Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 21 από 21

Θέμα: το καψωνι απο τον γιο μου......

  1. #16
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.818
    [FONT=courier new]Σόρρυ αλλά λέτε πράγματα που δεν στέκουν!!!

    Είναι δυνατόν τα παιδιά να βλέπουν τον πατέρα τους ή την μητέρα τους να καβαλάει μηχανή και να μην θέλουν και αυτά;

    Όλα είναι θέμα παιδείας. Αν μάθουν να σέβονται αυτό που κάνουν (ότι κι αν είναι αυτό) τότε οι πιθανότητες να γίνει κάτι κακό μειώνονται δραστικά. Με αυτή την λογική ούτε αυτοκίνητο ούτε καν στον δρόμο δεν πρέπει να κυκλοφορούν...

    τα λόγια του μπαμπά και της μαμάς.... Πουλήστε τις τότε και αρχίστε το πλέξιμο.


    [/FONT]
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  2. #17
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    [FONT=courier new]Σόρρυ αλλά λέτε πράγματα που δεν στέκουν!!!

    Είναι δυνατόν τα παιδιά να βλέπουν τον πατέρα τους ή την μητέρα τους να καβαλάει μηχανή και να μην θέλουν και αυτά;

    Όλα είναι θέμα παιδείας. Αν μάθουν να σέβονται αυτό που κάνουν (ότι κι αν είναι αυτό) τότε οι πιθανότητες να γίνει κάτι κακό μειώνονται δραστικά. Με αυτή την λογική ούτε αυτοκίνητο ούτε καν στον δρόμο δεν πρέπει να κυκλοφορούν...

    τα λόγια του μπαμπά και της μαμάς.... Πουλήστε τις τότε και αρχίστε το πλέξιμο.


    [/FONT]
    TI LES STOUS AN8ROPOUS ORE
    NA ARXISOUN TO PLEKSIMO?
    KE AMA TRIPI8OUN ME KAMIA VELONA?
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  3. #18
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.654
    Αρχικά δημιουργήθηκε από sniper
    [FONT=courier new]
    Είναι δυνατόν τα παιδιά να βλέπουν τον πατέρα τους ή την μητέρα τους να καβαλάει μηχανή και να μην θέλουν και αυτά;
    Όλα είναι θέμα παιδείας. Αν μάθουν να σέβονται αυτό που κάνουν (ότι κι αν είναι αυτό) τότε οι πιθανότητες να γίνει κάτι κακό μειώνονται δραστικά.
    [/FONT]
    Απόλυτα σωστό, αρκεί να μην βγει σαν αντίδραση γι'αυτά που κανουν οι "μεγάλοι"...

    Και η αντίδραση μπορεί να είναι από "δεν καβαλάω ποτέ μηχανάκι" έως "καβαλάω και κάνω του κόσμου τις μαλακίες, μόνο και μόνο επειδή ο πατέρας μου μου είπε (και μου έδειξε) πως να προσέχω".

    Τα 2 μεγάλα αγόρια μου (10 χρονών, δίδυμοι) τους τραβολογάω πάνω από χρόνο στο βουνό με Malaguti παιδικά, μπας και αρχίσουν να καταλαβαίνουν τι είναι μηχανάκι και τι πρέπει να είναι αυτός που το καβαλάει....

    Δεν περιμένω να κερδίσω (κερδίσουν) και πολλά πράγματα ...
    Μου φτάνει που τις μαλακίες τους θα τις κάνουν τώρα, ανώδυνα και ελεγχόμενα και όχι στα 16 τους με δανεικό μηχανάκι...

    ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ, τα ξενύχτια δεν τα γλυτώνουμε !!!!!
    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  4. #19
    οσο θημαμε την ζωη μου ηταν διπλα σε ενα μηχανακη.
    ο πατερας μου ειχε και στα 15 απεκτησα και εγω.
    αναμενομενο ειναι να εχουν και τα παιδια μου.
    πριν απο 6+ χρωνια που εγηνε 16 ο γιαννης θα ημουν μαλακας να του απαγωρευα κατι το οποιο για εμενα ειναι ερωτας και τροπος ζωης. γιαυτο του εδηξα το τι και πως για να ειναι ασφαλης και σοστος οδηγος.
    το ιδιο εγηνε και με τον τασο, και το ιδιο γηνετε τωρα και με τον νικο που εκλησε και αυτος τα 16.
    πριν απο 5 χρωνια καποια στιγμη το βραδυ χτηπισε το τηλεφωνο. ηταν ο τασος και μου ειπε οτι ο γιαννης ειχε τρακαρη με το ποδηλατο ενος φιλου του με ενα φορτηγο και ηταν ασχημα χτηπιμενος. σε μια αποσταση 500 μετρα απο το σπιτι. διακτηνηστηκα και τον μαζεψα μεσα απο τον δρομο με το προσοπο παραμορφομενο μεσα στα αιματα. στο κατ εκατσα 12 μερονιχτα στο πλευρο του χωρις να φυγω ουτε στιγμη. κημομουν στην καρεκλα κρατοντας με το χερι μου καποιο σιμειο του σωματος του και σε καθε κινηση του πεταγωμουνα. εζησα 12 εφιαλτικα 24ωρα μεχρη να γηνη καλλα και να παρει εξητιριο, αλλα και στο σπιτη κημομουν με το ενα ματι και τα αυτια τεντομενα για να ακουω την ανασα του αν ειναι φισιολογηκη μεχρη να γινη καλλα.
    αυτο που εζησα δεν θελω να το ζηση ουτε ο χηροτερος εχθρος μου. τρεμω με την σκεψη οτι θα ξαναζησω τετοιες στιγμες.
    αυτο ομως δεν θα με κανει να εναντιοθω σε κατι που τους αρεση.
    απλα καθε μερα και σε καθε στηγμη θα τους πιπιλαω το μιαλο για να ειναι σηνετοι οδηγοι.
    να ειναι γεροι ολλοι τους.
    ο γιαννης οδηγη 6+ χρωνια χωρης ατηχημα.
    ο τασος 4+ χρωνια χωρης ατηχημα.
    και ο νικος τους μηνες που του μαθενουμε δειχνη να ειναι καλος οδηγος. ο θεος μαζι τους και με ολλα τα παιδια.
    καμια φορα μου λεει ο γιαννης ... ρε μπαμπα πεσε και κημησου ησηχος μεγαλοσαμε δεν ειμαστε μωρα.....
    οσο χρωνων και να πανε για εμας τους γωνεις θα ειναι τα μωρα μας τα πιτσιρικια μας και θα ανησηχουμε για το αν ειναι καλα. τουλαχιστον αυτο τους λεω για εμενα. ακομα και να γερασουνε και να εχουν και αυτα εγγονια αφου θα ζω θα ειναι τα μωρα μου, τα πιτσιρικια μου.
    γιωργος

  5. #20
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ
    οσο θημαμε την ζωη μου ηταν διπλα σε ενα μηχανακη.
    ο πατερας μου ειχε και στα 15 απεκτησα και εγω.
    αναμενομενο ειναι να εχουν και τα παιδια μου.
    πριν απο 6+ χρωνια που εγηνε 16 ο γιαννης θα ημουν μαλακας να του απαγωρευα κατι το οποιο για εμενα ειναι ερωτας και τροπος ζωης. γιαυτο του εδηξα το τι και πως για να ειναι ασφαλης και σοστος οδηγος.
    τογιωργος
    FILARAKO MIN TRELA8OUME DEN VGENI I ZOI ETSI
    ENTAKSI OTAN KATI PA8OUN NA ISE APO PANO TOUS NA TA PROSEXIS OSO MPORIS
    KE INE FISIOLOGIKO NA ANISIXIS
    ALA MIN NOMIZIS OTI DEN INE GLOSOFAGIA
    OTAN TOUS LES AKOMA KE 8ETIKA PRAGMATA
    MIN TA GLOSOTROS TA PEDAKIA LEME
    KAMIA MERA 8A SKEFTETE AFTA POU TOU LES SINEXIA KE TOU TA EXIS KANI MPALONIA DEN 8A VLEPI MPROSTA TOU KE 8A PA8I TIPOTA...(XTIPA KSILO)

    GIA XALAROSE LIGO
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  6. #21
    Γιώργο, δεν υπάρχει γονιός που να μην ανησυχεί. Σκέψου όμως. Κάποτε πρέπει να νιώσουν αυτόνομοι. Μόνο τότε θα καταλάβουν την αγωνία σου. ο υπερπροστατευτισμός κάνει κακό και σε σένα και σ’αυτούς.











    Λέγε λέγε θα πείσω και μένα.

Σελίδα 2 από 2 ΠρώτοΠρώτο 12

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 76
    Τελευταίο μήνυμα: 14/05/2013, 14:59
  2. Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 11/03/2008, 00:18
  3. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 07/10/2005, 00:33
  4. Μολις το πηρα απο το μαστορα γ@μω την τυχη μου..
    από n1k3man στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 04/08/2005, 18:02
  5. το μοτερ απο το παπι μου
    από karelis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 72
    Τελευταίο μήνυμα: 20/01/2005, 00:08

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF