Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 53

Θέμα: R125-ΒΕΛΤΙΩΣΗ Ή....??

  1. #16
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Κακώς θεωρήσατε ότι το σχόλιο μου ήταν ειρωνικό. ΔΕΝ ξέρω ποιό είναι το R125. Τόσο απλά.

    Αν είναι το νέο μηχανάκι της yamaha με το σχέδιο αλα R1-6, δεν το ξέρω. Αν λοιπόν είναι αυτό το μηχανάκι, καλορίζικο και είναι και πολύ όμορφο.
    ΝΑΙ ΦΙΛΕ Μ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΗΡΑ ΑΠ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ ΥΠΕΘΕΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞ ΕΠΕΙΤΙΔΕΣ!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ(ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ)..

  2. #17
    Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF rider
    ΝΑΙ ΦΙΛΕ Μ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ!!ΣΥΓΝΩΜΗ ΠΟΥ ΣΕ ΠΗΡΑ ΑΠ ΤΑ ΜΟΥΤΡΑ ,ΑΛΛΑ ΕΠΕΙΔΗ ΤΟ ΣΧΟΛΙΟ ΑΥΤΟ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΗΘΗΣΜΕΝΟ ΥΠΕΘΕΣΑ ΟΤΙ ΤΟ ΕΚΑΝΕΣ ΕΞ ΕΠΕΙΤΙΔΕΣ!!ΣΕ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΓΙΑ ΤΑ ΚΑΛΑ ΣΟΥ ΛΟΓΙΑ(ΤΑ ΤΕΛΕΥΤΑΙΑ)..
    No problem

    Δεν καταλαβα αυτό που είπες ότι το σχόλιο είναι «συνηθισμένο». Το μηχανάκι είναι πολύ πολύ όμορφο και δεν του λείπει τίποτα, για να παίρνεις σοβαρά την μαλακία του οποιουδήποτε.

    Στην ερώτηση σου τι να κάνεις, καλύτερα πήγαινε στην 3η επιλογή.
    Μάθε το μηχανάκι σου, βάλε ίσως κάτι σε λογικά πλαίσια που θα το βοηθήσει να κερδίσει κάποιους ίππους (μήπως έχει κάποιος φίμωμα λόγω προδιαγραφών Euro-3; ) αλλα μην πάς στην λογική της αλλαγής πιστονιού και καραφτιαξίματος του μοτέρ.
    Τα 33 άλογα που σου είπε ο μηχανικός δεν θα τα βγάλει ούτε στον αιώνα τον άπαντα. To κέφι σου και την κ@βλά σου θα την κάνεις και με 15-20.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  3. #18
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    No problem

    To κέφι σου και την κ@βλά σου θα την κάνεις και με 15-20.
    ΣΥΜΦΩΝΩ ΑΠΟΛΥΤΑ!!!

  4. #19
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    mia pou to 'fere i koubenta xthes bradi eida sto village sto renti ena r125 aspro-kokkino kai stin arxi mporw na pw oti psarwsa kai erixa kana 2 xerogaza mexri na parw xampari ti einai!
    einai psarwtiko to gamidi..:hypnotize

  5. #20
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
    eida sto village sto renti ena r125 kai erixa kana 2 xerogaza mexri na parw xampari ti einai!
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #21
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
    mia pou to 'fere i koubenta xthes bradi eida sto village sto renti ena r125 aspro-kokkino kai stin arxi mporw na pw oti psarwsa kai erixa kana 2 xerogaza mexri na parw xampari ti einai!
    einai psarwtiko to gamidi..:hypnotize
    file teok8 sxedon kathimerina pernaw apo ekei(to mhxanaki m exei ato idio chroma)-dn kserw n pernaw foto sto foroum na sas to deikso kiolas-kane kana noima an me ksanadeis...

  7. #22
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της teok8
    Εγγραφή
    15/07/2008
    Μηνύματα
    115
    Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF rider
    file teok8 sxedon kathimerina pernaw apo ekei(to mhxanaki m exei ato idio chroma)-dn kserw n pernaw foto sto foroum na sas to deikso kiolas-kane kana noima an me ksanadeis...

    tha kornarw sinthimatika 3 fores :rotflmao: :rotflmao:

  8. #23
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
    tha kornarw sinthimatika 3 fores :rotflmao: :rotflmao:
    kane k shmata kapnoy...:rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: filika!

  9. #24
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από teok8
    tha kornarw sinthimatika 3 fores :rotflmao: :rotflmao:
    Mην κορναρεις. Βγαλε την αδεια σου και καντου νοημα να τα στησετε
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  10. #25
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Tomahawk
    Εγγραφή
    29/09/2007
    Μηνύματα
    366
    Καταρχήν μεγειά φίλε μου και καλόστριφτο!

    Εγώ είμαι σαν συνομίληκος (19) θα σου πρότεινα να αφήσεις το μηχανάκι μαμίσιο τελείως και να κάνεις υπομονή 2 χρονάκια! Μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια θα μάθεις πολλά...
    Και οικονομικό είναι το μηχανάκι και αξιόπιστο!

    Δεν αξίζει ούτε εξάτμιση να του βάλεις διότι απο τιμές που είδα (LeoVince, Micron) είναι πανάκριβες, πάνω απο 370ε, και δεν αξίζει σε ένα μηχανάκι να δώσεις τόσα λεφτά, με αμφίβολο αποτέλεσμα και ασύμφορο κόστος...

    Εγώ ήταν να πάρω το RS125 μόλις τελείωνα τις Πανελλήνιες (έδινα 2η φορά) φέτος, όμως λόγω του οτι θα πάω σε άλλη πόλη φοιτητής και η μητέρα μου φοβάται επειδή θα είμαι μακριά, κατα πάσα πιθανότητα δεν θα το παρω...

    Εάν κάτσεις και σκεφτείς, καλύτερα να έχεις ένα αξιόπιστο, έστω και αργό, παρά να γίνεις κουμπάρος με τον μηχανικό σου!

    Υπομονή και όλα θα έρθουν με τον καιρό, αυτά τα 2 χρόνια θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις!


    Υ.Γ Ο μηχανικός σου δεν στα λέει καλά, μάλλον να σε πριζώσει θέλει! Η Yamaha εαν βγάλει kit για το R125 αυτό θα αποδίδει maximum 25hp, σύμφωνα με δηλώσεις μηχανικού της εταιρίας!

    Υ.Γ2 Και σήμερα χάζευα κάτι video στο youtube και αναρωτιόμουν εάν το έχει πάρει κανείς Έλληνας! Είσαι και απο τα μέρη μας απ' ότι κατάλαβα (εγώ μένω Αιγάλεω)...!

  11. #26
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Tomahawk
    Καταρχήν μεγειά φίλε μου και καλόστριφτο!

    Εγώ είμαι σαν συνομίληκος (19) θα σου πρότεινα να αφήσεις το μηχανάκι μαμίσιο τελείως και να κάνεις υπομονή 2 χρονάκια! Μέσα σε αυτά τα 2 χρόνια θα μάθεις πολλά...
    Και οικονομικό είναι το μηχανάκι και αξιόπιστο!

    Δεν αξίζει ούτε εξάτμιση να του βάλεις διότι απο τιμές που είδα (LeoVince, Micron) είναι πανάκριβες, πάνω απο 370ε, και δεν αξίζει σε ένα μηχανάκι να δώσεις τόσα λεφτά, με αμφίβολο αποτέλεσμα και ασύμφορο κόστος...

    Εγώ ήταν να πάρω το RS125 μόλις τελείωνα τις Πανελλήνιες (έδινα 2η φορά) φέτος, όμως λόγω του οτι θα πάω σε άλλη πόλη φοιτητής και η μητέρα μου φοβάται επειδή θα είμαι μακριά, κατα πάσα πιθανότητα δεν θα το παρω...

    Εάν κάτσεις και σκεφτείς, καλύτερα να έχεις ένα αξιόπιστο, έστω και αργό, παρά να γίνεις κουμπάρος με τον μηχανικό σου!

    Υπομονή και όλα θα έρθουν με τον καιρό, αυτά τα 2 χρόνια θα περάσουν χωρίς να το καταλάβεις!


    Υ.Γ Ο μηχανικός σου δεν στα λέει καλά, μάλλον να σε πριζώσει θέλει! Η Yamaha εαν βγάλει kit για το R125 αυτό θα αποδίδει maximum 25hp, σύμφωνα με δηλώσεις μηχανικού της εταιρίας!

    Υ.Γ2 Και σήμερα χάζευα κάτι video στο youtube και αναρωτιόμουν εάν το έχει πάρει κανείς Έλληνας! Είσαι και απο τα μέρη μας απ' ότι κατάλαβα (εγώ μένω Αιγάλεω)...!

    FILE M THANKS GIA TH BOITHEIA!!! TELIKA KATELIXA STO NA KRATHSW TO MHXANAKI.MIA EXATMHSOYLA OMWS SKEFTOMAI N T VALW...ESTW GIA TON HXO..N K@VL0N0YME LIGAKI!K EGW FETOS TELIWSA ALLA PERASA POLYTECNIO EKSW..TH MHXANI THA THN PARW KATA TO PASXA EKEI GIATI TOTE THA M TO EPITREPSOYN OI DIKOI M...TESPA..OPOTE THES KERNAW KAFEDAKI MIAS K EIMASTE GEITONES!!

  12. #27
    φιλε yzf rider με γεια και καλα χιλιομετρα!!οντως ειναι πολυ ωραιο μηχανακι και πολυ ψαροτικο..αφου το πηρες κρατα το 2 χρονακια και μετα παρε κανα 600 με το καλο!!ειχες ακουσει τπτ για το 250 που ετοιμαζει η yamaha ομως?με παρομοιο κινητηρα με το νιτζακι..
    σε ποια πολη περασες??εγω ειμαι πατρα πολυτεχνειο!!

  13. #28
    Αρχικά δημιουργήθηκε από YZF rider
    file teok8 sxedon kathimerina pernaw apo ekei(to mhxanaki m exei ato idio chroma)-dn kserw n pernaw foto sto foroum na sas to deikso kiolas-kane kana noima an me ksanadeis...
    Αδερφέ, δες εδώ για να μάθεις πως ανεβάζεις φώτο:

    http://www.moto.gr/forums/showthread...threadid=62967

    Άντε και βάλε καμιά να το δούμε και εμείς. Ο αδερφός μου σκέφτεται να αγοράσει το ίδιο.
    http://www.youtube.com/watch?v=EJtQd_SXXfw

    Το κόστος του κράνους σου, εξαρτάται από το πόσο ακριβό πιστεύεις ότι είναι το κεφάλι σου.

  14. #29
    parte k liges foto.....


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	22072008793.jpg 
Προβολές:	278 
Μέγεθος:	68,6 KB 
ID:	138641

  15. #30
    k me mena...(s m@l@k@s eimai..)


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	dsc00213.jpg 
Προβολές:	281 
Μέγεθος:	47,7 KB 
ID:	138642

Σελίδα 2 από 4 ΠρώτοΠρώτο 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. βελτίωση Cbr 125r
    από madlef στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 50
    Τελευταίο μήνυμα: 17/07/2016, 01:11
  2. Βελτιωση Για Cbr 1000rr
    από Tigas στο forum Honda CBR series
    Απαντήσεις: 30
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2014, 19:31
  3. Βελτιωση 4Τ κινητηρα
    από anco στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 14/12/2004, 00:02
  4. Βελτίωση για kle 250
    από MANOS250 στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 05/11/2004, 23:32
  5. Βελτίωση κιβωτίου FZ6
    από THEOD στο forum Yamaha Fazer
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 25/10/2004, 15:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF