Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 106 έως 120 από 180

Θέμα: CBF-1000

  1. #106
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jlivas
    Να μπώ και εγώ στην παρέα παιδιά.
    Καλωσήρθες φίλε !


  2. #107
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133

    Smile

    Καλός ήρθες φίλε στην παρέα μας !

  3. #108
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΕΝΑ 1000 ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ CLUB για ενημερωστε με ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟ ΠΕΡΑΜΑ
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  4. #109
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133

    Wink

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
    ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΜΟΛΙΣ ΑΠΟΚΤΗΣΑ ΕΝΑ 1000 ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΠΟΙΟ CLUB για ενημερωστε με ΣΠΥΡΟΣ ΑΠΟ ΠΕΡΑΜΑ

    Καλορίζικο φίλε μου!
    Πες μας όμως και δυο πράγματα . πχ. τι χρώμα είναι , εάν είναι καινούργιο, εάν έχει abs , τέτοια πράγματα...

    Από όσο ξέρω Ελληνικό club δεν υπάρχει (είμαστε λίγοι) , υπάρχει Γερμανικό και Γαλλικό , εκεί βλέπεις δεν παίρνουν μόνο μηχανές με πολλά RRR.

  5. #110
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2007
    Μηνύματα
    5
    Τώρα που θα μεγαλώσουν οι ζέστες έχει κανείς τοποθετήσει το ολόσωμο
    fairing μπροστά σαν προσθήκη. Στηρίζεται σωστά; Δουλεύει καθόλου ή όχι; Αποτρέπει δηλαδή
    την ζέστη ή έστω την μειώνει καθόλου; Σκέφτομαι να τo τοποθετήσω.
    jlivas.

  6. #111
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    καλησπερα και παλι επανερχομαι να δωσω απαντησεις λοιπον εχουμε και λεμε το μοτορι ειναι ολοκαινουργιο 15 ημερων και κατι ωρων με ABS χρωμα μαυρο το πηρα ΜΟΝΟ για ταξιδια κοντα εως και μακρινα εχω ΙΝΝΟVA 125ι για καθε μερα οσο μπορω δηλαδη γιατι δουλευουμε εχω βαλει καρινα, φτερακι πισω, ζελατινα ψιλη, σιτα ψυγειου και τωρα ψαχνομαι να δω τι θα κανω με τις αποσκευες βαλιτσα ? σαμαρια ? εχω κανει 800 χ.λ.μ Πηγα Ερμιονη - Τριπολι - και Παχη και κατι που ξεχασα προερχομαι απο αλλη κατηγορια αυτη των ΟΝ-ΟFF ΣΠΥΡΟΣ και δουλευω νταλικα αυτα
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  7. #112
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sirjohnbest
    Εγγραφή
    26/01/2008
    Μηνύματα
    133

    Smile

    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΤΖΕΡΟΝΥΜΟ
    καλησπερα και παλι επανερχομαι να δωσω απαντησεις λοιπον εχουμε και λεμε το μοτορι ειναι ολοκαινουργιο 15 ημερων και κατι ωρων με ABS χρωμα μαυρο το πηρα ΜΟΝΟ για ταξιδια κοντα εως και μακρινα εχω ΙΝΝΟVA 125ι για καθε μερα οσο μπορω δηλαδη γιατι δουλευουμε εχω βαλει καρινα, φτερακι πισω, ζελατινα ψιλη, σιτα ψυγειου και τωρα ψαχνομαι να δω τι θα κανω με τις αποσκευες βαλιτσα ? σαμαρια ? εχω κανει 800 χ.λ.μ Πηγα Ερμιονη - Τριπολι - και Παχη και κατι που ξεχασα προερχομαι απο αλλη κατηγορια αυτη των ΟΝ-ΟFF ΣΠΥΡΟΣ και δουλευω νταλικα αυτα

    Λοιπόν έχουμε αρκετά κοινά ...

    Και έμενα μαύρο είναι , με abs , έχω αγοράσει ψιλή ζελατίνα άλλα την έβγαλα αμέσως γιατί δεν μου άρεσε καθόλου (γούστα είναι αυτά) . Τα χιλιόμετρα που έχω και εγώ είναι μόλις 1000 , βλέπεις μια ολική ρήξη μηνίσκου (έκανα εγχειρίσει) και χιαστών δεν με αφήνει να την καβαλήσω.
    Και εγώ προέρχομαι από τα on off, είχα XT 550cc του 84 , και από το 94 κει μετά ένα super tenere 750cc.

    Εάν διαβάσεις προηγούμενα ποστ θα δεις ότι εγώ έχω ψαχτεί με την εμπρός ανάρτηση της μοτοσυκλέτας που θεωρώ ότι είναι το αδύνατο σημείο της.

    Για το θέμα των αποσκευών έχω τα βασικά μια σχάρα πίσω και μια βαλίτσα, και αυτά δεν τα έχω μόνιμα επάνω για λόγους αισθητικής.

    Και πάλι φιλέ μου Καλορίζικη !!!!!!!!!!!

  8. #113
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    καλημερα που πηγατε ολοι βρε για να μου πει καποιος για σχαρα και γενικα ειδη ταξιδιου βαλιτσες μια και εχουμε τριημερο 1η μαη
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  9. #114
    δρόμο να 'χουμε... Το avatar του/της npat
    Εγγραφή
    13/09/2006
    Μηνύματα
    3.150
    Αρχικά δημιουργήθηκε από jlivas
    Τώρα που θα μεγαλώσουν οι ζέστες έχει κανείς τοποθετήσει το ολόσωμο
    fairing μπροστά σαν προσθήκη. Στηρίζεται σωστά; Δουλεύει καθόλου ή όχι; Αποτρέπει δηλαδή
    την ζέστη ή έστω την μειώνει καθόλου; Σκέφτομαι να τo τοποθετήσω.
    jlivas.


    Το ολόσωμο φαιρινγκ (αν βγαίνει κάτι τέτοιο για CBF) όχι μόνο δεν αποτρέπει αλλά αυξάνει κατά πολύ την ζέστη του κινητήρα που φτάνει στον αναβάτη. Ένα από τα βασικά θετικά των γυμνών και ημίγυμνων μηχανακίων είναι ότι ο κινητήρας αερίζεται και έτσι η θερμότητα που εκπέμπει δεν φτάνει στον αναβάτη (κάτι που σε μεγάλο βαθμό συμβαίνει με όλα τα "πλήρως ντυμένα" μηχανάκια).

  10. #115
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2007
    Μηνύματα
    5
    Ολόσωμο fairing έχει η ermax αλλά και η ίδια η honda διαθέτει μοντέλο cbf1000abs st με
    ολόσωμο. Εάν ταιριάζει το εργοστασιακό στα παλιότερα μοντέλα θα ήταν ενδιαφέρουσα
    περίπτωση καθόσον δείχνει και πιό ποιοτικό και με διαφορετικά ανοίγματα στα πλαινά του
    απο οτι τα πρόσθετα. Προσπαθώ να οδηγήσω ενα st και θα έχω άποψη ελπίζω σύντομα.
    jlivas.

  11. #116
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    16/07/2007
    Μηνύματα
    5
    Νεώτερα απο το lower fairing.
    Το οποίο τελικά είδα απο κοντά στην έκθεση μοτο στο ΕΚΕΠ.
    Τελείως διαφορετικό απο αυτό που έχει το μοντέλο στην Αγγλία και ονομάζεται touring.
    Πολύ καλύτερο με σωστή διαχείριση αυτό της Αγγλικής έκδοσης δυστυχώς.
    Ταιριάζει ακριβώς σε όλα τα cbf απο το 2006.
    Προσπαθώ να μάθω κωδικό ανταλλακτικού για παραγγελία και θα σας ενημερώσω.
    jlivas.

  12. #117
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2008
    Μηνύματα
    142
    perimenw se liges meres na mpw stin parea sas!!!leptomereies kai fotos epode!!!

  13. #118
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    Δηλαδη θα παρηs το ST
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  14. #119
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2008
    Μηνύματα
    142
    nati i kainourgia!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	kkk.jpg 
Προβολές:	536 
Μέγεθος:	43,1 KB 
ID:	164376

  15. #120
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    kαλοριζηκη φιλε μου καλοταξιδη και παντα ορθιος την ειδα και γω την ασπρη ειναι στη μοδα του καλοκαιριου απλα την πηρα μαυρη γιατι πωλειται ευκολα, βαλτης καρινουλα φτερακι πισω και μανιταρια και μια πιο μεγαλη ζελατινα εαν θελεις να σου πω που τα πηρα παρε τηλ και ρωτα τον 210 4006282 MOTO ARA8YMOS
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

Σελίδα 8 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 3456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF