Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 100

Θέμα: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

  1. #31

    Re: Re: Re: Re: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
    σου απαντησαν ηδη.......


    :rotflmao: :rotflmao:
    ηλίθιε

    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  2. #32
    Πλάκα πλάκα είναι πολύ δύσκολο όταν δεν μπορείς να συνδιάσεις μηχανή και γυναίκα, το ίδιο περνάω κι εγώ αλλά έχω τουλάχιστον την κατανόηση, "θέλει βόλτα ο λεβέντης μου σήμερα; ας πάει"

    Θα ήθελα να μπορούσα να την πάρω μαζί μου απλά δεν γίνεται, μπορώ να σεβαστώ τον φόβο της, μπορεί να σεβαστεί το πάθος μου, και τελειώνει εκεί.

    Εσύ έχεις και το πρόβλημα του περιορισμένου χρόνου όμως, προσπάθησε όσο μπορείς να τα ζυγιάσεις τα πράγματα και πιστεύω ότι θα βγεις απ'το αδιέξοδο, προσπάθησε να γεύεσαι λίγο απ'όλα, λίγο αλλά τόσο ώστε να προλαβαίνει να σε γεμίζει.


  3. #33

    Re: Re: Re: Re: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από doctor x
    σου απαντησαν ηδη.......


    :rotflmao: :rotflmao:



    yparxoun kai merikoi akoma alla einai "klasmenoi" apo kairo ....




    Αρχικά δημιουργήθηκε από Cpt. Haddock
    ηλίθιε





    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	muppets5-large.jpg 
Προβολές:	251 
Μέγεθος:	92,6 KB 
ID:	135281

  4. #34
    Πάει χάλασε το φόρουμ, εγώ απαντάω σοβαρά κι οι σοβαροί χασκογελάνε..



  5. #35
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Kι εγω δουλευω κοντα στις 13 ωρες καθημερινα συν 1-2 Κυριακες το μηνα. Η μονη μου διεξοδος -ξεσκασμα ειναι η διαδρομη απο και προς τη δουλεια και καμια βραδινη βολτα. Ισως να ειμαι τυχερος, αλλα ο πατερας της κοπελας μου που ειναι φανατικος ειναι η αιτια που ξανακαβαλησα μηχανη. Οποτε απο 'κει οχι μονο προβλημα δεν υπαρχει, αλλα και αρκετες συμβουλες και ως ενος σημειου κοινο εδαφος για συζητησεις πολυ πιο ανετες απο τις συνηθεις γεματες αμηχανια σιωπες.

    Πολλες φορες βεβαια αναρωτιεμαι για τη χρησιμοτητα του να εχω δυο. Ομως δε μπορω ν' αποχωριστω καμια τους κι ας κανω συνηθως διαδρομες που θα μπορουσα να κανω και μ' ενα πενηνταρι [λεμε τωρα ποιητικη αδεια :rotflmao: ]. Οποτε καβαλαω γινομαι μια αλλη προεκταση του εαυτου μου, ειτε καβαλαω το xmax, ειτε το fazer. Εχω κανει ταξιδια και με τις δυο και τις αγαπω ιδιαιτερα. Η μηχανη ειναι παθος, ειναι ελευθερια, ειναι το μπρος, αλλα και το μεθυστικο πισωγυρισμα.

    Παρολ' αυτα, η κοπελα μου ειναι φανατικη με τα πολυ γρηγορα αυτοκινητα. Οταν εκανα το βημα και ξαναπηρα μηχανη χασαμε ενα κοινο πεδιο συζητησης, αφου για καποια χρονια προσπαθησα να νιωσω το ιδιο και με τα αυτοκινητα, αλλα μπα... :ZZZ:

    Σαφως ενας ανθρωπος που δεν οδηγει [ασχετα αν ξερει να οδηγει μηχανες απο μικρη ηλικια] βλεπει μονο ενα στενο καθισμα, χωρις κλιματισμο [δεν εχω και καμια κτηνωδη BMW ], χωρις ανεσεις, δυνατοτητα ν' ακουσεις μουσικη, να καπνισεις ενα τσιγαρο, να συζητησεις. Εντουτοις οταν επιταχυνω, της αρεσει.

    Φιλε μου, δεξου το γενικα οτι ειναι δυσκολο εως αδυνατο ενας ανθρωπος [καλη ωρα οπως η κοπελια ου] να κανει υπαναχωρησεις για κατι που δεν το καταλαβαινει. Προσπαθησες ποτε να της εξηγησεις τι θα πει μηχανη για 'σενα; Προσπαθησες ποτε να την καθησεις μπροστα να της δειξεις μερικα πραγματα. Δε σου λεω να το κανεις με τη GSR, αλλα θα μπορουσατε να νοικιασετε κατι [οχι πενηνταρι βεβαια, κατι που να οριζεται ως μηχανη]. Να της πεις και να της δειξεις κιολας. Ως ο φιλος της με τρυφεροτητα κι αγαπη και το χαδι σου μπορεις ισως να της μεταδωσεις αυτο που νιωθεις οταν καβαλας, οταν γκαζωνεις, οταν αφηνεσαι.

    Τελικα ομως υστερα απο ολα, η που θα εχεις κερδισει τη φιλεναδα σου, η που θα πρεπει ν' αποφασισεις αναμεσα στην κοπελα σου η τη μηχανη. Κανονικα θα σου ελεγα οτι δεν υπαρχει συγκριση οταν υπαρχει ανθρωπος στη μεση, αλλα αν οταν τη γνωρισες οδηγουσες μηχανη, εισαι ενταξει, αρα η αποφαση ειναι δικη της αρκει εσυ να εισαι ξεκαθαρος πρωτα σε 'σενα κι υστερα σε 'κεινη για το τι ειναι η μηχανη για 'σενα.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #36
    Αστο..........οτι και να κανεις......στο τελος , η πεθερα θα νικησει!!!

  7. #37
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από BATISTUTA
    Αστο..........οτι και να κανεις......στο τελος , η πεθερα θα νικησει!!!
    Πέστο ψέματα...




    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  8. #38
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    Φίλε το προβλημά σου έιναι κατανοητό απ' όλους όπως βλέπεις. Επειδή είναι και άκρως προσωπικό δεν θα σου πώ χώρισε τη μηχανή ή την κοπέλα σου.

    θα σου πώ όμως το εξής:

    Η μηχάνη είναι σαν την μπάλα, δεν βλέπεις ΠΟΤΕ ποδόσφαιρό με την γυνάικα σου και ιδιεταιρα όταν δεν μπορεί και κυρίως δεν θέλει να το καταλάβει τι είναι το ποδόσφαιρο για έμας.
    Αντίστοιχα οι περισσότεροι άντρες βγαζουμε καντίλες όταν αυτές πάνε για ψώνια και χαζέβουν βιτρίνες πράγμα το οποίο και εμέις δεν μπορούμε ή δεν θέλουμε να το καταλάβουμε.

    Συμπέρασμα και οι δύο έχουν δίκιο. Ενδεχόμενη λύση είναι οι αμοιβέες υποχωρήσεις οι οποίες πάντα μα πάντα θα πρεπει να πηγαζουν από τον σεβασμό που νιώθει οκαθένας στις αναγκες του αλλου[I][U]

  9. #39
    Καλο κουραγιο

  10. #40
    χαλαρωσε λιγο με την δουλεια..η πολλη δουλεια τρωει τον αφεντη..χωρισε την γυναικα,βρες μια αλλη που να γουσταρει μηχανες,κρατα την μηχαναρα σου και να την βολταρεις οσο ποιο συχνα μπορεις..ειτε δικαβαλος ειτε μονος..και αν τους αρεσει,αν οχι λυπαμαι δεν θα μπορεσουμε..προς θεου ομως,οτι και να παρεις αν την πουλησεις μην παρεις BMW!!!αν παρεις BMW,πουλα τη αμεσως και κρατα ολα τα προηγουμενα..πεθερα..γυναικα..και την πολλη δουλεια..

  11. #41
    ΜΑΝΟΣ para siempre Το avatar του/της vangelis 64
    Εγγραφή
    06/11/2005
    Μηνύματα
    1.431
    -Μού αρέσει η μηχανή

    -Εμένα όχι,συνεπώς θα πάρουμε αυτοκίνητο διότι σε αγαπάω πολύ,εγώ και η οικογένειά μου,και δεν θέλουμε να πάθεις κάτι κακό.


    Ένας παραλογισμός που είναι καθεστώς.Δεν μπορεί κανένα έτερον ήμισυ(ανεξαρτήτως φύλου)να έχει άποψη σε πράγματα τόσο προσωπικά,όπως η μοτοσυκλέτα.
    Βεβαίως και να πηγαίνουμε βόλτες μαζί,βεβαίως και να παίρνω το αυτοκίνητο όταν δεν αντέχεις τίς καιρικές συνθήκες,αλλά μού αρέσει η μηχανή....
    moto perpetuo



    Todo eso de la creacion es mentira, el sufrimiento de la creación es mentira, lo que pasa que los artistas somos unos charlaores (habladores)
    y lo que queremos es engañar a la gente. Los artistas de verdad como vivimos es así, to el día echao, no sufrimos ni na, lo pasamos muy bien,
    hasta luego.
    -------------------------------------------------------------------
    [FONT=courier new]Paco de Lucia[/FONT]

  12. #42

    Re: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR


    μπλα μπλα μπλα............ δε χαίρομαι την οδήγηση

    μπλα μπλα μπλα............ η φίλη μου δε χαίρεται το ίδιο...

    μπλα μπλα μπλα............ ένας τεράστιος τσακωμός

    μπλα μπλα μπλα............συνήθως υποχωρώ...

    μπλα μπλα μπλα............ κατσούφης

    μπλα μπλα μπλα............δε μπορώ...

    μπλα μπλα μπλα............δε νομίζω να ηρεμήσω έτσι...

    μπλα μπλα μπλα............ δε μπορώ να φανταστώ τη ζωή μου χωρίς δύο ρόδες)


    Γενικα δε μπορεις ,δε χαιρεσαι ,τσακωνεσαι ,δε βρησκεις διεξοδο κλπ

    "Οταν ο δρόμος στον οποίο ρίχνεσαι , θλίβει τους ανθρώπους που σου είναι πολύτιμοι, μπορείς την ίδια στιγμή να είσαι βέβαιος ότι αυτός είναι ο δρόμος πού πρέπει ν' ακολουθήσεις... Εκείνο πού μας λείπει δεν είναι ή σταθερότητα, αλλά ή σκληρότητα." Andre Zidd

    Θελει να πει ο ποιητης οτι δεν εχεις μαθει να διεκδικεις αυτα που θες ή χειροτερα δεν εισαι αρκετα σκληρος για να το κανεις. Δηλαδη δεν ξερεις να χαιρεσαι και μαλιστα χωρις την κοπελια σου κι ολο της το σοι

    Απαξ και σ'αρεσει η μηχανη το εργο ελαβε τελος. Ακολουθεις την ταση σου κι οποιου του αρεσει.
    Σε αλλη στιγμη να χαιρεσαι και την κοπελια σου.

    Αλλα ειναι βλακωδες να ζητας απο αυτη να μοιραστει την χαρα σου για τις μηχανες. Δε μοιραζομαστε τα παντα.Οπως δε προκειτε να μπεις σε διαδικασια να μαθεις πλεξιμο μη τη βαζεις σε διαδικασια να αποδεχτει την μηχανη. Αν δε μπορει να το σεβαστει δεν αξιζει και πολλα. θα κακοπερασεις. Αν δε σεβεσαι τις επιλογες της δεν αξιζεις ,επισης.

    Οποτε μενει το θεμα της δουλειας και των οικονομικων. Εκει πυρ κατα βουληση. Απλα ειναι αναγκαιο να υπερασπιζομαστε τα θελω μας. Τι σκατα αγωνιστες ειμαστε; Ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να γινουμε καλητεροι και δυνατοτεροι ανθρωποι.

    Κοινωνικοποιησου εδω μεσα ειναι καλη ακρη.Και θα βρεις και πεντε παιδια με το δικο σου χουι . Παρα τα οποια κουλα , εδω μεσα μαθαινει κανεις πολλα πραγματα για το μοτοσυκλετισμο
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  13. #43

    Re: Re: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από stavrogin
    Γενικα δε μπορεις ,δε χαιρεσαι ,τσακωνεσαι ,δε βρησκεις διεξοδο κλπ

    "Οταν ο δρόμος στον οποίο ρίχνεσαι , θλίβει τους ανθρώπους που σου είναι πολύτιμοι, μπορείς την ίδια στιγμή να είσαι βέβαιος ότι αυτός είναι ο δρόμος πού πρέπει ν' ακολουθήσεις... Εκείνο πού μας λείπει δεν είναι ή σταθερότητα, αλλά ή σκληρότητα." Andre Zidd

    Θελει να πει ο ποιητης οτι δεν εχεις μαθει να διεκδικεις αυτα που θες ή χειροτερα δεν εισαι αρκετα σκληρος για να το κανεις. Δηλαδη δεν ξερεις να χαιρεσαι και μαλιστα χωρις την κοπελια σου κι ολο της το σοι

    Απαξ και σ'αρεσει η μηχανη το εργο ελαβε τελος. Ακολουθεις την ταση σου κι οποιου του αρεσει.
    Σε αλλη στιγμη να χαιρεσαι και την κοπελια σου.

    Αλλα ειναι βλακωδες να ζητας απο αυτη να μοιραστει την χαρα σου για τις μηχανες. Δε μοιραζομαστε τα παντα.Οπως δε προκειτε να μπεις σε διαδικασια να μαθεις πλεξιμο μη τη βαζεις σε διαδικασια να αποδεχτει την μηχανη. Αν δε μπορει να το σεβαστει δεν αξιζει και πολλα. θα κακοπερασεις. Αν δε σεβεσαι τις επιλογες της δεν αξιζεις ,επισης.

    Οποτε μενει το θεμα της δουλειας και των οικονομικων. Εκει πυρ κατα βουληση. Απλα ειναι αναγκαιο να υπερασπιζομαστε τα θελω μας. Τι σκατα αγωνιστες ειμαστε; Ειναι ο ΜΟΝΟΣ τροπος να γινουμε καλητεροι και δυνατοτεροι ανθρωποι.

    Κοινωνικοποιησου εδω μεσα ειναι καλη ακρη.Και θα βρεις και πεντε παιδια με το δικο σου χουι . Παρα τα οποια κουλα , εδω μεσα μαθαινει κανεις πολλα πραγματα για το μοτοσυκλετισμο


    Ορθώς γεγραφες Κωνσταντίν Γεώργεβιτς

    :vodka: :vodka: :vodka: :vodka:
    71°1′8″N 25°47′50″E
    48°07'01.6"N 1°27'50.9"W

    Le Servonais

  14. #44
    ΒΡΟΥΜΜΜΜΜΜΜMMM MΜΜΜ! Το avatar του/της effieee
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    66
    Για μένα, το καλύτερο που έχεις να κάνεις είναι να συζητήσεις μαζί της.
    Κάτι που δεν ξέρουμε σίγουρα το φοβόμαστε. και αν ζει σε ένα τέτοιο κλίμα, το οποίο ενισχύει
    τον φόβο της για τις μηχανές τότε τα πράγματα είναι πιο δύσκολα!
    Υπομονή!

    Συζήτησε μαζί της και από τη στιγμή που λες ότι είναι ο ανθρωπός σου,
    τότε θα σε καταλάβει. Και θα καταλάβει την ανάγκη σου για μια βόλτα μαζί της
    για το συναίσθημα που θες να μοιραστείς μαζί της!

    Μίλησε της για της μηχανές, εξήγησε της ότι όντως υπάρχουν κίνδυνοι
    αλλά παντου παραμονεύουν κίνδυνοι, όχι μόνο στην μηχανή!
    κι αν δεις ότι καταλαβαίνει ή οτι θέλει να καταλάβει
    οργανώστε μια βόλτα.

    Κάντε μια νέα αρχή!

    Για να ξεκινήσει να μην φοβάται.
    Δεν είναι ανάγκη η πρώτη σας βόλτα να είναι στη Σαγκάη
    Πάτε για ένα καφέ στην αρχή κάπου κοντά, μετά μια πιο μεγάλη βόλτα...
    Αγοράστε κράνος μπουφάν, προστατευτικό εξοπλισμό για να νιώσει μεγαλύτερη ασφάλεια.

    Συζητήστε το... το καλύτερο που έχεις να κάνεις.

    Πες της να σου πει συγκεκριμένα τους λόγους για τους οποίους δεν θέλει τη μηχανή,
    ένα απλό φοβάμαι δεν είναι λόγος, να σου εξηγήσει γιατί ακριβώς φοβάται...
    Δεν έχει εμπιστοσύνη στην οδήγηση σου, δεν εμπιστεύεται τους άλλους οδηγούς;
    Όταν την κάνεις βόλτα μην τρέχεις! Κι αν δεν πίασουν αυτά... ρίξτη στο φιλότιμο...
    Τι να πω δεν ξέρω... Βοήθησε τη να ξεπεράσει τον φοβο...

    Αυτά! Εύχομαι να πάνε όλα καλά και να κρατήσεις
    και τις δυο γυναίκες που έχεις τώρα στη ζωής σου...
    και αυτή με τις ρόδες και αυτή με τα τακούνια!!!

    :P


    we are just a moment in time,
    a blink of an eye, a dream for the blind,
    visions from a dying brain,
    i hope u don't understand

  15. #45
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από effieee
    .....το καλύτερο που έχεις να κάνεις .....

    .......να συζητήσεις μαζί της......
    .....ενισχύει τον φόβο της ....
    .....τα πράγματα είναι πιο δύσκολα.....
    ......Υπομονή....

    ......Συζήτησε μαζί της.....
    ......για μια βόλτα μαζί της...
    ....να μοιραστείς μαζί της.....

    ....Μίλησε της.....
    ..... εξήγησε της......
    .....κι αν θέλει να καταλάβει........
    .....οργανώστε μια βόλτα......

    ......Κάντε μια νέα αρχή.....

    ....να μην φοβάται....
    ....Δεν είναι ανάγκη......
    ...Πάτε για ένα καφέ.......
    ....Αγοράστε.....
    ......να νιώσει μεγαλύτερη ασφάλεια.....

    ......Συζητήστε το...

    ......Πες της.........
    .... δεν θέλει......
    ...
    να σου εξηγήσει.......
    .....μην τρέχεις......
    ... ρίξτη στο φιλότιμο....
    .. ...Βοήθησε τη .....

    :P
    ΓΙΑΤΙ να τα κάνει όλα αυτά...?

    για να ανέβει στην μηχανή μαζί του?
    ας σοβαρευτούμε λίγο...

    (@618: γιατί έχω την αίσθηση ότι η κοπελιά ξέρει πολύ καλά τι θέλει, ενώ εσύ πάλι όχι..?)

Σελίδα 3 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δε μπορώ να βρω
    από Road67 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2008, 00:50
  2. πως μπορω να αλλαξω το nickname μου?
    από stratosZX10 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 19:58
  3. Γουστάρω τη μηχανή μου...
    από red_monster στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 10:25
  4. μπορώ να "κάνω" τη ζελατίνα φιμε?
    από gtheof στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 10:28
  5. Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό που έγινε.
    από bonepeeler στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 13:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF