Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 76 έως 90 από 100

Θέμα: δε μπορώ να χαρώ τη μηχανή μου...

  1. #76
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Εξαφανισε για λιγο καιρο τη μηχανη και μια μερα τηλεφωνα της να πατε για καφε κι εμφανισου με μια γουρουνα που θα 'χεις νοικιασει
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  2. #77
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    Διάλογος μεταξύ εμού και της γυναίκας μου πρίν κάνα μήνα ....



    Catmaster : Πάμε καμιά εκδρομή με σκηνή Πελοπόννησο τον Ιούλιο ;;;

    Εύα (χωρίς το μήλο) : Με τι θα πάμε ;;;

    Catmaster : εεεε... Africa η το Blackbird ...

    Εύα : μπλα,μπλα,μπλα....... θέλω να γίνω μάνα και δεν μπορώ τις μηχανές ....

    Catmaster : :wacko: οκ ... δεν θα πάμε με τη μηχανή ....

    Εύα : .... πολύ εύκολα συμφώνησες ....

    Catmaster : εεεε ... να μην πάρω λοιπόν επιτέλους ένα 950 sm η το Tuono που έχω βάλει στο μάτι που είναι ιδανικά για μονοκάβαλο ;;;




  3. #78
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    κατί τετοιες στιγμές νιώθω απίστευτα τυχερός. Η γυνάικα μου έιχε δική της μηχανή πριν την γνωρίσω ον/οφ.

    βεβαιά εμείς τσακωνόμαστε για το ποιος θα οδηγήσει

  4. #79
    ΒΡΟΥΜΜΜΜΜΜΜMMM MΜΜΜ! Το avatar του/της effieee
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    Νομίζω ότι έχεις υπερτιμήσει εξωφρενικά την δύναμη της συζήτησης...

    Είσαι αυτός που είσαι. Κάνεις αυτό που κάνεις. Η ζωή έχει βέβαια συμβιβασμούς αλλά εσύ είσαι αυτός που τελικά αποφασίζει σε ποιους πρέπει να υποκύψεις και σε ποιους όχι.

    Το χειρότερο που μπορείς να κάνεις είναι να προσπαθήσεις συνειδητά να πλάσεις αυτόν που έχεις δίπλα σου καθ' εικόνα και ομοίωση των επιθυμιών σου (όχι για άλλον λόγο, απλά γιατί είναι αναποτελεσματικό---το μόνο που καταφέρνεις είναι να πλάσεις μέσα σου μια ψεύτικη εικόνα γι' αυτόν).

    Όσο λοιπόν κινείστε προς την ίδια περίπου κατεύθυνση, με την ίδια περίπου ταχύτητα, καλώς είστε μαζί. Προσπαθήστε να γεμίσετε κάποια μικρά κενά με μικροσυμβιβασμούς (ανθρώπινο είναι) αλλά, προς Θεού, τίποτε παραπάνω. Αν αυτό που μένει, ως τομή των ανεξάρτητων ζωών και προσωπικοτήτων σας, είναι αξιόλογο---ανεξάρτητα από την χαζορομαντική εικόνα που έχετε στο μυαλό σας, εσείς και ο κύκλο σας, για το πως πρέπει να είναι μια σχέση---τότε κρατήστε το.

    Αν όχι... έτσι κι αλλιώς τίποτα δεν κρατάει για πάντα.

    [[ είπε ο σκληρός μηχανόβιος, έξυσε τ' αρχίδια του, και άνοιξε το cosmopolitan ]]
    Μάλλον δεν κατάλαβες καλά...
    Δεν εννοώ να συζητάνε τα επόμενα 50 χρόνια,
    αλλά αφού προέκυψε αυτό το πρόβλημα
    καλά θα κάνει να το συζητήσει μαζί της,
    αν όμως δεν βγάζει άκρη καλό είναι να ζυγίσει τα πράγματα
    και έπειτα να αποφασίσει, αλλά να προσπαθήσει
    μόνο και μόνο επειδή λέει ότι αυτή είναι ο ανθρωπός του.
    Αλλιώς δεν υπάρχει και λόγος...


    we are just a moment in time,
    a blink of an eye, a dream for the blind,
    visions from a dying brain,
    i hope u don't understand

  5. #80
    SUZUKI GSR600 K6 Το avatar του/της 618RR
    Εγγραφή
    07/10/2004
    Μηνύματα
    112
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Εγώ να κάνω μία ερώτηση η οποία δεν ακούστηε τουλάχιστον εγώ δεν την διάβασα, από κανέναν;;;
    ΠΡΙΝ πάρεις την μηχανή ΠΡΙΝ την αγοράσεις ήσουν με την κοπέλα αυτή; Αν ναι της το είχες πει; Ότι θα την αγοράσεις;;;
    Η απάντηση είναι ΝΑΙ και ΝΑΙ, αλλά κι εγώ δεν καταλαβαίνω που το πας...

  6. #81
    οτι δειξει το σπρα'ι'τς
    Εγγραφή
    02/10/2007
    Μηνύματα
    101
    και αφου με κοπους και συμβιβασμους (με την ιδια η και διαφορετικη κοπελα)λυσεις εν μεροι το προβλημα σου περνας στο δευτερο κεφαλαιο του βιβλιου των προβληματισμων που εχει τιτλο μητροτητα- πατροτητα και μοτοσυκλετα.Εκει να δεις γλεντια
    όποιος εις την ορθήν του γνώμην περί οποιουδήποτε αντικειμένου προσθέσει την διαφοράν, η οποία το διακρίνει από όλα τα άλλα, αυτός θα έχει αποκτήσει την γνώσιν αυτού, ενώ προηγουμένως δεν είχε παρά απλώς μία γνώμη..

  7. #82
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
    Η απάντηση είναι ΝΑΙ και ΝΑΙ, αλλά κι εγώ δεν καταλαβαίνω που το πας...
    Το παει ακριβως σ' αυτο που σου εγραψα στο πρωτο μου ποστ μερικες σελιδες πισω. Οταν σε γνωρισε ειχες ηδη τη μηχανη. Δεν οδηγουσες αυτοκινητο και φοραγες γραβατα ωστε να εχεις παραλλαχθει, αρα αν εκεινη εχει τις ενστασεις εσυ ησουν ενταξει απο την πλευρα σου. Ειναι σα να κανεις δεσμο με καποια και να σου πει χοντρυνες, ενω εισαι στα ιδια κιλα με οταν σε γνωρισε. Τα δικια ως προς αυτο ειναι με το μερος σου.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  8. #83
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της alximistis
    Εγγραφή
    03/10/2005
    Μηνύματα
    3.093
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 618RR
    Η απάντηση είναι ΝΑΙ και ΝΑΙ, αλλά κι εγώ δεν καταλαβαίνω που το πας...

    Καταρχάς ευχαριστώ που απάντησες και ελπίζω πως δεν έγινα αδιάκριτος.
    Η ερώτηση μου είχε 2 σκοπούς.
    1). Να καταλάβω εάν της είχες μιλήσει ή εάν έκανες κάτι... του κεφαλιού σου. Ότι δεν πήγες μια μέρα ας πούμε και της είπες "μωρό μου κοίτα τι πήρα σου αρέσει";;;
    Σημείωση. Εάν έκανες κάτι τέτοιο και δεν έπαιρνες μηχανή ή κάτι για εκείνη φόρεμα ας πούμε ή κανά χρυσαφικό... θα σε εκτιμούσε για όλη της τη ζωγή.
    2). Για να επιβεβαιωθεί αυτό που ειπώθηκε από συμφορουμίτες πιο πάνω. Ενήλικη είναι ξέρει τι της γίνεται και πολύ-πολύ παραπάνω δεν πιάστηκε εξ απήνης που λέμε. Της το είχες πει. Επομένως... άγνοια κλπ. δεν παίζουν ούτε βέβαια μπορεί να σε κατηγορήσει για στασαρχιδισμό εκτός αν σου είχε πει δεν θέλω κι εσύ συνέχισες.

    Κατά τα άλλα τώρα... δεν μπορείς να υποχρεώσεις κάποιον να κάνει ότι κάνεις εσύ ειδικά εφόσον φοβάται. Ο φόβος είναι τεράστιο κεφάλαιο στη ζωή του ανθρώπου και δεν ξεπερνιέται από τη μία μέρα στην άλλη. Νομίζω πως πρέπει να συνηθίσεις στην ιδέα ότι για κάποιο διάστημα πιθανώς... μεγάλο θα χαίρεσαι μόνος σου την μοτοσικλέτα σου.
    Και κάτι τελευταίο χωρίς να θέλω να δώσω συμβουλές ή να ακουστώ ως δάσκαλος. Αλλά εφόσον τελικά αποφασίσεις να τη χαρείς μόνος... πρόσεχε μήπως περάσεις στο άλλο άκρο... μήπως ο χρόνος που αφιερώνεις στο μοτόρι σου καλύπτει πολλά άλλα. Φιλικά και μόνο...
    Τέρμα οι χαρές τα κεφάλια μέσα!

  9. #84
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από npat
    [[ είπε ο σκληρός μηχανόβιος, έξυσε τ' αρχίδια του, και άνοιξε το cosmopolitan ]]
    κι όμως τόσο ''συγκινητικές ιστορίες βγαλμένες από την ζωή'' είμαι σίγουρος ότι δεν μπορεις να τις βρείς ούτε εκεί... (και δεν εννοώ σταρχίδια σου).

  10. #85
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Και κάτι τελευταίο χωρίς να θέλω να δώσω συμβουλές ή να ακουστώ ως δάσκαλος.
    Καλά σε αυτό ακριβώς το σημείο νόμισα ότι θα ζητούσες το τηλ της κοπελιάς του παιδιού... (για εκπαιδευτικούς λόγους...σιφου αλχιμ)

  11. #86
    ΒΡΟΥΜΜΜΜΜΜΜMMM MΜΜΜ! Το avatar του/της effieee
    Εγγραφή
    12/03/2008
    Μηνύματα
    66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από charlie says
    και αφου με κοπους και συμβιβασμους (με την ιδια η και διαφορετικη κοπελα)λυσεις εν μεροι το προβλημα σου περνας στο δευτερο κεφαλαιο του βιβλιου των προβληματισμων που εχει τιτλο μητροτητα- πατροτητα και μοτοσυκλετα.Εκει να δεις γλεντια
    Μα τι βλακείες είναι όλες αυτές...
    Υποτίθεται διαλέγεις με ποιον άνθρωπο θες να είσαι!
    Αν από την αρχή δεις ότι μια κοπέλα ασχολείται μόνο με τα νύχια και τα μαλλιά της,
    αν φοβάται και την πιο μικρή αράχνη που βρίσκεται σε απόσταση
    δύο χλμ μακριά της... και τσιρίζει και ουρλίαζει
    και σου τη σπάει το όλο σκηνικό
    τότε ξέρεις τι κάνεις και με ποιον "μπλέκεις"


    Το ίδιο ισχύει και με τις κοπέλες, αν τα μπλέξουν
    με έναν τύπο που όλη μέρα βλέπει μπάλα τρώει πίτσες
    πίνει μπύρες, και χαζεύει τη μηχανή του
    και δεν έχει άλλα ενδιαφέροντα στη ζωή του
    και της τη σπάει το όλο σκηνικό
    τότε αυτή ξέρει που μπλέκει!

    Αν αρέσει κάτι σε κάποιον αυτό δεν αλλάζει είτε γίνει παππούς είτε γιαγιά!

    Τι δεύτερο και τρίτο κεφάλαιο λες...

    Αν βέβαια 50ρίζεις και έχεις και 3 παιδιά και συνεχίζεις και κάνεις σούζες και κόντρες στην παραλιακή
    και δεν προσέχεις καλά θα κάνει να στην πει η γυναίκα σου αφού γέρασες και μυαλό δεν έβαλες
    αλλά αυτό είναι άλλου παπά ευαγγέλιο!


    we are just a moment in time,
    a blink of an eye, a dream for the blind,
    visions from a dying brain,
    i hope u don't understand

  12. #87
    Μέλος Το avatar του/της miketzif
    Εγγραφή
    17/06/2008
    Μηνύματα
    89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από alximistis
    Καταρχάς ευχαριστώ που απάντησες και ελπίζω πως δεν έγινα αδιάκριτος.
    Η ερώτηση μου είχε 2 σκοπούς.
    1). Να καταλάβω εάν της είχες μιλήσει ή εάν έκανες κάτι... του κεφαλιού σου. Ότι δεν πήγες μια μέρα ας πούμε και της είπες "μωρό μου κοίτα τι πήρα σου αρέσει";;;
    Σημείωση. Εάν έκανες κάτι τέτοιο και δεν έπαιρνες μηχανή ή κάτι για εκείνη φόρεμα ας πούμε ή κανά χρυσαφικό... θα σε εκτιμούσε για όλη της τη ζωγή.
    2). Για να επιβεβαιωθεί αυτό που ειπώθηκε από συμφορουμίτες πιο πάνω. Ενήλικη είναι ξέρει τι της γίνεται και πολύ-πολύ παραπάνω δεν πιάστηκε εξ απήνης που λέμε. Της το είχες πει. Επομένως... άγνοια κλπ. δεν παίζουν ούτε βέβαια μπορεί να σε κατηγορήσει για στασαρχιδισμό εκτός αν σου είχε πει δεν θέλω κι εσύ συνέχισες.

    Κατά τα άλλα τώρα... δεν μπορείς να υποχρεώσεις κάποιον να κάνει ότι κάνεις εσύ ειδικά εφόσον φοβάται. Ο φόβος είναι τεράστιο κεφάλαιο στη ζωή του ανθρώπου και δεν ξεπερνιέται από τη μία μέρα στην άλλη. Νομίζω πως πρέπει να συνηθίσεις στην ιδέα ότι για κάποιο διάστημα πιθανώς... μεγάλο θα χαίρεσαι μόνος σου την μοτοσικλέτα σου.
    Και κάτι τελευταίο χωρίς να θέλω να δώσω συμβουλές ή να ακουστώ ως δάσκαλος. Αλλά εφόσον τελικά αποφασίσεις να τη χαρείς μόνος... πρόσεχε μήπως περάσεις στο άλλο άκρο... μήπως ο χρόνος που αφιερώνεις στο μοτόρι σου καλύπτει πολλά άλλα. Φιλικά και μόνο...

    Πολύ σωστος.
    Και να ρωτήσω και κάτι τον 618RR. Γιατί σου είναι πρόβλημα να χαρείς την μηχανή μόνος σου?
    Εφόσον θα αφιερώνεις τον χρόνο που χρειάζεται η κοπέλα σου να περνάει μαζί σου και εσύ μαζί της, αφιέρωσε τον χρόνο που χρειάζεσαι έσύ με την μηχανή σου. Γιατί σώνει και ντέ πρέπει ένα ζευγάρι να τα κάνει όλα μαζί.

  13. #88
    D-11 Earth Mover Το avatar του/της Tpap
    Εγγραφή
    11/10/2007
    Μηνύματα
    2.954
    Αρχικά δημιουργήθηκε από miketzif
    Γιατί σώνει και ντέ πρέπει ένα ζευγάρι να τα κάνει όλα μαζί..?
    σωστός.

    Ακόμη και το σεξ είναι καλλίτερο όταν το κάνεις χώρια.

  14. #89
    Αρχικά δημιουργήθηκε από effieee

    ...Δεν εννοώ να συζητάνε τα επόμενα 50 χρόνια,
    ...
    Eδω μιλανε για καυγαδες και εντασεις. Απο που ξεκινανε ολα αυτα;
    Απο απλη συζητηση με σταδιακη αυξηση του βολιουμ. Δηλαδη δε ξερουν να συζητανε.
    μα αλλα φταινε.

    Τι μπορει να συμβαινει απο κατω. Μια προταση.

    Επειδη ο ιδιος δεν εχει πειστει οτι μπορει να ειναι μηχανοβιος ,ζηταει την εγκριση και τη συνοδεια της κοπελιας του οπως αλλωτε θα ζηταγε την εγκριση και τη συνοδεια της μανας του, κοινως δεν εχει απογαλακτιστει.
    Η κοπελια προσπαθει να τον ελενξει ,αφου μπορει αλλα αμα τον φερει στα μετρα της θα τον φτυσει σα κουκουτσι γιατι θελει να βλεπει ισχυρο αρσενικο διπλα της κι αμα τον νικα κι η ιδια αστα βραστα θα πει.

    Η μηχανη ειναι μια μικρη αλλαγη γι αυτον αλλα το ξερει και δεν το ξερει.
    (Ελπιζω να μην ημουν πολυ σκληρος που ημουν δηλαδη αλλα τεσπα)
    that I was where I would be,
    Then I would be where I am not,
    Here I am where I must be
    Go where I would, I can not


  15. #90
    οτι δειξει το σπρα'ι'τς
    Εγγραφή
    02/10/2007
    Μηνύματα
    101
    μου αρεσε ιδιαιτερα το <βλακειες >αλλα για να το εξηγησω γιατι μαλλον δεν καταλαβες οταν κανεις ενα μωρακι η οταν ακομα η γυναικα σου ειναι εγγυος τοτε πρεπει να καταλαβεις οτι τα γουστα του καθενος εχουν αντικτυπο στους ανθρωπους που νοιαζεσαι ,ολα ειναι θεμα προτεραιοτητων.αλλα γιατι ολα πρεπει να καταληγουν σε διαμαχη?
    όποιος εις την ορθήν του γνώμην περί οποιουδήποτε αντικειμένου προσθέσει την διαφοράν, η οποία το διακρίνει από όλα τα άλλα, αυτός θα έχει αποκτήσει την γνώσιν αυτού, ενώ προηγουμένως δεν είχε παρά απλώς μία γνώμη..

Σελίδα 6 από 7 ΠρώτοΠρώτο 1234567 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δε μπορώ να βρω
    από Road67 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2008, 00:50
  2. πως μπορω να αλλαξω το nickname μου?
    από stratosZX10 στο forum Προτάσεις & σχόλια
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 21/10/2007, 19:58
  3. Γουστάρω τη μηχανή μου...
    από red_monster στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 70
    Τελευταίο μήνυμα: 15/10/2007, 10:25
  4. μπορώ να "κάνω" τη ζελατίνα φιμε?
    από gtheof στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2006, 10:28
  5. Δε μπορώ να το πιστέψω αυτό που έγινε.
    από bonepeeler στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2005, 13:12

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF