Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 38

Θέμα: Αγορά Triumph Thruxton

  1. #1
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263

    Αγορά Triumph Thruxton

    Καλημέρα σε όλους, και καλώς σας βρήκα,
    έχω βάλει στο μάτι το thruxton και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου με τίποτα... μα με τίποτα λέμε!!!
    Επειδή στην μέχρι τώρα μοτοσυκλετιστική μου ζωή μόνο γιαπωνέζες καβαλούσα και δεν έχω παράπονο για να πω την αλήθεια... έχω ένα φόβο όσον αφορά το θέμα της αξιοπιστίας...
    Οπότε κρίνετε απαραίτητη η γνώμη ιδιοκτήτη της συγκεκριμένης σειράς... κατά προτίμιση γκαζάκια...
    γιατί και εγώ μόνο στο ρελαντί δεν θα πηγαίνω...
    Ένα άλλο θέμα αφορά το κατά πόσο το μηχανάκι έχει την δυνατότητα να στρίβει... κάτι πολύ σημαντικό για εμένα...
    Επίσης πόσο πάνε ρε παιδιά τα σέρβις σε αυτά?
    και τα ανταλακτικά επίσης... μην κάνει η μανέτα 100 ευρώ και κλαίω τη μοίρα μου σε κάνα χρόνο...
    Τέλος ξέρετε που μπορώ να βρω μεταχειρισμένο?
    Εδώ στην αντιπροσωπία της Κρήτης που πήγα σήμερα για γενικές πληροφορίες μου είπε για 10,590 τελική τιμή (όχι πως τα λυπάμε) με 2 μήνες αναμονή... πολύ ρε γμτ... δύο μήνες, πάει το καλοκαίρι, οπότε ψήνομαι και για κάνα πολύ καλό πρωτοχεράτο...
    Είδα και αυτό το κιτάκι οπότε αν βρω κανένα με 6000-7000 και του δώσω άλλα 2000 θα είναι σούπερ...
    Αυτά, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

  2. #2
    Απο εμάς εδώ, ο begenius εχει thruxton

    Δες εδω

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=54354

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  3. #3
    Την είχα κι εγώ απ'το πρωί την φαγούρα...



  4. #4
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    ευχαριστώ για τις απαντήσεις
    τα έχω δει αυτά, απλά θα ήθελα περισσότερη πληροφόριση...
    άντε begene που είσαι?
    Made in Greece...

  5. #5
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Φίλε μου δε νομίζω αυτό το πράγμα να "στρίβει" όπως λες, αν & βέβαια όλα στρίβουν αρκεί να μπορούμε.
    Για το μηχανάκι δεν έχω να σου πω τίποτα, μιας & δε ξέρω. Service όμως που στο Ηράκλειο θα το κάνεις....? Το έχεις σκεφτεί αυτό?
    Επίσης μια συμβουλή αν βέβαια μου επιτρέπεις. Επειδή ζω χρόνια στη Κρήτη & επειδή όπως λες είσαι "γκαζάκιας" θα σου πω μόνο να κοιτάξεις πόσοι σκοτώνονται κάθε μήνα στο νησί από τροχαία.
    Τα λέω αυτά γιατί δυστυχώς το 99% των οδηγών εδώ είναι αχαρακτήριστο, όπως επίσης η λογική με την οποία επιλέγουν το όχημα τους (η μούρη, ο όγκος & πάει λέγοντας).
    Αυτά φιλικά!



  6. #6
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Φίλε μου δε νομίζω αυτό το πράγμα να "στρίβει" όπως λες, αν & βέβαια όλα στρίβουν αρκεί να μπορούμε.
    Για το μηχανάκι δεν έχω να σου πω τίποτα, μιας & δε ξέρω. Service όμως που στο Ηράκλειο θα το κάνεις....? Το έχεις σκεφτεί αυτό?
    Επίσης μια συμβουλή αν βέβαια μου επιτρέπεις. Επειδή ζω χρόνια στη Κρήτη & επειδή όπως λες είσαι "γκαζάκιας" θα σου πω μόνο να κοιτάξεις πόσοι σκοτώνονται κάθε μήνα στο νησί από τροχαία.
    Τα λέω αυτά γιατί δυστυχώς το 99% των οδηγών εδώ είναι αχαρακτήριστο, όπως επίσης η λογική με την οποία επιλέγουν το όχημα τους (η μούρη, ο όγκος & πάει λέγοντας).
    Αυτά φιλικά!


    Ολα στρίβουν, και το Thruxton σίγουρα στρίβει μια χαρά.
    Δεν χρειάζονται 190 λάστιχα και άκαμπτα πλαίσια για να στρίβει η μοτοσυκλέτα, ειδικά σε δρόμους σαν της Κρήτης.
    Χερια χρειάζεται.
    Αν σου αρέσει φίλε να το πάρεις, αλλά μην περιμένεις και πολλά.

    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.835
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    Ολα στρίβουν, και το Thruxton σίγουρα στρίβει μια χαρά.
    Δεν χρειάζονται 190 λάστιχα και άκαμπτα πλαίσια για να στρίβει η μοτοσυκλέτα, ειδικά σε δρόμους σαν της Κρήτης.
    Χερια χρειάζεται.
    Αν σου αρέσει φίλε να το πάρεις, αλλά μην περιμένεις και πολλά.

    Φίλε Άρη νομίζω ότι συμφωνούμε αφού όπως έγραψα αρχικά : Φίλε μου δε νομίζω αυτό το πράγμα να "στρίβει" όπως λες, αν & βέβαια όλα στρίβουν αρκεί να μπορούμε.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062

    Re: Αγορά Triumph Thruxton

    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    Καλημέρα σε όλους, και καλώς σας βρήκα,
    έχω βάλει στο μάτι το thruxton και δεν μπορώ να το βγάλω από το μυαλό μου με τίποτα... μα με τίποτα λέμε!!!
    Επειδή στην μέχρι τώρα μοτοσυκλετιστική μου ζωή μόνο γιαπωνέζες καβαλούσα και δεν έχω παράπονο για να πω την αλήθεια... έχω ένα φόβο όσον αφορά το θέμα της αξιοπιστίας...
    Οπότε κρίνετε απαραίτητη η γνώμη ιδιοκτήτη της συγκεκριμένης σειράς... κατά προτίμιση γκαζάκια...
    γιατί και εγώ μόνο στο ρελαντί δεν θα πηγαίνω...
    Ένα άλλο θέμα αφορά το κατά πόσο το μηχανάκι έχει την δυνατότητα να στρίβει... κάτι πολύ σημαντικό για εμένα...
    Επίσης πόσο πάνε ρε παιδιά τα σέρβις σε αυτά?
    και τα ανταλακτικά επίσης... μην κάνει η μανέτα 100 ευρώ και κλαίω τη μοίρα μου σε κάνα χρόνο...
    Τέλος ξέρετε που μπορώ να βρω μεταχειρισμένο?
    Εδώ στην αντιπροσωπία της Κρήτης που πήγα σήμερα για γενικές πληροφορίες μου είπε για 10,590 τελική τιμή (όχι πως τα λυπάμε) με 2 μήνες αναμονή... πολύ ρε γμτ... δύο μήνες, πάει το καλοκαίρι, οπότε ψήνομαι και για κάνα πολύ καλό πρωτοχεράτο...
    Είδα και αυτό το κιτάκι οπότε αν βρω κανένα με 6000-7000 και του δώσω άλλα 2000 θα είναι σούπερ...
    Αυτά, σας ευχαριστώ εκ των προτέρων.

    Σου κολλησε απο τοτε η ιδεα σκυλοψαρο ε?:rotflmao: :rotflmao: Μονο εδω μεσα δεν περιμενα να σε πετυχω...:rotflmao: :rotflmao:


    Δεν μπορει,Ιδομενεας και Κρητικος και να θελει χαρχαλο ΚΑΙ κιταρισμενο μονο ενας μπορει να υπαρχει...:rotflmao:
    Παρ'το ρε ειναι ωραιο μηχανακι και πολυ καλυτερο απ'το Bros...

  9. #9
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    για να πω την αλήθεια το θέμα με το σέρβις το έχω στα υπόψην, αλλά του φούστη δικύλινδρο είναι, δεν είναι και κάνα hayabusa... οπότε αφού η αντιπροσωπία εδώ έχει και σέρβις δεν πιστεύω να έχω πρόβλημα...
    Όσον αφορά το θέμα του στριψίματος ξέρω πολύ καλά ότι ούτε ducati παίρνω ούτε κάνα daytona,
    αλλά να μην μπαίνω και στις στροφές με 60 χμλ... πίκρα...
    Οι βόλτες μου είναι κυρίως σε εθνική και επαρχιακό δίκτυο με 140 χλμ μέση ταχύτητα, και επειδή οι δρόμοι εδώ είναι μαύρα χάλια και όλο στροφές το μηχανάκι πρέπει να είναι σβέλτο και να πατάει καλά αλλιώς άδικα το παίρνεις...
    τώρα όσον αφορά το θέμα των ατυχημάτων αν σκέφτομαι τι κάφροι υπάρχουν εκεί έξω ούτε με τα πόδια δεν πρέπει να βγαίνω...

    @T.R.E

    ποιος είσαι ρε?
    Made in Greece...

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas

    @T.R.E

    ποιος είσαι ρε?

    Σου θυμιζει τιποτα???
    :rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	tre & gaidaros.jpg 
Προβολές:	975 
Μέγεθος:	33,0 KB 
ID:	129699

  11. #11
    Στρογγυλοφάναρος Το avatar του/της sapila racing
    Moderator
    Εγγραφή
    26/07/2005
    Μηνύματα
    18.168
    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Φίλε Άρη νομίζω ότι συμφωνούμε αφού όπως έγραψα αρχικά : Φίλε μου δε νομίζω αυτό το πράγμα να "στρίβει" όπως λες, αν & βέβαια όλα στρίβουν αρκεί να μπορούμε.
    σίγουρα πάντως δεν διαφωνούμε!

    Πολλές φορές το στενό λάστιχο και το σιδερένιο πλαίσιο βοηθάνε σε συνθήκες 'Κρήτης' και πολλοί δεν το εχουν πάρει χαμπάρι.

    idomeneas τι χρόνο κάνεις Μάλεμε Σούγια?
    sapila racing team

    bimota SB6 1995

    Hornet 900 2005
    Yamaha SR500 1981
    BMW R75/6 1975
    BMW R26 1957

  12. #12
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σκυλόψαρο!!!! Ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!! Ξυπνάτε ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
    Α ρε τρελαμένε!!! κοίτα μικρός που είναι ο κόσμος!!!
    που είσαι τώρα?
    Made in Greece...

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Σκυλόψαρο!!!! Ρεεεεεεεεεεεεεεε!!!! Ξυπνάτε ρεεεεεεεεεεεεεεεε!!!!!
    Α ρε τρελαμένε!!! κοίτα μικρός που είναι ο κόσμος!!!
    που είσαι τώρα?

    Aκομα εδω ειμαι... Τελικα απο Καwasaki W-650 πηγες σε Triumph??

  14. #14
    WTCHANH Το avatar του/της idomeneas
    Εγγραφή
    06/05/2008
    Μηνύματα
    263
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sapila racing
    σίγουρα πάντως δεν διαφωνούμε!

    Πολλές φορές το στενό λάστιχο και το σιδερένιο πλαίσιο βοηθάνε σε συνθήκες 'Κρήτης' και πολλοί δεν το εχουν πάρει χαμπάρι.

    idomeneas τι χρόνο κάνεις Μάλεμε Σούγια?
    Όταν ήμουνα φαντάος στα Χανιά ΠΒ Κρήτης ήθελα από το στρατόπεδο μέχρι το σπίτι μου στο Ηράκλειο 6 το πρωί μόνος στην εθνική με ένα καλό brosάκι (200άριζε) περίπου μια ωρίτσα +-10 λεπτά...
    είμαι καλά γιατρέ μου?
    Made in Greece...

  15. #15
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idomeneas
    Όταν ήμουνα φαντάος στα Χανιά ΠΒ Κρήτης ήθελα από το στρατόπεδο μέχρι το σπίτι μου στο Ηράκλειο 6 το πρωί μόνος στην εθνική με ένα καλό brosάκι (200άριζε) περίπου μια ωρίτσα +-10 λεπτά...
    είμαι καλά γιατρέ μου?

    Aκομα το λες αυτο το ψεμα,αφου σε ειπα δεν γινεται.... :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. αγορα Triumph Bonneville
    από tm2046 στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 01/10/2010, 17:16
  2. ΑΓΟΡΑ Triumph
    από σουλης στο forum Triumph
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 12/04/2008, 23:01

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF