Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 135

Θέμα: 17-18 Μαϊου, Σέρρες - Ένα trackday ΑΠΟΚΑΛΥΨΗ !!!

  1. #121
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    Αντε τραβα στα ανεκδοτα μαζι με τα ποστ και ασε μας στον δικο μας ομορφο κοσμο.....
    Δλδ εσύ πιστεύεις ότι έχει τον Pedrosa και τους λοιπούς για πρωινό;
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #122
    Καυλαντης ! Το avatar του/της R-1nas
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    450
    οχι ρε βυρωνα, δεν ειμαι τρελος, αλλα μεθυσμενος !

    απο το πρωι το εχουμε ριξει στις μπυρες εδω στην δουλεια ετσι γιατι μας την βαρεσε
    λεμε και καμια μαλακια να περασει η ωρα, δεν βαριεσαι :rotflmao:

    Να δω πως θα παω απο τον πειραια σπιτι μου....

  3. #123
    Παλαιο Μελος Το avatar του/της dimdoc
    Εγγραφή
    13/10/2005
    Μηνύματα
    166
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    O Μπουστας ηταν και ειναι πολυ πιο γρηγορος απο τον κολοτουμπα τον Sete....

    Ολοι ξερουμε η εχουμε ακουσει σκηνικα περι Μπουστα στο εξωτερικο.

    Στην εκθεση οταν τον ρωτησαν για τον χρονο που εκανε ο pedrosa νομιζω στην Jerez ειπε οτι εγω πριν 15 χρονια ημουν 4sec πιο αργος.


    Πολλα απο αυτα ειναι αληθεια....



    Aσχετο αλλα.....

    2011 Serres Autodrome......

    Ο Μπουστας ηταν πιο γρηγορος του Σετε (ελαχιστα...) οταν κανανε και οι δυο τα σχολεια του Ρομπερτς στο εξωτερικο. Απο τοτε ο μεν ενας εκανε 6-7 αγωνες παγκοσμιου και βαθμολογηκε στους 2 και μετα γυρισε Ελλαδα, ενω αλλος εκανε ενα σωρο αγωνες (πανω απο 100) σε παγκοσμιο επιπεδο, συναγωνιστηκε με τους καλυτερους της εποχης του και εφτασε σχεδον να κατακτησει παγκοσμιο πρωταθλημα.

    Ειναι φυσικο τους δυο αυτους οδηγους να τους χωριζουν μεγαλες διαφορες γιατι ο ενας εξελιξε και βελτιωσε το ταλεντο του επι σειρα ετων συναγωνιζομενος τους καλυτερους αναβατες, καβαλωντας τις καλυτερες μοτοσυκλετες, σε ολες τις πιστες του κοσμου, τρεχοντας 15-18 αγωνες τη χρονια (και προπονουμενος αλλο τοσο..), ενω ο αλλος εμεινε ταλεντο τρεχοντας στο φτωχο ελληνικο πρωταθλημα 8 αγωνες το χρονο...και ολα αυτα επι σειρα ετων...αν ο δικος μας ειχε κανει παρομοια πορεια και προσπαθεια μπορει να ηταν σε καλυτερο οδηγικο επιπεδο απο τον Σετε, αλλα με τα αν δε γραφετε η ιστορια...οι οδηγοι αυτοι μπορει να ξεκινησαν απο κοντινη αφετηρια αλλα πηραν τελειως διαφορετικους δρομους, με αποτελεσμα να τους χωριζει πλεον διαφορα κλασεω(ν)ς

    Ειναι σα να μου λες οτι τον Σοφουογλου, που ερχοταν για προπονησεις στις Σερρες πριν χρονια και γυρναγε στο .24, οπου φυσικα και τον περναγανε οι "δικοι' μας πρωτοκλασατοι στα 600 τοτε, τον περνανε και σημερα, ή ειναι καλυτεροι αναβατες απο αυτον...για να καταλαβουμε τι θα πει παγκοσμιο, στα SS600 του Βρετανικου Πρωταθληματος (που και αυτο απεχει απο το παγκοσμιο SS600 σε επιπεδο, οχι πολυ, αλλα απεχει...) οι δικοι μας 2 πρωτοι στα 600 ξεκινησαν απο την 34η και 36η θεση αντιστοιχα...ΤΟΤΕ μπορει να τον πιανανε...ΤΩΡΑ δεν τον βλεπουν ουτε με ΚΥΑΛΙΑ...σκληρη δουλεια και προπονηση λεγεται αυτο και ξεχωριζει τα ταλεντα απο τους παγκοσμιους πρωταθλητες...


    εντιτ...επαγγελματιες οδηγοι στο ελληνικο πρωταθλημα ειναι μονο ενας, τουλαχιστον φετος...κανα 4-5 ακομη βγαζουν χαρτζηλικακι...


    ...ex 88 SS 600 GR

  4. #124
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    "Εσυ οτι πεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςς εσυ οτι πεις"
    Βασιλης Τερλεγκας....


    Αντε τραβα στα ανεκδοτα μαζι με τα ποστ και ασε μας στον δικο μας ομορφο κοσμο.....
    προτιμοτερο να παω στα ανεκδοτα,απο το να λεω οτι ναι σαν τις γκομενες που δεν εχουν ιδεα απο το αντικειμενο αλλα λατρευουν τον αναβατη...
    frankly my dear, i dont give a damn...

  5. #125
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
    Ο Μπουστας ηταν πιο γρηγορος του Σετε (ελαχιστα...) οταν κανανε και οι δυο τα σχολεια του Ρομπερτς στο εξωτερικο. Απο τοτε ο μεν ενας εκανε 6-7 αγωνες παγκοσμιου και βαθμολογηκε στους 2 και μετα γυρισε Ελλαδα, ενω αλλος εκανε ενα σωρο αγωνες (πανω απο 100) σε παγκοσμιο επιπεδο, συναγωνιστηκε με τους καλυτερους της εποχης του και εφτασε σχεδον να κατακτησει παγκοσμιο πρωταθλημα.

    Ειναι φυσικο τους δυο αυτους οδηγους να τους χωριζουν μεγαλες διαφορες γιατι ο ενας εξελιξε και βελτιωσε το ταλεντο του επι σειρα ετων συναγωνιζομενος τους καλυτερους αναβατες, καβαλωντας τις καλυτερες μοτοσυκλετες, σε ολες τις πιστες του κοσμου, τρεχοντας 15-18 αγωνες τη χρονια (και προπονουμενος αλλο τοσο..), ενω ο αλλος εμεινε ταλεντο τρεχοντας στο φτωχο ελληνικο πρωταθλημα 8 αγωνες το χρονο...και ολα αυτα επι σειρα ετων...αν ο δικος μας ειχε κανει παρομοια πορεια και προσπαθεια μπορει να ηταν σε καλυτερο οδηγικο επιπεδο απο τον Σετε, αλλα με τα αν δε γραφετε η ιστορια...οι οδηγοι αυτοι μπορει να ξεκινησαν απο κοντινη αφετηρια αλλα πηραν τελειως διαφορετικους δρομους, με αποτελεσμα να τους χωριζει πλεον διαφορα κλασεω(ν)ς

    Ειναι σα να μου λες οτι τον Σοφουογλου, που ερχοταν για προπονησεις στις Σερρες πριν χρονια και γυρναγε στο .24, οπου φυσικα και τον περναγανε οι "δικοι' μας πρωτοκλασατοι στα 600 τοτε, τον περνανε και σημερα, ή ειναι καλυτεροι αναβατες απο αυτον...για να καταλαβουμε τι θα πει παγκοσμιο, στα SS600 του Βρετανικου Πρωταθληματος (που και αυτο απεχει απο το παγκοσμιο SS600 σε επιπεδο, οχι πολυ, αλλα απεχει...) οι δικοι μας 2 πρωτοι στα 600 ξεκινησαν απο την 34η και 36η θεση αντιστοιχα...ΤΟΤΕ μπορει να τον πιανανε...ΤΩΡΑ δεν τον βλεπουν ουτε με ΚΥΑΛΙΑ...σκληρη δουλεια και προπονηση λεγεται αυτο και ξεχωριζει τα ταλεντα απο τους παγκοσμιους πρωταθλητες...


    εντιτ...επαγγελματιες οδηγοι στο ελληνικο πρωταθλημα ειναι μονο ενας, τουλαχιστον φετος...κανα 4-5 ακομη βγαζουν χαρτζηλικακι...
    έτσι, και εάν δεν είχε λάθος άνθρωπο δίπλα του και το μυαλό να μαζευτεί, εδώ και μία δεκαετία θα τρίβαμε τα μάτια μας....
    θα πάρω τον αγώνα της Τρίπολης που έτρεχε με το factory και μετά θα μου πείτε
    drift από την τελευταία στροφή και κατεβάσματα πλαγιολισθηση, πλασάρισμα για την Κ1....πίσω του ο Συνιώρης μάλλον θαύμαζε τα καγκουριλίκια τιου

  6. #126
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
    Ο Μπουστας ηταν πιο γρηγορος του Σετε (ελαχιστα...) οταν κανανε και οι δυο τα σχολεια του Ρομπερτς στο εξωτερικο. Απο τοτε ο μεν ενας εκανε 6-7 αγωνες παγκοσμιου και βαθμολογηκε στους 2 και μετα γυρισε Ελλαδα, ενω αλλος εκανε ενα σωρο αγωνες (πανω απο 100) σε παγκοσμιο επιπεδο, συναγωνιστηκε με τους καλυτερους της εποχης του και εφτασε σχεδον να κατακτησει παγκοσμιο πρωταθλημα.

    Ειναι φυσικο τους δυο αυτους οδηγους να τους χωριζουν μεγαλες διαφορες γιατι ο ενας εξελιξε και βελτιωσε το ταλεντο του επι σειρα ετων συναγωνιζομενος τους καλυτερους αναβατες, καβαλωντας τις καλυτερες μοτοσυκλετες, σε ολες τις πιστες του κοσμου, τρεχοντας 15-18 αγωνες τη χρονια (και προπονουμενος αλλο τοσο..), ενω ο αλλος εμεινε ταλεντο τρεχοντας στο φτωχο ελληνικο πρωταθλημα 8 αγωνες το χρονο...και ολα αυτα επι σειρα ετων...αν ο δικος μας ειχε κανει παρομοια πορεια και προσπαθεια μπορει να ηταν σε καλυτερο οδηγικο επιπεδο απο τον Σετε, αλλα με τα αν δε γραφετε η ιστορια...οι οδηγοι αυτοι μπορει να ξεκινησαν απο κοντινη αφετηρια αλλα πηραν τελειως διαφορετικους δρομους, με αποτελεσμα να τους χωριζει πλεον διαφορα κλασεω(ν)ς

    Ειναι σα να μου λες οτι τον Σοφουογλου, που ερχοταν για προπονησεις στις Σερρες πριν χρονια και γυρναγε στο .24, οπου φυσικα και τον περναγανε οι "δικοι' μας πρωτοκλασατοι στα 600 τοτε, τον περνανε και σημερα, ή ειναι καλυτεροι αναβατες απο αυτον...για να καταλαβουμε τι θα πει παγκοσμιο, στα SS600 του Βρετανικου Πρωταθληματος (που και αυτο απεχει απο το παγκοσμιο SS600 σε επιπεδο, οχι πολυ, αλλα απεχει...) οι δικοι μας 2 πρωτοι στα 600 ξεκινησαν απο την 34η και 36η θεση αντιστοιχα...ΤΟΤΕ μπορει να τον πιανανε...ΤΩΡΑ δεν τον βλεπουν ουτε με ΚΥΑΛΙΑ...σκληρη δουλεια και προπονηση λεγεται αυτο και ξεχωριζει τα ταλεντα απο τους παγκοσμιους πρωταθλητες...


    εντιτ...επαγγελματιες οδηγοι στο ελληνικο πρωταθλημα ειναι μονο ενας, τουλαχιστον φετος...κανα 4-5 ακομη βγαζουν χαρτζηλικακι...





  7. #127
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimdoc
    ..
    Ακριβώς.....

    Το παράδειγμα του Σοφούογλου ίσως είναι το πιο κατάλληλο. Ταλέντο αναμφισβήτητα, που παράτησε την χώρα του, οικογένεια, φίλους κλπ για να πάει στην Γερμανία να του γίνει ο κώλος ναααα.... με το συμπάθειο.

    Και στην Τουρκία μάγκας και 1ος θα ήταν, αλλά διάλεξε προς τιμή του το δύσκολο μονοπάτι.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από R-1nas
    "Εσυ οτι πεεεεεεεεεεειιιιιιιιιιιιιιιιςςςςςςςςςς εσυ οτι πεις"
    Βασιλης Τερλεγκας....


    Αντε τραβα στα ανεκδοτα μαζι με τα ποστ και ασε μας στον δικο μας ομορφο κοσμο.....

    ε οχι και Τερλέγκας το "εσυ ο,τι πεις"!


  9. #129
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ε οχι και Τερλέγκας το "εσυ ο,τι πεις"!

    σωστός και εδώ
    η μεγάλη Ρίτα

  10. #130
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nktR
    σωστός και εδώ
    η μεγάλη Ρίτα
    πετάχτηκε ο ξερόλας ....

    αμα λέμε ότι το θέμα ''πίστα'' το κατέχουμε .....
    πσσσσςςςς.....

    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  11. #131
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    πετάχτηκε ο ξερόλας ....

    αμα λέμε ότι το θέμα ''πίστα'' το κατέχουμε .....
    πσσσσςςςς.....


    Bασικα εγω το βρηκα πρωτος!




    Και το θεμα "πίστας" το κατεχουμε καλυτερα απο τον καθενα σας! Αιντε απο κει!

    Με τη πίστα εχουμε ενα θεμα προς το παρων ακομα...



    EDIT: Βασικά παιζει ενα θεμα (αρχισα το σπαμ γμτ μου, sorry) με το ποιος το ειπε πρωτος, ο Χριστοδουλόπουλος ή η Ριτα, αλλα δε μπορω να τσεκαρω χρονολογιες τωρα!

    End

  12. #132
    Να σας προσέχετε Το avatar του/της nktR
    Εγγραφή
    27/03/2004
    Μηνύματα
    1.894
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gixxerpap
    πετάχτηκε ο ξερόλας ....

    αμα λέμε ότι το θέμα ''πίστα'' το κατέχουμε .....
    πσσσσςςςς.....

    τι λαλάκας :rotflmao:

  13. #133
    Αργούτσικο Μέλος Το avatar του/της chillipf
    Εγγραφή
    18/03/2008
    Μηνύματα
    373
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Ταξιδευτής
    Ρε σεις ΑΥΤΟΝ τον τυπα τον ξερει κανεις;
    Εδω ειναι σε προπονηση!

    Λεγεται οτι γυρναει κατω απο 1:19 (και ναι, ξερω οτι το ρεκορ του Μπουστα ειναι 1:19.50).

    είναι πράγματι εντυπωσιακός.
    στο διήμερο που ήμουν επάνω, τον μετρούσα σταθερά στο 1,22 (1,21.800-1.22 και κάτι)
    και όπως λέει και ο δρ παραπάνω, τα τρία sec κάτω, σε αυτά τα γυρολόγια, είναι σαν αιώνες.
    που ξέρεις όμως?
    PFC

  14. #134
    Το παλλικάρι κάθισε χτες και μου εξήγησε (με απλά και κατανοητά λόγια) τι έκανε και ήταν μόλις 2 δεύτερα πάνω από τον Παπ, και πως πρέπει να "διαβάζω" τις στροφές... Δεν ξέρω τι γίνεται μέσα στη πίστα (αν και πολύ θαθελα να μάθω, μόλις χάσω καμμιά 40αριά κιλά ) αλλά με βοήθησαν πολύ τα λόγια του στο δρόμο.


  15. #135
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    Αρχικά δημιουργήθηκε από chillipf
    είναι πράγματι εντυπωσιακός.
    στο διήμερο που ήμουν επάνω, τον μετρούσα σταθερά στο 1,22 (1,21.800-1.22 και κάτι)
    και όπως λέει και ο δρ παραπάνω, τα τρία sec κάτω, σε αυτά τα γυρολόγια, είναι σαν αιώνες.
    που ξέρεις όμως?
    ναι αμέ είναι ο Ρουμάνος πρωταθλητής νομίζω... το πρωτάθλημά τους γίνεται στις Σέρρες, τον έχω και απο 18Απρίλη σε κάτι φωτό που ήμουν απάνω!
    και πολύ καλή παιδεία στην πίστα μέσα , ενω αυτός πάει και για προπόνηση...

Σελίδα 9 από 9 ΠρώτοΠρώτο ... 456789

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF