Σελίδα 35 από 45 ΠρώτοΠρώτο ... 253031323334353637383940 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 511 έως 525 από 665

Θέμα: Τελική ταχύτητα V strom 650

  1. #511
    Κύριος Σουπιάς Το avatar του/της daz
    Moderator
    Εγγραφή
    02/12/2008
    Μηνύματα
    11.775
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από el-Gatto Προβολή μηνύματος
    Ελα ρε φίλε...έβαλες 6η...για πες...

    Χρειάζομαι βόλτα. Ετοιμάσου!

  2. #512
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από irinia Προβολή μηνύματος
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΣΑΙ ΚΑΛΟΣ ΣΤΑ ΕΛΛΗΝΙΚΑ........



    Το απαξιώνω έχει ΠΡΟΣΒΛΗΤΙΚΗ έννοια.
    Και για μένα δεν ΝΟΕΙΤΑΙ μηχανόβιος που να απαξιώνει ΟΠΟΙΟΔΗΠΟΤΕ μηχανάκι..!!
    Από πενηνταράκι μέχρι τον κουβά του μισού τόνου της Χόντα..!!
    Το να μην το πάει το βεστρομάκι επειδή νομίζει ότι με το δικό του σούπερ μηχανάκι
    θα ξύνει την άσφαλτο,δεκτό.
    Ας τον να νομίζει,άλλο γούστο,άλλο να παριστάνω τον Ρόσσι,ο καθένας με την τρέλα του...!!!
    Αλλά........ΑΠΑΞΙΩΝΩ..??
    Γιατί..?? Επειδή έγινε σούπα..??
    Μήπως η αγορά δεν είναι γεμάτη από αδιάφορα τουριστικά μηχανάκια..??
    Δεν πουλάνε όμως όλα όπως το βεστρόμ...!!!
    Σε αγαπαω σε εκτιμαω ρε τερενς αλλα ωρες ωρες τρως μεγαλο σκαλωμα ρε παιδι μου...

    Ξανα λεω μια και το εγραψα και περασε στα ντουκου.. Μια χαρα συμπαθητικο μηχανακι ειναι, που φορτωνεται και ταξιδευει.

    Απο εκει και περα ναι απαξιωνω ολους αυτους που το αγορασαν για να το "καινε" σαν παπι, στο σπιτι, καφετερια, δουλεια σπιτι.. δεν φτιαχτηκε γι αυτο.. φτιαχτηκε για αλλη δουλεια..
    Και οι υπερβολες για το ποσα βγαζει το μοτορι τελικες, ξεκινησαν κατα βαση απο τους "παραπανω" σπιτι, καφετερια, σουπερ μαρκετ σπιτι..

    Αυτοι που το πηραν για την δουλεια που εκανε καλυτερα, αναθεμα και αν ασχοληθηκαν ποτε με την τελικη του..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  3. #513
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Εννοούσα το gps της GoPro. Θα πάρω ένα παλιό βιντεάκι μου, θα τραβήξω τα δεδομένα από το gps και θα συγκρίνω αυτό που δείχνει το κοντέρ μου με αυτό που δείχνει το ταχύμετρο της κάμερας.
    Τα gps που μετράνε ταχύτητα από εφαρμογές κινητών δηλαδή είναι αλλού'ντ'αλλού?

    Έτσι είχα μετρήσει το 400αράκι κανά δυο φορές και παραλίγο να βάλω τα κλάμματα
    Έχω ελπίδες ότι μπορεί να έκλεβε προς τα κάτω?

  4. #514
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Όσο έχω δει, της GoPro είναι αρκετά ακριβές. Φαντάζομαι θα παίζει κυρίως ρόλο το gps του κινητού κι όχι η εφαρμογή.
    Life begins at 45°.

  5. #515
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Απο εκει και περα ναι απαξιωνω ολους αυτους που το αγορασαν για να το "καινε" σαν παπι, στο σπιτι, καφετερια, δουλεια σπιτι.. δεν φτιαχτηκε γι αυτο.. φτιαχτηκε για αλλη δουλεια..

    Και οι υπερβολες για το ποσα βγαζει το μοτορι τελικες, ξεκινησαν κατα βαση απο τους "παραπανω" σπιτι, καφετερια, σουπερ μαρκετ σπιτι...
    Με το πρώτο σκέλος διαφωνώ.
    Το έχω ξαναπεί, άποψή μου είναι βέβαια δεν έχει σωστό και λάθος, ότι τα μηχανάκια πάνε βάσει τσέπης. Όχι βάσει αναγκών.
    Άμα έχεις τα φράγκα να πάρεις το καινούριο πανιγκάλε και γουστάρεις να πηγαίνεις μόνο για καφέ, με γεια σου με χαρά σου και καλορίζικο.
    Αρκεί να είσαι συνειδητοποιημένος ότι αυτό που κάνεις είναι ανωμαλία, αλλά στα φρύδια σου γιατί άνθρωποι είμαστε κι ο καθένας έχει την ανωμαλία του.

    Η ανάγκη σου όμως να υποστηρίξεις την κίνησή σου να πάρεις το πανιγκάλε για να το βγάζεις μόνο για καφέ, και να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους ότι αυτή είναι η σωστή χρήση της μηχανής (γιατί το έχουμε ακούσει κι αυτό), είναι που μου γυρνάει τα άντερα.
    Όπως και το να κάνεις κουβέντες για τις αναρτήσεις, τα φρένα του, τις τελικές του και δεν ξέρω γω τί άλλο.

    Γι'αυτό και συμφωνώ με το δεύτερο σκέλος.

  6. #516
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Όσο έχω δει, της GoPro είναι αρκετά ακριβές. Φαντάζομαι θα παίζει κυρίως ρόλο το gps του κινητού κι όχι η εφαρμογή.
    Ρε καρχαρία μη με γυροφέρνεις

    Ναι iPhone έχω, γι'αυτό και δεν ήθελα να φτάσουμε σε αυτό το σημείο και έριχνα το βάρος μου στην εφαρμογή

    Τέσπα, το GSX έχει speedohealer κι απ'όσο ξέρω αυτό κάνει δουλειά στο να είναι πιο ακριβείς οι ενδείξεις.
    Αυτό συμφωνεί με το gps του κινητού. Άντε να έχει κάποια πολύ μικρή απόκλιση (τα 170 κοντέρ να μου τα βγάζει το κινητό 168 ξέρω γω).
    Οπότε φαντάζομαι οκ είναι και το κινητό για μια μέτρηση έστω κατά προσέγγιση.

  7. #517
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από pipe_smoker Προβολή μηνύματος
    Με το πρώτο σκέλος διαφωνώ.
    Το έχω ξαναπεί, άποψή μου είναι βέβαια δεν έχει σωστό και λάθος, ότι τα μηχανάκια πάνε βάσει τσέπης. Όχι βάσει αναγκών.
    Άμα έχεις τα φράγκα να πάρεις το καινούριο πανιγκάλε και γουστάρεις να πηγαίνεις μόνο για καφέ, με γεια σου με χαρά σου και καλορίζικο.
    Αρκεί να είσαι συνειδητοποιημένος ότι αυτό που κάνεις είναι ανωμαλία, αλλά στα φρύδια σου γιατί άνθρωποι είμαστε κι ο καθένας έχει την ανωμαλία του.

    Η ανάγκη σου όμως να υποστηρίξεις την κίνησή σου να πάρεις το πανιγκάλε για να το βγάζεις μόνο για καφέ, και να προσπαθείς να πείσεις τους άλλους ότι αυτή είναι η σωστή χρήση της μηχανής (γιατί το έχουμε ακούσει κι αυτό), είναι που μου γυρνάει τα άντερα.
    Όπως και το να κάνεις κουβέντες για τις αναρτήσεις, τα φρένα του, τις τελικές του και δεν ξέρω γω τί άλλο.

    Γι'αυτό και συμφωνώ με το δεύτερο σκέλος.
    ω ναι.. Προφανως ομως δεν αναφερομαι στον συνειδητοποιημενο ρε πιπακια.. αναφερομαι σε ολους τους υπολοιπους που οταν του λες αυτο ειναι φτιαγμενο για την πιστα/εθνικη/χωραφι/πολη/ κτλ τκλ δεν σου λεει "ναι το ξερω αλλα στα φρυδια μου".. Σου αρχιζει τις θεωρειες για το ποσο μπαλαρινα ειναι στην πηγμενη Αλεξανδρας, ποσο δεν παιζει ρολο το οτι δεν κοβει το τιμονι, το ποσο σωστα παταει στην ασφαλτο γυαλι, κτλ κτλ απλα και μονο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση εσυ να ξερεις καλυτερα απο αυτον..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  8. #518
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.116
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Σου αρχιζει τις θεωρειες για το ποσο μπαλαρινα ειναι στην πηγμενη Αλεξανδρας, ποσο δεν παιζει ρολο το οτι δεν κοβει το τιμονι, το ποσο σωστα παταει στην ασφαλτο γυαλι
    Κλαίω. Μόλις περιέγραψες 11 στα 10 ποστ υπεράσπισης μαμούθ.
    Life begins at 45°.

  9. #519
    Με θυμάσαι ρε πούστη ? Το avatar του/της AristidisZ
    Εγγραφή
    24/09/2012
    Μηνύματα
    3.678
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Σου αρχιζει τις θεωρειες για το ποσο μπαλαρινα ειναι στην πηγμενη Αλεξανδρας
    zopa εσύ ;;;
    Τελευταία τροποποίηση από AristidisZ; 17/07/2017 στις 13:12. Αιτία: lol Blitzer :P

    ψυχή μου πιες, πιες όσο θες μήπως και πάρεις στροφές

    Ο Γλάρος / ψόφα φούστη γλάρε
    ψαναψόφα φούστη γλάρε

  10. #520
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Nostradamus
    Εγγραφή
    29/08/2007
    Μηνύματα
    1.540
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από AristidisZ Προβολή μηνύματος
    zopa εσύ ;;;
    Ονοματα δεν λεμε, υποληψεις/οικογενειες δεν θιγουμε..
    Quod me nutrit... me destruit.....

  11. #521
    Ας τον μπανάρει κάποιος! Το avatar του/της pipe_smoker
    Εγγραφή
    11/04/2010
    Μηνύματα
    2.925
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    ω ναι.. Προφανως ομως δεν αναφερομαι στον συνειδητοποιημενο ρε πιπακια.. αναφερομαι σε ολους τους υπολοιπους που οταν του λες αυτο ειναι φτιαγμενο για την πιστα/εθνικη/χωραφι/πολη/ κτλ τκλ δεν σου λεει "ναι το ξερω αλλα στα φρυδια μου".. Σου αρχιζει τις θεωρειες για το ποσο μπαλαρινα ειναι στην πηγμενη Αλεξανδρας, ποσο δεν παιζει ρολο το οτι δεν κοβει το τιμονι, το ποσο σωστα παταει στην ασφαλτο γυαλι, κτλ κτλ απλα και μονο γιατι δεν υπαρχει περιπτωση εσυ να ξερεις καλυτερα απο αυτον..
    Σε αυτό συμφωνούμε 100%.

    Αλλά οκ, και τί α κάεις? Α κατσ' α μαλώεις?

    Στη φύση του ανθρώπου είναι να υπερασπίζεται τις μαλακίες του.
    Ε κάποιοι το παρακάνουν (και με τις μαλακίες και με την υπεράσπιση )

  12. #522
    πέντε χρόνια μετά:

    -Η τελική του Vstrom ακόμα είναι άγνωστη και διχάζει τον κόσμο
    -Κανείς δεν ενδιαφέρεται και δεν κόβεται για να μάθει ποιά είναι η τελική, αλλά θα συζητιέται το θέμα μέχρι τελικής πτώσης και με φανατισμό ποδοσφαίρου.
    -Όσοι χρησιμοποιούν gps για να επιβεβαιώνουν/μετράνε την τελική είναι... (συμπληρώνει ο κάθε ένας το κατιτίς του)
    -Το Vstrom είναι/δεν είναι... (συμπληρώνει ο κάθε ένας το κατιτίς του).
    -Οι κάτοχοι Vstrom είναι/δεν είναι.... (συμπληρώνει ο κάθε ένας το κατιτίς του).
    -Ο ΚΑΘΕ κάτοχος ΚΑΘΕ μοτοσικλέτας είναι/δεν είναι (συμπληρώνει ο κάθε ένας το κατιτίς του).
    -Τα πενφέ είναι μπουρδέλα.
    -Η χόντα πουλάει μιλιούνια.
    -Όσοι διαφωνούν με τον εκάστοτε φανατικό είναι... (συμπληρώνει ο κάθε ένας το κατιτίς του).


    ΜΙΑ ΟΜΟΡΦΗ ΑΤΜΟΣΦΑΙΡΑ είμαστε, ατιμούλικα. Και οντόπικ πάντα.

  13. #523
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από amyroukai Προβολή μηνύματος
    Και φυσικά η καραμέλα για τα πεμφέ θα κολλήσει παντού, για τις πωλήσεις της Χόντα δεν διάβασα και ανησυχώ.


    Εδιτ:

    Συνδυάζοντας αυτά που είπε ο γάτος και ο Τέρενς, ο Τέρενς δεν νοείται ως μηχανόβιος. Όλα έχουν την θέση τους σε αυτόν τον κόσμο πια.



    Ο......LOL

  14. #524
    απλο μελος Το avatar του/της granazi
    Εγγραφή
    31/12/2009
    Μηνύματα
    1.263
    Αντε να το λυσουμε ομως καποια στιγμη με το 650αρι για να παρουμε σειρα με το 1000αρι.
    επιτρεπεται να πεφτεις επιβαλεται να σηκωνεσαι


  15. #525
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από Nostradamus Προβολή μηνύματος
    Σε αγαπαω σε εκτιμαω ρε τερενς αλλα ωρες ωρες τρως μεγαλο σκαλωμα ρε παιδι μου...

    Ξανα λεω μια και το εγραψα και περασε στα ντουκου.. Μια χαρα συμπαθητικο μηχανακι ειναι, που φορτωνεται και ταξιδευει.

    Απο εκει και περα ναι απαξιωνω ολους αυτους που το αγορασαν για να το "καινε" σαν παπι, στο σπιτι, καφετερια, δουλεια σπιτι.. δεν φτιαχτηκε γι αυτο.. φτιαχτηκε για αλλη δουλεια..
    Και οι υπερβολες για το ποσα βγαζει το μοτορι τελικες, ξεκινησαν κατα βαση απο τους "παραπανω" σπιτι, καφετερια, σουπερ μαρκετ σπιτι..

    Αυτοι που το πηραν για την δουλεια που εκανε καλυτερα, αναθεμα και αν ασχοληθηκαν ποτε με την τελικη του..




    ΝΟΜΙΖΩ ΟΤΙ..........




    Δεν έγινα κατανοητός........δεν πειράζει όμως.
    Προτείνω να χαλαρώσουμε καλοκαιράκι είναι..!!

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF