Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 21

Θέμα: Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord

  1. #1

    Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord

    Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3.Θέλω χώμα αλλά δεν είμαι σίγουρος πόσο
    Από την άλλη με ενδιαφέρει και η άνεση και ξέρω ότι το Capo εδώ είναι εκτός συναγωνισμού.
    Ξέρω ότι πολύ θα πείτε για την μεταπώληση και θα ψηφίσετε BMW αλλά δεν γουστάρω να αγοράζω με αυτό το κριτήριο.
    Σε τιμές το capo έχει ευκαιρίες και στο value for money πιστεύω παίρνει το χρυσό μετάλλιο.Τώρα θα πείτε για αξιοπηστεία κλπ. Γιατή το KTM (Adventure 950) δεν είχε προβλήματα? Ακόμη και στο BMW αναφέρθηκαν διάφορα αλλά βέβεα ...είναι BMW οπότε πάρτα κάτω από το χαλί
    Ακούω λοιπόν καθώς είμαι πολύ κοντά στην αγορά!
    " Θέλεις ξανά ν' αποτελειώσεις μοναχός
    Ενα ταξίδι που ποτέ δεν τελειώνει"

    Για ταξιδευτές: www.cars4rent.gr/

  2. #2
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494

    Re: Γνώμη:Gs 800-KTM950-Caponord

    Αρχικά δημιουργήθηκε από gregorgeous89
    Είμαι ανάμεσα σε αυτά τα 3.Θέλω χώμα αλλά δεν είμαι σίγουρος πόσο
    Από την άλλη με ενδιαφέρει και η άνεση και ξέρω ότι το Capo εδώ είναι εκτός συναγωνισμού.
    Ξέρω ότι πολύ θα πείτε για την μεταπώληση και θα ψηφίσετε BMW αλλά δεν γουστάρω να αγοράζω με αυτό το κριτήριο.
    Σε τιμές το capo έχει ευκαιρίες και στο value for money πιστεύω παίρνει το χρυσό μετάλλιο.Τώρα θα πείτε για αξιοπηστεία κλπ. Γιατή το KTM (Adventure 950) δεν είχε προβλήματα? Ακόμη και στο BMW αναφέρθηκαν διάφορα αλλά βέβεα ...είναι BMW οπότε πάρτα κάτω από το χαλί
    Ακούω λοιπόν καθώς είμαι πολύ κοντά στην αγορά!
    Απ' τα 3 πιο σου αρέσει πιο πολύ? Ξέχνα μεταπώληση κλπ..., πιο γουστάρεις?

    Φαντάζομαι τα έχεις κάνει όλα ένα test ride....
    ΤΕΛΟΣ


  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    παρε τονα βαρ το αλλο που λεει και ο λαος.παρε γιαπωνεζικο να βρεις την υγεια σου και την ησυχια σου.
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panavour
    Εγγραφή
    07/01/2006
    Μηνύματα
    4.067
    αμα ομως επιμενεις παρε οτι σου αρεσει πιο πολυ
    Δώδεκα και μισή. Γρήγορα πέρασεν η ώρα απ' τες εννιά που άναψα την λάμπα,Δώδεκα και μισή. Πως πέρασεν η ώρα,και τα χρόνια.

  5. #5
    Κατα την γνωμη μου η πιο λογικη λυση και το πιο πολυχρηστικο πακετο το εχει το Απριλια. Αυτο θα επαιρνα. Το ktm τογουσταρο πιο πολυ απ ολα αλλα δεν το εμπιστευομε, γιατι θελει πολλες επισκεψεις στα συνεργεια και ειναι αβολο στα μεγαλα ταξιδια. Τo συγκεκριμενο bmw μου θυμιζει σκαλωσια οικοδομης και γενικα για μενα το βmw εαν δεν εχει boxer ειναι μπασταρδο.
    Ψηφιζω Απριλια λοιπον, να ευχαριστηθεις ταξιδι.

  6. #6
    Κανένα από τα τρία... ειδικά το μπαβαρέζικο :wacko: το 950 το κράτησα ένα μήνα...τόσο το άντεξα




    Πάρε Honda τετρακύλινδρο

  7. #7
    Αν θες χώμα, θα αγοράσεις το πιο ελαφρύ από τα 3.
    Ευχαριστώ τους Ιάπωνες για τα γαμηστερά εν σειρά τετρακύλινδρα που απλόχερα προσέφεραν στον πτωχό και ταπεινό τούτο πλανήτη.

  8. #8
    Ειχες ktm ρε αντιχριστε και τολμας και με ξεφωνιζεις διπλα με το γκρανπασο;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  9. #9
    Αρχικά δημιουργήθηκε από vestromas
    Ειχες ktm ρε αντιχριστε και τολμας και με ξεφωνιζεις διπλα με το γκρανπασο;:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Ναι ρε είπαμε έκανα μαλακίες όταν ήμουν μικρός μετά μεγάλωσα και πήρα Honda



  10. #10
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της akamarinos
    Εγγραφή
    03/04/2006
    Μηνύματα
    299
    ειναι διαφορετικα μηχανακια
    οποτε εξαρταται απο σενα και τι εσυ θες

    παιχνιδια ασφαλτο και χωμα κτμ
    ασφαλτινα μεγαλα ταξιδια caponord
    μια μεση λυση ειναι το bmw

  11. #11
    Το καινούριο Tenere?

  12. #12
    @@ κι άλλο ένα @ Το avatar του/της Konti
    Εγγραφή
    04/08/2005
    Μηνύματα
    494
    Αρχικά δημιουργήθηκε από akamarinos
    ειναι διαφορετικα μηχανακια
    οποτε εξαρταται απο σενα και τι εσυ θες

    παιχνιδια ασφαλτο και χωμα κτμ
    ασφαλτινα μεγαλα ταξιδια caponord
    μια μεση λυση ειναι το bmw
    ΄

    Συμφωνώ με τον φίλο!

    Αν και ίσως η μέση λύση (χώμα-ταξιδάκια) γι ' αυτό που θέλεις είναι το KTM (καθαρά σαν επιλογή και χαρακτήρα μοτο, δεν κρίνω τα όσα λένε για τα προβλήματα κλπ).

    Γιατί δεν κοιτάς το 990, σίγουρα θα είναι πιο βελτιωμένο απ'το 950 και θα έχουν ξεπεραστεί κάποια προβλήματα (φαντάζομαι τουλάχιστον).

    Καλό το BMW μου άρεσε ο κινητήρας του, ωραία αίσθηση αλλά κάτι δεν μου κολλάει, δεν ξέρω (καθαρά υποκειμενικό.....).

    Το Aprilia είναι βαρύ για χώμα..... κάτι σαν Varadero!
    ΤΕΛΟΣ


  13. #13
    Το 2003 απάτησα πρώτη φορά τις πιστές Γιαπωνέζες συντρόφους μου που είχα 15 χρόνια ,για τα όμορφα μάτια και την εξωτική ομορφιά μιας κοκκινομάλλας Ιταλίδας καλλονής (Caponord Alpine Red).
    την πείρα «παρθένα» και άβγαλτη για να γνωρίσει μόνο τις δικές μου περιποιήσεις .
    Της αγόρασα τα πιο όμορφα ρουχαλάκια , την πήγαινα στα καλύτερα SPA για καθαριότητα , της έδινα τα καλύτερα φαγητά (λάδια, βενζίνες),δεν την ζόρισα ποτέ...
    Τσακώθηκα με τους φίλους μου που μου έλεγαν «πρόσεχε φίλε μην μπλέξεις με τέτοιες…»
    Εγώ όμως ήμουν ερωτευμένος …
    Δεν είχαν περάσει ούτε έξι μήνες μαζί της και άρχισε τα κόλπα…
    Όλο δεν αισθανόταν καλά , είχε «πονοκέφαλο» κ.λ.π. …εγώ την πήγαινα πολύ συχνά στους γιατρούς γιατί φοβόμουν για την υγειά της καλής μου, πληρώνοντας συνέχεια για να έχει ότι χρειαστεί ….στο τέλος άρχισα να υποψιάζομαι ότι τα είχε φτιάξει με έναν απ αυτούς και μου έτρωγαν τα λεφτά…
    Αναγκάστηκα να μιλήσω πολλές φορές και στην μαμά της (Aprilia) μπας και της βάλει μυαλό ….που να το ήξερα ότι η μάνα ήταν χειρότερη από την κόρη….μας είχε γραμμένους στα @ρχιδι@ της …

    Μετά από τρία μαρτυρικά χρόνια ,η φλόγα του έρωτα είχε σβήσει…έψαχνα χίλιους τρόπους για να χωρίσουμε αλλά εκείνη δεν έλεγε να φύγει με τίποτα …
    Τελικά , βρέθηκε κάποιος που την ερωτεύθηκε και την πείρε ….ελπίζω να έχει βάλει μυαλό και να μην του κάνει τα ίδια…

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από ggs
    Το 2003 απάτησα πρώτη φορά τις πιστές Γιαπωνέζες συντρόφους μου που είχα 15 χρόνια ,για τα όμορφα μάτια και την εξωτική ομορφιά μιας κοκκινομάλλας Ιταλίδας καλλονής (Caponord Alpine Red).
    την πείρα «παρθένα» και άβγαλτη για να γνωρίσει μόνο τις δικές μου περιποιήσεις .
    Της αγόρασα τα πιο όμορφα ρουχαλάκια , την πήγαινα στα καλύτερα SPA για καθαριότητα , της έδινα τα καλύτερα φαγητά (λάδια, βενζίνες),δεν την ζόρισα ποτέ...
    Τσακώθηκα με τους φίλους μου που μου έλεγαν «πρόσεχε φίλε μην μπλέξεις με τέτοιες…»
    Εγώ όμως ήμουν ερωτευμένος …
    Δεν είχαν περάσει ούτε έξι μήνες μαζί της και άρχισε τα κόλπα…
    Όλο δεν αισθανόταν καλά , είχε «πονοκέφαλο» κ.λ.π. …εγώ την πήγαινα πολύ συχνά στους γιατρούς γιατί φοβόμουν για την υγειά της καλής μου, πληρώνοντας συνέχεια για να έχει ότι χρειαστεί ….στο τέλος άρχισα να υποψιάζομαι ότι τα είχε φτιάξει με έναν απ αυτούς και μου έτρωγαν τα λεφτά…
    Αναγκάστηκα να μιλήσω πολλές φορές και στην μαμά της (Aprilia) μπας και της βάλει μυαλό ….που να το ήξερα ότι η μάνα ήταν χειρότερη από την κόρη….μας είχε γραμμένους στα @ρχιδι@ της …

    Μετά από τρία μαρτυρικά χρόνια ,η φλόγα του έρωτα είχε σβήσει…έψαχνα χίλιους τρόπους για να χωρίσουμε αλλά εκείνη δεν έλεγε να φύγει με τίποτα …
    Τελικά , βρέθηκε κάποιος που την ερωτεύθηκε και την πείρε ….ελπίζω να έχει βάλει μυαλό και να μην του κάνει τα ίδια…

    :rotflmao: :rotflmao:

  15. #15
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Με το Capo ξεχνάς ότι έχει σχέση με σκονισμένο δρόμο.....
    Όσον αφορά τα προβλήματα που λες & για τα 3 εγώ δε θα τα σκεφτόμουν.
    Αν βρεις 950 από 2004 & μετά, εκτός από τη τρόμπα συμπλέκτη όλα οκ. Από την άλλη η BMW ήδη δουλεύει τις ατέλειες του 800.
    Το 800 το είχα 2 μέρες... Μάλλον θα είναι το επόμενο μου μηχανάκι. Αν δε σε ενοχλεί τόσο η στενή σέλα, τότε go for it!



Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Bmw R1150 Gs η Aprilia Caponord
    από SteriosEnd στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 43
    Τελευταίο μήνυμα: 10/10/2011, 12:39
  2. Γνωρίζει κανείς για το GS 800 on-off ?
    από paul-city στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 15/06/2007, 01:44
  3. Απαντήσεις: 78
    Τελευταίο μήνυμα: 26/01/2006, 11:51

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF