Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 135

Θέμα: Πρωτοβουλία Μοτοσυκλετιστών

  1. #16
    ΠΙΑΣΕ ΜΕ ΑΝ ΜΠΟΡΕΙΣ... Το avatar του/της BAD BOY
    Εγγραφή
    21/01/2005
    Μηνύματα
    877
    ΕΧΕΙ ΡΕ ΦΙΛΕ.ΜΑΣ ΠΑΡΑΚΟΛΟΥΘΟΥΝ ΟΛΟΥΣ.ΔΕΝ ΣΕ ΕΝΟΧΛΟΥΝ ΑΛΛΑ ΚΑΠΟΙΑ ΦΟΡΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΝΑ ΣΕ Γ@....ΥΝ ΕΤΣΙ ΓΙΑΤΙ ΣΕ ΕΧΟΥΝ.ΚΑΠΟΥ.ΜΕ ΦΩΤΟ.ΜΕ ΚΑΜΕΡΑ.ΜΕ ΝΟΥΜΕΡΟ.ΜΕ ΟΥΦΟ ΚΑΙ ΟΤΙ ΑΛΛΟ.ΕΞΟΥΣΙΑ ΕΙΝΑΙ.ΠΡΟΣΟΧΗ.ΕΓΩ ΣΤΙΣ 12/2ΕΚΕΙ ΜΑΖΙ ΓΙΑΤΙ Η ΔΥΝΑΜΗ ΜΑΣ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΞΕΡΟΥΜΕ.

  2. #17
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403

    Re: Re: Πρωτοβουλία Μοτοσυκλετιστών

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
    αυτο τι σχεση εχει με τους μοτοσυκλετιστες?
    οι μοτοσυκλετιστές δεν έχουν ανθρώπινη υπόσταση?

    τα υπόλοιπα δε σου κάνουν?
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  3. #18
    Μέλος Το avatar του/της bartman
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    74

    Re: Re: Πρωτοβουλία Μοτοσυκλετιστών

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
    αυτο τι σχεση εχει με τους μοτοσυκλετιστες?

    Σωστά....

    ...παιδιά σε όλα αυτά τα χρόνια που είμαι μοτοσικλετιστής έχω χάσει ελάχιστες εκδηλώσεις και όλες λόγω πολύ ανώτερα βίας...αυτήν την φορά όμως δεν θα πάω εσκεμμένα...η παράγραφος με τις κάμερες αφενός κρύβει έντονη πολιτική χροιά που κατά την γνώμη μου πρέπει να απουσιάζει από μια πρωτοβουλία μοτοσικλετιστών και αφετέρου δίνει την εντύπωση στον άσχετο που θα διαβάσει το έντυπο ότι οι μοτοσικλετιστές έχουν κάτι να κρύψουν ταυτίζοντας τους αμέσως με τους παράνομους....

    ....στην οδήγηση μου δεν έχω τίποτα να κρύψω από τις κάμερες και είμαι απόλυτα νόμιμος και τυπικός....δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ταυτίζομαι με διάφορους τύπους που γράφουν τους νόμους στα παλιά τους τα παπούτσια μετατρέποντας τους δρόμους σε ζούγκλα....

  4. #19
    ..πάλι αναβάτης.. Το avatar του/της sotpag
    Εγγραφή
    02/11/2002
    Μηνύματα
    1.395

    Re: Re: Πρωτοβουλία Μοτοσυκλετιστών

    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
    αυτο τι σχεση εχει με τους μοτοσυκλετιστες?

    γιατι τους μοτοσυκλετιστες δεν τους απασχολει το ζητημα......... δεν ειναι πολιτες με δικαιοματα, νομιζω πως ειναι καιρος να ξυπνισουμε λιγο.
    13 Φ. ΑΝΤΙΑΝΑΚΥΚΛΩΤΙΚΕΣ ΤΑΞΙΑΡΧΙΕΣ

  5. #20
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    εγω λεω να ερθει οποιος θελει να ερθει

    και οποιος δε θελει να βγαλει το σκασμο και να κατσει στο καναπε του...

    fair?

  6. #21
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403

    Re: Re: Re: Πρωτοβουλία Μοτοσυκλετιστών

    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartman
    Σωστά....

    ...παιδιά σε όλα αυτά τα χρόνια που είμαι μοτοσικλετιστής έχω χάσει ελάχιστες εκδηλώσεις και όλες λόγω πολύ ανώτερα βίας...αυτήν την φορά όμως δεν θα πάω εσκεμμένα...η παράγραφος με τις κάμερες αφενός κρύβει έντονη πολιτική χροιά που κατά την γνώμη μου πρέπει να απουσιάζει από μια πρωτοβουλία μοτοσικλετιστών και αφετέρου δίνει την εντύπωση στον άσχετο που θα διαβάσει το έντυπο ότι οι μοτοσικλετιστές έχουν κάτι να κρύψουν ταυτίζοντας τους αμέσως με τους παράνομους....

    ....στην οδήγηση μου δεν έχω τίποτα να κρύψω από τις κάμερες και είμαι απόλυτα νόμιμος και τυπικός....δεν θέλω σε καμία περίπτωση να ταυτίζομαι με διάφορους τύπους που γράφουν τους νόμους στα παλιά τους τα παπούτσια μετατρέποντας τους δρόμους σε ζούγκλα....
    Εγώ πάλι έχω πρόβλημα με τις κάμερες που σε λίγο θα μπουν σε κάθε γειτονιά και αμέσως μετά και μέσα στα σπίτια μας....

    Ή μήπως και αυτό δε σε πειράζει........
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  7. #22
    Εγω αυτοπροσώπως !! Το avatar του/της Μανος
    Εγγραφή
    08/07/2004
    Μηνύματα
    20
    Για μία ακόμη φορά κάθομαι με απλανές βλέμμα μπροστά στον υπολογιστή μου και σκέπτομαι που έχω κάνει λάθος !
    Αφορμή μου έδωσαν οι αντιδράσεις ορισμένων (και όχι μόνο εδώ μέσα) σχετικά με τα θέματα διαμαρτυρίας της «Πρωτοβουλίας» και ειδικώτερα στο θέμα «κάμερες παρακολούθησης».
    Και για μία ακόμη φορά μένω έκπληκτος (δεν θα έπρεπε , αλλά … μένω) διαπιστώνοντας πόσο η κοινωνία μας έχει μεταβληθεί σε έναν συντηρητικό , (παρακμιακό κατά την ταπεινή μου άποψη) σύνολο υποτελών .

    Υπήρξαν αντιδράσεις λοιπόν σχετικά με το μέρος της διαμαρτυρίας σχετικά με τις κάμερες (έστω κι αν αυτό το μέρος είναι απλά συμπληρωματικό της συνολικής διαμαρτυρίας).

    Παρατηρήσεις (δικές μου):
    Εδώ (και σε άλλα φόρουμ) συμμετέχουν στην συντριπτική πλειοψηφία ΝΕΟΙ άνθρωποι.
    Οι κοινωνίες κατά κανόνα βασίζονται στις φρέσκιες (συχνά επαναστατικές) απόψεις αυτών των νέων ανθρώπων , για να ανανεώνονται και να εξελίσσονται.

    Συμπεράσματα (δικά μου):
    Όταν οι νέοι άνθρωποι έχουν σταματήσει να «ενοχλούνται» από την εξουσία , τα πράγματα δεν πάνε καθόλου , ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ καλά !!!

    Και τι ποιο τρανταχτό παράδειγμα «επιβολής εξουσίας» από την αυθαίρετη παρακολούθηση της καθημερινής , κάθε είδους δραστηριότητας, των πολιτών ;

    Σχόλια (ξανά δικά μου):
    Ηλικιακά δεν είμαι νέος. Ίσως λοιπόν να βρίσκομαι εμπρός σε ένα ακόμη «χάσμα γενεών». Μόνο που με έκπληξη (ναι , ακόμη μία φορά διαπιστώνω ότι «δεν έχω μάθει , ακόμη») διαπιστώνω ότι εγώ ο «μεγάλος» υπερασπίζομαι θέσεις που θα έπρεπε να υπερασπίζονται οι «νέοι».
    Διαπιστώνω ότι το ζητούμενο είναι «να περνάμε καλά» , «να πηγαίνουμε εκδρομές», «να χτυπάμε καινούργιο μηχανάκι κάθε χρόνο», «να αναλωνόμαστε σε κους κους και σαχλαμαρίτσες».
    Και όταν έρθει η στιγμή να «δώσουμε το στίγμα μας» στην κοινωνία που ονειρευόμαστε , απλά γυρνάμε την πλάτη η και επιχειρηματολογούμε για τις λεπτομέρειες , χάνοντας την ουσία.

    Αλλά και στις λεπτομέρειες να σταθούμε , (στις κάμερες για να είμαστε και πιο σαφείς) , μου κάνει εντύπωση η έκταση της διάβρωσης που έχουμε υποστεί με πρόσχημα την ασφάλειά μας («Για το καλό μας»).
    Μου κάνει εντύπωση το πόσο πρόθυμοι είμαστε να παραχωρήσουμε δικαιώματα σε οποιονδήποτε , απλά και μόνο για «να είμαστε ασφαλείς» .
    Ανάγουμε την «ασφάλεια» σε μέγιστο, υπέρτατο αγαθό , βλέποντας το μέλλον εντελώς κοντόφθαλμα (γνώμη μου και ας με συγχωρήσουν οι διαφωνούντες).

    Δίνουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ , αρκεί να είμαστε εμείς ήσυχοι!
    Και αυτό είναι που με κάνει να έχω εφιάλτες για το μέλλον ………….
    Ενα μονο ξέρω , οτι δεν ξέρω τίποτε!

  8. #23
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Μανος

    Όταν οι νέοι άνθρωποι έχουν σταματήσει να «ενοχλούνται» από την εξουσία , τα πράγματα δεν πάνε καθόλου , ΜΑ ΚΑΘΟΛΟΥ καλά !!!

    Συμφωνώ με αυτό

    Και τι ποιο τρανταχτό παράδειγμα «επιβολής εξουσίας» από την αυθαίρετη παρακολούθηση της καθημερινής , κάθε είδους δραστηριότητας, των πολιτών ;

    Αυτό πες το ξανά. Να προσθέσω πως είμαι ένας άνθρωπος που καταλαβαίνει απολύτως την έννοια και την χρησιμότητα της τάξης και των νόμων. Οι κάμερες όμως δεν έχουν μπει για αυτό το σκοπό..... δυστυχώς......

    Διαπιστώνω ότι το ζητούμενο είναι «να περνάμε καλά» , «να πηγαίνουμε εκδρομές», «να χτυπάμε καινούργιο μηχανάκι κάθε χρόνο», «να αναλωνόμαστε σε κους κους και σαχλαμαρίτσες».
    Και όταν έρθει η στιγμή να «δώσουμε το στίγμα μας» στην κοινωνία που ονειρευόμαστε , απλά γυρνάμε την πλάτη η και επιχειρηματολογούμε για τις λεπτομέρειες , χάνοντας την ουσία.

    Καλά είναι και αυτά αρκεί να μην κάνουμε μόνο αυτά.

    Αλλά και στις λεπτομέρειες να σταθούμε , (στις κάμερες για να είμαστε και πιο σαφείς) , μου κάνει εντύπωση η έκταση της διάβρωσης που έχουμε υποστεί με πρόσχημα την ασφάλειά μας («Για το καλό μας»).
    Μου κάνει εντύπωση το πόσο πρόθυμοι είμαστε να παραχωρήσουμε δικαιώματα σε οποιονδήποτε , απλά και μόνο για «να είμαστε ασφαλείς» .
    Ανάγουμε την «ασφάλεια» σε μέγιστο, υπέρτατο αγαθό , βλέποντας το μέλλον εντελώς κοντόφθαλμα (γνώμη μου και ας με συγχωρήσουν οι διαφωνούντες).

    Δίνουμε ΤΑ ΠΑΝΤΑ , αρκεί να είμαστε εμείς ήσυχοι!
    Και αυτό είναι που με κάνει να έχω εφιάλτες για το μέλλον ………….

    Εγώ έχω ήδη....

    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  9. #24
    ειμαι αλλου Το avatar του/της dimitris74
    Εγγραφή
    09/08/2004
    Μηνύματα
    104
    μπορει να ειμαι και παραπληροφορημενος...
    στην αγγλια δεν υπαρχουν τετοιου ειδους καμερες?
    σε αλλες ευρωπαικες χωρες?
    καμερες που κοιτανε την κυκλοφορια ετσι ωστε κανενας αλητης να μην χτυπησει καποιον και τον παρατησει σαν το σκυλι στο δρομο να ψοφησει?
    μηπως αν δουλευαν η μπορει να δουλευουν και να τον ψαχνουν εκεινος ο τυπας που χτυπησε ενα παλικαρι που διαβαζα με ενα TDM δεν την κοπαναγε?
    μηπως ολοι εμεις θα σκεφτομασταν λιγο περισσοτερο το να την κανουμε με κοκκινο?
    μηπως οπως ειπε και ενα παλικαρι μας βολευουν να τις καταρησουν για να μην μας σκοτιζει κανεις τα @@ και να κανουμε οτι γουστάρουμε?
    μηπως απλα καποιο γουσταρουν να περασουν και τα πολιτικα μηνυματα τους και να δειξουν οτι εχουν κοσμο βασιζομενοι στις πλατες καποιου αλλου?
    anyway. ο idi ειπε το σοφοτερο
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dessert

    Με ελάχιστη προσοχή, είναι κινητήρες που δεν χρειάζονται να έχουν κάποιο σοβαρό service πριν τα 200.000 χλμ. σε αντίθεση, με τους τετραμπ@ύρδελους Ιαπωνικούς που στα 40000 σου ζητάνε τα "οικονομικά" και εύκολα προσητά, σε όλους τους πληθωρικούς αγοραστές τους ανταλλακτικά...

  10. #25
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Χμμ, κάτι μου λέει ότι θα κάνω εντελώς χαζή ερώτηση αλλά.........πρόκειται για "πορεία" με τις μοτοσυκλέτες μας, σωστά? Για να ξέρω πως θα έρθω! Και μάλλον θα "βράσουμε" οπότε καλύτερα με το scooter παρά με το GSXR ε?

  11. #26
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από stako
    Χμμ, κάτι μου λέει ότι θα κάνω εντελώς χαζή ερώτηση αλλά.........πρόκειται για "πορεία" με τις μοτοσυκλέτες μας, σωστά? Για να ξέρω πως θα έρθω! Και μάλλον θα "βράσουμε" οπότε καλύτερα με το scooter παρά με το GSXR ε?
    καλη ερωτηση.... για πειτε ρε παιδια και εγω τα ιδια σκεφτηκα

  12. #27
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Αρχικά δημιουργήθηκε από idi
    καλη ερωτηση.... για πειτε ρε παιδια και εγω τα ιδια σκεφτηκα
    παπί εννοείται..... όποιος θέλει να το κάνει βραστό το μοτέρ του ας έρθει με ss
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  13. #28
    Trip master Το avatar του/της hornet
    Moderator
    Εγγραφή
    20/05/2002
    Μηνύματα
    2.039
    ελα μην σας πιανει η τσιπια!
    Σε μια διαδηλωση μοτοσυκλεττων πας με τη μηχανη δεν πας με το παπι!
    Πηγαινετε με το λεωφορειο καλυτερα!

  14. #29
    Geave Peace A Chance
    Εγγραφή
    20/01/2003
    Μηνύματα
    7
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimitris74
    μπορει να ειμαι και παραπληροφορημενος...
    στην αγγλια δεν υπαρχουν τετοιου ειδους καμερες?
    σε αλλες ευρωπαικες χωρες?
    Ναι υπάρχουν ....και για αυτό στην Αγγλία τις βάφουν , τίς σπάνε , τους βάζουν σακούλες . Ναι ...τα Εγγλεζάκια (που κοροϊδεύουμαι) και οι μοτοσυκλετιστικές οργανώσεις τους , που έχουν όλα τα καλούδια (άφθονες πίστες,φθηνά αξεσουάρ,καλές αντιπροσωπίες,διαφορετική αντιμετώπιση σαν πολίτες.........) , που έχουν μία χώρα που 10 μήνες τον χρόνο βρέχει και όμως μας βάζουν τα γυαλιά σε εμάς τους "επαναστάτες μηχανόβιους" Ελληνες όταν πρόκειται για τα δικαιωματά τους.
    Αλήθεια ακόμα πιστεύετε ότι οι κάμερες μπήκαν για την κυκλοφορία και την παράνομη οδήγηση ??????
    Από τότε που μπήκαν έχει κανείς τον αριθμό των ατυχημάτων που εξιχνιάστηκαν από τις κάμερες ???? η μήπως η καταγραφή φωνής συμβάλει στην αποτροπή ατυχήματος ????
    Και κάτι άλλο ....αν στα 5 αιτήματα που μπήκαν ένα δεν σας αντιπροσωπεύει αυτό καταργεί αυτόματα την απάιτηση στα υπόλοιπα 4 ????
    Την άλλη φορά κάντε ο καθένας έναν κατάλογο τι θέλει και θα κάνουμε από μία πορεία για τον καθένα , αποκλειστικά και μόνο για τα αιτηματά του........και με συνθήματα αυστηρά μοτοσικλετιστικά "Πιό φθηνές ζάντες ..... πιό ανθεκτικά δέρματα"...."Σαρακάκη ...Σαρακάκη....πούλατο το μαγαζάκι"

  15. #30
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από hornet
    ελα μην σας πιανει η τσιπια!
    Σε μια διαδηλωση μοτοσυκλεττων πας με τη μηχανη δεν πας με το παπι!
    Πηγαινετε με το λεωφορειο καλυτερα!
    σωστο και αυτο!

Σελίδα 2 από 9 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2005, 16:53
  2. Απαντήσεις: 81
    Τελευταίο μήνυμα: 09/06/2005, 16:16
  3. Ενωση Χριστιανων Μοτοσυκλετιστων
    από crs-k στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 28/01/2005, 17:38
  4. Φιλία; Ποιά φιλία μεταξύ μοτοσυκλετιστών;
    από Ora_Nihil στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 22/11/2004, 09:27
  5. Απαντήσεις: 40
    Τελευταίο μήνυμα: 11/05/2004, 14:59

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF