Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Θανατηφόρο τροχαίο με μηχανή

  1. #1

    Θανατηφόρο τροχαίο με μηχανή

    Συνάδελφοι μοτοσυκλετιστές και φίλοι,

    Την Παρασκευή 23/05/08 και ώρα 09:25 το πρωί σκοτώθηκε φίλος μου μοτοσυκλετιστής μετά από παράξενο ατύχημα με φορτηγό επί της οδού Μακρυγιάννη (στη διασταύρωση με την Κουμουνδούρου) στου Ρέντη. Ο άτυχος
    μοτοσυκλετιστής κατευθυνόνταν προς την εθνική οδό στη δεξιά μεριά της Μακρυγιάννη όταν ξαφνικά εμφανίστηκε μπροστά του μεταλική μπάρα (προφανώς για αποφυγή παρκαρίσματος), σχήματος "Π" (δύο συνολικά μπάρες η μία μετά την άλλη καρφωμένες πάνω στη δεξιά μεριά του δρόμου και με απόσταση περίπου 1.5μ μεταξύ των).

    Ακολούθησε σύγκρουση της μοτοσυκλέτας XT660 με την πρώτη μεταλική μπάρα, πτώση του μοτοσυκλετιστή στα αριστερά, με τραγική συνέπεια το φορτηγό να συνθλίψει το κεφάλι (με το κράνος) και το στήθος του... Το φορτηγό συνέχισε την πορεία του έως ότου κάποιος άλλος οδηγός τον σταμάτησε παρακάτω. Ο οδηγός ισχυρίζονταν ότι δεν κατάλαβε τίποτε...

    Φίλοι και συνάδελφοι μοτοσυκλεστιστές η μηχανή σήμερα βρίσκεται σε πάρκιν της Τροχαίας και όπως όλοι μπορείτε να δείτε βλέποντας τις φωτογραφίες, δεν έχει πάθει καμμία ζημιά, κάτι που πιθανά αποδίδεται στη πολύ ΧΑΜΗΛΗ ταχύτητα του άτυχου μοτοσυκλετιστή.

    Ζητάω την βοήθειά σας για να αντιμετωπίσουμε όσο πιο σωστά και αντικειμενικά γίνεται αυτό το γεγονός και να πάψουμε να θεωρούμε ως δεδομένο την τυπική εκδοχή του "φορτηγατζής δεν κατάλαβε ότι πάτησε μοτοσυκλετιστή..." ή το άλλο τυπικό "η μηχανή δεν πρόσεξε και προσπέρασε από δεξιά και την έπαθε...".

    Γνωρίζοντας εκ' πείρας ότι η οικογένεια του άτυχου μοτοσυκλετιστή, δεν έχει πολλές πιθανότητες να "ψάξει" το συμβάν για ευνόητους λόγους αλλά και λόγω έλειψης πείρας, θα επιθυμούσα όπως βοηθήσετε στο να διελευκανθεί η υπόθεση, καταθέτοντας απόψεις ή πιθανές μαρτυρίες σας. Οτιδήποτε θα μπορούσε να μας βοηθήσει είναι ευπρόσδεκτο (επαναδημοσιεύσεις σε blogs, email ανάλογες μαρτυρίες-περιστατικά κ.λ.π.)

    Ευχαριστώ εκ' των προτέρων

    eMihanovios1

    Επικοινωνία
    Τηλέφωνο: 6947 646921
    email: emihanovios1@gmail.com
    blog: stathis.pblogs.gr


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	fucking banania ke ta metal tis small p5250204.jpg 
Προβολές:	654 
Μέγεθος:	24,3 KB 
ID:	131899

  2. #2
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    Κατ' αρχήν τα θερμά μου συλλυπητήρια.

    Είναι κάτι όμως που δεν καταλαβαίνω.Αν δεν έτρεχε υπερβολικά ο φίλος σου,πώς και δεν αντέδρασε βλέποντας αυτά τα εκτρώματα(παράνομα 100%)ΜΕΣΑ στον δρόμο;
    Ίσως να χάζευε,ίσως....τέλος πάντων εκείνη τη στιγμή δεν θα είχε το βλέμμα του μπροστά.
    Ο φορτηγατζής(ένα ακόμα δείγμα παλιανθωπιάς και σταρχιδισμού) λέει σίγουρα ψέμματα.Δεν υπάρχει καμμία περίπτωση να περάσεις πάνω από καλώδιο ποτίσματος π.χ. και να μην το καταλάβεις.
    Ίσως φταίει αυτός κιόλας για το ατύχημα.Μπορεί να έκανε μία δεξιά,άθελά του,και να τον έριξε πάνω στο εμπόδιο.
    Ένα άλλο που με τρέλλανε είναι η φωτογραφία.Ποιός παλιοκερατάς επέτρεψε να φυτευτούν σίδερα μέσα στο δρόμο,που να τον πάρει ο διάολος;
    Φίλε μου,επειδή η ζωή τού ανθρώπου χάθηκε και χάθηκε πολύ άδικα,ξεσκίστε στίς αγωγές το κράτος,για αρχή.
    Θυμώνω σκεφτόμενος μια άσχημη δική μου τούμπα,οφειλόμενη σε κακοτεχνία τού δρόμου και τον αστυνομικό που ερχόταν κάθε μέρα σπίτι για με βάλει να υπογράψω ότι δεν ζητώ ευθύνες από κανέναν.Δεν ήξερα και υπέγραψα ο βλάκας.
    Συγγνώμη για το ύφος μου και πάλι συλλυπητήρια.
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DimChios
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    11.607
    ω ρε γμτ!

    Ξεκινα απο τις μπαρες και αυτον που τις εβαλε!

    Γρηγορα πριν τις βγαλουν, τραβα και φωτο!

    Για τα υπολοιπα θελει υπομονη και κουραγιο αλλα μη το αφησεις!

    Τα συλληπητηρια μου!

  4. #4
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    .....
    Ξεκινα απο τις μπαρες και αυτον που τις εβαλε!

    ......


    +1




    συλληπητηρια κι απο μένα...

  5. #5
    Τα συλλυπητήρια μου σε σένα και στους δικούς του ανθρώπους. Πραγματικά ανατριχιάζει κανείς βλέποντας πόσο άδικα χάνεται μια ζωή δίπλα μας...

    Αυτός που πρέπει να στηθεί στο εκτελεστικό απόσπασμα πρώτος από όλους είναι αυτός ο ΕΓΚΛΗΜΑΤΙΑΣ που τοποθέτησε τις μπάρες, καθώς και κάθε υπηρεσία (Δήμος, Τροχαία) που ανέχθηκαν κάτι τέτοιο.

    Τα λόγια πάντα είναι λίγα μπροστά στην απώλεια του αγαπημένου μας ανθρώπου, όσοι το έχουν βιώσει, ξέρουν...

    Λυπάμαι πολύ...

  6. #6
    τα συλληπητηρια μου

  7. #7
    Μην καθυστερείτε ..στο καπάκι αγωγή στο Δήμο , στο φορτηγατζή , στη Τροχαία που δεν επιλήφθηκε για την αφαίρεση της μπάρας και στον καταστηματάρχη που την τοποθέτησε εκεί διότι ο Δήμος αποκλείεται να την έβαλε αλλά μιας και υπάρχει σαν Δήμος και σίγουρα όλο και κάποιος /κάποιοι την είδαν αλλά δεν την αφαίρεσαν τότυε έχουν ευθύνη για το συμβάν. Οσςο για το φορτηγατζή τι θέλει να πει πως πέρασε πάνω από άνθρωπο που φορόυσε κράνος το οποίο και πάτησε καικ δεν κατάλαβε τίποτα; Α ρε λαμόγια ρουφιάνιοι ...Στην πουστιά και την αλητεία είναι πρώτοι ..

  8. #8
    πρωτα από όλα συλληπητήρια πολύ κρίμα που χάθηκε άλλη μια ανθρώπινη ζωή στην άσφαλτο.

    στα υπόλοιπα συμφωνώ με τους προλαλήσαντες ότι ο φορτηγατζής είπε standard ψέμα γιατί δεν γίνεται να περάσεις πάνω από κράνος και να μην καταλάβεις τίποτα. όσο για τον ελέεινό που έβαλε αυτές τις μπάρες μεσα στη μέση του δρόμου απλά κάντε ότι μπορείτε να βρείτε πιος είναι και απλά γ@μήστε τον στις μυνήσεις. ότι και να κάνετε, το παιδί χάθηκε και αυτό είναι πολύ λυπηρο

  9. #9
    Τα θερμά μου συλληπητήρια για το παιδί και τους δικούς του...

    Τι άλλο, να πω...

    Προσοχή παιδιά στα ναρκοπέδια που υπάρχουν...

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    14/06/2007
    Μηνύματα
    182
    Τα συλλυπητήρια μου για το παλικάρι

    Συμφωνώ με όλους ότι πρέπει να κυνηγήσετε όλους τους υπεύθυνους

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CIRUS
    όσο για τον ελέεινό που έβαλε αυτές τις μπάρες μεσα στη μέση του δρόμου απλά κάντε ότι μπορείτε να βρείτε πιος είναι και απλά γ@μήστε τον στις μυνήσεις.
    ΑΥΤΟ ΑΚΡΙΒΩΣ!!!!
    Οχι ρε πστ μου!!!! ΕΛΕΟΣ ΠΙΑ!!!

    Τα θερμα μου συλλυπητηρια φιλε Σταθη.... Δεν υπαρχουν λογια, αλλα αυτο το πραγμα.... ΕΙΝΑΙ ΔΟΛΟΦΟΝΟΣ οποιος εβαλε αυτες τις μπαρες εκει! Κανονικα και με το νομο!
    Βρες ενα ΚΑΛΟ δικηγορο και πηγαινε τον Κ@ΡΙΟΛΗ που τις εβαλε εκει για ΦΟΝΟ απο ΠΡΟΘΕΣΗ, και πηξε στις αγωγες ολους τους αλλους εμπλεκομενους!

    Οσο για τον φορτηγατζη... Αυτο ειναι δυσκολο τωρα... Μπορει αυτος να ηταν η τελικη αιτια θανατου αλλα δεν εφταιγε αυτος. Η πραγματικη αιτια θανατου ηταν η μπαρα!
    Σιγουρα ειπε ψεμματα οτι δεν καταλαβε, αλλα δεν ξερω τι θα μπορουσε να κανει οταν καποιος προγειωνεται στις ροδες του κατ αυτο τον τροπο...

    Σιγουρα ομως ΥΠΑΡΧΕΙ υπευθυνος και ειναι ο @$@$@$ που εβαλε τις μπαρες.
    Κουραγιο και δυναμη!
    Νίκος
    Open Horizons

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    Αρχικά δημιουργήθηκε από DimChios
    ω ρε γμτ!

    Ξεκινα απο τις μπαρες και αυτον που τις εβαλε!

    Γρηγορα πριν τις βγαλουν, τραβα και φωτο!

    Για τα υπολοιπα θελει υπομονη και κουραγιο αλλα μη το αφησεις!

    Τα συλληπητηρια μου!
    +1



    κριμα για το παλικαρι.
    κουραγιο και δυναμη στους δικους του ανθρωπους.

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της DrIoannis
    Εγγραφή
    28/07/2005
    Μηνύματα
    1.791
    Λυπάμαι πραγματικά για τον άνθρωπο που χάθηκε και την οικογένειά του που θα υποστεί τον χαμό του.
    Τώρα για τις μπάρες τι να πω εντελώς παράνομες και πραγματικά απορώ ποιος και γιατί τις έβαλε εκεί.Γενικά όταν βλέπω μπάρες,ζαρντινιέρες κλπ με πιάνει κάτι .

  14. #14
    Ερχομαι!!!! Το avatar του/της zephyr1
    Εγγραφή
    01/12/2005
    Μηνύματα
    2.880
    Παω στοιχιμα οτι καποιος παπαρας ιδιωτης με την ανεχεια της τοπικης διοικησης εβαλε τα ''Π" για δικους του λογους.

    Για τον φορτηγαντζη δεν ξερω αλλα μην βαζετε και το χερι σας στην φωτια οτι καταλαβε τι εγινε.

    Βλεποντας παντως την φωτογραφια με το ''Π'' στο φαναρι σκεφτομε οτι η κατρακυλα,ξεφτιλα,ανεχεια,ρουφιανια,συμφερον δεν εχει τελος και ορια σ'αυτη την χωρα, περαστικα μας.

    Θα μπορουσαμε σ'ολες αυτες της περιπτωσης να δειχνουμε την δυναμη του μοτο, αλλα αστο δεν βαριεσαι..........

    Κριμα, τα θερμα μου συλληπητηρια μου.

  15. #15
    Φίλε μου τα θερμά μου συλληπητήρια. Ειλικρινά δεν πιστεύω στα ματια μου βλέποντας αυτή τη φωτο. Πόσο απερίγραπτα ΜΑΛΑΚΑΣ πρέπει να'σαι για να βιδώσεις αυτές τις σιδεριές στο δρόμο.....
    Κρίμα το παιδί.
    http://giorgos-fantasyfotos.blogspot.com/

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF