Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 20

Θέμα: Πεσ Τη Γνωμη Σου Για Μια Τιγκα Διαδρομη

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Πεσ Τη Γνωμη Σου Για Μια Τιγκα Διαδρομη

    ΟΤΑΝ ΛΕΩ ΤΙΓΚΑ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΘΕΛΩ ΝΑ ΑΚΟΥΣΩ ΠΡΟΤΑΣΕΙΣ ΓΙΑ ΟΜΟΡΦΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΕΣ(ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΓΙΑ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΓΙΑ ΤΕΡΜΑ ΓΚΑΖΙ) ΚΑΙ PLEASE ΟΧΙ ΠΕΛΛΟΠΟΝΗΣΟ ΓΙΑΤΙ ΤΗΝ ΕΧΩ ΓΥΡΙΣΕΙ ΣΧΕΔΟΝ ΟΛΗ

  2. #2
    Δελφοί

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της gcrook
    Εγγραφή
    22/03/2003
    Μηνύματα
    6.231
    ΛΟΙΠΟΟΟΟΝ...

    1. Ξεκινα απο Αθηνα
    2. Φτασε Λαμια (μεχρι εκει πηγαινε τσιτα..αν δε γουσταρεις πιασε επαρχιακο για Θηβα-Λιβαδεια)
    3. Τραβα ΠΡΟΣ οχι ΓΙΑ Καρπενησι.
    4. Κανε ενα τσιγαρο στη Μακρακωμη (25 χλμ απο Λαμια στο δρομο σου ειναι), η πιες ενα καφεδακι στο ΙΝ στην πλατεια.
    5. Τωρα τραβα για Καρπενησι.
    6. Μολις περασεις τον Αγιο Γεωργιο ξεκινα να κανεις παρακαμψεις για οποια ψιλοορεινα χωρια γουσταρεις.
    Ειναι εκατονταδες με ΑΠΙΣΤΕΥΤΑ φυσικα τοπια και οσο συχνα και αν ακολουθεις τα βηματα 1-5 δεν θα σου φτασει ουτε μια ζωη για να τα γυρισεις ολα.
    7. Που ειμασταν;..ααα..συνεχισε λοιπον για Καρπενησι (οχι απο σηραγγα τυμφρηστου).
    8. Επανελαβε το 6.
    9. ΑΥΤΑ..

    Τα ειπα καπως μπερδεμενα, αλλα πιστεψε με , τα τοπια ειναι απο τα καλυτερα που εχω δει, πιο ομορφα και απο αυτα του νομου Φωκιδας, (ειμαι απο τη Στρωμη).
    Μεσα σε 10 μερες το καλοκαιρι που περασε εγραψα 3500 χλμ. σε αυτες τις διαδρομες με αθλιες μεσες ωριαιες, και ουσιαστικα δεν προλαβα να δω τιποτα.
    Ασε που καθε 10 λεπτα σταματαγα για τσιγαρο, ξερεις ενα εκκλησακι εδω, μια βρισουλα παραπερα, τον καρκινο εβγαλα


    -Have you any famous last words?
    -..Not Yet!
    -"Not yet"!? Is that famous?

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BMW1150
    Εγγραφή
    05/12/2004
    Μηνύματα
    122
    Ελα προς Ηπειρο μερια.....φοβερα μερη ...θα με θυμηθεις....το συγουρο ειναι πως πρεπει να εχεις 3-4 μερες αδεια.....μπορω να σου βγαλω διαδρομες να παθεις την πλακα σου....εγω δεν ειμαι απο δω ...απλα ετυχε και τα τελευταια 3 χρονια ζω εδω και την εχω γυρισει σχεδον ολη....

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Η ΗΠΕΙΡΟΣ ΞΕΡΩ ΑΠΟ ΤΟ ΞΑΔΕΡΦΟ ΜΟΥ ΠΟΥ ΗΤΑΝ ΦΟΙΤΗΤΗΣ ΣΤΑ ΙΩΑΝΝΙΝΑ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΦΟΒΕΡΑ ΜΕΡΗ.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    [PHP]Respect To All The Real Riders Out There[/PHP]


    πηγαινε βορεια ευβοια!!
    απο χαλκιδα (σταση για καφε και τα συναφη) πηγαινε προς αγ.γιαννη τον ρωσσο-μαντουδι-αιδηψο και μετα ανηφορισε προς τα ορεινα χωρια (μοναστηρι οσιου δαυϊδ, αχλαδια, κοκκινομηλια και ολα τα οπωροφορα )

    πραγματικα ειναι παρα πολυ ωραια διαδρομη ειδικα προς την αιδηψο αλλα μετα με χαλαρες ταχυτητες στους ανηφορικους φιδισιους δρομους.



    καλες βολτες.........

  7. #7
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ(ΠΟΛΥ ΣΤΡΟΦΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ).ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΙΓΚΑ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΠΟΣΤΕΝΟΥΜΕ

  8. #8
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΠΑΡΓΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΑΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΡΩΜΙΚΗ ΘΑΛΛΑΣΑ(ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ) ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.994
    ναι εχεις δικιο για τις στροφες αλλα τωρα τον χειμωνα που εισαι μεσα στα πλατανια και απο διπλα σου περναει το ποταμι ειναι τελεια.

    μπορεις και ναπροχωρησεις και μετα την αγ. αννα προς οσιο δαυιδ και μετα να πας απο πευκι και στην αλλη μερια της ευβοιας που βρεχεται απο αιγαιο........

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της BMW1150
    Εγγραφή
    05/12/2004
    Μηνύματα
    122
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΠΑΡΓΑ ΕΧΕΙ ΠΑΙ ΚΑΝΕΝΑΣ ΑΠΟ ΕΣΑΣ.ΑΛΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΙΝΑΙ ΤΕΛΕΙΑ, ΑΛΟΙ ΜΟΥ ΕΧΟΥΝ ΠΕΙ ΟΤΙ ΕΧΕΙ ΒΡΩΜΙΚΗ ΘΑΛΛΑΣΑ(ΓΙΑ ΤΟ ΚΑΛΟΚΑΙΡΙ ΜΙΛΑΜΕ ΠΑΝΤΑ) ΚΑΙ ΟΤΙ ΔΕΝ ΛΕΙ ΚΑΙ ΤΙΠΟΤΑ.
    Μενω 18 χιλιομετρα απο την Παργα....Κοιταξε η Παργα θυμηζει πολυ νησι....ειναι πολυ φυσικη ομορφια και το καλοκαιρι γινεται πανικος απο ξενους...φουλ σεζον ουτε για την μηχανη δεν θα βρεις χωρο να παρκαρεις.....φυσικα απο τιμες σχιζουν κωλ.... αν και φετος ειχω την εντυπωση οτι σοβαρευτικαν λιγο.....παλιοτερα την ειχαν δει Μυκονος ή μαλλον Καννες...!!!!!
    Απο θαλασσα εχει 2 παραλιες η μια μεσα στην Παργα και η αλλη πισω απο το καστρο που φουλ σεζον ειναι ο ενας πανω στον αλλο...οσες φορες πηγα μια χαρα ηταν η θαλασσα.....αν ομως δεν γουσταρεις την πολυκοσμια μπορει να πας σε αλλες κοντινες παραλιες που ειναι πιο ησυχες.....
    Σε γενικες γραμμες καλα ειναι να την επισκεφτεις....εχει φοβερα μερη τριγυρω και θα περασεις καλα...
    Αν θελεις περισσοτερες πληροφοριες στειλε μυνημα.

  11. #11
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΕΛΠΙΖΩ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΑΥΤΑ ΤΑ ΣΑΒΒΑΤΟΚΥΡΙΑΚΑ ΝΑ ΑΝΗΦΟΡΙΣΩ ΠΡΟΣ ΤΑ ΜΕΡΗ ΣΟΥ.

  12. #12
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ ΕΧΩ ΠΑΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ΦΟΡΕΣ ΔΙΑΔΡΟΜΗ ΓΙΑ ΕΜΕΤΟ(ΠΟΛΥ ΣΤΡΟΦΗ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ΜΟΥ).ΕΥΤΥΧΩΣ ΠΟΥ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΚΑΤΙ ΤΙΓΚΑ ΤΑΒΕΡΝΟΥΛΕΣ ΚΑΤΩ ΑΠΟ ΤΑ ΔΕΝΤΡΑΚΙΑ ΚΑΙ ΞΑΠΟΣΤΕΝΟΥΜΕ
    αν περνάς για βόρεια εβοια απαραίτητα μακαρονάδα της κατσαρόλας στο Κλιμάκι....
    Στάνταρ μέρος...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  13. #13
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    και....
    η ποιό καλή διαδρομή είναι εκει στην βόρεια εβοια μέσα απο το χωριό κερασιές...

    ....

    super...και κοντά...

    και η ζωή συνεχίζεται...

  14. #14
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΜΕ ΠΙΑΝΕΙΣ ΑΔΙΑΒΑΣΤΟ.ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΛΕΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΤΑ ΤΗΝ ΑΓΙΑ ΑΝΝΑ Η ΠΡΙΝ

  15. #15
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    Διαδρομες για στριταδικο προφανως!
    1.Αθηνα -Καστρο-λειβαδεια-αραχωβα-δελφους-ιτεα-γαλαξειδι -ναυπακτος (Ιτεα-Ναυπακτος η πιστα)
    Τσιγαρο με 200+ στην υλικη οπως λεει και ο κωστακης.Καφε (1) στις πηγες κρυας στη λειβαδεια μεσα πες και ενα για στο τουμπανο το σωτηρη με το 954!!!Συνεχα το βουνο για αραχωβα κλειδωμενος.Στοπ στην αραχωβα για βενζινα τσιγαρο ματι κλπ.
    Καταβασηγ προς δελφους χαλαρα εκει κλειστο κομματι.Συνεχα για Ιτεα γλυκα γιατι οι τελευταιες γλυστρανε.Φτανεις Ιτεα....κουμπωνεις κρανη σφιγκεις γαντια μποτες και πας για γαλαξειδι-ναυπακτο και αμα δεν τα δεις ολα εμενα φτυσε με!(κα$λα).Επιστροφη ειτε απο ριο μεσω γεφυρας και αθηνων πατρων ειτε απο δεσφινα,αλλα κολπα τρελλληη θεα στα πρωτα χιλιομετρα.Σπιτι επιστροφη κουρασμενος δε με το χαμογελο του μαλακα (αμα εισαι παντρεμενος η γυναικα σου θα νομιζει οτι εχεις ξενοπηδηξει σιγουρα!!!)

    2.Αθηνα -Μπραλλος (ανεβα-κατεβα-ανεβα κλπ) -αμφισσα-Ιτεα (απο μπραλλο και μετα ωραια διαδρομη).Φτανεις με οτι ταχυτητα θες εως την διασταυρωση της εθνικης που λεει αμφισσα.Εκει τα σφιγγκεις ολλλαααα αναρτησεις ζωναρια οτι παιρνει σφιξιμο...ανεβαινεις αναγνωριστικη και κατεβαινεις παλι αναγνωριστικα..και μετα ξεκινας προσεξε τη χαρακια σε μια δεξια οπου σε στελνει μεσα χωρις να το θες.(το αυτο επαναλαβατε μεχρι αηδιας!!!).Καφεδακι στο μαμιδακη εαν ειναι κυριακη ειναι να σαν να πινεις καφε στο μονακο οταν εχει formula1!Συνεχιζεις χαλαρα πλεον ο δρομος δεν επιτρεπει πολλα για αμφισσα οπου θα χαθεις απο τη θεα.Φτανεις ιτεα τα λοιπα γνωστα απο πρωτο κεφαλαιο

    3.Αθηνα -Λαμια-Δομοκος-Καρδιτσα -Λιμνη πλαστηρα (ολα τα λεφτα απο τοπιο).Πας οπως θες εθνικη απο λαμια και μετα θα χαζευεις μονο στο περιφερειακο της λαμιας θα πας γρηγορα εκει μονο επιτρεπει.μετα κυρια και τρελλο ματι ωσπου φτανεις λιμνη πλαστηρα και μενεις καγκελαριος!Τη πεφτεις στη καφετερια στα ψηλα και νομιζεις οτι εισαι νορβηγια στα φιορδ.Επιστροφη αυθημερον ειναι για σιδεροκωλους διαμονη εκει ειναι καλα εαν υπαρχει και ετερον μια χαρα

    4.Αθηνα λαμια καρπενησσι απο λαμια και μετα δρομος σχετικα καλος σε σημεια υπαρχει και ο παλιος που παει καρπενησι και ειναι φοβερος (δεν παμε εκει χειμωνα διοτι δεν παιζει εκτος εαν βαλεις ερπυστριες!) Στο καρπενησι χαζευεις γενικοτερα πολυ ωραια πολη

    5.Αθηνα λαμια καρπενησσι προυσσος μεσολογγι (περνας απο ψηλα απο λιμνη κρεμαστων!!!Το τοπιο).Συνεχιζεις απο καπρενησι και πας για προυσσο ο δρομος ειναι χαλια αλλα εχει απιστευτη ομορφια αλλα και κατι κοτρωνια να στο δρομο προσοχη και πολλλυυ χαλαρα αλλα η θεα ειναι απιστευτη πας παραλληλα με ρεματιες και απο κατω μοναστηρια χτισμενα σε βραχους κλπ.Ασε που περνας "και το παντα βρεχει" εκει θα βρεχει οντως οτι και να κανεις.Φευγοντας απο το μοναστηρι (εκει θα πας μην το χασεις και ας μην σε ενδιαφερει λεει !!!!) μετα απο λιγα χιλιομετρα γενικη κατευθυνση προς μεσολογγι σκας σε μια στροφη και βλεπεις τη λιμνη απο ψηλα (τσιγαρο οπως και δηποτε!!!) αν δεν καπνιζεις μαζεψε μολοχες εν κακο!Φτανεις μεσολογγι με τα πολλα και πας απο ριο κλπ
    Αυτα για αρχη αν θες και αλλα πες αλλα κανε αυτα για αρχη και μετα θα σου πω κιαλλα

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 19/04/2013, 18:57
  2. τη γνωμη σας για Klr 650
    από geoJ στο forum Kawasaki
    Απαντήσεις: 36
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2008, 11:24
  3. Αξίζει η ζωή σου για μιά μηχανή
    από Tigas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 290
    Τελευταίο μήνυμα: 08/04/2006, 00:40
  4. Τη γνώμη σας για Gps
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 19/09/2005, 12:47
  5. Λοιπόν τη γνώμη σας για tatto
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 41
    Τελευταίο μήνυμα: 17/05/2005, 21:47

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF