιει το αίμα! δεν λέει ΟΥ...
    Για πες τιποτα παρα πανω ρε Λαμπρο.
    Ταχυτητα, καταναλωση, τιποτα τριξιματα κτλ, φρενα ?

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  5. #20
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xampos


    80 -90 xlm se ανοιχτο δρομο με παπι?

    μου θυμιζεις εμενα , η μονη περιπτωση που μπορει να σε βοηθησει ειναι το crypton x
    40 + 40 , δεν ειναι και τοσα πολλα



    btw, τι τελικη εχει το Χ ?
    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  6. #21
    old school gixxer Το avatar του/της alex14
    Εγγραφή
    27/01/2003
    Μηνύματα
    2.131
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Sapadak


    Σε τετοια περιπτωση και το 125 θα ειναι λιγο, βεβαια καλυτερο απο το cub

    Κανα ιννοβα μεταχειρω ειδες?

    Κοντα στο χιλιαρικο βρισκεις
    Alex και Honda ειναι ολιγον τι δυσκολο

    Μπαμπα μην πεφτεις !!!!
    __________________
    suzuki bandit 650
    suzuki dr250 djebel
    piaggio medley 150

  7. #22
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alex14
    40 + 40 , δεν ειναι και τοσα πολλα



    btw, τι τελικη εχει το Χ ?

    130 σε γκρεμο

    120 σε ευθεια

    με 100 πας ανετα

  8. #23
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Κατανάλωση με τιγκα γκάζι σχεδόν συνέχεια εντός πόλης ενα ρεζερβουάρ μέχρι την πρώτη κόκκινη γραμμή γύρω στα 120χλμ...
    εξω επαρχιακό ίσως και εως 140... αν έχει πολύ συνεχόμενο ανοιχτό γκάζι και τελική, 120-130... ίσως και 90 αν είναι όλα τα χιλιόμετρα 4η και τέρμα γκάζι.
    3μιση λίτρα γεμίζω σε αυτό το σημείο (απο την κόκκινη μέχρι πάνω απο την τελευταία)

    τώρα κάτι κουλά όσο είναι ειδικά κρύο με το ανοιγόκλειμα του γκαζιού , το injection μου τα κάνει και σε κατέβασμα κάτι σβυσίματα, αλλά σύνολο 5 μήνες τώρα , ζήτημα 3 φορές...

    σαν τελική πραγματική κοντερίσια και άνετα είναι τα 95-100, πραγματικά περίπου -5χλμ... δηλαδή 85-90...
    η 3η του είναι πολύ καλή και δυνατή ταχύτητα, και η 4η του δεν το κουράζει ακόμα και στην τελική του για ώρα...
    πιστεύω ότι το παπάκια αυτό μπορεί να τραβήξει και πολύ παραπάνω και ότι μαμαά είναι φτιαγμένο αρκετά συντηρητικά και σε γκάζι και σε απόδοση , για το λόγο του όρου "σκυλί".
    Ώστε να μην έρχεται στα όρια του και να έχει καλύτερη διάρκεια,
    άνετα πιστεύω με εξάτμιση, φίλτρο, αφαίρεση του αισθητήρα καυσίμου ή εκμετάλευσή του με προγραμματάκι θα αποδίδει πολύ καλύτερα... αλλά απο ότι έχω ακούσει η εξατμισούλα που δίνει η Yoshimura είναι βαβουριάρα...
    αυτά...

  9. #24
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αααα ξέχασα!!!
    ΦΟΒΕΡΟ μπροστινο φρένο!!!
    το χω ξαναπεί,
    τρομερή προοδευτικότητα πώστε να μην σε ρίξει απο το απότομο και να σε φρενάρει όμορφα δίνοντας σου σαν σε δευτερο σκαλί το "παραπάνω" φρενάρισμα...
    τα μπροστινά αμορτισέρ του καλά, αλλά με τις Αθηναϊκές Ελληνικές λακούβες μας ΔΥΣΤΥΧΩΣ φρεναριστά τερματίζουν και χτυπάνε , πονώντας σε ακούγωντας τα... (το σκέφτομαι να δω τι και πως μπορώ να κάνω κάτι)
    Δεν φταίει φυσικά το παπί, αλλά οι δρόμοι μας, που θέλουμε παντού εντούρο αναρτήσεις...
    τριξιματα και προβλήματα με πλαστικά ΤΙΠΟΤΑ,
    ο μόνος θόρυβος ακούγεται όχι πάντα και ελάχιστα κάποιες φορές απο το πίσω φρένο...

  10. #25
    Οχι και τόσο...νέο μέλος
    Εγγραφή
    21/04/2008
    Μηνύματα
    11
    Θα σου πω και γω τις εντυπώσεις μου από το address το οποίο έχω από πέρσι το καλοκαίρι και έχω ως τώρα 4.500 km.
    το αγόρασα και εγώ αγνοώντας τα κινέζικα.ήθελα ψεκαστό και ήμουν μεταξύ αυτού και του honda ενώ απέρριψα το yamaha λόγω υδρόψυξης (πιο πολύπλοκη κατασκευή και χωρίς λόγο, υψηλότερο κόστος συντήρησης, απαράδεκτα υψηλή, για παπί, τιμή αγοράς). το honda το απέρριψα λόγω των πολλών προβλημάτων που έχουν ακουστεί για το προηγούμενο μοντέλο και γιατί ήταν και ακριβότερο.
    όσον αφορά το suzuki έχει άψογη ποιότητα κατασκευής, δεν τρίζει πουθενά έως τώρα, πολύ καλή συναρμογή πλαστικών και ποιοτικά πλαστικά. η κατανάλωσή τουέίναι πραγματικά χαμηλή (και βέβαια έχει διακύμανση ανάλογα με την οδήγηση) και η τελική του είναι 110 km/h. για την ακρίβεια τα 100 τα βλέπεις άνετα ενώ μετά νιώθω την παρέμβαση του εγκεφάλου για περιορισμό της τελικής γύρω στα 110(ο κινητήρας φαίνεται να έχει καμία 10αρια km ακόμα). όσο για την εμφάνισή του, όλοι οι γνωστοί μου το θεωρούν το ομορφότερο.
    επίσης και ένας γνωστός μου που το έχει και έχει κάνει περίπου 1700km, κανένα πρόβλημα. πολύ ευχαριστημένος (και αυτός έχει μεγάλη εμπειρία σε 2 τροχα - εγώ όχι)
    σήμερα αν ξαναγόραζα θα ξανάπαιρνα το ίδιο αφού όμως έριχνα και μια μάτια στο νέο kawasaki 130cc.
    α! και κάτι ακόμα. στα 3.700 km δεν μου έμπαινε η 4η. πήγα συνεργείο και μου άλλαξαν (σε 1 ημέρα) ένα δίσκο ο οποίος αλλάζει κυκλικά τις ταχύτητες (είχε σπάσει η υποδοχή της 4ης). μου είπαν ότι πρέπει να θεωρηθεί τυχαίο γεγονός η αστοχία υλικού καθώς δεν έχει ξαναπαρουσιαστεί (και εγώ πραγματικά δεν το κακομεταχειρίζομαι!!!). η εξυπηρέτηση πάντως του συνεργείου στην Κόρινθο ήταν πολύ καλή και μου πρόσφεραν και άλλο παπί αν ήθελα για την 1 ημέρα.
    αυτά και καλορίζικο!!!

  11. #26
    σήμερα αν ξαναγόραζα θα ξανάπαιρνα το ίδιο αφού όμως έριχνα και μια μάτια στο νέο kawasaki 130cc.


    of topic
    ρε παιδια ψαχνω σε ολο το forum για το kawa 130 και δεν βρικα κατι
    για ριχτε κανα link
    GEOPS

  12. #27
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    http://www.yingyongmotorcycle.com/Ka.../KazeZX130.htm

    ήδη κυκλοφορεί και στην modenas εκδοχή του.. το πρασινάκι πολύ ωραίο..

  13. #28
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    και εμένα τα χιλιόμετρα απο 17 Δεκ 07 είναι 4200+ κ;αι μετά την περιήγηση Πελοπονήσου θα εκτοξευτούν!!! :rotflmao:

  14. #29
    Καλώς τα παιδιά Το avatar του/της liospi
    Εγγραφή
    18/10/2004
    Μηνύματα
    267
    Το αγόρασα και γω σήμερα 2 μηνών με 3500 χλμ. (ασημί-μαύρο). πολύ καλό μου φάνηκε στα πρώτα 100χλμ. που του έκανα (χωρίς βέβαια να τα σπάει). Ελπίζω να με ανταμείψει στο θέμα κατανάλωση και ευκολία για την πόλη.

  15. #30
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    7400 σε 6μηνες τα χιλιόμετρά του και παραμένει σκυλί....

Σελίδα 2 από 8 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Κατανάλωση Kawasaki joy-r 125 vs Suzuki address 125 vs Deytona Nova 100
    από edie στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2010, 19:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF