Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Που θα βρω μανίσια εξάτμιση...

  1. #1
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414

    Που θα βρω μανίσια εξάτμιση...

    ...για Tenere 660 μοντέλο '91 - '97 ρε παιδιά; Έτσι καμιά μεταχειρισμένη να κάνω τη δούλειά μου, αλλά χωρίς σαπίσματα... Έχω βάλει και αγγελία εδώ και 2 μήνες αλλά τίποτα. Είτε ολόκληρη, είτε μόνο τελικό. Είναι για εξυπηρέτηση ενός συγγενή, πιστού στο συγκεκριμένο μηχανάκι.
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  2. #2
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    Φίλε Locksmith, μπορεις να βαλεις τελικό από μαμισιο XT 600 (αυτό που έβγαινε μέχρι το 2003).
    To έχω δεί πάνω σε tenere, μοιάζει πολύ με το δικό του, είναι αρκετά μικρότερο σε όγκο.
    Φαντάζομαι ότι το θέλεις για να καλύπτει προδιαγραφές θορύβου οπότε θάσαι μια χαρά!
    Σίγουρα θα είναι πολύ πιο εύκολο να βρεθεί!
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
    Φίλε Locksmith, μπορεις να βαλεις τελικό από μαμισιο XT 600 (αυτό που έβγαινε μέχρι το 2003).

    Ενα τέτοιο τελικό (03) κάθεται και περιμένει κάπου στην Αθήνα. Αν το θέλει κάποιος το δίνω.
    safety doesn't happen by accident

  4. #4
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Αυτό που ενδιαφέρει τον ξαδερφό μου είναι να βρίσκεται σε αρμονία με το πλαϊνό πλαστικό το οποίο φουσκώνει για να βγει η εξάτμιση. Εαν η εξάτμιση που λέτε είναι πιο στενή σε πάχος, ίσως το χρωμιομένο προστατευτικό της να μην είναι στην ίδια ευθεία με το πλαστικό. Εαν μου βρίσκατε μια φωτογραφία για να καταλάβουμε καλύτερα τι εννοείτε, θα το εκτιμούσα. Αν θέλεις VANDA ( η γνωστή κακιά; ) δώσε μου και μια τιμή, είτε εδώ είτε με πμ. :smilea:

    Σχετική Αγγελία
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  5. #5


    Δεν έχω ιδέα πώς θα κάθεται στο τενερέ... ψάξτο λίγο αν θέλεις και αν αποφασίσεις ότι σου κάνει του ΧΤ, είναι δικό σου.
    safety doesn't happen by accident

  6. #6
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    Μια χαρά κάθεται στο τενερε!
    Το έχει κάνει ένας τύπος που είναι κοντα στη δουλεια μου.
    Αν δεν είχα και εγώ τενερε, αυτό με έκανε να το προσέξω, δεν θα καταλαβαινα εύκολα τη διαφορά.
    Θα επιχειρήσω να το βγάλω φωτο καποια στιγμή και να το δεις.
    Όπως και νάναι όμως, δεν είναι ακριβώς όπως το μαμίσιο.
    Στα μεταχειρισμένα έψαξες? Δύσκολο όμως πολυ...
    Αλλιως... YAMAHA genuine parts

    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  7. #7
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Antwnis
    Μια χαρά κάθεται στο τενερε!
    Το έχει κάνει ένας τύπος που είναι κοντα στη δουλεια μου.
    Αν δεν είχα και εγώ τενερε, αυτό με έκανε να το προσέξω, δεν θα καταλαβαινα εύκολα τη διαφορά.
    Θα επιχειρήσω να το βγάλω φωτο καποια στιγμή και να το δεις.
    Όπως και νάναι όμως, δεν είναι ακριβώς όπως το μαμίσιο.
    Στα μεταχειρισμένα έψαξες? Δύσκολο όμως πολυ...
    Αλλιως... YAMAHA genuine parts




    για κατσε ρε συ...


    ποιο τενερε ειχε ο φιλος σου?

    μηπως ηταν το 600?

    γιατι το 600 εχει ιδιο κινητηρα με το ΧΤ 600 αλλα το 660 Τενερε εχει διαδορετικο...



    Για τσεκαρε ποιο τενερε εχει ο φιλος σου.



  8. #8
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: Που θα βρω μανίσια εξάτμιση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    ...για Tenere 660 μοντέλο '91 - '97 ρε παιδιά; Έτσι καμιά μεταχειρισμένη να κάνω τη δούλειά μου, αλλά χωρίς σαπίσματα... Έχω βάλει και αγγελία εδώ και 2 μήνες αλλά τίποτα. Είτε ολόκληρη, είτε μόνο τελικό. Είναι για εξυπηρέτηση ενός συγγενή, πιστού στο συγκεκριμένο μηχανάκι.


    Αν εχει τη μαμα εξατμηση(ας ειναι και σαπια) μπορει να παει με αυτη σε εναν εξατμησα και να του φτιαξει μια ιδια ανοξειδοτη μαλιστα που θα κρατησει και για παντα μιας και του αρεσει το μηχανακι του και δε θα θελει να το πουλησει...




  9. #9
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414

    Re: Re: Που θα βρω μανίσια εξάτμιση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από p@nos
    Αν εχει τη μαμα εξατμηση(ας ειναι και σαπια) μπορει να παει με αυτη σε εναν εξατμησα και να του φτιαξει μια ιδια ανοξειδοτη μαλιστα που θα κρατησει και για παντα μιας και του αρεσει το μηχανακι του και δε θα θελει να το πουλησει...
    Εκεί ακριβώς είναι που έρχεται και το πρόβλημα του θορύβου στο προσκήνιο... Δεν θέλει θόρυβο παραπάνω γι αυτό θέλει να βρει μανίσια. Η αλήθεια είναι πως αυτός πήγαινε βουρ για καινούργια γνήσια αλλά τον σταμάτησα και του είπα ότι θα του ψάξω να του βρω εγώ, γιατί οι κανονικοί άν8ρωποι του λέω, βάζουν aftermarket εξατμίσεις και τις μανίσιες τις έχουν αμανάτι..!

    Τώρα αν μπορείς να βγάλεις φωτό το tenere του ανθρώπου που βρίσκεται κοντά στη δουλειά σου φίλε Αντώνη, θα ήταν μια πολύ καλή περίπτωση και θα μας βοηθούσε πολύ. Ευχαριστώ.
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  10. #10
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809

    Re: Re: Re: Που θα βρω μανίσια εξάτμιση...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    Εκεί ακριβώς είναι που έρχεται και το πρόβλημα του θορύβου στο προσκήνιο... Δεν θέλει θόρυβο παραπάνω γι αυτό θέλει να βρει μανίσια. Η αλήθεια είναι πως αυτός πήγαινε βουρ για καινούργια γνήσια αλλά τον σταμάτησα και του είπα ότι θα του ψάξω να του βρω εγώ, γιατί οι κανονικοί άν8ρωποι του λέω, βάζουν aftermarket εξατμίσεις και τις μανίσιες τις έχουν αμανάτι..!





    Βρε συ δεν καταλαβες τι ειπα...

    Κατσε να το πω λιγω πιο λιανα...


    Αυτο που μπορει να κανει ειναι, αν εχει τη μαμησια εξατμιση, να παει σε εναν εξατμησα, ο οποιος θα την κοψει, θα κανει ενα αντιγραφο του εσωτερικου της και να φτιαξει μια καινουρια,ανοξιδοτη αν θελει, η οποια θα ειναι ιδια ακριβως με τη μαμησια, θα κανει τον ιδιο θορυβο, και δεν προκειτε να σαπισει και ποτε...

  11. #11
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    Ναι το καταλαβαίνω κι αυτό αλλά και να μπει στον κόπο ο εξατμισάς να μη την κάνει ελευθέρας, θα χρεώσει αρκετά πολλά!.. Αν πει να κάνει τα χωρίσματα και τις σωλήνες μέσα κλπ. Θα του πω να το ρωτήσει κι αυτό αν είναι μήπως υπερβάλλω και αν πράγματι είναι έτσι, σώθηκε. Στην LPA θα του πω να πάει, Θεσσαλονίκη, πολύ καλή ποιότητα.

    Προς το παρόν όμως, ισχύει η αναζήτηση...
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

  12. #12
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Locksmith
    Ναι το καταλαβαίνω κι αυτό αλλά και να μπει στον κόπο ο εξατμισάς να μη την κάνει ελευθέρας, θα χρεώσει αρκετά πολλά!.. Αν πει να κάνει τα χωρίσματα και τις σωλήνες μέσα κλπ. Θα του πω να το ρωτήσει κι αυτό αν είναι μήπως υπερβάλλω και αν πράγματι είναι έτσι, σώθηκε. Στην LPA θα του πω να πάει, Θεσσαλονίκη, πολύ καλή ποιότητα.

    Προς το παρόν όμως, ισχύει η αναζήτηση...


    νομιζω οτι θα παει γυρω στο 300αρι αλλα δεν ειμαι και σιγουρος, το ειχε ψαξει πιο παλια ο πατερας μου...

    αμα δεν θες να κανει θορυβο η μηχανη και σου αρεσει οπως ειναι πιστευω δεν υπαρχει λογος να μην το κανεις...

  13. #13
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    Δες... Είναι νυχτερινή λήψη από κινητό αλλά θα καταλάβεις πώς θα δείχνει.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05052008(001).jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	97,0 KB 
ID:	129715
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  14. #14
    Πολλά τα χρόνια... Το avatar του/της Antwnis
    Εγγραφή
    18/02/2003
    Μηνύματα
    274
    -


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05052008(002).jpg 
Προβολές:	233 
Μέγεθος:	98,4 KB 
ID:	129717
    Όλα είναι έτσι, μέχρι να αποδειχθεί ότι είναι αλλιώς! :a39:

  15. #15
    I ride my dreambike Το avatar του/της Locksmith
    Εγγραφή
    30/01/2008
    Μηνύματα
    414
    ''ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΛΥ ΓΙΑ ΤΗΝ ΦΩΤΟ. ΑΛΛΑ ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ ΧΑΛΑΕΙ ΤΟ ΜΑΝΙΣΙΟ ΣΥΝΟΛΟ ΤΙΣ ΜΗΧΑΝΗΣ. ΤΟ ΤΕΝΕΡΕ ΤΟ ΕΧΩ ΣΑΝ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ ΣΑΝ ΝΑ ΤΟ ΠΗΡΑ ΧΘΕΣ ΘΑ ΗΘΕΛΑ ΝΑ ΒΡΩ ΤΗΝ ΔΙΚΙΑ ΤΟΥ ΕΞΑΤΜΗΣΗ ΟΠΟΥ ΕΧΕΙ ΚΑΙ ΕΝΑ ΔΙΑΚΟΣΜΗΤΙΚΟ ΔΙΑΤΡΗΤΟ ΛΑΜΑΡΙΝΑΚΙ ΑΝ ΒΡΩ ΜΕΤΑΧ/ΝΟ ΕΧΕΙ ΚΑΛΟΣ ΑΛΛΙΩΣ ΘΑ ΠΑΡΩ ΚΑΙΝΟΥΡΓΙΟ''

    Ξάδερφος...
    My SV1OOOS...

    SVοεκλογές 2009 - If you SVote for me, I will make your wildest dreams come true! Vote for Pedro

    >> Πωλείται άριστο YAMAHA Tenere XTZ 660 '91

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. εξατμιση για zxr 400 που θα βρω?
    από thymios στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 22/01/2009, 12:53
  2. ΞΕΡΕΤΕ ΠΟΥ ΘΑ ΒΡΩ...
    από toyota στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 01/03/2006, 11:58
  3. Που Θα Βρω Ζιγκλερ?
    από sonic22 στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 22:42
  4. Που Θα Βρω Manual Για Cbr 600f Μοντ.2000
    από ΣΤΑΥΡΟΣ στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2005, 11:32
  5. Που Θα Βρω Dep?????!!!!
    από geo13rs στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2004, 22:05

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF