Σελίδα 19 από 142 ΠρώτοΠρώτο ... 914151617181920212223242969119 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 271 έως 285 από 2116

Θέμα: Ποδήλατα

  1. #271
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    W arum nicht?
    μιλάμε τότε!

  2. #272
    της γειτονιας σας Το avatar του/της BELZEBOYLIS
    Εγγραφή
    09/11/2005
    Μηνύματα
    872
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    Ποικιλο Όρος με θεα το Θριάσιο πεδίο... ideal boommax, όλα μαμα!


    πως έφτασες εκεί?????

  3. #273
    Την Πέμπτη πηγαίνοντας στο σπίτι της φίλης μου είδα ότι είχε παρατήσει εκεί, πριν μερικές μέρες, το ποδήλατο της μια κοινή μας φίλη.

    Αναλαμπή, παράτησα την μηχανή παρκαρισμένη απο κάτω και το κυκλοφορώ απο τότε εντός πόλης (Κόρινθος), mountain, παλιό, ψιλοχρέπι, φτηνό. Με σκίζει στο πόνο λόγο πολύ σκληρής σέλας. Ιδρώτας μιας και κάνω 6 xlm τουλάχιστον κάθε πρωί + άλλα 3 το απόγευμα λόγο καθημερινής διαδρομής. Σκέφτηκα να μην βγάλω το παπί φέτος και αράζω την μηχανή για εντός πόλης διαδρομές όπως κάθε χρόνο και να κινηθώ με ποδήλατο. Όσο αντέξω γιατί δεν λέει στους +35 να τρέχω με ποδήλατο. Αλλά θα το ξεκινήσω.

    Τι να πάρω λοιπόν? Σκέφτομαι μέχρι 100-150 ευρώ για χρήση εντός πόλης. Ψάχνω για αρχή μήπως βρω κανένα καλό μεταχειρισμένο απο φίλους που ασχολούνται με το σπορ. Καινούριο καλό και τόσο φτηνό δεν το βλέπω S/M δεν πάω να το ψωνίσω. Καμία καλή ιδεα για εντός πόλης διαδρομές καθημερινές? city or mountain?

  4. #274
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BELZEBOYLIS
    πως έφτασες εκεί?????
    με το πετάλι!


    απο Άλσος Χαϊδαριου σε παει ο δρομος μονος του, γυρω γυρω!

    αν θελεις κανονιζουμε να παμε παρεα Κολοκοτρωνη με το καφε παντελόνι!

  5. #275
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Την Πέμπτη πηγαίνοντας στο σπίτι της φίλης μου είδα ότι είχε παρατήσει εκεί, πριν μερικές μέρες, το ποδήλατο της μια κοινή μας φίλη.

    Αναλαμπή, παράτησα την μηχανή παρκαρισμένη απο κάτω και το κυκλοφορώ απο τότε εντός πόλης (Κόρινθος), mountain, παλιό, ψιλοχρέπι, φτηνό. Με σκίζει στο πόνο λόγο πολύ σκληρής σέλας. Ιδρώτας μιας και κάνω 6 xlm τουλάχιστον κάθε πρωί + άλλα 3 το απόγευμα λόγο καθημερινής διαδρομής. Σκέφτηκα να μην βγάλω το παπί φέτος και αράζω την μηχανή για εντός πόλης διαδρομές όπως κάθε χρόνο και να κινηθώ με ποδήλατο. Όσο αντέξω γιατί δεν λέει στους +35 να τρέχω με ποδήλατο. Αλλά θα το ξεκινήσω.

    Τι να πάρω λοιπόν? Σκέφτομαι μέχρι 100-150 ευρώ για χρήση εντός πόλης. Ψάχνω για αρχή μήπως βρω κανένα καλό μεταχειρισμένο απο φίλους που ασχολούνται με το σπορ. Καινούριο καλό και τόσο φτηνό δεν το βλέπω S/M δεν πάω να το ψωνίσω. Καμία καλή ιδεα για εντός πόλης διαδρομές καθημερινές? city or mountain?
    Η Kόρινθος είναι απο τις λίγες πόλεις σχετικά επίπεδες... πήγαινε μεχρι Λουτρακι απο Ποσειδωνία , μέχρι τους καταρακτες και πάλι πίσω, σιγά σιγά συνέχιζε μεχρι να φθασεις Περαχωρα και στο τέλος Πίσια! Μετά θα λέγεσαι ποδηλάτης!

  6. #276
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    Την Πέμπτη πηγαίνοντας στο σπίτι της φίλης μου είδα ότι είχε παρατήσει εκεί, πριν μερικές μέρες, το ποδήλατο της μια κοινή μας φίλη.

    Αναλαμπή, παράτησα την μηχανή παρκαρισμένη απο κάτω και το κυκλοφορώ απο τότε εντός πόλης (Κόρινθος), mountain, παλιό, ψιλοχρέπι, φτηνό. Με σκίζει στο πόνο λόγο πολύ σκληρής σέλας. Ιδρώτας μιας και κάνω 6 xlm τουλάχιστον κάθε πρωί + άλλα 3 το απόγευμα λόγο καθημερινής διαδρομής. Σκέφτηκα να μην βγάλω το παπί φέτος και αράζω την μηχανή για εντός πόλης διαδρομές όπως κάθε χρόνο και να κινηθώ με ποδήλατο. Όσο αντέξω γιατί δεν λέει στους +35 να τρέχω με ποδήλατο. Αλλά θα το ξεκινήσω.

    Τι να πάρω λοιπόν? Σκέφτομαι μέχρι 100-150 ευρώ για χρήση εντός πόλης. Ψάχνω για αρχή μήπως βρω κανένα καλό μεταχειρισμένο απο φίλους που ασχολούνται με το σπορ. Καινούριο καλό και τόσο φτηνό δεν το βλέπω S/M δεν πάω να το ψωνίσω. Καμία καλή ιδεα για εντός πόλης διαδρομές καθημερινές? city or mountain?
    Με 100-150 ευρω δυστυχως δεν παιρνεις τιποτα αξιολογο...μονο σαβουρα που θα σιχτιριζεις την ωρα και τη στιγμη που την αγορασες.

    Το ΜΤΧ ειναι μια καλη λυση, αλλα ακομα καλυτερο ειναι με τα λεφτα που διαθετεις να αναβαθμισεις το MTB που εχεις.

    Ενα ζευγαρι τροχων & λαστιχα δρομου (οχι τρακτερωτα...) & μια ανετη σελα και εισαι κομπλε...ψαξτην και λιγο με την μεταδοση, ειναι πολυ απλη σε λειτουργια και μια ρυθμιση μπορει να εξομαλυνει πολυ το δουλεμα της.

    Τα city ειναι λιγο demi σαν ποδηλατα, καλυτερα ενα μεταποιημενο σε city ΜΤΒ αν το budget ειναι μικρο.

    υ.γ.1 προσεχε...αν κολησεις με τα ποδηλατα θα χωσεις πολυ χρημα! Το οτι με ενα μικρο -σε σχεση με τις μοτοσικλετες- ποσο μπορεις να αναβαθμιζεις ή να αγορασεις καινουργιο μοντελο ειναι απιστευτα δελεαστικο! Με 1.500 ευρω αγοραζεις ποδηλατο που σε αντιστοιχια με τις μηχανες ειναι στη κλαση του CBR600RR ή ενος KTM 690 ENDURO/SM...τι λες; θα εμπαινες η δεν θα εμπαινες στο πειρασμο;

    υ.γ.2 Πανω απο ολα σημασια εχει βεβαια να κανεις ποδηλατο....ειτε προκειται για μεντελο των 200 ευρω, η για μοντελο των 2.500 ευρω...

    καλες βολτες!







  7. #277
    Αρχικά δημιουργήθηκε από el_hymador
    Με 100-150 ευρω δυστυχως δεν παιρνεις τιποτα αξιολογο...μονο σαβουρα που θα σιχτιριζεις την ωρα και τη στιγμη που την αγορασες.

    Το ΜΤΧ ειναι μια καλη λυση, αλλα ακομα καλυτερο ειναι με τα λεφτα που διαθετεις να αναβαθμισεις το MTB που εχεις.

    Αυτό ακριβώς φοβάμαι, ότι θα σκάσω κανα 100ρι και μετά θα θέλω άλλο σε μερικούς μήνες...

    Δυστυχώς δεν περισσεύουν φράγκα για παραπάνω, οπότε μονόδρομος το MTB για να πάρω κάτι σχετικά αξιόπιστο και ικανοποιητικό.
    Αυτό που έχω τώρα είναι ξένο και θα το δώσω πίσω σύντομα...

    Οπότε λέω να πάω για αρχή σε ένα ΜΤΒ και στο μέλλον του αλλάζω λάστιχα...

    Κόστος? καμια ιδέα?

  8. #278
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss

    Κόστος? καμια ιδέα?
    σε IDEAL με V-brakes και αν ειναι δυνατον με συμβατικο πηρουνι και οσο καλυτερη σειρα σαζμαν μπορείς!



    τα λαστιχακια τα λεπτά για το δρομο κανουν 15 ευρω το ζευγος

  9. #279
    thanks

    κόστος για καινούριο με ατά τα χαρακτηριστικά?

  10. #280
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    thanks

    κόστος για καινούριο με ατά τα χαρακτηριστικά?
    http://www.kassimatisbikes.gr/en/showprod.php?aa=74


    δυστηψως στα "πακετα" της IDEAL δεν υπαρχουν συμβατικα πηρουνια... ισως μπορεσει καποιος ποδηλατας να στο αφαιρεσει απο το πακετο και να σου βελτιωσει την τιμη!

  11. #281
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από LOUKILOUK
    Γεια σου julius
    Ρε παιδια ειμαστε πολλοι για τον Ολυμπο εδω? για πες ρε jul που την επαθες? νομιζω οτι εχεις χρονο να εισαι καλα ... εστω και με λιγοτερες προπονησεις, εγω στο τσακ την γλυτωσα στο alpamayo...τουμπα και κραμπα στην συνεχεια με εκαναν να κατηφορισω ιδιαιτερα προσεκτικα και με μονο στοχο τον υγειη τερματισμο... Ιδιοι στοχοι για πρωτη φορα και στον Ολυμπο θα τεθουν και βλεπουμε...για τον Ενιπεα τα εχω ακουσει και απο αλλου ρε συ Θανο, αλλα τελικα μεχρι τωρα μονο οταν την παταω την διαδρομη θυμαμε τι μου ελεγαν και καταλαβαινω τα λαθη μου... Θα στρωσω που θα παει?
    τα λεμε μαγκες

    Έπαθα θλάση χαμηλά στην μέση και με χτυπάει στο αριστερό ισχίο…… βασικά είχα πονάκια 2-3 εβδομάδες και απλά τα αγνοούσα μέχρι που έφτασα να μην μπορώ να περπατήσω…..

    Τελικά μετά από 2 μαγνητικές (μέση και ισχίο) και 1,5 μήνα φάρμακα και φυσιοθεραπεία έχω αρχίσει να έρχομαι στα ίσα μου.

    Έχω αρχίσει πάλι προπονήσεις αλλά έχω ρίξει τον ρυθμό μου και τα χιλιόμετρα της εβδομάδας στο 1/3 και αυτή την Κυριακή έκανα το πρώτο ορεινό σχεδόν long run (16,7κ) Χαϊδάρι.


    Τον Ενιπέα τον έτρεξα το χειμώνα, η πρώτη μου επαφή με ΤΟ βουνό…. Μαγευτικό τοπίο, hardcore διαδρομή αλλά τερμάτισα στο 3,48 με ευχάριστη αίσθηση. Βέβαια ως κερασάκι στο σύνολο της διαδρομής του Ιουνίου και με τον ήλιο να σε βαράει προφανώς θα είναι πολύ πόνος. Για εφέτος μια και ήρθαν έτσι τα πράγματα ελπίζω σε έναν αξιοπρεπή τερματισμό και ίσος να ξαναπάω τον Σεπτέμβριο στον ορειβατικό μαραθώνιο στοχεύοντας σε καλύτερο χρόνο.

    Άντε να κάνουμε καμιά προπόνηση όλοι παρέα ρε, εγώ πάω καθημερινά (από αυτή την εβδομάδα) στον στίβο στον Φλοίσβο συνήθως πρωί μέχρι τις 9 αλλά το συζητάω και για καμία απογευματινή προπόνηση.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  12. #282
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THANOS_KTM
    Εγγραφή
    28/02/2008
    Μηνύματα
    102
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Julius

    Τον Ενιπέα τον έτρεξα το χειμώνα, η πρώτη μου επαφή με ΤΟ βουνό…. Μαγευτικό τοπίο, hardcore διαδρομή αλλά τερμάτισα στο 3,48 με ευχάριστη αίσθηση. Βέβαια ως κερασάκι στο σύνολο της διαδρομής του Ιουνίου και με τον ήλιο να σε βαράει προφανώς θα είναι πολύ πόνος. Για εφέτος μια και ήρθαν έτσι τα πράγματα ελπίζω σε έναν αξιοπρεπή τερματισμό και ίσος να ξαναπάω τον Σεπτέμβριο στον ορειβατικό μαραθώνιο στοχεύοντας σε καλύτερο χρόνο.

    Άντε να κάνουμε καμιά προπόνηση όλοι παρέα ρε, εγώ πάω καθημερινά (από αυτή την εβδομάδα) στον στίβο στον Φλοίσβο συνήθως πρωί μέχρι τις 9 αλλά το συζητάω και για καμία απογευματινή προπόνηση.
    3.48 στο Ενιππέα?Ααααα εσύ είσαι καλός.!!!!!!

    Που μένεις?

  13. #283
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από THANOS_KTM
    3.48 στο Ενιππέα?Ααααα εσύ είσαι καλός.!!!!!!

    Που μένεις?
    Νέο Φάληρο, και συνήθως καθημερινές τρέχω πολύ πρωί (6-9) ή πολύ βράδυ (10-1) λόγω αυξημένων οικογενειακών υποχρεώσεων.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  14. #284
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ermiss
    thanks

    κόστος για καινούριο με ατά τα χαρακτηριστικά?
    Enalaktika mporeis na vreis paromoio podilato kalo metaxeirismeno me ligotera xrimata.

    des sto cyclist-friends.gr pezoune kati aggelies h' akoma kalytera vale mia aggelia zitisis kai sigoura tha vrethoun diathesima sta lefta poy theleis na doseis.
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  15. #285
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Σκέφτομαι και εγώ να πάρω ένα ποδηλατάκι για προπόνηση το καλοκαίρι τα απογεύματα.
    Η χρήση που θέλω να του κάνω είναι η εξής :

    Ασφάλτινες διαδρομές σε επαρχιακό δρόμο
    Μονοπατάδες (διαδρομές που κάνω και με το enduro)

    & υπάρχει και μεγάλη κ@βλ@ για downhill, χύμα από βουνά. Δόξα το Θεό στο χωριό μου παίζει πολύ πράγμα.

    Καταλαβαίνω ότι μάλλον δε παίζει ποδήλατο να τα συνδυάζει όλα αυτά. Ίσως & με ένα δεύτερο set λάστιχα - τροχούς?

    Budget : Μέχρι 400 - 450 euros.


    Π.χ αυτό τι λέει? Μου κάνει?


    http://cyclist-friends.gr/showthread.php?t=10232

Παρόμοια θέματα

  1. Ktm & ποδηλατα
    από el_hymador στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 115
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2008, 14:06
  2. Κατάστημα με ποδήλατα κανείς..?
    από motaba στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/07/2007, 09:06
  3. Απαντήσεις: 60
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2007, 21:35
  4. Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2007, 23:52
  5. ΠΟΔΗΛΑΤΑ ΓΙΑ ΟΛΑ ΤΑ ΓΟΥΣΤΑ
    από kostasvar στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 15/03/2006, 10:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF