Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 14 από 14

Θέμα: Xenon για YBR125

  1. #1

    Xenon για YBR125

    παιδια μηπως ξερει κανεις τι τυπο λαμπας Xenon μπορω να βαλω στο YBR125 που εχω? στο Manual το μονο που βρηκα ειναι οτι φοραει λαμπα 35watt@12volt (δεν ξερω αν αυτο βοηθαει).

    Thank's....
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  2. #2
    Nα κοιτάξεις τι τύπος λάμπας είναι. Αν δεν το γράφει το manual θα το γράφει στη λάμπα σίγουρα! Ψάχνεις για κάτι Η3,Η4,Η7.... κάτι από αυτά. Αυτός θα είναι και ο τύπος xenon που θα ζητήσεις
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
    Nα κοιτάξεις τι τύπος λάμπας είναι. Αν δεν το γράφει το manual θα το γράφει στη λάμπα σίγουρα! Ψάχνεις για κάτι Η3,Η4,Η7.... κάτι από αυτά. Αυτός θα είναι και ο τύπος xenon που θα ζητήσεις
    πως δηλαδη? να ξεβιδωσω το καπακι μπροστα και να τσεκαρω τη λαμπα?
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  4. #4
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Λεπόν.. Ψάχνεις για λάμπα H4.

    Τέτοιες σε xenon υπάρχουν πολλών τύπων.
    Αυτή που ψάχνεις είναι σαν αυτή που έβαλε ο Μπάμπης με ηλεκτρομαγνήτη αλλά...

    Το ballast που θα το βάλεις????
    Και το κυριότερο, θα χωράει η λάμπα σου στο φανάρι???
    Αυτές έχουν μεγαλύτερο μήκος (λόγω ηλεκτρομαγνήτη) από τις νορμάλ H4 και υπάρχει η πιθανότητα να μη χωράει να κλείσει το φανάρι επειδή θα βρίσκει ο κώλος της λάμπας στα καλώδια..
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  5. #5
    χμμμ. δηλαδη παιζει να μην χοραει η λαμπα ε? αυτο πως μπορουμε να το μαθουμε? αξαιρειτε η περιπτωση να το αγορασω και να βρεθω στην δυσαρεστη θεση....
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  6. #6
    η λάμπα βγαίνει από την πίσω πλευρά του φαναριού. Βρίσκεται δηλαδή κάτω από τα όργανα
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  7. #7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steven_04
    χμμμ. δηλαδη παιζει να μην χοραει η λαμπα ε? αυτο πως μπορουμε να το μαθουμε? αξαιρειτε η περιπτωση να το αγορασω και να βρεθω στην δυσαρεστη θεση....
    Δεν ξέρω κάποιο τρόπο για να το μετρήσεις αλλά ξέρω οτι πολλοί είχαν αυτή τη δυσάρεστη έκπληξη
    Ψάξε στο internet μήπως το έχει κάνει κάποιος
    ΑΞΙΖΕΙ ΦΙΛΕ ΝΑ ΥΠΑΡΧΕΙΣ ΓΙΑ ΕΝΑ ΟΝΕΙΡΟ ΚΙ ΑΣ ΕΙΝΑΙ Η ΦΩΤΙΑ ΤΟΥ ΝΑ ΣΕ ΚΑΨΕΙ...


  8. #8
    καταλαβα. θα ρωτησω τον μηχανικο μου αν ειναι οταν το παω για service. θα ψαχτω και στα site του εξωτερικου. δεν μπορει κατι θα βρω...
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  9. #9
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από trigger
    Δεν ξέρω κάποιο τρόπο για να το μετρήσεις αλλά ξέρω οτι πολλοί είχαν αυτή τη δυσάρεστη έκπληξη
    Ψάξε στο internet μήπως το έχει κάνει κάποιος
    Όπως τα λέει ο trigger, είναι ο κύριος λόγος που προσωπικά δε το σκέφτομαι, δεν έχω αρκετό χώρο.

    Άν θές ανοίγουμε το φανάρι και βλέπουμε τί παίζει με τα καλώδια και τον χώρο γενικότερα.
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  10. #10
    Αυτα παθαινει οποιος εχει naked Μηχανη
    αμα λες οτι δεν μπαινει σε σενα τοτε το κοβω σχεδον αδυνατο να μπαινει και σε μενα.....
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  11. #11
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steven_04
    Αυτα παθαινει οποιος εχει naked Μηχανη
    αμα λες οτι δεν μπαινει σε σενα τοτε το κοβω σχεδον αδυνατο να μπαινει και σε μενα.....
    Μη το λές, στο GS περνάνε όλα τα καλώδια της μηχανής απο το φανάρι! Ένα ρελεδάκι έχω βάλει extra εκεί μέσα και πάλι δυσκολεύεται να κλείσει.

    Μπορεί το δικό σου να είναι πιο "καθαρό".
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  12. #12
    εμενα ειναι ολα τα καλωδια πισω απο το φαναρι(και κατω απο το κοντερ). θα τσεκαρω τι γινεται μεσα και θα σας πω. το φως που βγαζουν τα xenon παντως ειναι εκπληκτικο....
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  13. #13
    και ομως το YBR παιρνει xenon: http://www.youtube.com/watch?v=Xw_AEmkY7fU
    2 ride or not 2 ride? That's the question

    ESSENTIAL RIDING

  14. #14
    FZS600 Fazer Το avatar του/της schumacher_
    Εγγραφή
    13/05/2006
    Μηνύματα
    220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από steven_04
    και ομως το YBR παιρνει xenon: http://www.youtube.com/watch?v=Xw_AEmkY7fU
    Μην είσαι τόσο σίγουρος ότι πρόκειται για την ίδια περίπτωση που γίνεται η συζήτηση... το πρόβλημα που υπάρχει, είναι ο κώλος της Η4, ο οποίος είναι μεγάλος και δε θα χωράει στη φούσκα της λάμπας. Στο βίντεο δε βλέπουμε να αλλάζει καθόλου σκάλα ο τύπος, οπότε μπορεί κάλλιστα να έχει εφαρμόσει μία Η7 (με μικρό κώλο -> άρα χωράει) στη βάση της Η4 του YBR... βέβαια με αυτό τον τρόπο δεν έχεις μεγάλη σκάλα, αλλά αυτό είναι άλλο θέμα...

    Γενικώς, λάμπες Η4 με ηλεκτρομαγνήτη κλπ βρίσκεις από 40? στο ebay... αν ψάξεις λίγο θα βρεις. Την παίρνεις, δοκιμάζεις αν χωράει. Αν δεν... πούλα τη 40? και καθαρίζεις... μη σου πω ότι θα την πουλήσεις και πιο ακριβά αν θες...


Παρόμοια θέματα

  1. xenon για audi s3
    από reinmeister στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2008, 11:15
  2. ΦΩΤΑ Xenon ΓΙΑ ΧΤ660!!!
    από sokis8 στο forum Yamaha XT series
    Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 21/07/2008, 16:04
  3. xenon για ολα τα γουστα
    από xrvcris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2008, 19:23
  4. λαστιχα για ybr125. που?
    από atom_smasher στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 07/01/2008, 22:01
  5. Xenon για CBF-600S
    από iziogas στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 09/11/2007, 14:41

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF