Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 28

Θέμα: NEW Rider psaxnei...

  1. #1
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832

    NEW Rider psaxnei...

    Kalispera sas anavates oliw tiw Elladas kai oxi mono.
    Loipon me basanizei ena thema....
    Skeftomai na agoraso (mallon metaxeirismeno) ena apo ta parakato montela.BMW 650 , KLE 500, TRANSALP
    To leo poli genika giati kai ego akoma de ksero polles diafores anamesa sta montela px diafora BMW FGS 650 me BMW F 650. To mono sigouro einai oti mallon pros auta ta montela prosanatolizomai giati thelo mixani pou na mporo na kano taksidi alla kai na mporo na pao se xoma.
    Eimai sxetika neos odiga 3 xronia tora.Exo ena kazer 125.Ti tha me symbouleuatai kai genikotera poia einai pio kali kai giati se texnika kai oxi mono xaraktiristika. Euxaristo eksarxis..Keep the good times roll

  2. #2
    μμμμμμμμμμμμμμ!!!!! Το avatar του/της petridist
    Εγγραφή
    20/05/2003
    Μηνύματα
    446

    Talking λοιπόν...

    επειδή πολλά χαζά ακούω τελευταία θα μιλήσω πολυ πολύ σοβαρά!!!

    η καλύτερη είναι η transalp XL 650V μοντέλο 01' με 40000χμ ασημί χρώματος με λοιπά extra.........



    .....την οποία ΠΟΥΛΑΩ ΕΓΩ!!!!




    ε ρε γλέντια λέμε!!!

    Στάθη αυτό δεν είναι αγγελία εεεε????

    Μια μέρα παιδιά μου....,, μου φέρνουν ένα κομμάτι τιτάνιο ναααααααα!!!! Τι να το κάνω σκέφτομαι????????


    FZ6 RULEZ!!!

  3. #3
    Φίλε μου μην ακούς κανέναν... Η καλύτερη επιλογή που μπορείς να κάνεις για αρχή ειναι το ΧΤ600 '99 22.000χλμ.

    ΠΟΥ ΚΑΤΑ ΤΥΧΗ ΣΥΜΒΑΙΝΕΙ ΝΑ ΠΟΥΛΑΩ ΕΓΩ..

    ΜΕ ΠΟΛΛΑ ΠΟΛΛΑ ΕΧΤΡΑ..

  4. #4
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Αρχικά καλησπέρα.

    Θα πρέπει να καθορίσεις τι θέλεις.Δεν μπορείς να έχεις και ταξίδι και

    χώμα τέζα εκτός αν έχεις 14000 για το ΚΤΜ 950.Οι μηχανές που

    αναφέρεις δεν έχουν και πολύ μεγάλη σχέση μεταξύ τους.Καλό το

    KLE αλεξίσφερο αλλά τεχνολογικά ξεπερασμένο.Καλό το HONDA

    καλή ποιότητα αλλα είναι ήδη 10 ετών μηχανη.ΤΟ BMW πάλι πολύ

    καλό στο χώμα καλό στη πόλη και στο ταξίδι.Εγώ προτείνω να

    διαβάσεις πολλά συγκριτικά και να ψάξεις και στον ιστό. στο

    www.mototriti.gr θα βρείς δοκιμές και συγκριτικά που ίσως

    βοηθήσουν

  5. #5
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    ΣΤΑ ΙΔΙΑ ΧΡΗΜΑΤΑ ΥΠΑΡΧΕΙ ΚΑΙ ΤΟ V-STROM.ΠΟΛΥ ΚΑΛΟ ΜΗΧΑΝΑΚΙ.ΤΟ ΕΧΕΙ ΦΙΛΟΣ ΠΟΥ ΠΗΓΑΙΝΟΥΜΕ ΒΟΛΤΑ ΣΥΝΕΧΕΙΑ ΜΑΖΙ.
    ΑΞΙΟΠΙΣΤΟ ΜΟΤΕΡ ΑΠΟ ΤΟ TL ΜΕ ΨΕΚΑΣΜΟ(ΔΕΝ ΚΑΙΕΙ ΤΙΠΟΤΑ ΤΟ ΕΡΓΑΛΕΙΟ) ΠΟΛΥ ΚΑΛΕΣ ΕΠΙΔΟΣΕΙΣ ΣΤΟ ΔΡΟΜΟ, ΤΕΛΕΙΑ ΚΑΛΥΨΗ
    ΑΚΟΜΑ ΚΑΙ ΣΕ ΥΨΗΛΕΣ ΤΑΧΥΤΗΤΕΣ(1,85 Ο ΦΙΛΟΣ ΜΟΥ) ΚΑΙ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΜΠΕΙΣ ΚΑΙ ΣΕ ΕΝΑ ΧΩΜΑΤΟΔΡΟΜΟ ΝΑ ΠΑΣ ΑΦΟΒΑ.
    ΑΜΑ ΖΗΤΑΣ ΚΑΤΙ ΠΑΡΑΠΑΝΩ ΣΤΟ ΧΩΜΑ ΚΟΙΤΑ ΚΑΤΙ ΑΛΛΟ ΓΙΑΤΙ Ο ΠΡΟΣΑΝΑΤΟΛΙΣΜΟΣ ΤΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΕΡΙΣΣΟΤΕΡΟ ΓΙΑ ΑΣΦΑΛΤΟ.

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της x-rider
    Εγγραφή
    13/08/2002
    Μηνύματα
    504

    Re: NEW Rider psaxnei...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Kalispera sas anavates oliw tiw Elladas kai oxi mono.
    Loipon me basanizei ena thema....
    Skeftomai na agoraso (mallon metaxeirismeno) ena apo ta parakato montela.BMW 650 , KLE 500, TRANSALP
    To leo poli genika giati kai ego akoma de ksero polles diafores anamesa sta montela px diafora BMW FGS 650 me BMW F 650. To mono sigouro einai oti mallon pros auta ta montela prosanatolizomai giati thelo mixani pou na mporo na kano taksidi alla kai na mporo na pao se xoma.
    Eimai sxetika neos odiga 3 xronia tora.Exo ena kazer 125.Ti tha me symbouleuatai kai genikotera poia einai pio kali kai giati se texnika kai oxi mono xaraktiristika. Euxaristo eksarxis..Keep the good times roll

    Λοιπον καλως τον


    Για μενα σιγουρα το τρανσαλπ 650 θα σεβοηθησει παρα πολυ.


    Εχει στρωτο κινητηρα πανευκολο,παει και χωμα δοκιμασμενο

    μοτερ , χωρις βλαβες.


    Και τα χλμ,ειναι σιγουρα πολυ καλα ιδιως μετα απο αυτο που ειχες.

  7. #7
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    kalispera paidia kai pali.
    Oson afora esas pou poulate ta dika sas afou einai toso kala pou mou ta sistinetai giati ta poulete?
    Loipon vasika otan eipa xoma den ennoousa oti tha to valo mesa se otidipote.Auto pou ennoo einai na mporo anete na pao kai se kapoious xomatodromous.
    Tha ithela sas parakalo na mou peite perissotera.Eidi exo arxisei edo kai kairo kai to psaxno to thema..Apo oti vlepo ta 3 pou anefera einai stin idia katigoria.
    Otan les oti to KLE einai kseperasmeno ti ennoeis?
    Perimeno kai alles apantiseis..Euxaristo poli ek ton proteron

  8. #8
    Νομίζω πως και τα 3 μηχανάκια που αναφέρεις είναι ξεπερασμένα τεχνολογικά, αλλά και, ταυτόχρονα, δοκιμασμένα.Το ίδιο ισχύει και για το Africa, που σίγουρα αξίζει να βρίσκεται σ' αυτή τη λίστα. Φαίνεται πως στο ύφος αυτό οι εταιρίες δεν θέλουν να κάνουν ανατροπές, και επενδύουν σε πιο street εκδοχές, δηλαδή v-strom & TDM. Το KLE έχει, πιστεύω, τη χαμηλώτερη μεταπωλητική αξία από τα τέσσερα.

    Μην έχοντας εμπειρία στα μηχανάκια, αυτό που μπορώ να κάνω είναι να σου μεταφέρω ό,τι μου είπε ένας πολύ έμπειρος αναβάτης που από F650 πέρασε σε Transalp: Η πρώτη είναι γρηγορώτερη από τη δεύτερη.

    Στη θέση σου θα έπαιρνα v-strom ή TDM, αφού δεν θέλεις να μπαίνεις στο χώμα παρά μόνο περιστασιακά.

  9. #9
    εγω πότε θα ξύσω γόνατο? Το avatar του/της PQC
    Εγγραφή
    20/01/2005
    Μηνύματα
    164
    Καλησπέρα αδερφε και πάλι.
    ΄

    Το ΚLE είναι η ίδια μηχανή εδώ και πάρα πολλά χρόνια.Ο κινητήρας του δεν έχει αλλάξει καθόλου.Το μόνο που του αλλάζουν ανα 3-4 χρόνια είναι το κουστούμι.Οπως είπα και πριν έίναι αλεξίσφαιρο το μοτορι αλλά έχει ακόμα καμπυλατερ.Ε ξέρω γω θα πάρεις μηχανή εν έτη 2005 με καμπυλατέρ.Επίσης το μοτέρ δεν είναι πολύ ελαστικό και θα σε κουράζει και στην πόλη και στο ταξίδι. Το V-strom είναι καλή λύση για αυτά που θες.Πίστεψε με όταν αποφάσισα να αλλάψω μηχανή πριν λίγο καιρο ήμουν στα μοντέλα που είσαι εσύ,το έψαξα και ,κατάληξα στο V-strom.

  10. #10
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260

    Re: NEW Rider psaxnei...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από MikeG
    Kalispera sas anavates oliw tiw Elladas kai oxi mono.
    Loipon me basanizei ena thema....
    Skeftomai na agoraso (mallon metaxeirismeno) ena apo ta parakato montela.BMW 650 , KLE 500, TRANSALP
    To leo poli genika giati kai ego akoma de ksero polles diafores anamesa sta montela px diafora BMW FGS 650 me BMW F 650. To mono sigouro einai oti mallon pros auta ta montela prosanatolizomai giati thelo mixani pou na mporo na kano taksidi alla kai na mporo na pao se xoma.
    Eimai sxetika neos odiga 3 xronia tora.Exo ena kazer 125.Ti tha me symbouleuatai kai genikotera poia einai pio kali kai giati se texnika kai oxi mono xaraktiristika. Euxaristo eksarxis..Keep the good times roll
    AN 8ES ANETA TAKSIDIA
    I TO TRANSALP I TO BMW


    TO BMW EXI AKRIVA SERVICE KE ANTALAKTIKA
    KE TO TRANSALP NA KITAKSIS NA MIN INE EVROPAIKO

    DILADI PAS SE ENA EKSOUSIODOTIMENO KE SOU TIPONI SE ENA XARTI TOUS ARI8MOUS SKELETON KE GIA POU INE FTIAGMENO TO KA8E NOUMERO
    KE PAS PSAXNONTAS
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  11. #11
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Ακου να δεις.
    Στα 650 κ.ε. υπαρχει το BMW R65 του 84 σε αψογη κατασταση το οποιο πουλαω ΕΓΩ.

    :rotflmao: :rotflmao:
    Keep on rocking in a free world !!!

  12. #12
    Cogito ergo sum... Το avatar του/της Spike
    Εγγραφή
    09/11/2004
    Μηνύματα
    697
    EXO ENA F650 GS MONTELO 05/2004
    FULL EXTRA GIA POULHMA , TIMH 7300 EURO

    ME:
    ABS,
    ALARM,
    THERMENOMENA GRIP,
    PSHLO FERRING APO DAKAR, PROSTATEUTIKA KAGELA MHXANHS, XOUFTES,
    TOPCASE GIVI 46 lt ME MAXILARAKI PLATHS GIA TON SYNODHGO,
    XROMA GALAZIO, SELA MAYRH

    H MHXANH FYLASSETAI SE GARAGE KAI EINAI SE TELEIA KATASTASH ME 6500 XLM


    AN THELEIS KAI NA KANEIS TAXIDIA ALLA KAI NA KINHSAI ANETA STHN POLH PISTEUO OTI PREPEI NA DIALEXEIS BMW LOGO AXIOPISTIAS KAI MONO.
    EXEI KALO KENTRO BAROUS KAI POLY EUELIXIA, MEGALH ROPH (MONOKYLINDRO - 50 HP), SE XOMA EINAI KATAPLHKTIKO KAI APENERGOPOIHTAI KAI TO ABS, DEN KAIEI SXEDON TIPOTA KAI MONO AMOLYBDH APO 92 OKTANIA (DHLADH SXEDON OTI BENZINH TOU BALEIS) KAI TA SERVICE DEN EINAI TOSO AKRIBA OSO LENE (EXO BMW KAI XERO) .
    SYN TOU OTI EXEI PARA POLY KALH METAPOLHTIKH AXIA.

    SKEPSOU TO KAI NOMIZO OTI THA MEINEIS PARA POLY EYXARISTHMENOS.
    Riders on the storm......

    If the facts don't fit the theory..... change the facts....

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2004
    Μηνύματα
    173
    καλα, μιλαμε θα πρεπει να εισαι η μαστουρωμενος η μεθυσμενος η ατομο με ειδικες αναγκες για να μην εχεις καταλαβει ακομα οτι αυτο που σου χρειαζεται ειναι το freewind που πουλαω ΕΓΩ

  14. #14
    ΜΠΑ ΜΗΝ ΑΚΟΥΣ ΤΙΣ ΚΑΚΕΣ ΓΛΩΣΣΕΣ .ΤΟ ΚΑΛΥΤΕΡΟ ΕΙΝΑΙ ΤΟ HUSABERG 400 FE 2000 mod .ΒΟΥΝΑ,ΤΡΥΠΕΣ, ΛΑΚΟΥΒΕΣ,ΣΚΑΛΕΣ ΠΕΖΟΥΣ, ΟΛΑ ΓΙΝΟΝΤΑΙ ΕΥΘΕΙΑ ΜΑΓΙΚΟ ΧΑΛΙ .
    Α!!! ΠΩΣ ΕΤΥΧΕ ΡΕ ΠΑΙΔΙ ,ΚΑΙ ΕΓΩ ΤΟ ΠΟΥΛΑΩ
    :rotflmao:
    Τα ωραιότερα πράγματα στη ζωή είναι ή ανήθικα, ή παράνομα ή παχαίνουν.


    ΜΙΑ ΖΩΗ ΟΛΟ ΑΡΗΣ


  15. #15
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:




    η οικονομικότερη λύση έιναι να πάρεις

    ένα SUZUKI GSX600F που είναι στρητάκι με ξεκούραστη θέση οδήγησης, και άμα λάχει πατάει και στο χώμα!!!

    κάνει και πατινάζ στους πάγους!!!


    ΕΓΏ ΈΧΩ ΈΝΑ. και τί να κάνω θα προσφερθώ να σου το πουλήσω έναντι 1000 ευρω για να γνωρίσεις και εσύ φοβερές εμπειρίες.


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. New Africa?
    από parji στο forum Νέα
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 14/07/2004, 12:45
  2. Ηelp - New ΜΟΤΟ ?????
    από jgerithrea στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2004, 07:15
  3. Searching For A Russian Speaking Rider
    από Odyssey στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2004, 14:12
  4. Happy New Year!!!!!!!
    από nikoscb στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 02/01/2004, 09:14
  5. New Euro Language..
    από wizard στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 20/11/2003, 13:50

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF