Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 16

Θέμα: Ξερει καποιος κατι για μικρα custom?

  1. #1

    Ξερει καποιος κατι για μικρα custom?

    Καλημερα σε ολους...!!!
    Ειμαι νεος στο forum και θα ηθελα να μου πει καποιος αν γνωριζει κατι σχετικα με τα suzuki marauder kai intruder....!
    Ξερω πως πολυ 8α στραβωσετε αλλα ειναι ενα απωθημενο που εχω απο μικρος και αφου 8ελω και ενα 250αρι ειπα μηπωσ υπαρχει καποιος που να εχει καποια προσωπικη εμπειρια σε αυτες τις μηχανες...(η' και σε οτιδηποτε αλλο σε custom)
    Ευχαριστω...!
    May the force be with you

  2. #2
    Κατ'αρχήν καλωσήρθες !

    Για το Marauder και το Intruder δεν γνωρίζω τίποτα, το Intruder μάλιστα που του είχα και καψούρα παλιότερα (αυτό το γκα-γκααααν που έκανε το 750άρι Παναγία μου! ) δεν γνώριζα καν ότι έβγαινε και 2,5άρι μέχρι πριν λίγο που το επιβεβαίωσε ο Γκούγκλης.

    Αν κοιτούσες κάτι σε Virago που είναι και αποδεδειγμένα σκυλιά ;


  3. #3
    Δεν με χαλαει η virago.O μονος λογος που ανεφερα τα suzuki ειναι οτι απλα τα βρισκεις και καινουργια.
    May the force be with you

  4. #4
    Ελπίζω να βρεθεί σύντομα αυτός που θα μπορεί να σε οδηγήσει προς την καλύτερη για σένα επιλογή !


  5. #5
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Εγω θα απεφευγα τα suzuki αυτης της κατηγοριας και γενικα τα καινουργια σε τσοπεροειδη που ειναι υπερτιμημενα και θα κοιτουσα κατι σε virago η eliminator. Και ειδικα eliminator μπορεις να βρεις και μοντελα 2004 που ειναι λιγων ετων.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #6
    Που θα βρω πληροφοριες για το eliminator?
    Μεχρι τι χρονολογια διατι8εται τοασο αυτα οσο και οι virago...?
    May the force be with you

  7. #7
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Πριν κανα δυο χρόνια η yamaha έφερνε το Dragstar250.


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	yamaha-dragstar-250.jpg 
Προβολές:	209 
Μέγεθος:	66,8 KB 
ID:	136654
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  8. #8
    Stops Squeaks!! Το avatar του/της lamoun
    Εγγραφή
    20/08/2004
    Μηνύματα
    1.363
    Καινούριο παίζει και το Hyosung GV250


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	gv250_3.jpg 
Προβολές:	206 
Μέγεθος:	92,7 KB 
ID:	136655
    O lamoun στη βροχή με λάδια είναι μέγας βρόντακας!


    Λάμπρος

  9. #9
    Παλαιουρας :) Το avatar του/της Lazio
    Εγγραφή
    22/04/2005
    Μηνύματα
    548
    Παιζει και το KYMCO Venox υπαρχει και αγγελια πωλησης τσεκαρε το

  10. #10
    Ευχαριστω πολυ παιδια.Απο ολα τα παραπανω εχετε να προτεινετε καποιο σε 8εμα αξιοπιστιας..?
    Φιλε Road67 γιατι να αποφυγω την suzuki...?Εχεις καποια κακη εμπειρια..?
    May the force be with you

  11. #11
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    μπορω να σου πω για το eliminator

    το εχει ενας γνωστος μου και το εχω παρει 2-3 φορες βολτα...

    ανετη θεση οδηγησης με την εννοια οτι δεν εισαι στο κρεβατι του προκρουστη οπως στις χαρλευ.πολυ φυσικη σταση σωματος...


    τοο μοτερ ψοφιο τελειως χαμηλα αλλα μολις ανεβασει στροφες τραβαει αρκετα μιας και ειναι διλυλινδρο,εχει και ωραιο ηχο

    η σελα του ειναι ανετη απο το λιγο που το εχω οδηγησει και το καλυτερο ειναι οτι μπορεις να το βρεις αρκετα φτηνα(κατω απο 2000?)

  12. #12
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Εξαρτάται τι ψάχνεις , ακριβώς. Θέλεις custom, για να σου φύγει η κάψα του easy-rider και θέλεις ότι πιο κοντά σ'αυτό αλλά σε λίγα cc, ή κάνεις κι άλλες εκπτώσεις?


    To eliminator είναι λίγο υβρίδιο, αν το απωθημένο σου είναι τα custom. Έκανα κάποια χιλιόμετρα μαζί του.
    Είναι κάτι λιγότερο από γιαπωνέζικο τσόπερ μαζικής παραγωγής.
    Έχει μία τάση προς street. Δεν έχει ροπή, που είναι το χαρακτηριστικό των V κινητήρων, αλλά παίζοντας με τις ταχύτητες και κρατώντας το πιο ψηλά σε στροφές, σου βγάζει καλές επιταχύνσεις.
    (Αλλά αυτό δεν είναι custom οδήγηση. Είναι street)
    Καλό στις στροφές, λόγω θέσης σώματος με τα πόδια να είναι πιο πίσω από τα υπόλοιπα της κατηγορίας.


    Για το intruder δεν μπορώ να σου πω, εκτός αν θέλεις για το 800 ή για το 1500 poy ta 'xv odhg;hsei.
    Το μικρό δεν έτυχε επομένως ότι και να σου πω θα είναι εικασίες.

    Το Virago, το 250 πέρασε κι αυτό απο τα χέρια μου, ενώ το 750 ήταν είναι και θα είναι στην κατοχή μου.
    Το 250, καλή ροπή, καλή εμφάνιση, όμορφο και απλό ήχο που εύκολα με δύο τελικά αλλάζει κατα βούληση, χωρίς το αηδιαστικό αποτέλεσμα του άλλο ήχο να έχει ο κινητήρας στο ρελαντί κι άλλο στις εξατμίσεις, αν φυσικά δεν μιλάμε για υπερβολές.
    Εύκολα του "βάζεις χέρι", αν χρειαστείς να κάνεις κανένα μαστόρεμα και φυσικά ξέρεις.
    Στις στροφές , θέλει τον τρόπο του, όπως φυσικά όλα της κατηγορίας, αλλά πολύ λιγότερο απ'ότι τα μεγαλύτερα του αδέρφια.

    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  13. #13
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Εχουν περασει απο τα χερια μου το Venox και η Virago ενω ειχα για μια περιοδο το marauder το οποιο ειναι ψοφιο και για 'μενα που τοτε ημουν 1.70 75 κιλα τελειως αβολη θεση οδηγησης.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  14. #14
    Ευχαριστω πολυ παιδια.
    Το 8ελω κυριως για να μου φυγει η καψα.Οχι για ταχυτητα αλλα για χαλαρη οδηγηση εντος και εκτος.
    Ειδα χθες και καποιες shadow 650 kai dragster.Μεχρι τι χρονολογια τις πουλουσαν ως καινουργες αυτες τις μηχανες?Που μπορω να βρω στοιχεια?Εχετε καποια πειρα σε αυτες τις 2 μηχανες(και για την dragster 250).
    May the force be with you

  15. #15
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ShadoWalker
    Ευχαριστω πολυ παιδια.
    Το 8ελω κυριως για να μου φυγει η καψα.Οχι για ταχυτητα αλλα για χαλαρη οδηγηση εντος και εκτος.
    Ειδα χθες και καποιες shadow 650 kai dragster.Μεχρι τι χρονολογια τις πουλουσαν ως καινουργες αυτες τις μηχανες?Που μπορω να βρω στοιχεια?Εχετε καποια πειρα σε αυτες τις 2 μηχανες(και για την dragster 250).
    Αν ειναι να κοιταξεις και για shadow και δε θες μονο δυομισαρι κοιτα και σε rebel και magna
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 24/09/2011, 12:04
  2. Απαντήσεις: 28
    Τελευταίο μήνυμα: 11/02/2010, 17:23
  3. Ξερει κανενας κατι για site οπως αυτο?
    από Nostradamus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2008, 22:54
  4. ΞΕΡΕΙ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΗ ΤΗΝ ΚΑΜΕΡΑ???
    από csofos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 15
    Τελευταίο μήνυμα: 17/06/2008, 12:28

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF