Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 35

Θέμα: Eξατμιση για yamaha wr426f

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149

    Red face Eξατμιση για yamaha wr426f

    Καλησπερα παιδια,ειμαι νεος χρηστης του forum.Μηπως μπορει καποιος να με βοηθησει στην επιλογη τελικου εξατμησης για το μηχανακι μου?Εχω ακουσει πολλα,για 5 ιππους κερδος,κερδος στις χαμηλες στροφες κτλ Εχει καποιος βαλει εξατμιση στο δικο του WR και να την προτεινει?

  2. #2
    γεια σου φιλε.πολυ ωραιο το μηχανακι σου.

    βαλε pro circuit που μπορεις να βρεις στο KRD στην καλλιροης ή FMF .τιτανιου βαλε.η pro circuit μονο τιτανιου εχει νομιζω.

    η FMF εχει αρκετα μοντελα...με διαφορες τιμες.η factory ειναι η καλυτερη που μπορεις να βαλεις αλλα ειναι και ακριβη και εξαιρετικα θορυβωδης καθοτι καραracing εξατμιση.θα κανει χειροτερα κι απο το yz 426 f!

    titanium 4 πρεπει να λεγετε ενα αλλον μοντελο που ειναι πολυ αξιολογο.

    ψαξτο η για fmf η για pro circuit



    θα σου ελεγα για καμια rinaldi αλλα ξεφευγει οικονομικα και μαλλον πρεπει να την κανεις παραγγελια....
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  3. #3
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    swstos o spazz

    egw gia to diko mou [klx 250 - d.tracker] 8a tsimpisw mia fmf powercore4 molis exw ta gka-fra! :wacko:

    koita3e an 8es kai gia supertrapp, big gun, white brothers, LeoVince. kai crd. einai oles a3iologes. twra an deis diagrammata gia to ti kerdizeis se isxu mi kolliseis.. gia mena auta einai malakies.. egw diale3a me to ti mou pigaine kala sto mati..

    ps: an oi times sou fanoun kapws edw
    ri3e &mia matia sto http://store.bobscycle.com/index.htm
    epivarunesai mono me e3oda apostolis kai telwneio gyrw sta 40-50eura.. egw apo kei 8a tin parw.




    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	pc4_header.jpg 
Προβολές:	438 
Μέγεθος:	25,6 KB 
ID:	7855
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149

    Thumbs up

    Παιδια καταρχην,αν και καθυστερημενα,σας ευχαριστω και τους δυο που μου απαντησατε.Για Fmf κι εγω το σκεφτομαι αλλα πολυς ο θορυβος!!H Leovince δειχνει καλη λυση,και νομιζω βγαζει και ενα μοντελο με ταπα που μπαινοβγαινει.Παιζει και Acrapovic αλλα δε ξερω αν αξιζει τα λεφτα της!Γενικα προβληματιζομαι πολυ!Παντως μια Remus που ειχα λιγο καιρο πανω,κλανει πατατες,δε λεει μια!!Σοβαρα,η διαφορα στην αποδοση ηταν ελαχιστη!!

  5. #5
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    kai i fmf prepei na vgazei me tapa nomizw.. pare ton antiproswpo kai rwta..
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  6. #6
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Θα το ρωτησω.Παντως και τo site που μου εστειλες,λεει!Στο ΑCTION στο Κουκακι δεν ειναι ο αντιπροσωπος της Fmf?

  7. #7
    It seems to me that Το avatar του/της OldMan
    Moderator
    Εγγραφή
    24/11/2004
    Μηνύματα
    17.659
    Ρε Μάνο, sorry που ρωτάω, αλλά τι ΔΕΝ έχει το μηχανάκι σου ???

    Άλογα ή ροπή ??

    Γύρνα τον εκκεντροφόρο πίσω (όπως στο YZ) - αν δεν το έχεις κάνει ήδη (και άσε τα χέρια σου να μακραίνουν).

    Το μοτέρ σου είναι ψιλοσκασμένο από την μάνα του, οπότε ΔΕν καρδίζεις και πολλά με αλλαγή εξάτμισης (για τα λεφτά που θα δώσεις).

    Εκτός αν η μανίσια τα έπαιξε. οπότε θα αλλάξεις ούτως ή άλλως...

    Δοκίμασε μια CRD (διαπιστωμένα αντέχει ΠΟΛΥ στα κοπανήματα).

    Όμορφα παιδιά, η περιπέτεια πέθανε...

  8. #8
    Ανήσυχο Μέλος...
    Εγγραφή
    10/01/2003
    Μηνύματα
    608
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
    Θα το ρωτησω.Παντως και τo site που μου εστειλες,λεει!Στο ΑCTION στο Κουκακι δεν ειναι ο αντιπροσωπος της Fmf?

    Νai etsi nomizw, ante megale me to kalo!

    a kai pou sai molis tin valeis ri3e 1msg na tin akousw!
    "Whatever you do, don't forget to RECYCLE! Ride your bike again & again!"

  9. #9
    τι leovince ρε>?? αμα δεν μπουμπουνιζει δεν λεει!!

    oldman αυτο του λειπει.......ο ηχος.
    remus ??μπλιαξ!
    κχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχχ!

  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Φιλε Oldman αυτο που λες για τον εκκεντροφορο το γνωριζω,αλλα δεν το εχω κανει ακομα γιατι δε ξερω αν ζοριζει πολυ το μοτερ.Παντως,ο Spazz εχει δικιο,θελω να ακουγεται επιτελους το μηχανακι!!:

    Βεβαια απο την αλλη δε θελω να το παρακανω και να γινω επισκεπτης στο Υπουργειο Συγκοινωνιων για να παιρνω την πινακιδα μου πισω!!

    Βλεπεις,το κυκλοφορω εντος πολης και ηδη βεβαια φλας,καθρεφτες,λασπωτηρας εχουν μπει στο ραφι,οποτε καταλαβαινεις τι θα παθει ο κ.... μου αν με σταματησουν για θορυβο!!:o

    Παντως n1k3man καποιο ηχητικο θεμα θα φτιαξω οταν επιτελους βρω τι να βαλω!

  11. #11
    Κοίταξε και Racetech. Πολλοί τις σνομπάρουν επειδή είναι φτηνές (κάποιοι άν δε δώσουν 1000+ ευρω για Acrapovic παθαίνουν σύνδρομο κατωτερότητας...) αλλά εγώ την προτήμησα κυρίως για την απόδοσή της αλλά ο θόρυβός της είναι το κάτι άλλο...

    Πολλές φορές είναι ενοχλητικός και για μένα τόσος θόρυβος, έχει απόληξη 38mm εντελώς ελεύθερη, είναι αλουμινένια (ού ρε που καλομάθατε στα τιτάνια...).

    Από απόδοση τα λόγια είναι περιττά. Φορούσα Acrapovic δανεική ενός φίλου και μόλις την άλλαξα με αυτή της Racetech η μηχανή άλλαξε τελείως, με μεγάλο κέρδος κυρίως στα ψηλά, αλλά γέμισε και χαμηλομεσαία που έτσι κι αλλιώς ήταν πολύ δυνατή εκεί.

    Κόστος; 200 ευρώα (το τελικό).
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Racetech ε???Ομολογω οτι δεν την ειχα σκεφτει καθολου φιλε!Και απο τη στιγμη που την εχεις πανω εσυ και εισαι τοσο ικανοποιημενος πρεπει να την εξετασω κι αυτην την περιπτωση!!

    Τελευταια προταση απο φιλο μου παντως,μια κ το ψαχνω διεξοδικα το θεμα ειναι η Gianneli,αυτη που φορανε ολα τα ΤΜ.

    Ειναι πολυ καλη στην εμφανιση,κανονι πραγματικο, αλλα επισης κανει τρελο θορυβο!Εσυ αληθεια με την racetech εχεις καθολου προβληματα με μπλοκα κτλ?Που μπορω να την βρω αυτη?

  13. #13
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
    Racetech ε???Ομολογω οτι δεν την ειχα σκεφτει καθολου φιλε!Και απο τη στιγμη που την εχεις πανω εσυ και εισαι τοσο ικανοποιημενος πρεπει να την εξετασω κι αυτην την περιπτωση!!

    Τελευταια προταση απο φιλο μου παντως,μια κ το ψαχνω διεξοδικα το θεμα ειναι η Gianneli,αυτη που φορανε ολα τα ΤΜ.

    Ειναι πολυ καλη στην εμφανιση,κανονι πραγματικο, αλλα επισης κανει τρελο θορυβο!Εσυ αληθεια με την racetech εχεις καθολου προβληματα με μπλοκα κτλ?Που μπορω να την βρω αυτη?
    Αποφεύγω τα μπλόκα όπως ο διάολος το λιβάνι. Μια-δυο φορές που έπεσα σε μπλόκο απλά δε σταμάτησα και έγινα αέρας!!!

    Η αλήθεια είναι οτι στο μπλόκο θα έχεις πρόβλημα καθώς ακόμα και στο ρελαντί η μηχανή ακούγεται 2 τετράγωνα παραπέρα.

    Την βρίσκεις σε όλα τα μαγαζιά με προϊόντα ματο. Απ' ότι ξέρω αντιπροσωπεία δεν υπάρχει στην Ελλάδα, εγώ την αγόρασα από Αγγλία, αλλά την έχω δει στην Ελλάδα σε πολλά μαγαζιά. Επειδή είναι πολύ φτηνή πουλάει καλά φαντάζομαι.
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

  14. #14
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της manos426f
    Εγγραφή
    22/01/2005
    Μηνύματα
    149
    Σωπα ρε...!!!Τοσος θορυβος ε???Γ..... τα,προβλημα!!!Ηδη μου φερανε αστυνομια στη γειτονια οταν την εβαζα μπρος και ειχα επανω τη Remus οι ρουφιανοι οι γειτονες!!

    Γενικοτερα,φιλε εισαι ευχαριστημενος εσυ με το μηχανακι???Απο προβληματα πως τα πας??

    Εμενα παντως μου κουρεψε το γραναζι της 5ης στα 15500χλμ.Ετσουξε τοτε αυτο!!Κατα τα αλλα,καλα,δε μπορω να πω...

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από manos426f
    Σωπα ρε...!!!Τοσος θορυβος ε???Γ..... τα,προβλημα!!!Ηδη μου φερανε αστυνομια στη γειτονια οταν την εβαζα μπρος και ειχα επανω τη Remus οι ρουφιανοι οι γειτονες!!

    Γενικοτερα,φιλε εισαι ευχαριστημενος εσυ με το μηχανακι???Απο προβληματα πως τα πας??

    Εμενα παντως μου κουρεψε το γραναζι της 5ης στα 15500χλμ.Ετσουξε τοτε αυτο!!Κατα τα αλλα,καλα,δε μπορω να πω...
    Κι εμένα φωνάζουν συχνά πυκνά την αστυνομία οι μαλάκες οι γείτονες αλλά εφόσον η μηχανή είναι μέσα στο σπίτι δε μπορούν να σου κάνουν τίποτα περισσότερο από συστάσεις. Εγώ κάθε φορά λέω οτι την κάνω service και την έβαλα μπρος χωρίς εξάτμηση για να την ξεκαπνήσω και ότι άλλη μαλακία μου κατέβει εκείνη την ώρα στο μυαλό...

    Άν κοιτάξεις στο profile μου θα δεις οτι ΔΕΝ έχω 426. Από προβλήματα μέχρι τώρα μηδέν (χτύπα ξύλο, μακρυά απο μας...) Γενικά είμαι ΠΟΛΥ ευχαριστημένος από το kawa μου...

    Ένας φίλος μου πήρε DUKE του κουτιού και χτύπησε σασμάν μετά από μια βδομάδα. Φυσικά το επισκεύασαν εντελώς δωρεάν αλλά ξενέρωσε που από τα πρώτα χιλιόμετρα κιόλας είχε επισκευασμένο μηχανάκι και το πούλησε. Αυτού η περίπτωση βέβαια δικαιολογείται γιατί (παρά τις προειδοποιήσεις μου) πήρε ευρωπαϊκή μπαρούφα.

    Πολύ κουλό μου ακούγεται να κούρεψε 5η το 426 γιατί είναι μια μηχανή με υψηλά στάνταρ κατασκευής και, κυρίως, είναι Ιαπωνική!!! Μάλλον τυχαίο γεγονός ήτανε, αστοχία υλικού κτλ....
    NO BOOTS,
    NO JACKETS,
    NO HELMETS,
    JUST BALLS.

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Eξάτμιση για ΧΤ
    από panos_ontherun στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 22:45

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF