Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 126

Θέμα: f-c moto.de

  1. #61
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
    Φυσικά ποτέ δεν τις έστειλα πίσω αφού ήταν ασύμφορο οικονομικά.

    δηλαδη?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  2. #62
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    δηλαδη?
    Οι μπότες μου κάνανε στο νούμερο κ όλα καλά. Απλά μετάνοιωσα κ είπα να πάρω κάποιες με περισσότερες προστασίες. Τους έστειλα email για την ακύρωση κ πάλι μου ήρθαν. Τους έστειλα ξανά κ τους ρώτησα γιατί τις στείλανε αφού τους είπα να μην τις στείλουν. Μου λένε δεν πειράζει, στείλε τες ξανά πίσω. Οι μπότες κάνανε γύρω στα 120 ευρώ (Sidi προσφορά) και για να τις στείλω πίσω θα ήθελα ταχυδρομείο κανά 20 ευρώ. Δεν άξιζε δλδ, είπα αν είναι έτσι άσε, τις κρατάω.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  3. #63
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
    Μου λένε δεν πειράζει, στείλε τες ξανά πίσω. Οι μπότες κάνανε γύρω στα 120 ευρώ (Sidi προσφορά) και για να τις στείλω πίσω θα ήθελα ταχυδρομείο κανά 20 ευρώ. Δεν άξιζε δλδ, είπα αν είναι έτσι άσε, τις κρατάω.

    20 για να τις στειλεις Γερμανια ... αυτες που θα σου στελναν για αντικατασταση θα πληρωναν αυτοι τα εξοδα αποστολης , ή ηταν άλλα 20?
    Accipere quam facere praestat injuriam

  4. #64
    Life Less Serious Το avatar του/της IPL
    Εγγραφή
    20/10/2008
    Μηνύματα
    189
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    20 για να τις στειλεις Γερμανια ... αυτες που θα σου στελναν για αντικατασταση θα πληρωναν αυτοι τα εξοδα αποστολης , ή ηταν άλλα 20?
    δεν ξέρω. Εγώ ήθελα τα λεφτά μου πίσω. Τις άλλες θα τις επερνα από αλλού πιο φτηνά.
    “If you always put limits on everything you do, physical or anything else, it will spread into your work and into your life. There are no limits. There are only plateaus, and you must not stay there, you must go beyond them.” - Bruce Lee

  5. #65
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586
    Eχω πάρει από εκει:

    1 κράνος
    4 μπλουζάκια
    1 ζελατινα
    1 μπουφαν

    Σε διάστημα περίπου 2 χρόνων
    Άψογος ο γερμανός, και όλα με αντικαταβολή




  6. #66
    Καλός ο Γερμανός, (έχω ψωνίσει και εγώ από ΄κει) αλλά διαβάζω από δω κι από ΄κει κάποιες μαλακίες που έχει κάνει...
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #67
    Μέλος, σκέτο
    Εγγραφή
    09/01/2005
    Μηνύματα
    154
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Καλός ο Γερμανός, (έχω ψωνίσει και εγώ από ΄κει) αλλά διαβάζω από δω κι από ΄κει κάποιες μαλακίες που έχει κάνει...
    Κι εγώ έχω ψωνίσει από εκεί και είμαι ευχαριστημένος.
    Μαλακίες είναι δύσκολο να μην έχει κάνει (όλα τα μαγαζιά κάνουν πότε-πότε) αλλά έχεις δει τι του έχουν κάνει μερικοί πελάτες του; ...

  8. #68
    Αρχικά δημιουργήθηκε από thePrince
    Κι εγώ έχω ψωνίσει από εκεί και είμαι ευχαριστημένος.
    Μαλακίες είναι δύσκολο να μην έχει κάνει (όλα τα μαγαζιά κάνουν πότε-πότε) αλλά έχεις δει τι του έχουν κάνει μερικοί πελάτες του; ...
    Βασικά μου είναι αδιάφορο τι του έχουν κάνει οι πελάτες του, καθώς οι πράξεις "αντιποίνων" δεν αρμόζουν στα σοβαρά μαγαζιά.
    Φίλος παρέλαβε RX-7 με σπασμένο καπάκι ζελατίνας, κάποια παιδιά απ΄το apriliabikers είχαν επίσης προβλήματα (σπασμένος αεραγωγός, άλλο σχέδιο κράνους χωρίς ενημέρωση, αποστολή ακυρωμένης την ίδια μέρα παραγγελίας) και όλα αυτά φυσικά με επιβάρυνση του πελάτη αν ήθελε να τα επιστρέψει για να παραλάβει αυτά που είχε παραγγείλει.

    Και κάποια παιδιά απ΄το ducati forum είχαν αρκετά παράπονα.

    Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα τις 1-2 φορές που εχω αγοράσει απο εκεί, αλλά ψωνίζω πλέον από αλλού.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  9. #69
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Βασικά μου είναι αδιάφορο τι του έχουν κάνει οι πελάτες του, καθώς οι πράξεις "αντιποίνων" δεν αρμόζουν στα σοβαρά μαγαζιά.
    Φίλος παρέλαβε RX-7 με σπασμένο καπάκι ζελατίνας, κάποια παιδιά απ΄το apriliabikers είχαν επίσης προβλήματα (σπασμένος αεραγωγός, άλλο σχέδιο κράνους χωρίς ενημέρωση, αποστολή ακυρωμένης την ίδια μέρα παραγγελίας) και όλα αυτά φυσικά με επιβάρυνση του πελάτη αν ήθελε να τα επιστρέψει για να παραλάβει αυτά που είχε παραγγείλει.

    Και κάποια παιδιά απ΄το ducati forum είχαν αρκετά παράπονα.

    Προσωπικά δεν είχα πρόβλημα τις 1-2 φορές που εχω αγοράσει απο εκεί, αλλά ψωνίζω πλέον από αλλού.

    Αφου το χουμε ξαναπει.... Β' διαλογης για τα ελληνακια... Αν δε σκιστεο για το γερμανικο αγοραστικο κοινο για ποιον θα σκιστει? για μας??


    Το ιδιο με τις BMWεδες κ τις Μερτσέντες που κατέβηκαν απο κει



    ΕυρωΧαβουζα Λεμεεεεεεεε
    Accipere quam facere praestat injuriam

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της dmf
    Εγγραφή
    26/10/2009
    Μηνύματα
    1.393
    εγώ ένα ζευγάτι γάντια παρήγγειλα από εκεί, αλλά όταν έκανα το checkout ξέχασα να δώσω το κουπόνι για έκπτωση 10% που είχα.. τους πήρα τηλ και τους είπα ότι ξέχασα να δώσω το εκπτωτικό κουπόνι που είχα και μου είπαν ''οκ θα το βάλουμε εμείς τώρα'', ε από τότε αρχισαν τα παρατραγουδα...
    περίμερα 15 μέρες, και βλέποντας οτι αργουν υπερβολικα τους πηρα τηλεφωνο.. επιασα γραμμη μετα απο 2 μερες (δεν το σηκωνε κανεις).. ουτε στα mails απανταγαν..
    Όταν μίλησα τελος πάντων με τον πωλητή εκεί πέρα τί μου είπε? ''Α ξέρετε δεν έχουμε διαθέσιμο το μέγεθος που παραγγείλατε και γι'αυτο δεν σας τα έχουμε στείλει'' . Και του λέω εγώ δεν έπρεπε να ενημερωθώ?? Τί να πω δηλ τέτοια απαξίωση ούτε από τους παρακμιακούς πωλητές στο ebay. Ακύρωσα την παραγγελία και τα εφερα απο Αμερικη τα γαντια και μου βγηκαν 20? φτηνότερα! (δεν πληρωσα τελωνιο)


    Δεν πρόκειται να ξαναψωνίσω από fc moto ποτέ..

  11. #71
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dmf
    εγώ ένα ζευγάτι γάντια παρήγγειλα από εκεί, αλλά όταν έκανα το checkout ξέχασα να δώσω το κουπόνι για έκπτωση 10% που είχα.. τους πήρα τηλ και τους είπα ότι ξέχασα να δώσω το εκπτωτικό κουπόνι που είχα και μου είπαν ''οκ θα το βάλουμε εμείς τώρα'', ε από τότε αρχισαν τα παρατραγουδα...
    περίμερα 15 μέρες, και βλέποντας οτι αργουν υπερβολικα τους πηρα τηλεφωνο.. επιασα γραμμη μετα απο 2 μερες (δεν το σηκωνε κανεις).. ουτε στα mails απανταγαν..
    Όταν μίλησα τελος πάντων με τον πωλητή εκεί πέρα τί μου είπε? ''Α ξέρετε δεν έχουμε διαθέσιμο το μέγεθος που παραγγείλατε και γι'αυτο δεν σας τα έχουμε στείλει'' . Και του λέω εγώ δεν έπρεπε να ενημερωθώ?? Τί να πω δηλ τέτοια απαξίωση ούτε από τους παρακμιακούς πωλητές στο ebay. Ακύρωσα την παραγγελία και τα εφερα απο Αμερικη τα γαντια και μου βγηκαν 20? φτηνότερα! (δεν πληρωσα τελωνιο)


    Δεν πρόκειται να ξαναψωνίσω από fc moto ποτέ..




    Αυτο επαθα εγω με ενα καλοκαιρινο μπουφαν...περασαν 15 μερες για να παρω Email (απαντηση στα δικα μου) Οτι ΟΥΤΕ το μεγεθος που ηθελα υπηρχε, ΟΥΤΕ το χρωμα....


    :a31:
    Accipere quam facere praestat injuriam

  12. #72
    Αρχικά δημιουργήθηκε από IPL
    Οι μπότες μου κάνανε στο νούμερο κ όλα καλά. Απλά μετάνοιωσα κ είπα να πάρω κάποιες με περισσότερες προστασίες. Τους έστειλα email για την ακύρωση κ πάλι μου ήρθαν. Τους έστειλα ξανά κ τους ρώτησα γιατί τις στείλανε αφού τους είπα να μην τις στείλουν. Μου λένε δεν πειράζει, στείλε τες ξανά πίσω. Οι μπότες κάνανε γύρω στα 120 ευρώ (Sidi προσφορά) και για να τις στείλω πίσω θα ήθελα ταχυδρομείο κανά 20 ευρώ. Δεν άξιζε δλδ, είπα αν είναι έτσι άσε, τις κρατάω.
    Είναι από τα λίγα site με αντικαταβολή. Στην περίπτωση που δε πληρώσεις δεν επισρέφεται χωρίς αντίποινα? (πχ λείπεις ή έχεις αλλάξει σπίτι).

  13. #73
    Προχθές παρήγγειλα ένα jacket, ένα κράνος και γάντια. Εχθές μου απάντησαν ότι στο jacket δεν υπάρχει το συγκεκριμένο χρώμα. Τους άλλαξα το χρώμα και μέσα σε μισή ώρα η παραγγελία είναι invoiced. Τη συνέχεια δεν τη γνωρίζω. Από παλιές μου εμπειρίες με UPS μου έστελναν έναν κωδικό αριθμό και online (μέσω UPS) έβλεπα τη εξέλιξη της μεταφορικής.

  14. #74
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Καλο 2010


    να ξερεις αυτη κλεινουν 5-6 μερουλες για γιορτες
    Accipere quam facere praestat injuriam

  15. #75
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SVX
    Καλο 2010


    να ξερεις αυτη κλεινουν 5-6 μερουλες για γιορτες
    Να σου πω δεν με πειράζει και πολύ. Υπάρχει διαφορά τιμής και πραγματικά δεν αξίζει να αγοράζεις από Ελλάδα. Κάποιος εδώ μέσα είπε ότι η Ελλάδα έχει καταντήσει δοκιμαστήριο και συμφωνώ. Ας στέλνουμε τα χρηματά μας σε Ιταλούς και Γερμανούς.

Σελίδα 5 από 9 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γίνεται με το FC-moto.de?
    από VANDA στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2021, 16:37
  2. αγορά από fc-moto.de
    από giannis113 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2012, 17:47
  3. Αγορα απο το Fc-moto.de
    από fazerelec στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 14:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF