Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 135

Θέμα: 17-18 Μαϊου, Σέρρες - Ένα trackday ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ !!!

  1. #31
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Και εγω συμφωνω οτι οι γραμμες ειναι το παν , φτανει να ξερεις ποιος της κερναει. :hypnotize

  2. #32
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Μπορείς να πείς ποιές γραμμές ήταν αυτές;; Τον ακολούθησες να φανταστώ.

    Ίσως ένα σχεδιάγραμμα θα βοηθούσε;

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    όχι βέβαια, αυτη δεν ειναι καν η γρηγορη γραμμη, αν δεν κανω λαθος ...
    Στο CSS μπαίνουμε βαθιά στη στροφή και στρίβουμε απότομα, και μας έχουν πει ότι έτσι για μια δεδομένη ταχύτητα π.χ. 60, χρειάζεται λιγότερη κλίση.

    Μια πιο γρήγορη γραμμή δε θα ήθελε ακόμα λιγότερη κλίση άν την έπαιρνες με τα ίδια χιλιόμετρα;;
    (εκτός και άν βάζεις και το trail braking στο παιχνίδι, οπότε ξεχνάμε την ερώτηση)
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  3. #33
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    διαβαζω και διαβαζω και διαβαζω ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ αλλα μπορει καποιος να μου πει τι παει να πει ''καλη γραμμη''??

    ποια οριζετε ως καλη γραμμη κατα τη γνωμη σας???

    σε γενικες γραμμες παντως μαλλον συμφωνω με τον θανο.

    παπ την ιστορια την ακουσα ρε συ αλλα ξερω γω....ηξερε τι εκανε η απλα ετυχε να μην πεσει το παλικαρι???
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  4. #34
    σορυ δηλαδη που επεμβαινω, εγω οπως ειναι γνωστο πρωτοκαβαλησα μοτοσυκλετα 36 χρονων (ειμαι 39 τωρα), "αρκετα μεγαλος" για να ξεκινησει καποιος με μοτοσυκλετα και πιστα ειδικα, και χωρις να οδηγω πριν αυτοκινητο η να ξερω απο συμπλεκτη, κιβωτιο ταχυτητων, γραμμες κλπ... την βολταρησα 3 μηνες να μαθω να αλλαζω ταχυτητες, και να δουλευω τον συμπλεκτη, μπηκα και 2 φορες Μεγαρα... και μετα μπαρκαρησα στο καραβι καθοτι ναυτικος... γυρισα απο το πλοιο οπου εκει δεν εχει μοτοσυκλετες και οδηγηση, δηλαδη ειχα να οδηγησω 8 μηνες περιπου... και πηγα στο τρακντευ του Ανεμου... πρωτη επαφη με την πιστα με τα παραπανω δεδομενα...

    χρονος ταχυτερων γυρων κατω απο το 1'.40... με ταχυτερους 1'.38-1'.39 ....

    μοτοσυκλετα ενα μικρο παλιο αεροψυκτο Μονστερ με 48 !!!!!! αλογακια ροδα... και με περιορισμενα περιθωρια κλισεων στις στροφες περιοριζοντας καπως την ταχυτητα μεσα στην στροφη, μονο δισκοφρενο κλπ...

    τελικα μετα απο ακομα 1.5 φορα Σερρες και 2 χρονια ακομα εμπειριας, γυρισα με το αεροψυκτο Μονστερ 800 των 70 ιππων στο 1'.36 ...

    δηλαδη θελω να πω, οτι ειδικα με μια εξειδικευμενη για πιστα μοτοσυκλετα, σουπερσπορτ η σουπερμπαικ, και με την δυναμη που διαθετουν, δεν ειναι δυσκολο ουτε σπουδαιο χρονοι του 1'.38 για τον οποιοδηποτε νομιζω σε οποιαδηποτε οδηγικη κατασταση βρισκεται απο εμπειρια, δεν απαιτει τιποτις σπεσιαλ γραμμες, δυνατα φρενα, τιποτα εξειδικευμενο αυτος ο χρονος, μονο κεφι, να γουσταρει καποιος και να μην ειναι κοκοκο... ειναι εντελως χαλαροτικος ρυθμος μεχρι εκει με μια συγχρονη πανισχυρη σουπερσπορτ μοτοσυκλετα με τις εκπληκτικες δυνατοτητες που εχουν... αφου τους πετυχαινω και γω το κουλαδι με την πρωτη με μοτοσυκλετες εκτος τοπου και χρονου για πιστα και χρονομετρο... προσωπικη αποψη...

  5. #35

  6. #36
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Runner Ducati
    εγω οπως ειναι γνωστο πρωτοκαβαλησα μοτοσυκλετα 36 χρονων (ειμαι 39 τωρα)

    ομως 36 χρονια οδηγουσες με το μυαλο .

    Ουτε το 1,38 ερχεται ευκολα ετσι απλα,παιζουν πολυ περισσοτερα πραγματα ρολο.

    Βασικο προβλημα ειναι ο φοβος.
    Ενας αναβατης με πχ. 20 χρονια εμπειριας πανω σε μοτοσυκλετα εχει πολυ κοφτερο μυαλο και προνοει για πολυ περισσοτερα απ'οτι ενας απειρος ,αλλα σιγουρα εχει και σημαντικα,ψυχολογικα,τραυματικα ατυχηματα απ'τα οποια φρεναρει τα ορια του.

    Με την πιστα μπαινεις στην διαδικασια να δαμασεις τους φοβους σου και αυτο το ''ξυπνημα'' θελει τον χρονο του.

    Το ολο σκηνικο μου φερνει στο μυαλο τα λεγομενα του sniper : μπαινει ο Κυριος Μπουστας ,βλεπεις της γραμμες του και μετα πας Μπουστικα.:rotflmao:

    Pap 1.39 αλλα μ'ελεγες

    :rotflmao:

  7. #37
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.879
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ
    Τσωπα-τσωπα

  8. #38
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Επειδη το κανατε κυπριακο, εγω εχω να σας πω το εξης:

    Το παλικαρι που περιγραφει ο Γιωργος το ακολουθουσα την κυριακη για αρκετη ωρα απο πισω.

    Ειναι ταλεντο και σας εχει ολους για χαβαλε.

    Εγω πολυ το χαρηκα, ειδικα οποτε τον εβλεπα οταν εβγαινε εξω και ηταν χαλαρος σαν να μην συμβαινει τιποτα.

    Ειναι αγωνιζομενος σε 4τροχα και ξερει τι πρεπει να κανει σε μια πιστα παρα πολυ καλα!

    Το οτι δεν οδηγαει και πρεπει και δηθεν ολα αυτα για εμενα ειναι κλαιν μαιν....

    Εχω 2 χρονια το Ρ1 που ηταν 1η μου μηχανη. Εκανα CSS, το εριξα λιγο στο διαβασμα, Μεγαρα δεν μπαινω μονο Σερρες, και δρομο δεν κυκλοφορω αρκετο καιρο. 1.29.5 Σερρες και οταν ειχα μπει Μεγαρα 1.08.

  9. #39
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Θάνος
    Εγγραφή
    17/06/2003
    Μηνύματα
    1.079
    Ουφ... άστο θα πάει διαμάχες...
    Θάνος..

  10. #40
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Ανετα ανετα.... :rotflmao:

  11. #41
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Το παλικαρι που περιγραφει ο Γιωργος το ακολουθουσα την κυριακη για αρκετη ωρα απο πισω.

    Εκανα CSS
    Μπορείς να μου πείς πώς ήταν οι γραμμές του σε σχέση με του CSS;;
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  12. #42
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lamoun
    Μπορείς να μου πείς πώς ήταν οι γραμμές του σε σχέση με του CSS;;
    Ηταν ιδιες, εκτος απο τα εσακια, αλλα αυτο που σου κανει εντυπωση ειναι η ροη που ειχε και οτι χτυπαγε τα σημαδια του και τα απεξ χωρις να βλεπεις τα κλασσικα λαθη που περιμενεις απο εναν αρχαριο π.χ να σηκωνεις-ριχνεις την μηχανη.

    1η επαφη με πιστα και ασχετος με το θεμα και να κανεις Κ1-Κ2 μια στροφη, Κ3-Κ4 το ιδιο, Κ11-Κ12 το ιδιο και να εχεις και φορα εισοδου , συγνωμη ρε παιδια εγω δεν εχω δει κανεναν μεχρι στιγμης.....

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από zephyr1
    [B

    Pap 1.39 αλλα μ'ελεγες

    :rotflmao: [/B]
    οχι και 1:39 ρε παιδι ...

    στο 1:35 σταματησαμε.....και το μηχανακι δεν ηταν δικο μας....ασε που παρακολουθουσε και ο ιδιοκτητης

    απο δικαιολογίες γαμάω πάντως ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  14. #44
    λεφτχαντιτ Το avatar του/της doctor x
    Εγγραφή
    29/04/2007
    Μηνύματα
    380
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    οχι και 1:39 ρε παιδι ...

    στο 1:35 σταματησαμε.....και το μηχανακι δεν ηταν δικο μας....ασε που παρακολουθουσε και ο ιδιοκτητης

    απο δικαιολογίες γαμάω πάντως ...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    ελεος!ποτε προλαβες!
    πρωταθλητης Ευρωπης

  15. #45
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TROOPER
    διαβαζω και διαβαζω και διαβαζω ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΙΜΑΙ ΓΡΗΓΟΡΟΣ αλλα μπορει καποιος να μου πει τι παει να πει ''καλη γραμμη''??

    ποια οριζετε ως καλη γραμμη κατα τη γνωμη σας???

    σε γενικες γραμμες παντως μαλλον συμφωνω με τον θανο.

    παπ την ιστορια την ακουσα ρε συ αλλα ξερω γω....ηξερε τι εκανε η απλα ετυχε να μην πεσει το παλικαρι???
    ΚΑΝΕΙΣ ????
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 3 από 9 ΠρώτοΠρώτο 12345678 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF