Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 169

Θέμα: Το νέο project του Στέλιου Κούλογλου και της ομάδας του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα

  1. #1

    Το νέο project του Στέλιου Κούλογλου και της ομάδας του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα

    Το νέο project του Στέλιου Κούλογλου και της ομάδας του Ρεπορτάζ Χωρίς Σύνορα:
    http://www.banana-republic.gr/


    και μπορειτε να δειτε/dl την εκπομπη του

    ΕΠΙΒΙΩΝΟΝΤΑΣ ΣΤΗΝ ΕΛΛΑΔΑ ΜΕ 700 ΕΥΡΩ

    Καλο θα σας/μας κανει...

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Ειμαι Αμστερνταμ σαν το παιδι στο βιντεο..Οπως τα λεει ειναι δυστυχως παιδες Και οπως ειπε και ο Λαζοπουλος η γενια μου 8α αποτελεσει το επομενο μεταναστευτικο ρευμα μετα τους παππουδες μας που πηγαινανε Αμερικη και Γερμανια για ενα καλυτερο αυριο..


    Τουλαχιστον 8α χουμε να χαιρομαστε ξαν8ες μπουκλες

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της airamhag
    Εγγραφή
    26/01/2006
    Μηνύματα
    696
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Ειμαι Αμστερνταμ σαν το παιδι στο βιντεο..Οπως τα λεει ειναι δυστυχως παιδες Και οπως ειπε και ο Λαζοπουλος η γενια μου 8α αποτελεσει το επομενο μεταναστευτικο ρευμα μετα τους παππουδες μας που πηγαινανε Αμερικη και Γερμανια για ενα καλυτερο αυριο..
    +1
    κ εγω το σκεφτομαι πολυ σοβαρα..
    δεν ξερω ομως τι ειναι χειροτερο..
    το οτι θελω να φυγω ή το οτι δεν θελω να ξαναγυρισω (παρα μονο για διακοπες)?


    καμια φορα σκεφτομαι πως ο πατερας μου ηρθε πριν απο 60 χρονια στην ελλαδα απο τον ποντο ,και σημερα -για αλλους λογους- φευγω εγω απο την ελλαδα..
    Mη μου γαματε τη καρδια ειμαι παιδι ακομα..

  4. #4
    Εμένα πάλι δεν μου πέρασε ποτέ απ'το μυαλό αλλά προχτές κάτι μ'έβαλε σε βαθιές σκέψεις..



  5. #5
    Ύποπτο Μέλος Το avatar του/της betrayer
    Εγγραφή
    20/04/2008
    Μηνύματα
    0
    Ούτε κι εγώ το σκεφτόμουν, μέχρι που έμαθα ότι στην Βουλγαρία αγοράζεις στρέμμα με 1200 euro max
    Σοβαρά τώρα, η κατάσταση είναι τόσο ρευστή παγκοσμίως που νομίζω ότι οποιαδήποτε απόφαση τώρα για μετανάστευση θα είναι λανθασμένη.

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Ειμαι Αμστερνταμ σαν το παιδι στο βιντεο..Οπως τα λεει ειναι δυστυχως παιδες Και οπως ειπε και ο Λαζοπουλος η γενια μου 8α αποτελεσει το επομενο μεταναστευτικο ρευμα μετα τους παππουδες μας που πηγαινανε Αμερικη και Γερμανια για ενα καλυτερο αυριο..


    Τουλαχιστον 8α χουμε να χαιρομαστε ξαν8ες μπουκλες
    +1

    Ειναι τραγικο τελικα... Μετα απο τοσες γενιες που παλευαν για κατι καλυτερο (και τα κουτσοκαταφερναν) ποτε δεν πιστευα οτι εμεις θα ημασταν η γενια που θα παει πισω αντι για μπροστα.

    Ακουγα παντα απο γονεις κλπ οτι "εμεις δουλευουμε για να εχουν τα παιδια μας μια καλυτερη ζωη"...
    Τι να πεις ομως τωρα που με τα λεφτα που (ΔΕΝ) παιρνουμε οχι μονο δεν μπορουμε να προσφερουμε στα παιδια μας μια καλυτερη ζωη, αλλα ουτε καν να συντηρησουμε εμας!

    Εγω πχ με τα λεφτα που παιρνω το μηνα δεν θα μπορουσα με τιποτα να κανω οικογενεια. Και αντε, να βρεις μια κοπελα που δουλευει και αυτη κ ετσι βοηθαει στο κοινο ταμειο. Αν δεν δουλευει η αν δεν ΜΠΟΡΕΙ να δουλεψει (πχ αλλοδαπη); Ποσο να δουλεψει κανεις σε καφετερια πια;
    Το λεω γιατι το εχω ζησει και αυτο δυστυχως...

    Αυτο που πριν χρονια ξεκινησε στο ψιλοαστειο, τελικα κατεληξε να ειναι μια ΣΚΟΤΕΙΝΗ πραγματικοτητα... Τα πραγματα πανε απο το κακο στο χειροτερο και το μελλον.... ουτε να το σκεφτομαι!

    Ωραια γενια ε; Ανθρωποι που δεν τολμανε οχι να εχουν ονειρα, αλλα ουτε να σκεφτονται καν το μελλον....
    Εγω το εχω αποδεχτει οτι δυστυχως δεν θα μπορεσω να αφησω τιποτα στα παιδια μου...

    Μεταναστες για να βρουμε δουλεια μπας και κανουμε ποτε τιποτα...
    Νίκος
    Open Horizons

  7. #7

  8. #8



    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	10772265_a49399411211797133_m.jpg 
Προβολές:	563 
Μέγεθος:	36,6 KB 
ID:	132153
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  9. #9
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    Πολύ σωστό Captain, όποιος & αν είναι ο δημιουργός του....

  10. #10
    Ο ΠΡΟΕΔΡΑΣ Το avatar του/της Anty12
    Εγγραφή
    04/09/2006
    Μηνύματα
    2.210
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock

    :rotflmao:



    Cap10 άσχετο...η σπουδή Leonardo είναι? Αν ναι ποιά??
    Στων χιλιομέτρων την ερημιά....
    ..... και στη σιωπή των χρονομέτρων

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Anty12
    Cap10 άσχετο...η σπουδή Leonardo είναι? Αν ναι ποιά??
    Τριστανο και Ιζόλδη υποτίθεται οτι απεικονίζει, αν και τωρα που το κοιτάω, όντως φέρνει σε Leonardo
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  12. #12
    Canibalise Legallis Το avatar του/της the who
    Εγγραφή
    27/06/2006
    Μηνύματα
    1.619
    Δεν μου λετε ολοι εσεις της γενιας των 700 ευρω(κι εγω καπου εκει ειμαι κι ας ειμαι μεγαλυτερος σε ηλικια,για να μην παρεξηγηθω) ξερετε τι "καθαριζει" ετησιως ο κυριος Κουλογλου καθε χρονο?(αν θυμαμαι καλα ειναι πανω απο 10 χρονια η εκπομπη του).
    40.000 με 50.000 χιλιαρικακια ευρω.Τοσα παιρνει ο αγωνιστης κυριος Κουλογλου.
    Για ξανασκεφτειτε το λοιπον.Επανασταση εκ του ασφαλους νομιζω λεγεται.
    «Γαμώ την πίστιν σας και τον Μωχαμέτη σας. Δεν εντρέπεσθε να ζητείτε “από ημάς” συνθήκην με “έναν” κοντζιά σκατο-Σουλτάν Μαχμούτην -να τον χέσω και αυτόν και τον Βεζίρην σας και τον Εβραίον Σιλιχτάρ Μπόδα την πουτάνα! Άμα ζήσω, θα τους γαμήσω. Άμα πεθάνω θα μου κλάσουν τον πούτσο!»

    Στρατηγός Γεώργιος Καραϊσκάκης (1782-1827)

    http://www.youtube.com/watch?v=Ggd3TkJjlk8&feature=related

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Δεν μου λετε ολοι εσεις της γενιας των 700 ευρω(κι εγω καπου εκει ειμαι κι ας ειμαι μεγαλυτερος σε ηλικια,για να μην παρεξηγηθω) ξερετε τι "καθαριζει" ετησιως ο κυριος Κουλογλου καθε χρονο?(αν θυμαμαι καλα ειναι πανω απο 10 χρονια η εκπομπη του).
    40.000 με 50.000 χιλιαρικακια ευρω.Τοσα παιρνει ο αγωνιστης κυριος Κουλογλου.
    Για ξανασκεφτειτε το λοιπον.Επανασταση εκ του ασφαλους νομιζω λεγεται.
    Δηλαδή αν έπαιρνε κι αυτός 700 ευρώ το μήνα εσύ θα ένοιωθες καλύτερα ή μήπως η αξία του ρεπορτάζ θα άλλαζε ???

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Δεν μου λετε ολοι εσεις της γενιας των 700 ευρω(κι εγω καπου εκει ειμαι κι ας ειμαι μεγαλυτερος σε ηλικια,για να μην παρεξηγηθω) ξερετε τι "καθαριζει" ετησιως ο κυριος Κουλογλου καθε χρονο?(αν θυμαμαι καλα ειναι πανω απο 10 χρονια η εκπομπη του).
    40.000 με 50.000 χιλιαρικακια ευρω.Τοσα παιρνει ο αγωνιστης κυριος Κουλογλου.
    Για ξανασκεφτειτε το λοιπον.Επανασταση εκ του ασφαλους νομιζω λεγεται.
    Αμα έπαιρνε 2000 ευρω το μήνα θα ήσουν ικανοποιημένος?


    Δηλαδή έπρεπε να ζει στη μιζέρια?


    Ρε τι ακούμε....









  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από srx400
    Δεν μου λετε ολοι εσεις της γενιας των 700 ευρω(κι εγω καπου εκει ειμαι κι ας ειμαι μεγαλυτερος σε ηλικια,για να μην παρεξηγηθω) ξερετε τι "καθαριζει" ετησιως ο κυριος Κουλογλου καθε χρονο?(αν θυμαμαι καλα ειναι πανω απο 10 χρονια η εκπομπη του).
    40.000 με 50.000 χιλιαρικακια ευρω.Τοσα παιρνει ο αγωνιστης κυριος Κουλογλου.
    Για ξανασκεφτειτε το λοιπον.Επανασταση εκ του ασφαλους νομιζω λεγεται.
    αρα????επειδη ο Κουλογλου καταφερε με την σκληρη δουλεια του να φτασει σε ενα καλο βιωτικο επιπεδο,πρεπει να τον αφορησουμε,να λεμε καλα του κανανε του μπαγασα,και να μην ακουμε τις εκπομπες του???και μετα απορουμε γιατι μας γαμανε κανονικα....

Σελίδα 1 από 12 12345611 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF