Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 17

Θέμα: Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω γι'αυτό?

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

    Ξέρει κανείς τίποτα παραπάνω γι'αυτό?

    Γιατί εμένα μου θυμίζουν κάτι αυτά τα 2 Suzuki...

    "
    Σε ένα από τα "κόκκινα" σημεία της εθνικής οδού Ηρακλείου-Αγίου Νικολάου έχασε τη ζωή του χθες το απόγευμα άλλος ένας νέος άνθρωπος, ενώ ο φίλος του τραυματίστηκε ελαφρά και μεταφέρθηκε στο ΠΑΓΝΗ. Το δυστύχημα έγινε στο ύψος της γέφυρας της Καλλιθέας - σημείο όπου έχουν γίνει δεκάδες τροχαία τα τελευταία χρόνια, πολλά εκ των οποίων θανατηφόρα.
    Λίγο μετά τον κόμβο Καλλιθέας προς αεροδρόμιο και κάτω από αδιευκρίνιστες μέχρι την ώρα που έκλεινε η ύλη της "Ν.Κ." συνθήκες, ο 25χρονος Χρήστος Ζαμπετάκης έχασε τον έλεγχο της μηχανής που οδηγούσε και έπεσε στο οδόστρωμα. Η μηχανή μεγάλου κυβισμού μαζί με τον οδηγό σύρθηκε τουλάχιστον 50 μέτρα και χτύπησε στα κολονάκια της σιδερένιας διαχωριστικής νησίδας. Κάποια στιγμή, συγκρούστηκε κάθετα σε ένα από αυτά και μοιράστηκε στα δύο. Το πίσω μέρος εξοστρακίστηκε στην απέναντι πλευρά του δρόμου, ενώ ο μπροστινός τροχός με το τιμόνι πετάχτηκαν περίπου 100 μέτρα πιο πάνω στο ίδιο ρεύμα κυκλοφορίας.
    Ο άτυχος οδηγός παρέμεινε μέσα στη διαχωριστική νησίδα και το σώμα του διαμελίστηκε καθώς αποκόπηκε τελείως το ένα κάτω άκρο του. Ο 30χρονος φίλος του, που σύμφωνα με τα πρώτα στοιχεία της Τροχαίας ακολουθούσε με άλλη μηχανή, επίσης μεγάλου κυβισμού, μπροστά στη θέα του περιστατικού έχασε και εκείνος τον έλεγχο και σύρθηκε στο οδόστρωμα, καταλήγοντας στην άκρη του δρόμου γύρω στα 200 μέτρα μακριά από το νεκρό φίλο του.
    Συναγερμός σήμανε χθες στην Τροχαία Ηρακλείου, που έφτασε στον τόπο του δυστυχήματος και προσπαθούσε από τη μία να ρυθμίσει την κυκλοφορία και από την άλλη να εξακριβώσει τα ακριβή αίτια που προκάλεσαν το δυστύχημα. Στο μεταξύ, φως στην υπόθεση αναμένεται να ρίξει και η κατάθεση του οδηγού της δεύτερης μηχανής, ο οποίος νοσηλεύεται εκτός κινδύνου στο Πανεπιστημιακό Νοσοκομείο Ηρακλείου.
    Το τελευταίο μεροκάματο
    Ο 30χρονος οδηγός προσπάθησε να δει τι είχε συμβεί στο φίλο του, αλλά άνδρες της Τροχαίας δεν τον άφησαν να πλησιάσει. Για προληπτικούς λόγους οδηγήθηκε κι εκείνος με ασθενοφόρο του ΕΚΑΒ στο εφημερεύον νοσοκομείο. Σύμφωνα με τις πρώτες πληροφορίες από τον τόπο του δυστυχήματος, οι δύο νεαροί πήγαιναν στη δουλειά τους στη Χερσόνησο. Μάλιστα ο άτυχος νέος που έχασε τη ζωή του δούλευε σε καφετέρια της περιοχής, ενώ ο ελαφρά τραυματίας σε σουβλατζίδικο.
    Την ίδια στιγμή που η Τροχαία προσπαθούσε να ρυθμίσει την κυκλοφορία από το δυστύχημα που σημειώθηκε στο ύψος της γέφυρας της Καλλιθέας, άλλο ένα τροχαίο, ευτυχώς μόνο υλικών ζημιών, έλαβε χώρα λίγα χιλιόμετρα μακρύτερα, και συγκεκριμένα στο ύψος του ΚΤΕΟ.

    «Διασκορπισμένα»
    «Δεν ξέρω πώς ακριβώς σημειώθηκε το δυστύχημα, αλλά πρέπει να έτρεχε πάρα πολύ για να είναι διασκορπισμένα στο οδόστρωμα και σε μεγάλη απόσταση μεταξύ τους τα εξαρτήματα της μηχανής».
    Γιωργος Ραπτακης

    «Το μπαμ»
    «Έφυγε το πόδι του τελείως από το σώμα του νεαρού μοτοσυκλετιστή. Εγώ που διαμένω ακριβώς απέναντι άκουσα το μπαμ και έσπευσα αμέσως στο σημείο που συνήθως αναπτύσσουν ταχύτητα οι διερχόμενοι οδηγοί».
    Ηρακλης Ζερβακης "

    & εδώ.




  2. #2
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    κουράγιο σε αυτούς που μένουν πίσω ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ περισσότερη προσοχή..

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  4. #4
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από epp1640
    κουράγιο σε αυτούς που μένουν πίσω ΚΑΙ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΕΜΑΣ περισσότερη προσοχή..
    και αυτά να τα βλέπουν όλοι οι "Streetάδες", οι γλήγοροι, σαν τον φίλο που του είπα ότι προχθές πήγαμε μία χαλαρή βόλτα με μέση ταχύτητα 80 και μου απάντησε αν προσθέτατε καμιά εκατοστή ακόμα θα ερχόμουν..δηλαδή γιατί ρε γαμώτο? δεν μπορώ να το καταλάβω αυτό το πράγμα..τέλος πάντων δεν θέλω να ξανανοίξω ένα χιλιοανοιγμένο θέμα..

  5. #5
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  6. #6
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734

  7. #7
    Μοναχικός καβαλάρης Το avatar του/της castoras
    Εγγραφή
    14/05/2007
    Μηνύματα
    468

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της ASTRAKITCAR
    Εγγραφή
    18/08/2004
    Μηνύματα
    287
    οι μπαρες αλλη μια φορα εκαναν την δουλεια τους καλα...

    αν δεν κατεβουμε στους δρομους ή δεν γινει δημοσια διαπομπευση αυτου που αποφασιζει να μπαινουν αυτες οι μπαρες τιποτα δεν θα αλλαξει σε αυτη την μπανανια...
    πωλουνται ΦΡΕΝΑ 288mm κομπλέ από AUDI A3 2.0 tsi για Group VAG (δεν είμαι έμπορος).

  9. #9
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ASTRAKITCAR
    οι μπαρες αλλη μια φορα εκαναν την δουλεια τους καλα...

    αν δεν κατεβουμε στους δρομους ή δεν γινει δημοσια διαπομπευση αυτου που αποφασιζει να μπαινουν αυτες οι μπαρες τιποτα δεν θα αλλαξει σε αυτη την μπανανια...
    δεν ξέρω τι έφταιγε πιο πολύ, η δρόμος με τις μπάρες.. η ταχύτητα.. το αποτέλεσμα το ίδιο.. όπως και να χει στο Ελλάντα πορείες γίνονται μόνο για τον ΠΑΟΚ αλλιώς είσαι κνίτης, ή αναρχοκουμμούνι ή άλλες χίλιες δύο μαλακίες που κατα καιρούς άκουσα..

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Πειτε ποτε και που και ερχομαι..ποσα μελη εχει αυτο το φορουμ?οχι μονο γιαυτο αλλα και για χιλια 2 αλλα,αν δεν μαζευτουμε να κανουμε κατι,δε 8α γινει τπτ..

    Μαρεσει που για αλλα ασχετα 8εματα λεμε πως κα8ομαστε πισω απο το πισι και δεν κουναμε τον κωλο μας,να παμε να φωναξουμε και να ζητησουμε αυτα που κα8ε μερα συζηταμε,με οποιοδηποτε αλλο μεσο.Αν δεν αντιδρασουμε εμεις ποιος 8α το κανει?

  11. #11
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Πειτε ποτε και που και ερχομαι..ποσα μελη εχει αυτο το φορουμ?οχι μονο γιαυτο αλλα και για χιλια 2 αλλα,αν δεν μαζευτουμε να κανουμε κατι,δε 8α γινει τπτ..

    Μαρεσει που για αλλα ασχετα 8εματα λεμε πως κα8ομαστε πισω απο το πισι και δεν κουναμε τον κωλο μας,να παμε να φωναξουμε και να ζητησουμε αυτα που κα8ε μερα συζηταμε,με οποιοδηποτε αλλο μεσο.Αν δεν αντιδρασουμε εμεις ποιος 8α το κανει?
    Η μοτο λέσχη Ρεθύμνου είχε οργανώσει μία μικρή πορεία για τα θύματα του τροχαίου της Creta Farm.. σε οτιδήποτε τέτοιο εγώ είμαι μέσα. Να κάνουμε κάτι επιτέλους..προχθές ερχόμουν από τις γούρνες από τον παλιό εθνικό και σε μία στροφή μπήκα με ελάχιστα παραπάνω, οπότε όταν άρχισα να μαζεύω λίγο πιο πολύ είδα ότι ήμουν οριακά να πέσω μέσα σε ένα χαντάκι μήκους 50 μ το οποίο θα με έκανε να συνεχίσω ευθεία προφανώς και θα χτυπούσα πάνω στις μπαριέρες..εννοείται ότι ως άπειρος οδηγός χέστηκα πάνω μου.. στην αρχή λέω κάπου πρέπει να το πω, τροχαία κάτι..μετά όμως σκέφτηκα ότι τι θα κάνουν? θα ξαναφτιάξουν μήπως τον δρόμο? όχι.. κάτι πρέπει να κάνουμε..

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

  13. #13
    Ποτέ δεν θα καταλάβουμε οτι κινούμαστε σε μπουρδελόδρομους που δεν συγχωρούν μαλακίες...

    Ελαφρύ το χώμα..

  14. #14
    Κρίμα το παλληκάρι και τους δικούς του...

    Παιδιά δεν φταίνε μόνο οι δρόμοι.

    Κυριακή πήγα με τη γυναίκα μου για να δούμε το αρχαίο θέατρο της Επιδαύρου που δεν το είχε ξαναδεί.

    Όντως, ωραίος δρόμος, απολαυστικός με τη μηχανή...

    Αλλά δεν υπάρχει περίπτωση να ξαναπάω με τη μηχανή... ίσως μιά καθημερινή...

    Με περνούσαν οι "γρήγοροι" πάνω στις στροφές περνώντας εκατοστά δίπλα μου και κλείνοντάς με, με σφήνες, πριν από την επόμενη στροφή...

    Η γυναίκα μου τρόμαξε, εγώ έβριζα όλη την ώρα...

    Ρε πστ μου, μήπως είμαι Σέρρες και δεν το ξέρω;;;;;;;;;;;;;;;;;;

    Να τη χέσω την εκδρομή...

    Μετά, γυρίζοντας, πήγαμε προς Πόρο από μιά παραθαλάσια πανέμορφη οδό, προσπαθώντας να ηρεμήσω τη γυναίκα μου.

    Στα 3-4 χιλιόμετρα με περνάει σφαίρα ένα ασθενοφόρο ουρλιάζοντας...

    Λίγο πιο κάτω είδαμε μια μεγάλη στρήτ κομένη στα δύο...

    Το ασθενοφόρο μόλις είχε φύγει... η μηχανή του... άλλα δύο στρητ δίπλα... ένα σμαρτ χωρίς μούρη...

    Δεν φτάνει που έχουμε σκατόδρομους με παγίδες, έχουμε και τους ιππότες της ασφάλτου, τους "άρχοντες του δρόμου"!!!

    Να @#$%^&!!!

    Κινδυνεύσαμε πολλές φορές για να κάνουν το κέφι τους οι "μεγάλοι πιλότοι"...

    Η γυναίκα μου, που έχω κάνει μεγάλο αγώνα να τη φτάσω σε ένα σημείο να ηρεμήσει πάνω στη μηχανή και να πηγαίνουμε εκδρομές μαζί, τα'δε όλα...

    Βγάλτε συμπεράσματα...

    Είναι οι κωλόδρομοι, είναι και οι "μάγκες"...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  15. #15
    Δεν έχει τέλος η λίστα...
    Κρίμα...
    Συνέβη δε ως λέγουσιν, άνδρα εν τη μάχη παρείναι το είδος και την σκευήν άγροικον. Ούτος των βαρβάρων πολλούς καταφονεύσας αρότρω, μετά το έργον ην αφανής. Ερόμενοις δε Αθηναίοις άλλο μεν ο θεός ες αυτόν έχρησεν ουδέν, τιμάν δε Εχετλαίον εκέλευσεν ήρωα." (Παυσανίας βιβλ. 1, κεφ. 32)

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ξέρει κανείς τίποτα;
    από byron στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2009, 16:45
  2. Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2009, 06:04
  3. Μήπως ξέρει κανείς τι μοντέλο είναι αυτό???το θέλω!!!
    από Tropeas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 10/06/2007, 13:36
  4. jel μπαταριες ξερει κανεις τιποτα
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2005, 14:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF