Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 11 από 11

Θέμα: "Συντονισμοί" του μοτέρ στο CBF-600

  1. #1

    ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΣΕ Cbf 600f Abs

    ΚΑΛΗΜΕΡΑ. ΕΧΩ ΕΝΑ CBF 600F ABS, ΚΑΙ ΜΟΥ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΜΕΤΑΞΥ 6000 ΚΑΙ 7000 ΣΤΡΟΦΩΝ. ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΑΡΟΥΣΙΑΖΕΤΑΙ ΚΑΙ ΜΕ ΒΑΛΙΤΣΑ ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ. ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΜΕ ΒΟΗΘΗΣΕΙ?
    ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΕΚ ΤΩΝ ΠΡΟΤΕΡΩΝ

  2. #2
    Αν εννοείς τους υψίσυχνους των 6000 αυτοί υπάρχουν έτσι κι αλλιώς.Μπορείς να αλλάξεις καβαλέτα τιμονιού και να δεις βελτίωση.

  3. #3

    ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΣΕ Cbf 600f Abs

    ΕΝΝΟΩ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΣΤΟ ΤΙΜΟΝΙ, ΣΤΟΥΣ ΜΑΡΣΙΕΠΕΔΕΣ ΚΑΙ ΣΤΗ ΣΕΛΑ. ΕΞΗΓΗΣΕ ΜΟΥ ΑΝ ΑΥΤΟΥΣ ΕΝΝΟΕΙΣ, ΓΙΑΤΙ ΣΤΟ ΔΙΚΟ ΜΟΥ ΕΙΝΑΙ ΠΟΛΥ ΕΝΟΧΛΗΤΙΚΟΙ.

  4. #4
    Πόσα χιλιόμετρα έχει κάνει το CBF συνολικά ;

    Σε ρωτάω επειδή το συγκεκριμένο μοτέρ παρουσιάζει αυτό το φαινόμενο έτσι κι αλλιώς όμως μετά από κάποια χιλιόμετρα -περίπου 15000 κι ανάλογα το δούλεμα που του έχεις κάνει- στρώνει και το νιώθεις πολύ ελάχιστα.

    Αν είναι αυτοί οι μικροσυντονισμοί που φαντάζομαι δεν νομίζω να μπορείς να κάνει κάτι εκτός απ'το να το δουλέψεις για μερικά χιλιόμετρα σ'αυτή την περιοχή στροφών μήπως και "γλυκάνει"..


  5. #5
    Επίσης για να δώσεις μια απάντηση πάτα στο ομόνυμο κουμπί κι όχι στο "νέα συζήτηση" για να μη μεταφερόμαστε σε νέο thread.


    Αν μπορεί κάποιος monderator να το συγχωνέψει με αυτό ;



  6. #6

    ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ ΣΕ CBF 600F

    ΕΧΩ ΚΑΝΕΙ 18000 ΧΙΛ. ΤΟ ΔΟΥΛΕΥΩ ΣΕ ΑΥΤΕΣ ΤΙΣ ΣΤΡΟΦΕΣ ΣΥΝΕΧΕΙΑ, ΑΛΛΑ ΒΕΛΤΙΩΣΗ ΔΕΝ ΕΧΩ ΔΕΙ. ΑΠΟ ΑΥΡΙΟ ΘΑ ΤΟ ΚΥΚΛΟΦΟΡΩ ΧΩΡΙΣ ΒΑΛΙΤΣΑ, ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΠΑΙΖΕΙ ΡΟΛΟ, ΑΝ ΚΑΙ ΔΕΝ ΤΟ ΝΟΜΙΖΩ.ΜΗΠΩΣ ΕΧΕΙ ΝΑ ΚΑΝΕΙ ΜΕ ΤΑΠΕΣ ΠΡΟΦΟΡΤΙΣΗΣ ΠΟΥ ΤΟΥ ΕΒΑΛΑ? ΠΑΙΔΙΑ ΤΑ ΕΧΩ ΠΑΙΞΕΙ ΚΥΡΙΟΛΕΚΤΙΚΑ. ΜΟΥΔΙΑΖΟΥΝ ΤΑ ΧΕΡΙΑ ΜΟΥ ΚΑΙ ΤΡΕΜΟΥΝ ΤΑ ΠΟΔΙΑ ΜΟΥ ΑΠΟ ΤΟΥΣ ΚΡΑΔΑΣΜΟΥΣ. ΕΧΩ ΣΦΙΞΕΙ ΟΤΙ ΒΙΔΑ ΦΑΙΝΕΤΑΙ. ΣΗΜΕΡΑ ΚΑΠΟΙΟΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΜΗΠΩΣ ΘΕΛΟΥΝ ΣΦΙΞΙΜΟ ΟΙ ΒΙΔΕΣ ΣΤΑ ΚΑΠΑΚΙΑ. ΙΣΧΥΕΙ?

  7. #7
    Ασε τις βίδες στα καπάκια στην ησυχία τους.Δεν χρειάζεται να τις πειράξεις.Από αυτά που λες συμπεραίνω ότι είναι οι υψίσυχνοι κραδασμοί του μοτέρ που περνάνε στα μαρσπιέ και στο τιμόνι.Δεν μπορείς να κάνεις κάτι γι' αυτό απλά βρές το πιο καλό φάσμα στροφών που δεν έχει κραδασμούς και να το συνηθήσεις εκεί.

  8. #8
    εμενα οι κραδασμοι μου αρεσουν,ειναι σαν το POWER PLATE με γυμναζουν παραλληλα με την μηχανη.

  9. #9
    φιλε μου εγω εχω βγαλει το πορισμα οτι ειναι απ την καμπανα οι κραδασμοι.
    αν κανει θορυβο στο ρελαντη και πατας συμπλεκτη και το βουλονει ειναι σιγουρα αυτο

  10. #10
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/06/2008
    Μηνύματα
    111
    Καμπανα????
    Γιατι απο καμπανα τι δουλεια εχει??

  11. #11
    ΟΙ ΚΡΑΔΑΣΜΟΙ ΠΟΥ ΕΧΩ ΕΓΩ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΜΠΑΝΑ.Ο ΜΑΣΤΟΡΑΣ ΜΟΥ ΕΙΠΕ ΟΤΙ ΑΥΤΑ ΤΑ ΜΟΝΤΕΛΑ ΕΧΟΥΝ ΒΓΑΛΕΙ ΚΟΥΣΟΥΡΙ ΕΚΕΙ.ΜΑΛΛΟΝ ΕΙΝΑΙ ΑΠΟ ΖΥΓΙΣΜΑ.ΔΕΝ ΕΙΝΑΙ ΟΜΩΣ ΑΝΗΣΥΧΗΤΙΚΟ........ΕΤΣΙ ΤΟΥΛΑΧΙΣΤΟΝ ΜΟΥ ΕΙΠΕ
    α022

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 98
    Τελευταίο μήνυμα: 21/12/2018, 23:42
  2. Θέση σέλας στο CBF-600
    από javaneze στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 07/05/2014, 12:07
  3. Λειτουργία του ABS στο CBF.
    από franki26gr στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 14/06/2006, 00:44
  4. Συντονισμοί στο CBF-600S
    από bsari στο forum Honda CBF's
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 20/04/2005, 23:38

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF