Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Αθηνων- Κορινθου Ατυχημα με Gsxr ( μαλλον ... ) ξερει κανεις τιποτα ?

  1. #1
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92

    Αθηνων- Κορινθου Ατυχημα με Gsxr ( μαλλον ... ) ξερει κανεις τιποτα ?

    Ανοιγω αυτο το ποστ μονο και μονο για να δω αν ξερει κανεις για τον αναβατη ενος ασπρου μπλε Gsxr αγνωστων λοιπων στοιχειων ...

    Ενω επεστρεφα απο Ναυπλιο καποια στιγμη χαμος απο κινηση λιγο μετα τα διοδια των μεγαρων ... Μου περασε φευγαλεα απο το μυαλο για μηχανη γιατι ειχα δει κατι παιδια πιο πριν να πηγαινουν λιγο ... καπως ...

    Πλησιαζω στο σημειο που ειχαν κοψει την κυκοφορια στο αριστερο ρευμα και βλεπω να μαζευουν οτι ειχε απομεινει απο ενα GSXR ... To μπροστινο μαζι με την ροδα χωρια απο την υπολοιπη μηχανη και γενικα διασπαρτη παντου ... Πανω στον γερανο που ηταν εκει υπηρχε και ενα Africa αλλα αυτο μαλλον δεν ηταν τρακαρισμενο ( σιγουρα οχι πολυ γιατι ηταν σε ενα κομματι ολο και απο την αριστερη πλευρα ηταν αθικτο )

    Με το που κανω αλλα λιγα μετρα καταλαβαινω το που συγκρουστηκε η μοτοσυκλετα γιατι ηταν ενα λευκο Punto με πραγματικα ολοκληρο το πισω μερος να εχει παραμορφωθει .
    Ηταν πασιφανες οτι το suzuki ειχε καρφωθει με απιστευτα χλμ στο πισω μερος του αυτοκινητου ...

    Για το πως εγινε και τετοια να σας πω την αληθεια δεν με ενδιαφερει , το μονο που θελω να μας πει καποιος ειναι αν γνωριζει την κατασταση του αναβατη ή των πισω επιβατων του αυτοκινητου γιατι στο σημειο δεν ειδα κανενα ασθενοφορο και κανενα ατομο - ευτυχως - να βρισκεται κατω ...

    Ελπιζω να ειναι ολα καλα και ο εξοπλισμος ασφαλειας να εχει κανει την δουλεια του ...

    www.fazerclub.gr

  2. #2
    Και εγω για αυτο μπηκα μεσα σημερα να γραψω γιατι εχθες μαλλον περασαμε την ιδια ωρα (εγω με το αμαξι ομως) και ομολογω οτι επαθα ΣΟΚ μολης ειδα το GSX-R και το PUNTO σε αυτη την κατασταση.....
    Ελπιζω να μην εχει παθει κανεις τιποτα και να ειναι μονο υλικες οι ζημιες.....

  3. #3
    παλιος αναγνωστης ... Το avatar του/της Themis_81
    Εγγραφή
    20/11/2006
    Μηνύματα
    92
    Ναι ρε γμτ ... μου κοπηκαν τα ποδια και εμενα ...

    Ευχομαι να ειναι ολα καλα ...

    www.fazerclub.gr

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

  5. #5
    Καλησπερα σε όλους! Ειμαι νεο μελος( θα μου παρει λιγο καιρο να μαθω τα των forum γενικα...) και εγγραφικα εξαιτιας του συμβαντως αυτου. Εχω κι εγω την ιδια επιθυμια με τον themis...Περνουσα εκεινη την ωρα με μοτο, με κατευθυνση προς λουτρακι οταν ειδα: να κοβει τη κυκλοφορια ενας πολιτης, και ενα αυτοκινητο της εθν.οδου και ενα περιπολικο στην ακρη...ο οδηγος ηταν μπρουμιτα στο κεντρο του δρομου με κρανος, μπουφαν και χωρις παπουτσια(πρεπει να ηταν πισω μου στα διοδια-αν ναι φορουσε αθλητικα.)...δεν κουνιοταν, δεν ηταν κανενας
    κοντα του, φαινοταν πολυ ασχημα...η μηχανη που ειδα ηταν ενα μπλε-ασπρο gsxr ορθιο στο σταντ,
    με τα πλαστικα της αριστ. μεριας σπασμενα(γενικα μου φανηκε αθικτη-αλλα μαλλον κανω λαθος-βλεπε punto)...στα 300 περιπου μετρα!!! Εχω την κοπελα μου απο τροχαιο απο το καλοκαιρι και δυστυχως ειδα τι θα πει τροχαιο...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

  6. #6
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    28
    Απ οτι διαβασα και σε αλλο φορουμ το παλικαρι δεν πρεπει να τα καταφερε, πρεπει να πεθανε ακαριαια νομιζω.

    Τι να πεις, κριμα και ποτε να μην ξαναγινει κατι τετοιο.

  7. #7
    οι θέσεις και οι απόψεις μας περί σωστού και λάθους στο δρόμο , και ειδικά όταν εκφράζονται με τον τρόπο που εκφράστηκαν από κάποιους , δεν έχουν θέση στο συγκεκριμένο thread ... σε τελική ανάλυση δεν γνωρίζουμε τις συνθήκες που προξένησαν το δυστύχημα ...

    θα παρακαλούσα να μείνει το συγκεκριμένο ως έχει και να μην γίνει μπάχαλο με συζητήσεις που δεν έχουν τέλος...



  8. #8
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από catmaster
    οι θέσεις και οι απόψεις μας περί σωστού και λάθους στο δρόμο , και ειδικά όταν εκφράζονται με τον τρόπο που εκφράστηκαν από κάποιους , δεν έχουν θέση στο συγκεκριμένο thread ... σε τελική ανάλυση δεν γνωρίζουμε τις συνθήκες που προξένησαν το δυστύχημα ...

    θα παρακαλούσα να μείνει το συγκεκριμένο ως έχει και να μην γίνει μπάχαλο με συζητήσεις που δεν έχουν τέλος...


    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

  9. #9
    show must go on..... Το avatar του/της Frezas
    Εγγραφή
    12/05/2005
    Μηνύματα
    236
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ktaendoman
    Καλησπερα σε όλους! Ειμαι νεο μελος( θα μου παρει λιγο καιρο να μαθω τα των forum γενικα...) και εγγραφικα εξαιτιας του συμβαντως αυτου. Εχω κι εγω την ιδια επιθυμια με τον themis...Περνουσα εκεινη την ωρα με μοτο, με κατευθυνση προς λουτρακι οταν ειδα: να κοβει τη κυκλοφορια ενας πολιτης, και ενα αυτοκινητο της εθν.οδου και ενα περιπολικο στην ακρη...ο οδηγος ηταν μπρουμιτα στο κεντρο του δρομου με κρανος, μπουφαν και χωρις παπουτσια(πρεπει να ηταν πισω μου στα διοδια-αν ναι φορουσε αθλητικα.)...δεν κουνιοταν, δεν ηταν κανενας
    κοντα του, φαινοταν πολυ ασχημα...η μηχανη που ειδα ηταν ενα μπλε-ασπρο gsxr ορθιο στο σταντ,
    με τα πλαστικα της αριστ. μεριας σπασμενα(γενικα μου φανηκε αθικτη-αλλα μαλλον κανω λαθος-βλεπε punto)...στα 300 περιπου μετρα!!! Εχω την κοπελα μου απο τροχαιο απο το καλοκαιρι και δυστυχως ειδα τι θα πει τροχαιο...ΕΥΧΟΜΑΙ ΝΑ ΕΙΝΑΙ ΚΑΛΑ.

    Αν και το δυστυχημα που περιγραφεις ειναι αλλο απο του αρχικου ποστ (εχουν και 6 μηνες χρονικη διαφορα), δυστυχως το παλικαρι δε τα καταφερε. Ηταν γνωστος φιλων μου, απο Δραπετσωνα και "εφυγε" πολυ αδικα. Απο οτι λενε οι πρωτες ερευνες ενοιξε εν κινηση το καπακι του καρτερ, χυθηκαν τα λαδια και μπλοκαρε ο τροχος και τον πεταξε. Μαλλον πηγαινε και με αρκετα Κμ.

    Αν και δεν εχουν πολυ σημασια τωρα πια, αφου ενας παλικαρι 27 χρονων χαθηκε.......
    www.fazerclub.gr

  10. #10


    ...................................................
    ...................................................
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  11. #11
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Κρίμα γαμώτο
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της nobody
    Εγγραφή
    21/09/2008
    Μηνύματα
    527

    Unhappy

    κριμα,ας αναπαυθει

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987

  14. #14
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    ενοιξε εν κινηση το καπακι του καρτερ, χυθηκαν τα λαδια και μπλοκαρε ο τροχος και τον πεταξε.
    !!!!!!!

    Τζάμπα πήγε το παιδί...


    ----..............................................................


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.591
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    !!!!!!!

    Τζάμπα πήγε το παιδί...


    ----..............................................................


    Gandalf
    +1

    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ξέρει κανείς τίποτα;
    από byron στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 64
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2009, 16:45
  2. Ατύχημα με Gsxr K7 στην Υλίκη
    από Tomahawk στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 29/07/2008, 00:13
  3. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2008, 15:27
  4. jel μπαταριες ξερει κανεις τιποτα
    από afrolykos στο forum Honda Africa
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 12/11/2005, 14:03

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF