Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 121 έως 135 από 180

Θέμα: CBF-1000

  1. #121
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2008
    Μηνύματα
    142
    eyxaristw poly file!!ola ayta ta kaloudia ennoeite oti tha ta valw!!!alla meta to strwsimo...na sou pw k gw anamesa sto mayro k sto aspro imoun k telika katelixa sto aspro giati k oi dyo mixanes pou eixa itan mayres k lew na allaxw ligo!!

    to til pou mou edwses,aytos me ti markes douleyei??giati eida mia poli wraia karina mottax...

  2. #122
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    Δεν ξερω τι μαρκα αλλα τι εχεις να χασεις ενα τηλ παρτον να μαθεις και να κανονισουμε να παμε βολτιτσα ολα τα CBF
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  3. #123
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/10/2009
    Μηνύματα
    3

    νεος κατοχος cbf 1000 st

    γεια χαρα! ειμαι νεος κατοτοχος του cbf 1000 st και θα ηθελα τις γνωσεις και τις εμπειριες που εχετε απο την συγκεκριμενη μοτο. ακουσα για παραδειγμα οτι η συναρμολογηση γινεται στην ιταλια και αυτο που δημιουργει φοβους για την ποιοτητα και την αξιοπιστια της! περιμενω τα φωτα σας! ευχαριστω πολυ!

  4. #124
    ΛΑΤΡΕΙΣ ΕΚΔΡΟΜΩΝ Το avatar του/της tzeronymo
    Εγγραφή
    15/09/2008
    Μηνύματα
    232
    φιλε μου την εχω απο τον ΑΠΡΙΛΙΟ εχω 10.000 χλμ ολα καλα ΜΟΝΟ ΤΑΞΙΔΙΑ παω, να σου πει κανενας αλλος που την δουλευει και καθε μερα
    ΠΕΡΑΜΑ Η ΠΟΛΗ ΤΗΣ ΝΑΥΤΟΣΥΝΗΣ

  5. #125
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    03/10/2009
    Μηνύματα
    3
    ευχαριστω πολυ για τις πληροφοριες σου φιλε!

  6. #126
    φιλε μου δεν υπαρχει κανενας φοβος για αξιοπιστια ειναι σκυλι εγω το εχω ενα χρονο εχω κανει 24000χλμ δυο φορες πηγα και εξω και τωρα που το ανοιξα για ρυθμιση βαλβιδων μονο η μια της εισαγωγης ηταν εξω απο το στανταρ,το δουλευω και μεσα στην πολη(θεσσαλονικη) συνεχεια,οποτε μην φοβασε τιποτε
    atc 350

  7. #127
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    geia sas mages.exw k egw to 1000 toy 09 me t c-abs.eimai sta 4000km k exw hdh parageillei ellathria mprosta.de ginotan alliws...

  8. #128
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της George20vt
    Εγγραφή
    08/09/2009
    Μηνύματα
    504
    Για να μην ανοίγω νέο topic, θα ήθελα τα φώτα σας για το εξής θέμα:

    Όταν αγόρασα το CBF 1000, φορούσε ελαστικά Bridgestone Battlax BT016 Hypersport σε άριστη κατάσταση, αλλαγμένα πριν 2-3 μήνες με λίγα χιλιόμετρα (υπολογίζω max. 2000km)

    Μετά από περίπου 8.000 χλμ αστικού κύκλου (και ένα ταξίδι - αστραπή των 1.200 χλμ δικάβαλος & φορτωμένος) το πίσω ελαστικό πνέει τα λοίσθια, έχοντας πλέον πατήσει τις treadwear lines για τα καλά καί έχοντας εμφανώς τετραγωνίσει το πέλμα του.

    Το εμπρός ελαστικό αντίστοιχα, είναι σε σαφώς καλύτερη κατάσταση από άποψη φθοράς.

    Επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με την κατηγορία (οδηγούσα για πολλά χρόνια 650 on-off) ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο αποτελεί συνήθη πρακτική ή όχι η αντικατάσταση του ενός μόνο ελαστικού (του πίσω στην προκειμένη) μιας και το εμπρός φαίνεται να έχει τουλάχιστον άλλη τόση διάρκεια ζωής. Έως τώρα, δεν έχω κάνει ποτέ κάτι αντίστοιχο, αλλάζοντας πάντα ζευγάρι, αλλά με εμφανώς φθαρμένα και τα δύο.

    Στις αρκετά δυνατότερες μηχανές που φαντάζομαι θα "τρώνε" το πίσω για πλάκα τι κάνετε; Αλλάζετε κάθε φορά και το μπροστινό;

    Ευχαριστώ

  9. #129
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της κάφρος
    Εγγραφή
    24/08/2009
    Μηνύματα
    108
    Αρχικά δημιουργήθηκε από George20vt
    Για να μην ανοίγω νέο topic, θα ήθελα τα φώτα σας για το εξής θέμα:

    Όταν αγόρασα το CBF 1000, φορούσε ελαστικά Bridgestone Battlax BT016 Hypersport σε άριστη κατάσταση, αλλαγμένα πριν 2-3 μήνες με λίγα χιλιόμετρα (υπολογίζω max. 2000km)

    Μετά από περίπου 8.000 χλμ αστικού κύκλου (και ένα ταξίδι - αστραπή των 1.200 χλμ δικάβαλος & φορτωμένος) το πίσω ελαστικό πνέει τα λοίσθια, έχοντας πλέον πατήσει τις treadwear lines για τα καλά καί έχοντας εμφανώς τετραγωνίσει το πέλμα του.

    Το εμπρός ελαστικό αντίστοιχα, είναι σε σαφώς καλύτερη κατάσταση από άποψη φθοράς.

    Επειδή είναι η πρώτη μου επαφή με την κατηγορία (οδηγούσα για πολλά χρόνια 650 on-off) ήθελα να ρωτήσω κατά πόσο αποτελεί συνήθη πρακτική ή όχι η αντικατάσταση του ενός μόνο ελαστικού (του πίσω στην προκειμένη) μιας και το εμπρός φαίνεται να έχει τουλάχιστον άλλη τόση διάρκεια ζωής. Έως τώρα, δεν έχω κάνει ποτέ κάτι αντίστοιχο, αλλάζοντας πάντα ζευγάρι, αλλά με εμφανώς φθαρμένα και τα δύο.

    Στις αρκετά δυνατότερες μηχανές που φαντάζομαι θα "τρώνε" το πίσω για πλάκα τι κάνετε; Αλλάζετε κάθε φορά και το μπροστινό;

    Ευχαριστώ
    κατά τη γνώμη μου η να αλλάξεισ το πίσω με ίδιο η τουλάχιστον με κάποιο με ίδια κορώνα.αλλά αν βγαίνεισ οικονομικά πάρε καινούριο ζευγάρι.

  10. #130
    Not even a statistic Το avatar του/της javaneze
    Εγγραφή
    16/07/2005
    Μηνύματα
    548
    Αλλαξε και τα δυο μονο αν πας σε κατι διαφορετικο πισω.
    Αλλιως δεν υπαρχει προβλημα, αλλαξε μονο το ενα.

    Εδω και δυο χρονια εχω μπροστα ενα pirelli diablo ενω τον τελευταιο ενα εχω πισω ενα pirelli diablo strada.
    Δεν με εχουν προβληματισει καθολου μεχρι σημερα.
    ΝικόΛΑς ~ Play and enjoy, you might die tomorrow

    ~ CBF 600s ABS and past... ~ slang ~

    ~constantly talking, isn't necessarily communicating~

  11. #131
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    08/11/2009
    Μηνύματα
    9
    Γεια σας και από έμενα. Το πρώτο CBF που αγόρασα ήταν το 2004, 600 μεν άλλα πολύ καλό για τον λόγο που το ήθελα και τα λεφτά που είχα τότε. Το 2006 έκανα μια μεγάλη βλακεία, το πούλησα (μετά από 46000 χιλ που είχα κάνει!!!) για να πάρω R1. Θέμα είναι να το κράτησα 1 χρόνο!!!!! Από το 2007 έχω CBF 1000 ABS. 36000 χιλ. μέχρι στιγμής και πιστεύω να τα 1000!!!! Δεν ξέρω κατά ποσό είναι αλήθεια άλλα το να βάλεις μανιτάρια σε αυτό δεν είναι και ότι καλύτερο, αντιμετωπίζουν προβλήματα σε πτώσεις για τον λόγο ότι μπαίνουν πάνω στο μοτέρ και σπανέ. Εγώ προσωπικά επέλεξα κάγκελα. έχει βάλει κάνεις MIVV ? σκέπτομαι να βγάλω της μαμάς άλλα δεν θέλω να βάλω πάλι μεγάλες όπως είναι η LEOVINCE EVO και η AKRAPOVIC.

  12. #132
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    31/05/2009
    Μηνύματα
    271
    Γεια σας παιδια.

    Ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις το βαρος του τελικου της εξατμισης το μαμα
    και ποσο ενα aftermarket.
    Εγω εχω το 1000, ας απαντησουν και οι 600ριδες γιατι δεν
    νομιζω πως εχουν διαφορα.

  13. #133
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/12/2006
    Μηνύματα
    13

    ΥΠΟΨΗΦΙΟΣ ΚΑΤΟΧΟΣ CBF 1000

    Θα ήθελα να αγοράσω το cbf 1000.
    Γνωρίζετε αν η κατασκευή γίνεται εξολοκλήρου στην Ιταλία ή μόνο η συναρμολόγηση;
    Ευχαριστώ.
    No need to die to true a lie

  14. #134
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    27/02/2008
    Μηνύματα
    142
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DIM.K30
    Γεια σας παιδια.

    Ηθελα να ρωτησω εαν ξερει κανεις το βαρος του τελικου της εξατμισης το μαμα
    και ποσο ενα aftermarket.
    Εγω εχω το 1000, ας απαντησουν και οι 600ριδες γιατι δεν
    νομιζω πως εχουν διαφορα.

    geia sou kai sena...exw to 1000 kai molis evala tis remus hexacone tis kodes...den tis metrisa akrivws alla einai toulaxiston 1-1,5 kilo elafryteres

  15. #135
    ότι μας χαλάει..... Το avatar του/της TEOkaip7
    Εγγραφή
    13/03/2007
    Μηνύματα
    148
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panathas
    geia sou kai sena...exw to 1000 kai molis evala tis remus hexacone tis kodes...den tis metrisa akrivws alla einai toulaxiston 1-1,5 kilo elafryteres
    καλορίζικες, ωραίες εξατμίσεις με ωραίο θόρυβο, πρόσεξέ τες όμως σαν τα μάτια σου, είχα κι εγώ την ίδια στο 600 και μου τη φάγανε!! αν δεν το έχεις σε γκαράζ πάρε τα μέτρα σου


Σελίδα 9 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 456789101112 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF