Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 180

Θέμα: CBF-1000

  1. #76
    Έχεις απόλυτο δίκιο, και αυτή είναι μια παράμετρο που πρέπει κάποιος να την πάρει στα σοβαρά.

    Για παράδειγμα εγώ με τα 16lt του ST μου έχω πάει από Αθήνα – Βόλο με 130-140 χιλιόμετρα και έκανα και τις βόλτες μου το βραδάκι στη πόλη. Γέμισα την άλλη μέρα το πρωί με ένδειξη ρεζέρβας και 322 χιλιόμετρα στο κοντέρ από το τελευταίο γέμισμα.

    Δεν είναι και κακό!

  2. #77
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    20/08/2003
    Μηνύματα
    362
    Αρχικά δημιουργήθηκε από AntoD
    ΚC , BSari

    Εγω ειμαι 1,86 και οταν ανεβηκα στο CBF το φαιρινγκ του μου φανηκε μικρο...ισως και ανεπαρκες -στην στανταρ μορφη του, εκτος και εαν ταξιδευεις με 120 ή σκύβεις.

    με 1,90+ κανενα μηχανακι δε σε καλυπτει,μονο αν παρεις βεσπα με παρμπριζ...οσο αυξανετε η ταχυτητα ο αερας φευγει ακομα πιο ψηλα


    Πολυ καλο και τιμιο μηχανακι, απλο και με πολλες χρησεις...αλλα απλα ειπα οτι 2 ψηλα ατομα ΚΑΙ αποσκευες ισως του πέσουν πολλα.

    ΙΣΩΣ


    Ειναι ΚΑΙ χαμηλο σε υψος ΚΑΙ κοντο σε μηκος....
    Για οποιον εχει κανει μεγαλο ταξιδι ξερει τι θα πει αυτο σε σταθεροτητα.

    ????χαμηλο=οχι σταθερο????κοντο μεταξονιο???

    2 ατομα και 3 βαλιτσο και 150 = κατα πασα πιθανοτητα κουνηματα και ταλαιπώρια....

    ΚΑΤΑ ΠΑΣΑ ΠΙΘΑΝΟΤΗΤΑ

    Εαν το θες για καθε μερα και ΣΚ χαλκιδα...no problem.
    Καθαρα για θεμα χώρων .....

    Βεβαια για να συμπληρωσω στην αρχη του σχολίου μου , εξαρτάται με τι το συγκρινεις και τι οδηγει ο καθενας.....

    συμφωνω

    Εαν το προηγουμενο μοτο σου ηταν γυμνο τοτοε ειναι super tourer!!
    Εαν ηταν μεγαλο on-off με τζαμαρα ή τουριστικο (FJR, RT κλπ) τότε....



    κλεινω
    ΟΔΗΓΗΣΕ ΤΟ ΚΑΙ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΚΑΝΕΝΑ,ολοι εχουμε αποψη
    εγω ειπα την δικη μου επειδη καταλαβα γιατι ημουν σε παρομοια θεση και δε το πηρα το μετανιωσα γιατι η χρηση ειναι αυτη που ζητας εσυ και οχι οι επιδοσεις+++


    οσο για ταξιδια υπαρχουν παιδια στο cbf1000.com δες ....
    (εχει και τα καλυτερα φρενα abs

  3. #78
    Συμπερασμα

    εαν θελεις να παρεις σκαφος ρωτας καπετανιο ή βαρκάρη.

    Ιδιοκτητη γυμνου ή τουριστικου.

    Καλα χλμ

  4. #79
    Πέφτουλας
    Εγγραφή
    25/10/2006
    Μηνύματα
    267
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Μη μπερδευόμαστε ρε συ Orfeus.
    .....
    Το να με απαξιώνεις έτσι δε το βλέπω και πολύ σωστό.
    Κωστα συγγνωμη αν σου εδωσα τετοια εντυπωση.Ειλικρινα.

    Απλα συνεπεσε με αυτο που λεγαμε χθες για χαρακτηρα και μου φανηκε πολυ αστειο.
    Κ δυστυχως μετα την κριση που εχω παθει μονο στο αστειο μπορω να το παρω για να προχωρησει η συμβιωση.
    Κ νομιζω οτι μεταξυ μας εισαι ο μονος που το χεις παρει ζεστα το ζητημα για το συμβαινει.

  5. #80
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Εγώ έχω βγει ευθέος και έχω καταγγείλει τα προβλήματα του F800, σε άλλο forum.



    Ωπα ...για λέγε έγινες κι εσύ κακός και σε μπανάρανε οι μπεμβέδες :rotflmao:

  6. #81
    Όχι ρε Bavarian δεν έγινε κακός ο άνθρωπός, απλά έχει προβληματιστεί.

    Γενικότερα δε θεωρώ τον εαυτό μου μπεμβεδάκια……!

    Στη παρέα που κάνουμε με τον Orfea δεν παίζουν τέτοιες βλακείες. Αυτά σε ΑΛΛΕΣ παραλίες……!

  7. #82
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Στη παρέα που κάνουμε με τον Orfea δεν παίζουν τέτοιες βλακείες. Αυτά σε ΑΛΛΕΣ παραλίες……!


    Οι φίλοι του Γιάννη (Orfeus) είναι και δικοί μου




  8. #83

    Οι φίλοι του Γιάννη (Orfeus) είναι και δικοί μου

    Να σε καλά Bavarian.

    Άλλωστε εδώ ήμαστε μια παρέα που μοιράζεται απόψεις και εμπειρίες δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος με αυτό.

    Με το Γιάννη τα λέμε και από κοντά κιόλας.

    Αν μπορείς έλα και εσύ για κανένα καφέ καμία φορά.

    Έχει πλάκα να μας ακούς να γκρινίαζουμε!!!

  9. #84
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Dr.KC
    Να σε καλά Bavarian.

    Άλλωστε εδώ ήμαστε μια παρέα που μοιράζεται απόψεις και εμπειρίες δεν νομίζω να διαφωνεί κάποιος με αυτό.

    Με το Γιάννη τα λέμε και από κοντά κιόλας.

    Αν μπορείς έλα και εσύ για κανένα καφέ καμία φορά.

    Έχει πλάκα να μας ακούς να γκρινίαζουμε!!!



    Για να έρθω προς τα κει χλωμό το κοβω καθώς πρέπει να φύγω από την Πρέβεζα τι θα λεγατε να έρθετε εσείς προς τα εδώ να ξεκαπνίσετε και τα εργαλεία...

  10. #85
    Πέφτουλας
    Εγγραφή
    25/10/2006
    Μηνύματα
    267
    οπππππαααα...τα κουλαδομηχανηματα γιναν εργαλεια!!!!!!!!

  11. #86
    Δεν είναι κακή idea!

  12. #87
    Βαρκάρης
    Εγγραφή
    26/08/2007
    Μηνύματα
    14
    Το CBF1000 μαμαει και αμα θες να κανεις καγκουριες light. Ροπή γαρ....

  13. #88
    Αρχικά δημιουργήθηκε από naive
    Το CBF1000 μαμαει και αμα θες να κανεις καγκουριες light. Ροπή γαρ....
    Και έμενα την ίδια αίσθηση μου δίνει.

    Σίγουρα δεν το θέλω για καγκουριές.

    Το θέλω για μικρή χρίση στην πόλη και περισσότερο για ανοιχτές διαδρομές στην εθνική.

    Πιστεύω ότι θα κάνει τίμια τη δουλειά που θα του ζητήσω.
    Άντε και καλό δρόμο!

  14. #89

    Smile ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ

    ΚΑΛΗΣΠΕΡΑ!!!!
    ΟΔΗΓΩ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΑΠΟ ΤΟ 1974 ( ΔΙΚΗ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟ 1977).
    ΕΧΩ ΟΔΗΓΗΣΕΙ ΠΟΛΛΕΣ ( ΝΟΜΙΖΩ) ΟΛΑ ΑΥΤΑ ΤΑ ΧΡΟΝΙΑ.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΔΙΑΠΙΣΤΩΣΑ ΗΤΑΝ ΠΩΣ Η HONDA ΔΕΝ ΕΚΛΕΒΕ ΤΑ ΛΕΥΤΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΓΟΡΑ ΤΗΣ ( ΔΕΝ ΙΣΧΥΕΙ ΟΜΩΣ ΤΟ ΙΔΙΟ ΚΑΙ ΓΙΑ ΑΝΤΑΛΛΑΚΤΙΚΑ 'Η SERVICE.
    ΓΙΑ ΕΜΕΝΑ Η ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΕΙΝΑΙ ΤΡΟΠΟΣ ΚΑΙ ΣΤΑΣΗ ΖΩΗΣ.ΕΙΧΑ ΚΑΙ ΕΧΩ ΣΧΕΤΙΚΑ ΚΑΛΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ.
    ΠΟΤΕ ΟΜΩΣ ΔΕΝ ΒΑΖΩ ΕΝΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΟ ΜΠΡΟΣΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΟΠΟΙΑ ΚΙ ΑΝ ΕΙΝΑΙ ΑΥΤΗ.
    ΜΑΓΚΙΑ ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΕΧΕΙΣ ΓΡΗΓΟΡΗ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΓΙΝΕΣΑΙ ΚΑΓΚΟΥΡΑΣ ΟΠΩΣ ΛΕΤΕ ΤΩΡΑ Ή ΙΝΔΙΑΝΟΣ ΟΠΩΣ ΛΕΓΑΜΕ ΕΜΕΙΣ.
    ΟΔΗΓΗΣΑ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΣΕ ΜΙΑ ΠΕΡΙΟΔΟ ΠΟΥ ΟΠΟΙΟΣ ΕΙΧΕ "ΜΟΤΟΣΑΚΟ" ΟΠΩΣ ΕΛΕΓΑΝ ΗΤΑΝ ΝΤΕΦΑΚΤΟ ΑΛΗΤΗΣ.ΑΝ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΣΤΗΝ ΗΛΙΚΙΑ ΜΟΥ ΚΑΤΑΛΑΒΑΙΝΕΙ ΤΙ ΕΝΝΟΩ.
    ΚΥΝΗΓΙ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΜΠΑΤΣΟΥΣ ΜΕ ΚΑΤΙ "ΤΡΑΓΙΚΕΣ" BMW Ή ΜΕ ΚΑΡΑΚΟΛΛΙΑ ΝΑ ΣΕ ΚΟΙΤΟΥΝ ΜΕ ΜΙΣΟ ΜΑΤΙ ΝΑ ΠΗΓΑΙΝΕΙΣ ΒΟΛΤΑ ΚΑΙ ΝΑ ΣΕ ΚΛΕΙΝΟΥΝ ΤΑ ΑΥΤΟΚΙΝΗΤΑ ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΔΕΝ ΣΕ ΓΟΥΣΤΑΡΟΥΝ.
    ΤΑ ΠΡΑΓΜΑΤΑ ΑΛΛΑΞΑΝ ΕΥΤΥΧΩΣ ΟΣΟΝ ΑΦΟΡΑ ΤΗΝ ΑΝΤΙΜΕΤΩΠΙΣΗ ΤΟΥΣ.......
    ΟΜΩΣ ΤΗΝ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΤΑ ΤΗΝ ΕΧΟΥΝ ΜΟΝΟ ΕΠΕΙΔΗ ΔΕΝ ΒΡΙΣΚΟΥΝ PARKING ΚΑΙ ΚΙΝΟΥΝΤΑΙ ΠΙΟ ΕΥΚΟΛΑ ΣΤΗΝ ΚΙΝΗΣΗ.
    ΔΕΝ ΤΗΝ ΑΓΑΠΟΥΝ ΚΑΙ ΣΤΗΝ ΠΡΩΤΗ ΕΥΚΑΙΡΙΑ ΚΛΕΙΔΩΝΟΝΤΑΙ ΣΕ 4 ΠΟΡΤΕΣ ΜΕ ΚΛΙΜΑΤΙΣΜΟ.
    ΑΓΑΠΗΣΤΕ ΤΗΝ "ΜΗΧΑΝΗ" ΣΑΣ ΚΑΙ ΜΗΝ ΚΑΝΕΤΑΙ "ΜΑΓΚΙΕΣ" ΛΕΣ ΚΑΙ ΕΙΣΑΣΤΕ Ο ROSSI.
    ΜΑΓΚΙΑ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΣΕ ΦΕΡΝΕΙ ΠΙΣΩ Ή ΝΑ ΣΕ ΠΗΓΑΙΝΕΙ ΕΚΕΙ ΠΟΥ ΘΕΛΕΙΣ ΜΕ ΤΗΝ ΑΔΡΕΝΑΛΙΝΗ ΣΤΑ ΥΨΗ...ΜΟΝΟ ΚΑΙ ΜΟΝΟ ΓΙΑΤΙ ΠΗΓΕΣ ΚΑΒΑΛΛΑ ΤΗΣ.
    ΕΙΝΑΙ ΣΑΝ ΜΙΑ ΓΥΝΑΙΚΑ ....ΕΙΣΑΙ ΕΠΑΝΩ ΤΗΣ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΘΕΛΕΙ ΚΑΙ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΤΙΣ ΒΓΑΖΕΙΣ ΟΛΗ ΤΗΣ ΤΗΝ ΠΟΥΤΑΝΙΑ ΕΠΕΙΔΗ ΚΑΙ ΑΥΤΗ ΤΟ ΓΟΥΣΤΑΡΕΙ.
    ΑΝ ΕΙΣΑΙ ΜΑΓΚΑΣ ΤΟΤΕ ΘΑ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΕΛΑΣ ΚΑΤΑΜΟΥΤΡΑ ΜΕ ΑΥΤΟΝ ΠΟΥ ΦΕΥΓΕΙ ΑΠΟ ΤΟ ΦΑΝΑΡΙ ΜΕ"1000" ΚΑΙ ΣΤΟ ΕΠΟΜΕΝΟ ΕΙΣΑΣΤΕ ΠΑΛΙ ΜΑΖΙ.ΜΟΝΟ ΠΟΥ ΕΣΥ ΕΧΕΙΣ ΤΑ ΦΡΕΝΑ ΣΩΑ ΚΑΙ ΑΒΛΑΒΗ ΕΝΩ ΑΥΤΟΣ ΕΧΕΙ ΦΑΕΙ ΜΕΡΙΚΑ ΕΥΡΟΥΔΑΚΙΑ ΑΠΟ ΤΑ ΤΑΚΑΚΙΑ ΤΟΥ.
    ΚΙ ΟΧΙ ΤΙΠΟΤΕ ΑΛΛΟ ΣΕ ΚΟΙΤΑΕΙ ΚΑΙ ΜΕ ΥΦΟΣ.
    ΦΙΛΑΡΑΚΙΑ ( ΑΝ ΜΟΥ ΕΠΙΤΡΕΠΕΤΑΙ ΝΑ ΣΑΣ ΛΕΩ ΕΤΣΙ) ΠΕΤΑΞΤΕ ΤΟΥΣ ΒΛΑΚΕΣ ΑΠΟ ΤΟΝ ΔΡΟΜΟ .
    ΑΥΤΑ ΓΙΑ ΤΗΝ ΩΡΑ .

    ΤΗΝ ΜΗΧΑΝΗ ΚΑΙ ΤΑ ΜΑΤΙΑ ΣΑΣ.
    ΓΕΙΑ ΧΑΡΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ ( ΕΛΠΙΖΩ) ΟΛΕΣ.
    ΠΑΠΠΟΥΣ

  15. #90
    Δεν παμε καλα.. Το avatar του/της Daemon
    Εγγραφή
    25/09/2005
    Μηνύματα
    1.391
    Παππου..

    εισαι ωραιος..
    "Διαφωνώ με όσα λες αλλά θα υπερασπίσω με την ζωή μου το δικαίωμά σου να τα λες και με την ζωή σου το δικαίωμα μου να μην σε ακούω"
    "Δημοκρατια ειναι 4 λυκοι και 1 προβατο να ψηφιζουν για φαγητο"

Σελίδα 6 από 12 ΠρώτοΠρώτο 1234567891011 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF