Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 10 από 10

Θέμα: Θελω τη Γνώμη Σας...

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2008
    Μηνύματα
    0

    Θελω τη Γνώμη Σας...

    Παιδια θέλω να αγοράσω μία μηχανή μεταχειρισμένη 125 κυβικών...Εχω βρει μία HONDA XR 125 2004 μοντ στα 1200ευρά. η οποία έχει κάνει 70.000χλμ. αλλα μου λέει οτι τα χει κάνει σε ανοιχτό δρόμο τα περισσότερα...κατα τα άλλα δεν έχει κανενα πρόβλημα εκτός από τα αναλώσιμα(αλυσίδα κλπ που θελει αλλαγή)...Τι να κάνω να την πάρω???Δεν ασχολούμαι και τόσο με τις μηχανές και δεν ξέρω πολλά πράγματα..Θα είναι και η πρώτη μου μηχανή, πριν ειχα μηχανάκι...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της sober
    Εγγραφή
    05/03/2007
    Μηνύματα
    950

    Re: Θελω τη Γνώμη Σας...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από lionick
    Παιδια θέλω να αγοράσω μία μηχανή μεταχειρισμένη 125 κυβικών...Εχω βρει μία HONDA XR 125 2004 μοντ στα 1200ευρά. η οποία έχει κάνει 70.000χλμ. αλλα μου λέει οτι τα χει κάνει σε ανοιχτό δρόμο τα περισσότερα...κατα τα άλλα δεν έχει κανενα πρόβλημα εκτός από τα αναλώσιμα(αλυσίδα κλπ που θελει αλλαγή)...Τι να κάνω να την πάρω???Δεν ασχολούμαι και τόσο με τις μηχανές και δεν ξέρω πολλά πράγματα..Θα είναι και η πρώτη μου μηχανή, πριν ειχα μηχανάκι...Ευχαριστώ εκ των προτέρων...!


    Μου φαινονται πολλα τα χλμ για 125 αρι... Δες και τιποτα αλλα με λιγοτερα χλμ...


    Μεχρι 250αρι μπορεις να οδηγησεις ... οποτε εχεις πολυ περισσοτερες και το ιδιο οικονομικες επιλογες...
    Let's ride, ride how we ride ...

    I never did mind about the little things...








  3. #3
    Φίλε lionick καλώς ήρθες!

    Το μηχανάκι που θέλεις να πάρεις είναι μανούλα για να μάθεις.
    ΠΟΛΥ ανώτερο (όχι σε επιδόσεις) από οποιοδήποτε παπάκι!

    Στο συνιστώ ανεπιφύλακτα.

    Τώρα, για την μηχανική του κατάσταση μετά από 70000χλμ....

    Μήπως θα έπρεπε να την πάτε σε κάποιον μηχανικό για να τη δει;


  4. #4
    Πιστευω πως και τα χιλιομετρα ειναι πολλα και τα λευτα που ζηταη. Ειδη πας για αρκετα αναλωσιμα απ οτι καταλαβα. Ασε που πιστευω θα εχει γινει διχρονο, απο τετραχρονο. Με κανα 500αρικο 1000ρικο παραπανω παιρνεις τρελο γκαζι.
    Ψαξτο λιγο καλυτερα. Αμα το ελεγξει κανας μαστορας εμπιστοοσυνης και στο αφησει κανενα 800αρι παρτο.

  5. #5
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Πιστευω πως και τα χιλιομετρα ειναι πολλα και τα λευτα που ζηταη. Ειδη πας για αρκετα αναλωσιμα απ οτι καταλαβα. Ασε που πιστευω θα εχει γινει διχρονο, απο τετραχρονο. Με κανα 500αρικο 1000ρικο παραπανω παιρνεις τρελο γκαζι.
    Ψαξτο λιγο καλυτερα. Αμα το ελεγξει κανας μαστορας εμπιστοοσυνης και στο αφησει κανενα 800αρι παρτο.
    +1 με 800 ευρώ οκ..αλλά όχι με 1200 τόσα χλμ..εδώ παίρνεις με 1400 με 20 χιλιάδες..

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2008
    Μηνύματα
    0
    A μου πε οτι θα μου την αφησει 1000 αν αναλαβω εγω να κανω τις "επισκευες"...!Άρα να του πω και κάτι λιγότερο...

  7. #7
    Καλά τα λες!!!

  8. #8
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lionick
    A μου πε οτι θα μου την αφησει 1000 αν αναλαβω εγω να κανω τις "επισκευες"...!Άρα να του πω και κάτι λιγότερο...
    ποιες επισκευές? αν θέλει πολλά μαζέματα να τα κάνει αυτός..τα 1000 με δικά σου μαζέματα είναι πολλά..δεν το αφήνεις λέω να βρεις κάτι άλλο? θα βρεις ένα κάρο μικρά on off..

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    25/05/2008
    Μηνύματα
    0
    τα αναλώσιμα-αλυσίδα δηλ....!ξερεις τι εχω ψαζει αλλα δεν εχω βρει και κατι αλλο..παπακι δε θελω να παρω..θελω να παρω τετραχρονο και οχι διχρονο....

  10. #10
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από lionick
    τα αναλώσιμα-αλυσίδα δηλ....!ξερεις τι εχω ψαζει αλλα δεν εχω βρει και κατι αλλο..παπακι δε θελω να παρω..θελω να παρω τετραχρονο και οχι διχρονο....
    τα αναλώσιμα, λάστιχα, αλυσιδογράναζα + service θα σου βγουν ένα 300+ άρι.. δλδ φτάσαμε πάλι στα 1400 πάνω κάτω..ε με τόσα παίρνεις χωρίς μαζέματα με τα μισά (και πολλά λέω χλμ) για κάνε μια αναζήτηση εδώ μέσα..

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF