Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: τι μηχανη να παρω

  1. #1

    τι μηχανη να παρω

    hello παιδια και sorry που ανοιγω νεο topic...το site ειναι πολυ καλο και μπραβο για την καλη δουλεια...στο θεμα μας.θα ηθελα την βοηθεια σας για αγορα μηχανης,την θελω για να πηγαινω στην δουλεια αλλα αν κατσει και ταξιδακι...κανω καθε μερα 80 χλ 40 και40, οποτε θελω να ειναι και λιγο ξεκουραστο αλλα και σβελτο...μου αρεσουν πολυ τα χτ 600 motard,, ttr 600 motard...και φυσικα να ειναι και αξιοπιστο...την βοηθεια σας παιδια και ασ ειναι και αλλο μηχανακι...α διαθετω μεχρι 3500

  2. #2
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    Ολα τα γιαπωνεζικα ειναι αξιοπιστα.Στα λεφτα που δινεις και για 600-650 cc μονο μτχ παιρνεις.
    Κοιτα για KLR 650 η SUZUKI FREEWIND.Σ αυτα τα λεφτα τα ευρισκεις σχεδον καινουργια.
    Επισης ευρισκεις HONDA TRANSALP AΠΟ 05 ΚΑΙ ΠΙΣΩ κατα την γνωμη μου το καλυτερο απ ολα
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  3. #3
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    26/06/2003
    Μηνύματα
    105
    ΕΠΕΙΔΗ ΕΙΜΑΙ ΣΤΡΗΤΑΣ ΠΡΟΤΕΙΝΩ ΦΕΙΖΕΡ 600 ΤΟ ΚΑΡΜΠΥΡΑΤΕΡΑΤΟ ΚΑΙ TDM 850! ΜΕ ΠΡΟΤΙΜΗΣΗ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΛΟΓΩ ΡΟΠΗΣ.AYTA EINAI TA MHXANAKIA ΣΟΥ ΓΙΑ ΔΟΥΛΕΙΑ ΚΑΙ ΤΑΞΙΔΑΚΙΑ...

  4. #4
    Κι εγώ στο Transalpάκι θα σε παραπέμψω, ότι καλύτερο για τη δουλειά που το θες !


  5. #5
    και εγω κατι σε transalp650 η xt660 θα σου ελεγα..βρισκεις με 3500 χιλιαρικα μεταχειρισμενο σε πολυ καλη κατασταση..

    α,να διαφωνησω με το οτι το freewind επειδη ειναι γιαπωνεζικο δεν εχει προβληματα..εχουν βγαλει πολλα προβληματα..

  6. #6
    Καλώς το φίλο!

    Εγώ κάνω 35+35 τη μέρα σπίτι δουλειά, έχω μία XT660R 2007 και πάω σούπερ.

    Αξιόπιστη, οικονομική (αν δεν τη σκίζεις), άνετη και κούκλα!

    Την προτείνω ανεπιφύλακτα.

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  7. #7
    ευχαριστω πολυ παιδια ελπιζω κατι να βρω με 3500..

  8. #8
    hello παιδια και παλι. το ψιλοεψαξα και τελικα βρηκα τι θα παρω...αλλα φυσικα θελω και την γνωνη σας λεω να παρω το hornet 600 τι λετε ειναι καλο..ε θα δωσω και κατι παραπανω τι να κανω θελ γνωμες

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από custom x
    hello παιδια και παλι. το ψιλοεψαξα και τελικα βρηκα τι θα παρω...αλλα φυσικα θελω και την γνωνη σας λεω να παρω το hornet 600 τι λετε ειναι καλο..ε θα δωσω και κατι παραπανω τι να κανω θελ γνωμες
    Σκέψου πρώτα τί θες να κάνεις με τη μηχανή και πόσα ? δίνεις γιατί βλέπω δεν έχεις κατασταλάξει...Πόσο παραπάνω θα πάει το hornet;
    TDM 850 μεγάλη κορυφή...αγόρασε φίλος μου του 2002 με 3500? μ'ένα σωρό extra και το μηχανάκι κωλολέει...το οδήγησα πολλές φορές και το βεβαιώνω.Το hornet είναι απλά για βόλτα,είναι γυμνό και τρως πολύ αέρα.Μη βιαστείς,καταστάλαξε πρώτα
    ΥΓ:Εννοείται πρώτα αγοράζεις πλήρη εξοπλισμό και μετά προχωράς στην αγορά...υπολόγισε χοντρικα 1000? για σοβαρό εξοπλισμό:κράνος,2 ζευγάρια μποτάκια και 2 ζευγάριαγάντια(1 καλοκαιρινό 1 για χειμώνα),2 μπουφάν και κανα παντελόνι της προκοπής.ΜΕΤΑ κοιτάς πόσα σου περισεύουν και προχωράς στη μοτο που θες...

  10. #10
    λεω για μηχανη κοντα 4000-4500 ε και καπου στο 1000 οπως το λες για κρανος ....μπουφαν και τα αλλα τα εχω..το πηρα χτες βολτα και καυ...........σα

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Κανα 600 CBF,Fazer,μπορείς να βρεις σ'αυτά τα λ7...Ανεπιφύλακτα σου προτείνω και το Suzuki SV 650,είτε το γυμνό είτε-καλύτερα-την έκδοση S(μισό fairing)που έγω και γω...χωρίς πλάκα απ'τα καλύτερα μηχανάκια(άσχετο που στην Ελλάδα δεν πούλησε ενώ στο εξωτερικό έγινε και γίνεται χαμός)

Παρόμοια θέματα

  1. Τι μηχανη να παρω?
    από fkayios στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 22/12/2007, 12:15
  2. Τι μηχανή να πάρω?
    από ermiss στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 26
    Τελευταίο μήνυμα: 02/05/2007, 22:59
  3. Τι μηχανή να πάρω;
    από mchris στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 06/08/2005, 01:22
  4. Τι μηχανη να παρω ?
    από crs-k στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 35
    Τελευταίο μήνυμα: 29/08/2004, 16:54
  5. Τι ΜηΧανη Να Παρω?
    από nimbus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 19/08/2004, 02:02

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF