Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 151 έως 165 από 180

Θέμα: CBF-1000

  1. #151
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    kαι γω μολις 35.000 χλμ χθες το 2009 μοντελο εκτος απο πηνια και μια λαμπα στο κολοφαναρο τιποτε αλλο
    καλους δρομους και καποια στιγμη να εκδραμουμε θεου θελωντως και καιρου επιτρεποντας
    υ.γ εγω το εχω μονο για βολτες εκτος και ταξιδια δλδ μεσα στο σαλονι μιας και ετσι που μας καταντησαν ουτε για καφε δεν παμε !!!
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  2. #152
    Καλημεριζω την παρεα και ευχομαι καλο μηνα,

    Το δικο μου κοντερ μετραει 62000χλμ απο τον Ιουνιο του 2012. Με μονη αλλαγη τα πηνια δεν εχω τιποτα να δηλωσω (σαν να με ελεγχουν εφοριακοι ενα πραγμα).

    Κι εγω σαν τον φιλο 'tzeronymo' η μηχανη χρησιμοποιειται για εκδρομες μονο και ανοικτους δρομους εντος λεκανοπεδιου.
    HONDA SH300i R Sport-HONDA CBF1000FA C-ABS

    ΜΗΝ ΤΡΕΧΕΙΣ ΠΙΟ ΠΟΛΥ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΥΛΑΚΑ ΑΓΓΕΛΟ ΣΟΥ

  3. #153
    Νέο μέλος Το avatar του/της kotr78
    Εγγραφή
    06/04/2017
    Μηνύματα
    14
    καλημερα κι απο μενα σε ολους, αν και 3 χρονια μετα την τελευταια αναρτηση στο συγκεκριμενο θεμα ειναι το πρωτο που διαβασα οποτε ειπα να ξεκινησω απο εδω.Εχω κι εγω το cbf1000 2009 abs σε ασημι χρωμα το αγορασα καινουργιο περσυ και εχω κανει λιγο πανω απο 2000 χιλιομετρα με αυτο.Μπηκα στο φορουμγιατι ψαχνομαι να βαλω εξατμισεις και ειδα μερικες παρα πολυ καλες προτασεις και για αυτο σας ευχαριστω.Τελικα θεωρω πως οι ιδανικες για μενα ειναι οι remus hexagon αφου και εμφανισιακα αλλα και ηχητικα μου ταιριαξαν κουτι.Δεν ειδα βεβαια καποιο λινκ με τιμη,αλλα αυτο το κοιταζω και μονος .Ευχαριστω και παλι και καλες βολτες σε ολους τωρα που καλοκαιριαζει.

  4. #154
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    καλορίζικος φίλε
    στο διατάυτα θα δώσεις 1000 ευρώ για να ακουγετε πιο μπασο το μηχανάκι σου? το οποίο είναι μηχανή δρόμου με έφεση στο να ταξιδεύει και σχεδόν καθόλου σπορ?
    το μηχανάκι στο μονο που πάσχει είναι το πίσω αμορτισερ (αφου γράψει 40k) γιατί με 2k είναι ολοκαίνουργιο. δεν έχει ρύθμιση απόσβεσης και όταν το αμορτισερ τα πάιζει αρχίζει και κοπανάει στις κακοτεχνίες. Αυτή θα ήταν μια καλή αναβάθμιση
    απο την άλλη εάν το πήρες για να ταξιδέυεις έχει ένα σορό αξεσουάρ που θα χρειασθούν λεφτά
    αν το πήρες ως σπορ είναι λανθασμένη επιλογή και μάλλον αργά η γρήγορα θα πρέπει να το αντικαταστήσεις

    καλή τύχη σε ότι και να κάνεις
    you rise you fall you're down then you rise again

  5. #155
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της doros74
    Εγγραφή
    29/04/2015
    Μηνύματα
    498
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από doctoras Προβολή μηνύματος
    καλορίζικος φίλε
    στο διατάυτα θα δώσεις 1000 ευρώ για να ακουγετε πιο μπασο το μηχανάκι σου? το οποίο είναι μηχανή δρόμου με έφεση στο να ταξιδεύει και σχεδόν καθόλου σπορ?
    το μηχανάκι στο μονο που πάσχει είναι το πίσω αμορτισερ (αφου γράψει 40k) γιατί με 2k είναι ολοκαίνουργιο. δεν έχει ρύθμιση απόσβεσης και όταν το αμορτισερ τα πάιζει αρχίζει και κοπανάει στις κακοτεχνίες. Αυτή θα ήταν μια καλή αναβάθμιση
    απο την άλλη εάν το πήρες για να ταξιδέυεις έχει ένα σορό αξεσουάρ που θα χρειασθούν λεφτά
    αν το πήρες ως σπορ είναι λανθασμένη επιλογή και μάλλον αργά η γρήγορα θα πρέπει να το αντικαταστήσεις

    καλή τύχη σε ότι και να κάνεις
    Συμφωνώ απόλυτα.

  6. #156
    Νέο μέλος Το avatar του/της kotr78
    Εγγραφή
    06/04/2017
    Μηνύματα
    14
    Καταρχας να σε ευχαριστησω για το καλοριζικο και να σου πω πως εχεις απολυτο δικιο.Προς υπερασπιση μου δεν γνωριζα τιμη οταν εγραψα το ποστ και οταν κατοπιν το εψαξα εφαγα τρομερη απογοητευση.Η μηχανη ειναι ακριβως ο,τι ζητουσα μιας και ηθελα κατι με ροπη μεν απο τις χαμηλες αλλα οχι κατι που να με τσιτωνει γιατι ακομα το αιμα βραζει και δεν με βασιζομουν... Το δουλεμα της ειναι λες και ειναι ηλεκτρικη οπως ειπε και ενας φιλος και συμφωνω το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν τολμαω να αφησω τα χερια απο το τιμονι γιατι παιζει ακομα και στα 100 χιλιομετρα με αποτελεσμα να κουραζει σε μεγαλυτερες ταχυτητες.Καμια ιδεα?

  7. #157
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kotr78 Προβολή μηνύματος
    Καταρχας να σε ευχαριστησω για το καλοριζικο και να σου πω πως εχεις απολυτο δικιο.Προς υπερασπιση μου δεν γνωριζα τιμη οταν εγραψα το ποστ και οταν κατοπιν το εψαξα εφαγα τρομερη απογοητευση.Η μηχανη ειναι ακριβως ο,τι ζητουσα μιας και ηθελα κατι με ροπη μεν απο τις χαμηλες αλλα οχι κατι που να με τσιτωνει γιατι ακομα το αιμα βραζει και δεν με βασιζομουν... Το δουλεμα της ειναι λες και ειναι ηλεκτρικη οπως ειπε και ενας φιλος και συμφωνω το μονο θεμα που εχω ειναι οτι δεν τολμαω να αφησω τα χερια απο το τιμονι γιατι παιζει ακομα και στα 100 χιλιομετρα με αποτελεσμα να κουραζει σε μεγαλυτερες ταχυτητες.Καμια ιδεα?
    Πολλες
    Η σειρά είναι ως εξής: Ζυγοστάθμιση, λάστιχα, ρουλεμάν τροχού και τέλος ρουλεμάν λαιμού.
    Το ποιο πιθανό είναι να έχει φύγει κανά μολύβι από τον τροχό.
    Ξεκινά από εκεί.

  8. #158
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από alexis_d Προβολή μηνύματος
    Πολλες
    Η σειρά είναι ως εξής: Ζυγοστάθμιση, λάστιχα, ρουλεμάν τροχού και τέλος ρουλεμάν λαιμού.
    Το ποιο πιθανό είναι να έχει φύγει κανά μολύβι από τον τροχό.
    Ξεκινά από εκεί.
    +μπαγκαζιερα. Αν εχεις πανω, βγαλτην και δοκιμασε.
    Επισης ξεκινα απο τις πιεσεις των ελαστικων και μετα με την σειρα που τα ειπε ο γλυκουλης.
    Inochi, ρε!
    Για οσο.

  9. #159
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από kotr78 Προβολή μηνύματος
    ....
    Μεγεία το μοτόρι και καλωσήρθες !

    Αν σου περισσεύουν τα μαρούλια, μπορείς να βάλεις ότι θέλεις πάνω στη μηχανή. Και υπάρχει μεγάλη γκάμα από αξεσουάρ. Με τα φίλτρα και τις εξατμήσεις και τα pc δεν πρόκειτε να το κάνεις ss αλλά σίγουρα θα γίνει διαφορετικό και φυσικά η ομορφιά είναι υποκειμενική !

    Όσο για το κούνημα, στα είπανε.

    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  10. #160
    Νέο μέλος Το avatar του/της kotr78
    Εγγραφή
    06/04/2017
    Μηνύματα
    14
    Η αληθεια ειναι πως εχω μπαγαζιερα οποτε θα τσεκαρω πρωτα χωρις και μετα θα παω να τσεκαρω τη ζυγοσταθμιση ελπιζω να μην ειναι κατι πιο σοβαρο με δεδομενο οτι τα λαστιχα μου τα αλλαξε η αντιπροσωπεια μιας και αυτα που ειχε πανω ηταν του 2008 και το ειχε στην βιτρινα απο το 2009...δεν θα ηθελανα ναι μαπα το μπροστα ελαστικο η ακομα χειροτερα να χει πιο σοβαρο θεμα με αναρτηση.Ευχαριστω ολους για τα καλοριζικα και θα επιστρεψω με update.

  11. #161
    Αργός Το avatar του/της Cpt_Slow
    Εγγραφή
    01/02/2016
    Μηνύματα
    452
    καλες σου βολτες

  12. #162
    Νέο μέλος Το avatar του/της kotr78
    Εγγραφή
    06/04/2017
    Μηνύματα
    14
    Να σαι καλα φιλε μου,επισης!

  13. #163
    @@ μαστορας Το avatar του/της Bob_o_mastoras
    Εγγραφή
    18/05/2014
    Μηνύματα
    3.731
    1000 € Remus, my ass...
    Υπαρχουν φιλε στο ebay αλλα και σε ελληνικο καταστημα (εκ Μιναρουπολεως) οι GPR. Ιταλικες εξατμισεις αριστης ποιοτητας.
    317 € η Furore Nero αλουμινιου 2 σε 1 για το δικο σου και 580 οι διπλες. Ειναι παναλαφρες, ειδικα σε σχεση με τους θερμοσυφωνες που φοραει τωρα. Μονο για την εξοικονομηση βαρους αξιζει. Εγω θα εβαζα 2 σε 1 (δοκιμασμενο σε αλλο μηχανακι μετατροπη 2 σε 1 με gpr, ταιριαζαν γαντι).

    Kαλα χιλιομετρα οπως και να εχει..
    MADE IN JAPAN 日本製

  14. #164
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Grafton 505
    Εγγραφή
    24/05/2010
    Μηνύματα
    1.445
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Bob_o_mastoras Προβολή μηνύματος
    με τους θερμοσυφωνες που φοραει τωρα
    Καλά, θερμοσίφωνες δεν τις λες. Από τις πιο απλές και μικρές ΟΕΜ εξατμήσεις.
    Άπας αήρ αετώ περάσιμος

  15. #165
    hercooligan Το avatar του/της doctoras
    Moderator
    Εγγραφή
    10/10/2007
    Μηνύματα
    4.423
    Μηχανη με διπλες μπουκες εξατμισεις να τις κανεις 2 σε 1
    Αν υπαρχει εγκληματολογικο με βαση την αισθητικη παραμορφωση σε τσιμπισαν κανονικότατα

Σελίδα 11 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 6789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF