Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 126 από 126

Θέμα: f-c moto.de

  1. #121
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/01/2013
    Μηνύματα
    6
    αυτες ειναι απαντησεις...

  2. #122
    Νέο μέλος Το avatar του/της Earentil21
    Εγγραφή
    18/10/2012
    Μηνύματα
    26
    Λοιπόν, είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου για το συγκεκριμένο site. Παράγγειλα ένα κράνος LS2 που κόστιζε 78 ευρώ. Μέσα σε 5 μέρες ήρθε, και μάλιστα νωρίτερα από την εκτιμώμενη ημερομηνία που αναγράφονταν στην επιβεβαίωση παραγγελίας. Μόνο που έγινε ένα λαθάκι... Το κράνος όταν ήρθε κόστιζε 25 ευρώ παραπάνω.. κοιτάζοντας καλά αποδείξεις και e mail διαπίστωσα ότι η παραγγελία χρεώθηκε σε ... δολάρια... Δηλαδή μία αντιστοιχία ευρώ - δολαρίου, 110 δολάρια = 110 ευρώ.. Κοινώς ότι να ναι.. το κράνος βέβαια το δοκίμασα σε μαγαζί και μου το δίνανε προσφορά ... 150 ευρώ... Οπότε είπα να το αφήσω και απλά να τους ενημερώσω ότι κάνανε πατάτα και ότι βγει, ελπίζοντας ή σε επιστροφή ή σε κάποια έκπτωση, κάτι τέλοσπαντων που θα έδειχνε καλή θέληση.. Η απάντηση που πήρα ήταν ... καινούριες προσφορές στα γάντια μας 50% κτλ κτλ.. Είμαι σίγουρος ότι δεν το κάνανε επίτηδες, επειδή δουλεύω τουριστικά και αν κάποιος δεν σου εξηγήσει τι είναι τα 100, σε τι νόμισμα, παίζει να γίνει.. Αλλά πραγματικά νομίζω ότι έχουν ή πολύ νεαρής ηλικίας ή εντελώς ανειδίκευτους εργαζόμενους...

  3. #123
    ΟΡΓΙΣΜΕΝΟ ΜΕΛΟΣ Το avatar του/της AUFGEBRACHT
    Εγγραφή
    16/12/2007
    Μηνύματα
    3.966
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Earentil21 Προβολή μηνύματος
    Λοιπόν, είμαι καινούριος στο forum και θα ήθελα να μοιραστώ την εμπειρία μου για το συγκεκριμένο site. Παράγγειλα ένα κράνος LS2 που κόστιζε 78 ευρώ. Μέσα σε 5 μέρες ήρθε, και μάλιστα νωρίτερα από την εκτιμώμενη ημερομηνία που αναγράφονταν στην επιβεβαίωση παραγγελίας. Μόνο που έγινε ένα λαθάκι... Το κράνος όταν ήρθε κόστιζε 25 ευρώ παραπάνω.. κοιτάζοντας καλά αποδείξεις και e mail διαπίστωσα ότι η παραγγελία χρεώθηκε σε ... δολάρια... Δηλαδή μία αντιστοιχία ευρώ - δολαρίου, 110 δολάρια = 110 ευρώ.. Κοινώς ότι να ναι.. το κράνος βέβαια το δοκίμασα σε μαγαζί και μου το δίνανε προσφορά ... 150 ευρώ... Οπότε είπα να το αφήσω και απλά να τους ενημερώσω ότι κάνανε πατάτα και ότι βγει, ελπίζοντας ή σε επιστροφή ή σε κάποια έκπτωση, κάτι τέλοσπαντων που θα έδειχνε καλή θέληση.. Η απάντηση που πήρα ήταν ... καινούριες προσφορές στα γάντια μας 50% κτλ κτλ.. Είμαι σίγουρος ότι δεν το κάνανε επίτηδες, επειδή δουλεύω τουριστικά και αν κάποιος δεν σου εξηγήσει τι είναι τα 100, σε τι νόμισμα, παίζει να γίνει.. Αλλά πραγματικά νομίζω ότι έχουν ή πολύ νεαρής ηλικίας ή εντελώς ανειδίκευτους εργαζόμενους...
    Iσοτιμία ευρώ/δολάριο 1 προς 1 ΑΠΟΚΛΕΙΕΤΑΙ ΝΑ ΕΠΑΙΞΕ. Μήπως όταν παράγγελνες η τιμή ήταν default σε USD και δεν το πρόσεξες; Κάτω από την επιλογή γλώσσας έχει επιλογή σε 12 διαφορετικά νομίσματα.

  4. #124
    Προκατειλημμέλος Το avatar του/της SVX
    Εγγραφή
    25/07/2008
    Μηνύματα
    4.098
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Earentil21 Προβολή μηνύματος
    ελπίζοντας ή σε επιστροφή ή σε κάποια έκπτωση, κάτι τέλοσπαντων που θα έδειχνε καλή θέληση.. Η απάντηση που πήρα ήταν ... καινούριες προσφορές στα γάντια μας 50% κτλ κτλ..
    επιστροφη? αφου το παραγγειλες και το πληρωσες ... δε λες καλα που σου απαντησανε...

    επι τη ευκαιρια... δε νομιζω να εχει Default νομισμα το $ σε γερμανικο site ... ειναι λιγο ακυρο... κατι εκανες λαθος εσυ...
    Accipere quam facere praestat injuriam

  5. #125
    Νέο μέλος Το avatar του/της Earentil21
    Εγγραφή
    18/10/2012
    Μηνύματα
    26
    Η απόδειξη μου είναι σε δολάρια, το e mail επιβεβαίωσης σε ευρώ και οι τιμές διαφορετικές, αν δεν είχε χαλάσει το σκάνερ θα την ανέβαζα.. Ναι, το σκέφτηκα πολύ πριν το πληρώσω, στην ουσία αποδέχτηκα το λάθος..

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Παρόμοια θέματα

  1. Τι γίνεται με το FC-moto.de?
    από VANDA στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 101
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2021, 16:37
  2. αγορά από fc-moto.de
    από giannis113 στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 29/03/2012, 17:47
  3. Αγορα απο το Fc-moto.de
    από fazerelec στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 12/10/2010, 14:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF