Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ΧΤ660r '07 - Πρόβλημα Θερμοκρασίας

  1. #1

    ΧΤ660r '07 - Πρόβλημα Θερμοκρασίας

    Αδέρφια το βεντιλατέρ μου τίναξε τα πέταλα. Ο μηχανικός είπε ότι όταν ζεσταινόταν έσφιγγε με αποτέλεσμα να μην δουλεύει.

    Περιμένω να στείλει καινούργιο η Yamaha γιατί είναι στην εγγύηση.

    Έχοντας κάνει 8500χλμ σε τρεις μήνες , ομολογώ ότι εξεπλάγην δυσάρεστα για την δυσλειτουργία... και αναρωτιέμαι...

    Έχει συμβεί σε άλλους φίλους? Είναι κάτι συνηθισμένο?

    Ή μου το ματιασανε το μωρό μου που είναι το πιο όμορφο απ' όλα?

    (Το μοναδικό ΚΤΜ εξάρτημα στο ΧΤ και χαλασε!!!) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  2. #2
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Πω-πω ωωωωω.

    Τι επαθες ρε φιλε???

    Ελπιζω στα τενερε που θα βγουν συντομα στην αγορα να εχει λυθει το προβλημα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ ΕΕΕ???:a36:
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Πω-πω ωωωωω.

    Τι επαθες ρε φιλε???

    Ελπιζω στα τενερε που θα βγουν συντομα στην αγορα να εχει λυθει το προβλημα:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    ΚΟΥΤΑΚΙΑΣ ΕΕΕ???:a36:
    Κουτάκιας που να πάρει!!!

    Βασικά δεν έχω ξανακούσει κάποια "ευαισθησία" στο σύστημα ψύξης του ΧΤ άρα μάλλον πρόκειται για αστοχία υλικού.

    Μόλις την πάρω θα της βάλω χαιμαλιά και ματάκι!!

    1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  4. #4
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Κουτάκιας που να πάρει!!!

    Βασικά δεν έχω ξανακούσει κάποια "ευαισθησία" στο σύστημα ψύξης του ΧΤ άρα μάλλον πρόκειται για αστοχία υλικού.

    Μόλις την πάρω θα της βάλω χαιμαλιά και ματάκι!!

    1 ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΧΩΡΙΣ ΜΗΧΑΝΗ, ΚΑΙ ΜΕ ΤΟ ΚΟΥΤΙ
    Καποιος σε ζηλευε μαλλον που εσυ πηγαινες για μπανακι με το ΧΤ και αυτος με το κουτακι

    Εγω παντως τα χαιμαλια τα εχω ηδη ετοιμα
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Καποιος σε ζηλευε μαλλον που εσυ πηγαινες για μπανακι με το ΧΤ και αυτος με το κουτακι

    Εγω παντως τα χαιμαλια τα εχω ηδη ετοιμα
    Μάλλον εγώ θα τον ζηλεύω σε λίγες μέρες όταν θα πάει για μπανάκι με την Τενεράρα!!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  6. #6
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719

    Re: ΧΤ660r '07 - Πρόβλημα Θερμοκρασίας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Αδέρφια το βεντιλατέρ μου τίναξε τα πέταλα. Ο μηχανικός είπε ότι όταν ζεσταινόταν έσφιγγε με αποτέλεσμα να μην δουλεύει.

    Περιμένω να στείλει καινούργιο η Yamaha γιατί είναι στην εγγύηση.

    Έχοντας κάνει 8500χλμ σε τρεις μήνες , ομολογώ ότι εξεπλάγην δυσάρεστα για την δυσλειτουργία... και αναρωτιέμαι...

    Έχει συμβεί σε άλλους φίλους? Είναι κάτι συνηθισμένο?

    Ή μου το ματιασανε το μωρό μου που είναι το πιο όμορφο απ' όλα?

    (Το μοναδικό ΚΤΜ εξάρτημα στο ΧΤ και χαλασε!!!) :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

    Για πες στον μηχανικο σου να κοιταξει για τιποτα πιθανες διαφορες στο συγκεκριμενο εξαρτημα σε σχεση με τα προηγουμενα ΧΤ.Οπως διαφορες στο μεγεθος η αλλο εργοστασιο...
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  7. #7

    Re: Re: ΧΤ660r '07 - Πρόβλημα Θερμοκρασίας

    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Για πες στον μηχανικο σου να κοιταξει για τιποτα πιθανες διαφορες στο συγκεκριμενο εξαρτημα σε σχεση με τα προηγουμενα ΧΤ.Οπως διαφορες στο μεγεθος η αλλο εργοστασιο...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Steve_athens
    Εγγραφή
    03/02/2008
    Μηνύματα
    109
    Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
    Super motard και ξερο ψωμι!

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
    Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
    Thanks bro

    Έχεις ξανακούσει για ίδιο πρόβλημα?
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  10. #10
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
    Αφου εισαι στην εγγυηση καλα εισαι,κ γω ειμαι στα ιδια χιλιομετρα και το βεντιλατερ δουλευει φουλ τα μεσημερια που παω στη σχολη κ τρωω κινηση(κουφαλες με τα κουτακια το φαγατε το παιδι :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: )
    Δεν φταιμε εμεις, ολο μας την ελεγε οτι παιρνει γυναικα και σαν ελευθερος καβαλαρης μπαινει λεει σε οποιον χωματοδρομο βρει και βγαινει σε παραμυθενιες παραλιες που μονο με εντουρο μηχανη μπορεις να πας.

    Και στην επιστροφη λεει οτι γυρναγε σε χρονο dt γιατι με την μηχανη δεν επηζε στην κινηση.

    Ε, αν μας την λεει ετσι τοτε να του καει και το καινουργιο βεντιλατερ και να βαρεσει και μπιελα και να μην του το δικαιολογησουν στην εγγυηση λογω κακης χρησης.

    Ακους εκει οι αλητες με τις παλιομηχανες τους.
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  11. #11
    Αρχικά δημιουργήθηκε από peskandritsos
    Δεν φταιμε εμεις, ολο μας την ελεγε οτι παιρνει γυναικα και σαν ελευθερος καβαλαρης μπαινει λεει σε οποιον χωματοδρομο βρει και βγαινει σε παραμυθενιες παραλιες που μονο με εντουρο μηχανη μπορεις να πας.

    Και στην επιστροφη λεει οτι γυρναγε σε χρονο dt γιατι με την μηχανη δεν επηζε στην κινηση.

    Ε, αν μας την λεει ετσι τοτε να του καει και το καινουργιο βεντιλατερ και να βαρεσει και μπιελα και να μην του το δικαιολογησουν στην εγγυηση λογω κακης χρησης.

    Ακους εκει οι αλητες με τις παλιομηχανες τους.
    Αυτά που ανέφερες δεν είναι ψέματα...

    Για τις κακίες σου, παλιο-βρωμο-γερο-κουλαδο-κάγουρα:hypnotize :hypnotize ,,,

























    σου εύχομαι να πάρεις το συντομότερο δυνατό την κουκλάρα σου!!!
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  12. #12
    Ντομινίκ Στρος Ταμίας Το avatar του/της peskandritsos
    Εγγραφή
    05/01/2008
    Μηνύματα
    1.719
    Αρχικά δημιουργήθηκε από XT_Billy
    Αυτά που ανέφερες δεν είναι ψέματα...

    Για τις κακίες σου, παλιο-βρωμο-γερο-κουλαδο-κάγουρα:hypnotize :hypnotize ,,,

























    σου εύχομαι να πάρεις το συντομότερο δυνατό την κουκλάρα σου!!!
    Και καθως βλεπω οτι εσυ κρατας χαρακτηρα και δεν πεφτεις στο επιπεδο μου...
    Το να γερνάς είναι καλύτερο από την εναλλακτική λύση: δηλαδή να πεθαίνεις νέος!!!

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Steve_athens
    Εγγραφή
    03/02/2008
    Μηνύματα
    109
    δεν εχω ακουσει παρομοιο προβλημα απο παιδια που εχουν κ αυτοι το XTR εδω κ 2 χρονια,(ενα εξαρτημα ΚΤΜ κ τα τιναξε τι περιμενες?? ),ααα ωστε τετοιες δηλωσεις για εντουροβολτες κ ειδηλιακες παραλιες ειχαν γινει..
    Super motard και ξερο ψωμι!

  14. #14
    Εντάξει, αυτά συμβαίνουν και στις καλύτερες οικογένειες.

    Αυτό που δεν μου άρεσε και ψιλοχάλασα είναι ότι κάθε μέρα κάνω 70χλμ. από ΟΑΚΑ-Μαγούλα μέσω Αττικής Οδού. Όταν κινείται η μηχανή δεν έχει ανάγκη το βεντιλατέρ και δεν ανάβει ποτέ.

    Τώρα, μόνο σε βολτίτσες που τρως κίνηση ανάβει, και πάλι όχι τόσο συχνά.

    Δηλαδή, στο δικό μου ΧΤ, πολύ σπάνια ανάβει. Και χάλασε...

    Παράξενο μου φαίνεται...
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  15. #15
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Steve_athens
    δεν εχω ακουσει παρομοιο προβλημα απο παιδια που εχουν κ αυτοι το XTR εδω κ 2 χρονια,(ενα εξαρτημα ΚΤΜ κ τα τιναξε τι περιμενες?? ),ααα ωστε τετοιες δηλωσεις για εντουροβολτες κ ειδηλιακες παραλιες ειχαν γινει..

    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Προβλημα θερμοκρασιας σε hayabusa 1999
    από SAM46 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 69
    Τελευταίο μήνυμα: 05/02/2016, 17:41
  2. hornet 600 07. προβλημα?
    από hornettrela στο forum Honda CB series
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 21/04/2012, 00:11
  3. πρόβλημα θερμοκρασίας!!!!
    από ntsig στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2008, 09:07
  4. Προβλημα θερμοκρασίας σε Transalp?
    από Trickster στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 15/07/2006, 18:07
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2006, 18:20

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF