Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 118

Θέμα: ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ Fzr 400 ΣΕ (string)fighter

  1. #61
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της orcinious
    Εγγραφή
    18/11/2007
    Μηνύματα
    322
    Γ@Μ@Τ@ :hypnotize :hypnotize
    κατάλαβες τι τράβηξα
    Τη πρώτη μέρα χώρισε τους δίχρονους από του τετράχρονους
    Τη δεύτερη έφτιαξε τον βάνκελ.
    .
    .
    Ο Θεός ήταν μηχανολόγος

  2. #62
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
    Γ@Μ@Τ@ :hypnotize :hypnotize
    κατάλαβες τι τράβηξα
    βρε αν κατάλαβα λέει!!!!!! αν μπεις όμως στο site που σου έγραψα πριν, θα δεις ότι οι τύποι προτείνουν μία βούρτσα κατ 'αρχάς, για κάθε πάστα. επίσης για να κάνεις το πρώτο χέρι (να κόψεις δηλαδή τις ανωμαλίες τις χοντρές ή να κάνει τα σκληρά αλουμίνια όπως οι ζάντες) πρέπει να ξεκινήσεις με τη μαύρη πάστα. αυτή έχει πολλά σμυρίγδια μέσα της και η δουλειά της είναι να αφαιρεί πολύ υλικό. πιστεύω ότι με αυτήν την πάστα θα κάνεις θαύματα.
    αλλιώς έχω ένα κολλητό στην Ελευσίνα που κάνει νίκελ και σε αλουμίνια. είναι αυτός που μου έκανε το ντεπόζιτο. αν θες σου δίνω τηλ του να συνεννοηθείς.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  3. #63
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της orcinious
    Εγγραφή
    18/11/2007
    Μηνύματα
    322
    παστα και @rxidi@ στην αρχη εβαλα σβουρακι με 400αρι γυαλοχαρτο.
    και μου πειρε δυο μερες
    πολυ καλο το νικελ στο ντεποζιτο αν και πρωσωπικα μου αρεσει πολυ η καθαρη μορφη του μεταλου (γυαλισμα)
    ακομα ψαχνω ενα ντεποζιτο rgv χωρις λακουβα να το γυαλισω
    thanks για το λινκ θα το μελετησω.
    Τη πρώτη μέρα χώρισε τους δίχρονους από του τετράχρονους
    Τη δεύτερη έφτιαξε τον βάνκελ.
    .
    .
    Ο Θεός ήταν μηχανολόγος

  4. #64
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
    παστα και @rxidi@ στην αρχη εβαλα σβουρακι με 400αρι γυαλοχαρτο.
    και μου πειρε δυο μερες
    πολυ καλο το νικελ στο ντεποζιτο αν και πρωσωπικα μου αρεσει πολυ η καθαρη μορφη του μεταλου (γυαλισμα)
    ακομα ψαχνω ενα ντεποζιτο rgv χωρις λακουβα να το γυαλισω
    thanks για το λινκ θα το μελετησω.
    το σβουράκι δεν θα σου το γυαλίσει. απλά θα σου αφαιρέσει υλικό. ενώ η πάστα έχει λιπαντικό μέσα της και θα στο κάνει το πρώτο γυάλισμα. μετά βάζεις νομίζω την άσπρη και μετά την κόκκινη ή την πράσινη. τα λέει όλα στο site.
    το ντεπόζιτο του rgv είναι λαμαρίνα, δεν είναι αλουμίνιο. χρειάζεται άλλες βούρτσες και πάστες για αυτό. μέσα σε αυτό το site, έχει ένα αρχείο σε adobe που λέει για το πως κάνεις τι. το κατεβάζεις free. δες το καλά, λέει τα πάντα και για αλουμίνιο κια για σίδερο και για ανοξείδωτα, αλλά και για πλαστικά.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  5. #65
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της T.R.E
    Εγγραφή
    03/02/2007
    Μηνύματα
    1.062
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    ακριβώς αυτό φίλε μου. βέβαια το δικό σου είναι στην πένα!!!! πόσα χρόνια είχα να δω gsxr 400 στην πένα ρε συ!!!!!!!!!! μπράβο, πολύ καλή κατάσταση!

    Eυχαριστω,και εχω σκοπο να το κανω ακομα πιο πενα... Παντως οτι μεινει απο το 400αρι του φιλου σου ισως το χρειασρω,οπως καρμπυρατερ κανενα τελικο ισως και διαφορα αλλα τετοια για ανταλακτικα...


  6. #66
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της orcinious
    Εγγραφή
    18/11/2007
    Μηνύματα
    322
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    το σβουράκι δεν θα σου το γυαλίσει. απλά θα σου αφαιρέσει υλικό. ενώ η πάστα έχει λιπαντικό μέσα της και θα στο κάνει το πρώτο γυάλισμα. μετά βάζεις νομίζω την άσπρη και μετά την κόκκινη ή την πράσινη. τα λέει όλα στο site.
    το ντεπόζιτο του rgv είναι λαμαρίνα, δεν είναι αλουμίνιο. χρειάζεται άλλες βούρτσες και πάστες για αυτό. μέσα σε αυτό το site, έχει ένα αρχείο σε adobe που λέει για το πως κάνεις τι. το κατεβάζεις free. δες το καλά, λέει τα πάντα και για αλουμίνιο κια για σίδερο και για ανοξείδωτα, αλλά και για πλαστικά.
    ναι εχεις δικιο αλλα η χυτευση ειναι τοσο κακη που που με το 400 εκανα την αρχικη λειανση.
    αναλογα με την τραχυτητα της επιφανειας επιλεγουμε και το μεγεθος κόκκου της αλοιφης
    χωρις να εχω μπει ακομα στο site που μου εστειλες αυτη η αρχικη θα ειναι σμυριδαλοιφη δηλαδη ουσιαστηκα κατι σαν υγρο σμυριδοπανο -γυαλοχαρτο -ντουκοχαρτο αναλογα με το ειδος του κόκκου που περιεχει
    αλουμινιο σιδερο και γενικος για ολα τα μεταλλα ισχυει η ιδια αρχη οσο πιο λεια επιφανεια φτιαχνεις τοσο πιο πολυ εμφανιζεται και η μεταλικι λαμψη.
    Τη πρώτη μέρα χώρισε τους δίχρονους από του τετράχρονους
    Τη δεύτερη έφτιαξε τον βάνκελ.
    .
    .
    Ο Θεός ήταν μηχανολόγος

  7. #67
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της orcinious
    Εγγραφή
    18/11/2007
    Μηνύματα
    322
    Ξεχασα επειδη μου αρέσει η υπομονη και η δουλεια που εχεις κανει αμα εισαι απο Αθηνά μερια και θες καμια βοηθεια ευχαρίστως
    Τη πρώτη μέρα χώρισε τους δίχρονους από του τετράχρονους
    Τη δεύτερη έφτιαξε τον βάνκελ.
    .
    .
    Ο Θεός ήταν μηχανολόγος

  8. #68
    το μηχανακι

    ωραιος ο φιλος....



  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από orcinious
    Ξεχασα επειδη μου αρέσει η υπομονη και η δουλεια που εχεις κανει αμα εισαι απο Αθηνά μερια και θες καμια βοηθεια ευχαρίστως
    νάσαι καλά, αλλά είμαι από μακριά. από Διδυμότειχο. θα τα λέμε από δω. ευχαριστώ πολύ πάντως.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  10. #70
    Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dscn2037.jpg 
Προβολές:	734 
Μέγεθος:	89,3 KB 
ID:	133651
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.
    Μιλαμε ότι θέλεις μάσκα οξυγονοκολλητή για να οδηγήσεις...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από csofos
    Να και μαι φώτο φρεσκότατη με την καρίνα (από τον Αλκίνοο) και το after market στοπ-πορείας-φλας (από τη Ντόρια) πάνω του. Το up-side-down από GSX-R 400 είναι έτοιμο αλλά μάλλον θα μπει το χειμώνα. Μη μείνουμε και από ρόδα.




    ρε σεις, κι εγω δεν πολυσυμπαθω τα νικελ αλλα αυτο ειναι πολυ ομορφο!!!!

    :smilea:

    Ομορφη και μερακληδικη δουλεια φιλαρακι!!!!


  13. #73
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Μιλαμε ότι θέλεις μάσκα οξυγονοκολλητή για να οδηγήσεις...
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    τώρα που το λες Βύρωνα......
    Πάλι καλά που το κράνος έχει φιμέ ζελατίνα. Ούτε το βράδυ τη βγάζω...:rotflmao:
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #74
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios


    ρε σεις, κι εγω δεν πολυσυμπαθω τα νικελ αλλα αυτο ειναι πολυ ομορφο!!!!

    :smilea:

    Ομορφη και μερακληδικη δουλεια φιλαρακι!!!!

    ευχαριστώ αδερφέ
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Κουκλί είναι!!
    Μια ένσταση:το νικελωμένο ντεπόζιτο είναι πολύ σπαστικό για όσους οδηγάνε στο απέναντι ρεύμα και σίγουρα κουραστικό για τον αναβάτη...Διάλεξε καλύτερα ένα μεταλλικό χρώμα(διακριτικό είμαι σίγουρος ...) και θα'ναι πιο ωραίο,η πολλή λάμψη κάνει το βλέμμα να στρέφεται αλλού και το μηχανάκι χάνει λίγο ενώ έχει ωραίες πια γωνίες

Σελίδα 5 από 8 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Μετατροπη Drz 400 Sm σε χωματινο....
    από apenadi στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2008, 00:14
  2. μετατροπή από supermotard σε enduro
    από GhostDog στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/02/2006, 18:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF