Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 6 από 6

Θέμα: Βιντεκαμερα Dcr-105

  1. #1
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814

    Βιντεκαμερα Dcr-105

    ΑΡΧΙΚΑ ΚΑΛΗΜΕΡΑ.
    ΕΧΩ ΜΙΑ ΨΗΦΙΑΚΗ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ SONY DCR-105.
    ΑΥΤΟ ΠΟΥ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΙΝΑΙ ΝΑ ΡΙΞΩ ΤΑ ΒΙΝΤΕΑΚΙΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΤΡΑΒΗΞΕΙ ΣΕ DVD.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΠΟΥ ΕΧΩ ΟΜΩΣ ΕΙΝΑΙ ΟΤΙ ΚΑΝΩ CAPTURE ΚΑΝΟΝΙΚΑ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΣΡΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ
    ΔΕΝ ΣΥΝΤΟΝΙΖΕΤΑΙ Ο ΗΧΟΣ ΜΕ ΤΗΝ ΕΙΚΟΝΑ.ΠΑΙΖΕΙ ΠΟΛΥ ΓΡΗΓΟΡΑ ΤΟ ΒΙΝΤΕΟ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΚΟΛΟΥΘΕΙ Ο ΗΧΟΣ.ΑΝ ΞΕΡΕΙ ΚΑΠΟΙΟΣ ΚΑΤΙ ΓΙΑ ΑΥΤΟ PLEASE ΑΠΑΝΤΗΣΤΕ ΜΟΥ.CAPTURE DRIVER ΕΧΩ ΚΑΤΕΒΑΣΕΙ ΑΠΟ ΤΟ INTERNET ΕΝΑΝ Χ10.ΕΧΕ ΚΑΙ Η ΚΑΜΕΡΑ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΜΕ USB ME TO PC.DRIVER ΓΙΑ ΤΗΝ ΒΙΝΤΕΟΚΑΜΕΡΑ ΜΟΥ ΜΠΗΚΑ ΣΤΗΝ SONY ΑΛΛΑ ΔΕΝ ΒΡΗΚΑ ΤΙΠΟΤΑ ΠΟΥ ΝΑ ΜΠΟΡΩ ΝΑ ΚΑΤΕΒΑΣΩ.

  2. #2
    Recalibrate... Το avatar του/της stako
    Εγγραφή
    10/02/2003
    Μηνύματα
    1.591
    Μια στιγμη, με τι καλωδιο το συνδεεις? Ειναι Firewire 'η απλο VideoIn?

  3. #3
    Ανοιχτή καρδιά!!! Το avatar του/της life_dab
    Εγγραφή
    17/05/2004
    Μηνύματα
    101

    by life...

    Προφανος χρησημοποιεις το Pixela...to programma tis sony.
    Αν οντως χρησιμοποιεις αυτο το προγραμμα και εχει προβλημα τοτε ισως ειναι αργο το συστημα η πολυ αργος ο σκληρος δισκος.
    Αν χρησημοποιεις καποιο αλλο προγραμμα οπως movie maker or adobe premiere...τοτε ισως δεν εχεις σωστους drivers.
    Παντως για να ξερεις το Dv σημα ειναι πολυ μεγαλο για να περασει real time απο usb cable.Για αυτο και ο σωστος τροπος ειναι το firewire cable. Το τελευταιο θα σου δωσει και full remote της cam απο το pc και επισης πολυ καλυτερη εικονα.Αγορασε μια καρτα firewire περιπου 25 ευρω και συνδεσε την μηχανη σου και τα ξαναλεμε για περεταιρω οδηγιες για το καλυτερο αποτελεσμα.

  4. #4
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    Η ΚΑΜΕΡΑ ΟΠΩΣ ΣΟΥ ΓΡΑΦΩ ΕΙΝΑΙ ΣΥΝΔΕΔΕΜΕΝΗ ΜΕ USB ΠΑΝΩ ΣΤΗ ΜΗΤΡΙΚΗ.ΤΟ ΠΡΟΒΛΗΜΑ ΕΙΝΑΙ ΣΤΟ ΣΥΝΧΡΟΝΙΣΜΟ ΗΧΟΥ ΚΑΙ ΕΙΚΟΝΑΣ ΚΑΤΑ ΤΗΝ ΑΝΑΠΑΡΑΓΩΓΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΕΧΩ ΒΡΕΙ ΤΙ ΜΠΟΡΕΙ ΝΑ ΦΤΑΙΕΙ.
    ΥΠΟΨΗ Η ΑΝΑΛΗΣΗ ΠΟΥ ΕΧΩ ΒΑΛΕΙ ΕΙΝΑΙ 640Χ480 ΣΤΗ ΛΗΨΗ.
    ΑΝ ΒΑΛΩ 320Χ240 ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΡΟΒΛΗΜΑ, ΑΛΛΑ ΑΝ ΤΟ ΓΡΑΨΩ ΔΕ DVD KAI ΤΟ ΒΑΛΩ ΣΤΗΝ ΤΗΛΕΟΡΑΣΗ ΦΑΙΝΕΤΑΙ ΜΙΑ ΜΑΛΑΚΙΑ ΘΟΛΗ

  5. #5
    Ανοιχτή καρδιά!!! Το avatar του/της life_dab
    Εγγραφή
    17/05/2004
    Μηνύματα
    101

    εχεις msn να σου εξηγησω???


  6. #6
    Λαβωμένο μέλος Το avatar του/της Tigas
    Εγγραφή
    15/12/2004
    Μηνύματα
    4.814
    CAPTURE ΚΑΝΩ Η ΑΠΟ ΤΟ NERO Η ΑΠΟ ULEAD.ΜΕΧΡΙ ΝΑ ΚΑΝΩ ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ Χ10 DRIVER ΔΕΝ ΜΠΟΡΟΥΣΑ ΝΑ ΚΑΝΩ ΛΗΨΗ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΑΠΟ ΤΑ 2 ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΑ.ΡΩΤΑΩ ΠΟΙΠΟΝ ΑΝΕΧΕΙ ΚΑΝΕΙΣ DRIVER ΓΙΑ ΣΟΝΥ ΨΗΦΙΑΚΗ ΚΑΜΕΡΑ ΜΗΠΩΣ ΚΑΙ ΦΤΑΙΕΙ Ο DRIVER.

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF