Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 31 έως 45 από 65

Θέμα: Wr250x μετατροπή σε R

  1. #31
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από KaTaNaS
    me 320 disko δεν μπορεις να φανταστεις που εχω περασει...
    Για λεγε για λεγε!!!
    Θα το στρωσω που θα παει..

  2. #32
    foul taste of freedom
    Εγγραφή
    16/11/2005
    Μηνύματα
    33

    Re: Wr250x μετατροπή σε R

    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR


    Ερωτήσεις γιατί δέν πήρες το R από την αρχή μήν τις κάνετε γιατί απλά δεν υπάρχουν και δεν θα ξαναφέρει η Yamaha.




    Για όλο το 2009 θα έρθουν ακόμα 50 τεμ.

  3. #33
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297

    Re: Re: Wr250x μετατροπή σε R

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mavro
    Για όλο το 2009 θα έρθουν ακόμα 50 τεμ.
    Εξακριβομενο απο εγκυρη πηγη αυτο??
    Θα το στρωσω που θα παει..

  4. #34
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Re: Re: Wr250x μετατροπή σε R

    Αρχικά δημιουργήθηκε από mavro
    Για όλο το 2009 θα έρθουν ακόμα 50 τεμ.
    μέχρι να έρθει το 2009 θα έχω χαλάσει τουλάχιστον 1 ζευγάρι λάστιχα νομίζω

  5. #35
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Ισα ισα απο τα πιο προοδευτικα φρενα που εχω δοκιμασει!(στο ΧRακι με ενα αγγιγμα εκανες εντο!)Για 298χλ δισκο δεν το περιμενα αλλα πρεπει να το δοκιμασεις για να το πιστεψεις!Το θεμα ειναι οτι με μεγαλο δισκο δεν μπορεις να πας κατσαβραχα.....γμτ
    εγώ έχω βάλει και υψηλής εμπρός πίσω, το αποτέλεσμα εμπρός δεν είναι τρομακτικό σε σχέση με το CBR που είχα βάλει ενώ με το μαμά πίσω είχα καλύτερη αίσθηση στο wr, δέν άξιζε η ΄΄βελτίωση΄΄.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	wr250xs.jpg 
Προβολές:	295 
Μέγεθος:	74,7 KB 
ID:	136038

  6. #36
    Αρχαία Ολυμπία Το avatar του/της marios8
    Εγγραφή
    02/04/2005
    Μηνύματα
    2.079
    Παίδες για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη.
    Εάν νομίζεται οτι αλλάζοντας λάστιχα θα κάνετε το μοτάρ εντούρο αν μη τι αλλο είναι αφελές .
    Εδώ το YZ (απο ΜΧ) ο Κώστας εδώ και ένα χρόνο προσπαθεί να το εντουροποιήσει (με πολύ δουλειά) και πάλι δεν το έχει φέρει 100% εκει που θέλει .
    Εκτός και εάν με το εντούρο εννοείτε να μπείτε στον χωματόδρομο. Τότε πάσο.
    Μην χαλάτε τζάμπα τα λεφτά σας. Χαρείτε το μοτάρ αφού το πήρατε.
    Αν θέλατε εντούρο τότε έπρεπε να πάρετε το R.
    Να θυμάστε οτι το βουνό δεν είναι αστείο και ο τραυματισμός έρχεται ΠΟΛΥ εύκολα. Πόσο μάλλον με λάθος μηχανή.

    Φιλικά
    Τον κάθε λαό τον κυβερνάει αυτός που του αξίζει.

  7. #37
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    εγώ έχω βάλει και υψηλής εμπρός πίσω, το αποτέλεσμα εμπρός δεν είναι τρομακτικό σε σχέση με το CBR που είχα βάλει ενώ με το μαμά πίσω είχα καλύτερη αίσθηση στο wr, δέν άξιζε η ΄΄βελτίωση΄΄.
    Σοβαρα??Το πισω φανταζομαι θα μπλοκαρει αμεσως τωρα ε?(κακο αυτο..)Το μπροστα ομως να μην εχει διαφορα?(συνηθως εχει και μαλιστα τεραστια)
    Αν σε ενδιαφερει βρηκα απο αμερικανο στο supermotojunkie εξατμιση
    http://www.yoshimura-rd.com/ps-3679-...m-slip-on.aspx
    εχει 4 κομματια στοκ και τις δινει $339 ($395 κανονικη τιμη).Χτες εστειλα μειλ και μεταφορικα εχει $70 απλη αποστολη και $90 express mail.Μαλιστα ειπε μπορει να τη μαρκαρει και σαν δωρο αξιας $100 για να αποφυγω τελωνειο!Το κακο ειναι οτι αυτη τη στιγμη θα φυγω πιθανον διακοπες και δεν μπορω να ασχοληθω τωρα με την παραγγελεια και εχει τωρα που μιλαμε μονο 4 εξατμισεις (απο 5 που ειχε χτες!)
    http://www.supermotojunkie.com/showt...=wr250x&page=2
    Θα το στρωσω που θα παει..

  8. #38
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Παίδες για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη.
    Εάν νομίζεται οτι αλλάζοντας λάστιχα θα κάνετε το μοτάρ εντούρο αν μη τι αλλο είναι αφελές .
    Εδώ το YZ (απο ΜΧ) ο Κώστας εδώ και ένα χρόνο προσπαθεί να το εντουροποιήσει (με πολύ δουλειά) και πάλι δεν το έχει φέρει 100% εκει που θέλει .
    Εκτός και εάν με το εντούρο εννοείτε να μπείτε στον χωματόδρομο. Τότε πάσο.
    Μην χαλάτε τζάμπα τα λεφτά σας. Χαρείτε το μοτάρ αφού το πήρατε.
    Αν θέλατε εντούρο τότε έπρεπε να πάρετε το R.
    Να θυμάστε οτι το βουνό δεν είναι αστείο και ο τραυματισμός έρχεται ΠΟΛΥ εύκολα. Πόσο μάλλον με λάθος μηχανή.

    Φιλικά
    Το YZ εκτος απο μοτερ το δυσκολο κομματι για να γινει εντουρο ειναι τα φωτα/φλας κτλ ηλεκτρικα...στα WR X/R η διαφορες τους ειναι ζαντολαστιχα,μπροστινος δισκος και λιγο πιο σκληρα ελατηρια στο Χ αλλα μιλαμε εμενα μου φαινοντε ηδη ΠΟΛΥ μαλακα...οποτε η μετατροπη ειναι εφικτη ως προς το μηχανακι να λειτουργησει σαν οn/off oπως το αδερφακι του R και το αντιστροφο...ΑΛΛΑ!Σιγουρα κατ εμε δεν κανει για χρηση εντουρο (δεν μιλαμε για ενα απλο χωματοδρομο η ενα πεταγματακι αλλα για σκληρη χρηση οπως σε ενα WR F) καθοτι πιστευω εχει πολλες πιθανοτητες να γινει ζημια,μιας και δεν προοριζετε για τετοια χρηση.Αλλο on/off αλλο enduro και αλλο mx....anyway βλεποντας και κανοντας!
    Θα το στρωσω που θα παει..

  9. #39
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από marios8
    Παίδες για να λέμε τα σύκα σύκα και την σκάφη σκάφη.
    Εάν νομίζεται οτι αλλάζοντας λάστιχα θα κάνετε το μοτάρ εντούρο αν μη τι αλλο είναι αφελές .
    Εδώ το YZ (απο ΜΧ) ο Κώστας εδώ και ένα χρόνο προσπαθεί να το εντουροποιήσει (με πολύ δουλειά) και πάλι δεν το έχει φέρει 100% εκει που θέλει .
    Εκτός και εάν με το εντούρο εννοείτε να μπείτε στον χωματόδρομο. Τότε πάσο.
    Μην χαλάτε τζάμπα τα λεφτά σας. Χαρείτε το μοτάρ αφού το πήρατε.
    Αν θέλατε εντούρο τότε έπρεπε να πάρετε το R.
    Να θυμάστε οτι το βουνό δεν είναι αστείο και ο τραυματισμός έρχεται ΠΟΛΥ εύκολα. Πόσο μάλλον με λάθος μηχανή.

    Φιλικά
    θέλουμε 1 μηχανάκι να το χρησιμοποιούμε σάν παπί στην πόλη και το ΣΚ να κάνουμε την πλάκα μας
    στο βουνό έτσι απλά, εάν θέλαμε να κάτι extreme θα παίρναμε το CRF κατευθείαν.

    Με το WR και σε απλό χωματόδρομο πάς και σε μονοπάτια πάς και το διασκεδάζεις, θέμα οδηγού νομίζω άλλωστε ποτέ δέν δηλώσαμε ΄΄γρήγοροι΄΄ στο χώμα που δεν μας εξιτάρει κιόλας σάν την άσφαλτο

    Στη Ζήρια που θα φάει πολύ χωματάκι πάει παντού άφοβα.

  10. #40
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Σοβαρα??Το πισω φανταζομαι θα μπλοκαρει αμεσως τωρα ε?(κακο αυτο..)Το μπροστα ομως να μην εχει διαφορα?(συνηθως εχει και μαλιστα τεραστια)
    Αν σε ενδιαφερει βρηκα απο αμερικανο στο supermotojunkie εξατμιση
    http://www.yoshimura-rd.com/ps-3679-...m-slip-on.aspx
    εχει 4 κομματια στοκ και τις δινει $339 ($395 κανονικη τιμη).Χτες εστειλα μειλ και μεταφορικα εχει $70 απλη αποστολη και $90 express mail.Μαλιστα ειπε μπορει να τη μαρκαρει και σαν δωρο αξιας $100 για να αποφυγω τελωνειο!Το κακο ειναι οτι αυτη τη στιγμη θα φυγω πιθανον διακοπες και δεν μπορω να ασχοληθω τωρα με την παραγγελεια και εχει τωρα που μιλαμε μονο 4 εξατμισεις (απο 5 που ειχε χτες!)
    http://www.supermotojunkie.com/showt...=wr250x&page=2
    εγώ έλεγα να βάλω αργότερα acrapovic ή fmf από το wr250f που φοράνε την ίδια γιατί ο ήχος είναι ο super ξενέρωτος λέμε.

  11. #41
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Το YZ εκτος απο μοτερ το δυσκολο κομματι για να γινει εντουρο ειναι τα φωτα/φλας κτλ ηλεκτρικα...στα WR X/R η διαφορες τους ειναι ζαντολαστιχα,μπροστινος δισκος και λιγο πιο σκληρα ελατηρια στο Χ αλλα μιλαμε εμενα μου φαινοντε ηδη ΠΟΛΥ μαλακα...οποτε η μετατροπη ειναι εφικτη ως προς το μηχανακι να λειτουργησει σαν οn/off oπως το αδερφακι του R και το αντιστροφο...ΑΛΛΑ!Σιγουρα κατ εμε δεν κανει για χρηση εντουρο (δεν μιλαμε για ενα απλο χωματοδρομο η ενα πεταγματακι αλλα για σκληρη χρηση οπως σε ενα WR F) καθοτι πιστευω εχει πολλες πιθανοτητες να γινει ζημια,μιας και δεν προοριζετε για τετοια χρηση.Αλλο on/off αλλο enduro και αλλο mx....anyway βλεποντας και κανοντας!
    o marios8 έχει έν μέρη πολύ δίκιο για το μπροστινό, ένα άλλο ελλατηριάκι θα ήταν επιθυμητό στο χώμα, και πολύ διαδρομή δέν έχει και είναι λίγο σκληρό για το χώμα, το πίσω φτιάχνεται όπως θές.

  12. #42
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από SCBR1000RR
    εγώ έλεγα να βάλω αργότερα acrapovic ή fmf από το wr250f που φοράνε την ίδια γιατί ο ήχος είναι ο super ξενέρωτος λέμε.
    Δε νομιζω να ταιριαζει απο WR 250F.....η FMF παντως ηδη εχει 2 εξατμισεις για το Χ/R την Q4 και την POWERCORE (που ειναι πιο φτηνη κατα $50 και ουρλιαζει ως πιο αγωνιστικη )
    η leovince εχει βγαλει αλλα εκτος απο πανακριβη δεν μαρεσει αισθητικα...Μαλλον για POWERCORE θα παω εγω καποια στιγμη και ενα φιλτρο Κ&Ν αλλα θα δειξει..
    Θα το στρωσω που θα παει..

  13. #43
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    Δε νομιζω να ταιριαζει απο WR 250F.....η FMF παντως ηδη εχει 2 εξατμισεις για το Χ/R την Q4 και την POWERCORE (που ειναι πιο φτηνη κατα $50 και ουρλιαζει ως πιο αγωνιστικη )
    η leovince εχει βγαλει αλλα εκτος απο πανακριβη δεν μαρεσει αισθητικα...Μαλλον για POWERCORE θα παω εγω καποια στιγμη και ενα φιλτρο Κ&Ν αλλα θα δειξει..
    \

    Kαλά θα κάνετε να αποφύγετε τις θορυβώδης λύσεις όσον αφορά την εξάτμιση, ειδικά εάν μιλάτε για χρήση στο βουνό ή στον δρόμο. Επίσης μη σας διαφεύγει ότι το μηχανάκι είναι ψεκαστό, συνεπώς εάν αλλάξετε αρκετά την εισαγωγή και την εξαγωγή , θα χρειαστείτε κάποια λύση όπως/σαν το Power Commander και δουλειά σε δυναμόμετρο/καυσαναλυτή.

    By the way, τι φίλτρο είναι το εργοστασιακό, σφουγγάρι ή χαρτί?

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

  14. #44
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της georgis4
    Εγγραφή
    26/05/2008
    Μηνύματα
    297
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dirtbird
    \

    Kαλά θα κάνετε να αποφύγετε τις θορυβώδης λύσεις όσον αφορά την εξάτμιση, ειδικά εάν μιλάτε για χρήση στο βουνό ή στον δρόμο. Επίσης μη σας διαφεύγει ότι το μηχανάκι είναι ψεκαστό, συνεπώς εάν αλλάξετε αρκετά την εισαγωγή και την εξαγωγή , θα χρειαστείτε κάποια λύση όπως/σαν το Power Commander και δουλειά σε δυναμόμετρο/καυσαναλυτή.

    By the way, τι φίλτρο είναι το εργοστασιακό, σφουγγάρι ή χαρτί?
    Σφουγγαροειδες...Λενε σε δοκιμη που διαβασα απο αμερικανακι οτι μονο με το φιλτρο (Κ&Ν) το μετρησανε το μηχανακι σε +1-1.5hp σε ολη την καμπυλη στο δυναμομετρο....δε μπορω να το πιστεψω ρε γαμωτο καποια φουστια θα παιζει...παντως ακομη και μονο με εξατμιση το μηχανακι δουλευει φτωχοτερο κατευθειαν...καλη φαση ειναι το σκατουλακι αλλα power comander που βγαζει η FMF αλλα ειναι καμμια σχεση με χαρτες PC κτλ...απευθειας κανεις το μιγμα φτωχο/πλουσιο με πληκτρα +/- ανα 0.5 κε ξεκιναει απο 0.5 μεχρι 8 και προγραμματιζετε για αναλογος την χρηση ταξιδιου/πολης κτλ...φυσικα ολα αυτα εντελως στην ΤΥΦΛΑ τα κανεις....για την θορυβωδη εξατμιση ειμαι συνηθισμενος μιας και στο XRακι μου ειχα μια του LILIS RACING (οσοι ειναι γνωστες και θεσσαλονικεις ισως τον εχουν ακουστα)
    Θα το στρωσω που θα παει..

  15. #45
    Αρχικά δημιουργήθηκε από georgis4
    ...για την θορυβωδη εξατμιση ειμαι συνηθισμενος
    Μας ενδιαφέρει για αυτούς που δεν είναι......

    You BETA believe...
    ________________________________
    You should be exhausted.....
    ________________________________
    Hit me, crush me....

Σελίδα 3 από 5 ΠρώτοΠρώτο 12345 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. ΜΕΤΑΤΡΟΠΗ WR250X(supermotard) ΣΕ ENDURO??
    από PhiL στο forum Χωμάτινο τερέν
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2018, 16:46
  2. Μετατροπή σε μπροστινό
    από motaba στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 06/07/2012, 23:29
  3. μετατροπη σε παπι
    από DrAvEnStOrM στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 22/09/2005, 14:36
  4. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 21/06/2005, 10:15
  5. μετατροπη σε super motard,part 1/τροχοι
    από tools στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/06/2004, 13:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF