Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 46 έως 60 από 162

Θέμα: Test Ride Aprilia 2008

  1. #46
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ρομποτής στη Καλλιρόης, Αρμακόλας στην Εθνική Αντιστάσεως, , Global Αλεξάνδρας και Σουλτάτης Πατήσια έχουν σίγουρα !!
    Μόλις γύρισα από global Αλεξάνδρας και μου είπαν ότι ούτε εκεί είχαν διαθέσιμο. Κυκλοφορούν καθόλου αυτά τα shiver ή πλάκα έκανε η aprilia?

  2. #47
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
    Μόλις γύρισα από global Αλεξάνδρας και μου είπαν ότι ούτε εκεί είχαν διαθέσιμο. Κυκλοφορούν καθόλου αυτά τα shiver ή πλάκα έκανε η aprilia?
    Ρε φιλαράκι, περίμενε 2 λεπτά.....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #48
    Αρμακόλας στην Ηλιουπόλεως 210-9707198, και Ρομποτής ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ 65, 11763, Ν.ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΛ. 210-9243690

    Πάρε τηλ. πριν πάς για να σου πουν.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #49
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Ρομποτής ΚΑΛΛΙΡΟΗΣ 65, 11763, Ν.ΚΟΣΜΟΣ ΤΗΛ. 210-9243690
    Αυρίο 11 το πρωϊ, με κράνος δίπλωμα και ταυτότητα αν επιλέξεις τον Ρομποτή.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  5. #50
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Αυρίο 11 το πρωϊ, με κράνος δίπλωμα και ταυτότητα αν επιλέξεις τον Ρομποτή.
    Ευχαριστώ ρε συ.. Άμα έχω την κοπέλα μου μαζί (θέλει να δει πόσο άνετο είναι για πίσω) θα παίξει πρόβλημα λες; Δε θέλω να φάω άλλη ήττα γιαυτό το λέω!

  6. #51
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
    Ευχαριστώ ρε συ.. Άμα έχω την κοπέλα μου μαζί (θέλει να δει πόσο άνετο είναι για πίσω) θα παίξει πρόβλημα λες; Δε θέλω να φάω άλλη ήττα γιαυτό το λέω!
    Οχι δνε έχεις πρόβλημα. Αν σε ρωτήσουν αν είχες ραντεβού πες ναι για τις 11.

    Πες μας εντυπώσεις μετά.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #52
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Πρώτα απόλα να ευχαριστήσω τον byr0n, χωρίς αυτόν το test ride δε θα πραγματοποιούταν. Πήγα στις 11 τελικά στην Καλλιρόης. Ο τυπάς εκεί πέρα ήταν πολύ φιλικός, όπως έπρεπε δηλαδή, προωθούσε τα προιόντα που ηθελε να πουλήσει, και ταυτόχρονα προσπαθούσε να με φτιάξει.

    Επί του πρακταίου, το shiver είναι πολύ ομορφότερο από κοντά, είναι κτήνος (με την καλή έννοια) δίνοντας την αίσθηση ότι θα είναι πολύ βαρύ στην οδήγηση. Η ποιότητα που αποπνέει δεν αντιλαμβάνεται από τις φωτογραφίες! Απλά καμία σχέση, δεν το πιστεύεις ότι κάνει 8000 ευρώ. Καβαλώντας το, το αισθάνθηκα πολύ ψηλό, το ίδιο και η κοπέλα μου. Γούσταρα την ηλεκτρονική μίζα, που θέλει μόνο ένα άγγιγμα και τα υπόλοιπα τα κάνει μόνη της. Το mode το κινητήρα ήταν στο T (touring) κάτι που δε με χαλούσε, για την ακρίβεια στην πόλη αν ήταν δικό μου μάλλον στο T θα το είχα κι εγώ, οπότε εκεί ήθελα να το τεστάρω.

    Μιζιά, και omg είναι αυτό V2 σίγουρα; Απλά 0 κραδασμοί, 0 όμως. Ένα μικρό lag στο άνοιγμα του γκαζιού, πράγμα αναμενόμενο λόγω του mode T. Η βαριά αίσθηση που σου δίνει στο μάτι απλά δεν υφίσταται μόλις ξεκινήσει το μηχανάκι. Κάθεσαι σχεδόν σαν σε supermoto, πολύ άνετη θέση οδήγησης θα τη χαρακτήριζα, ίσως πιο άνετη από του hornet μου. Ο ήχος αν και αισθητά φιμωμένος έχει κάτι από την καύλα του V2 όχι κάτι αξιομνημόνευτο όμως. Τα φρένα έχουν δύναμη αλλά είναι αρκετά προοδευτικά, κάτι που για το δικό μου τρόπο οδήγησης είναι πολύ καλό. Τον κινητήρα θα τον περίμενα πιο δυνατό χαμηλά, και λιγότερο δυνατό ψηλά, αλλά σε κάθε περίπτωση θα τον χαρακτήριζα πολύ δυνατό ακόμα και στο Τ, μετά τις 5.000 στροφές πετιόταν άσχημα μπροστά το μηχανάκι, ενώ ένα μικρό σκορτσάρισμα πριν τις 2.500 χιλιάδες έφευγε μέχρι να το αντιληφθείς.

    Δυστυχώς στροφές δεν υπήρχαν στην περιοχή, παρά μόνο κάτι αστείες, με κακή άσφαλτο και αρκετή κίνηση, οπότε δεν έβγαλα κανένα συμπέρασμα για τις στροφές, παρόλαυτά γινόταν αισθητός ο πανεύκολος τρόπος με τον οποίο άλλαζε κατεύθυνση και η ευελιξία του, παρόλο που ήμουνα διπλός, ενώ και η κορώνα από τα ελαστικά που φορούσε μου φάνηκε πολύ ήπια. Στη Συγγρού αν δεν έβλεπα το 140 απλά δε θα πίστευα ότι ξεπέρασα τα 100 (ίσως φταίει που έτρεχαν αρκετά και οι γύρω μου γιαυτό), ήταν απίστευτα σταθερό για γυμνό. Το μπροστινό μου έδωσε την αίσθηση της χρυσής τομής στην προοδευτικότητά του, για πίστα θα είναι μάλλον μαλακό.

    Επέστρεψα το μηχανάκι και πραγματικά δεν είχα κάτι αρνητικό στο μυαλό μου, προσπαθώντας να βρω κάτι ρωτούσα την κοπέλα μου αν της στράβωσε τίποτα, και μου είπε ότι ήταν γαμάτο και πιο άνετο από το hornet πίσω. Ο τυπάς εκεί μου είπε ότι δεν σκέφτονται να βγάλουν καμια έκδοση με fering, ωστόσο (προσωπική άποψη) πιστεύω πως σίγουρα θα βγάλουν αυτόν τον συνδυασμό κινητήρα-πλαίσιο σε μία έκδοση του στυλ Fazer αλλά απλά δε θα έχει τη λέξη shiver μέσα. Άλλωστε και το καινούριο 750 supermoto της aprilia σε αυτόν το συνδυασμό στηρίζεται και αναμένοται πολλά μοτοσυκλετάκια και γιατί όχι άλλωστε. Μπράβο πάντως στην aprilia που κατάφερε ένα μηχανάκι τόσο ολοκληρωμένο παραμένοντας 100% aprilia. Μακάρι να το οδηγούσα σε επαρχιακό δρόμο, φαινόταν πολύ διασκεδαστικό.

  8. #53
    re paidia opoios paei as steilei kai se mas edw kanena video!
    steilte kai ena sigekrimeno video me rs125 :smilea:
    kala na perasete opoios paei
    panta stin mia roda.....i souza i endo...panta orthioi!
    ma epeigh prosoxi, mages exoun skotothei! taxitita, eleytheria, kratimata sti stofi!!!!!

  9. #54
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από powerphot

    Βυρωνα, απο τη πρωτη σειρα, το 1, το 3, και το 5!

    Αντε και το Capo ετσι για τα ματια του κοσμου!

    Ο,τι αρπαξουμε γιατι για ολα δε μας βλεπω να μας αφηνουν!




    σου στελνω π.μ...


  10. #55
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Εγώ θα ήθελα να κάνω test ride σε Tuono,RSV1000 και Shiver.

    Και κάτι άλλο,ερχόμαστε με δέρματα ή με ''πολιτική'' περιβολή/ό,τι γουστάρουμε?

    byron σου'ρχεται πμ με τα λοιπά μου στοιχεία.


    btw,πολύ καλή κίνηση εκ μέρους σου να κλείνεις τα ραντεβού για τα test rides :a19:
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  11. #56
    Το λεπόν.....

    Μια μικρή ενημέρωση, για το πρόγραμμα.

    Υπάρχει μια διαφοροποίηση σε σχέση με την αρχική πρόθεση του να δηλώνουμε τα μηχανάκια που θέλουμε να οδηγήσουμε, λόγω ΠΟΛΥ μεγάλου αριθμού ατόμων που έχει δηλώσει συμμετοχή.
    Θα σας έρθει κάποιο SMS που θα αφορά υπενθύμιση της εκδήλωσης, και ουχί ¨καβάτζωμα¨μηχανακίου....

    Μετα την έλευση σας στην πίστα, πηγαίνετε στην γραμματεία όπου συμπληρώνετε σε έντυπο ποιά μηχανάκια ενδιαφέρεστε να οδηγήσετε. Εχοντας πάρει αριθμο (-ους) συμμετοχής, περιμένετε την σειρά σας για την βολτίτσα διάρκειας 10΄΄ (χοντρικά 5 γύροι)

    Ενδεικτικά θα υπάρχουν 6 shiver, 3 dorsoduro, 2 tuono, 5 mana μιας και υπήρχε ιδιαίτερο ενδιαφέρον για test ride σε αυτά, προκειμένου να μην δημιουργηθεί μεγάλη λίστα αναμονής.

    Τα γκρούπ θα είναι 10 ατόμων Χ 2 κάθε στιγμή με έναν διαχωρισμό μεταξύ τους, ενώ θα υπάρχει πλοηγός και σκούπα.

    Ωρα προσέλευσης 10:00. Επομένως όσο ποιό νωρίς τόσο το καλύτερο.

    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  12. #57
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Και κάτι άλλο,ερχόμαστε με δέρματα ή με ''πολιτική'' περιβολή/ό,τι γουστάρουμε?
    Δεν είναι υποχρεωτικό να φοράμε δέρματα. Υποχρεωτικό είναι το κράνος, γάντια, μπότες και μπουφάν (cordura ή δέρμα)


    Ααααα και το διπλωματάκι σας. Μην έρθει κάποιος με δίπλωμα 50αριού και θέλει να οδηγήσει Tuono.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #58
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ερωτηση...

    μια απο τις δυο μερες παμε ή και τις δυο κι οποτε παρουμε σειρα?


  14. #59
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ερωτηση...

    μια απο τις δυο μερες παμε ή και τις δυο κι οποτε παρουμε σειρα?

    Oxi ρε dim. Όποτε θες έρχεσαι. Όσο πιο νωρίς φαντάζομαι τόσο καλύτερα.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  15. #60
    θα κανονίσουμε απο εδω να πάμε παρέα ? ή να συναντηθούμε εκεί τεσπα....?

    προτιμώ σάββατο (πιστεύω θα έχει λιγότερο κόσμο)

Σελίδα 4 από 11 ΠρώτοΠρώτο 123456789 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Test ride για CBR600RR 2008
    από firefox στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2009, 19:56
  2. Test ride APRILIA SXV 450 & 550
    από KaTaNaS στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/06/2006, 10:18
  3. Test Ride Triumth
    από GTZ750 στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/04/2005, 11:13
  4. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/12/2004, 21:17
  5. Απαντήσεις: 99
    Τελευταίο μήνυμα: 18/03/2004, 20:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF