Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112
Προβολή αποτελεσμάτων 166 έως 176 από 176

Θέμα: Προσοχή! απάτη σε αγγελία μέσω Internet

  1. #166
    που στε ρεεεεεεεεεεε! !!!! Το avatar του/της jpag
    Εγγραφή
    01/12/2007
    Μηνύματα
    258
    Αρχικά δημιουργήθηκε από axilleas samos
    Ειχα βαλει μια αγγελια στη Χ.Ε οτι ψαχνω να ενοικιασω ταξι μεχρι τοσα χρηματα τοση εγγυηση και βαρδια εναλλαξ..

    και μου ηρθαν 2 μηνυματα στο κινητο και στο email απο αγγλια που μου ελεγαν... [/B]
    ασε φιλε εγω οταν εβαλα αντιστοιχη αγγελια με μουρλαναν τα τραβελια στα τηλεφωνα :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  2. #167
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Αρχικά δημιουργήθηκε από 700_Thespieis
    Παιδες καλημερα,

    σημερα ελαβα το εξης μειλ σχετικα με νοικιασμα σπιτιου στο Rotterdam. Ηταν το 3ο κατα σειρα μειλ που ανταλλαξαμε. Το σπιτι απο τις φωτο ειναι ας πουμε αρκετα φθηνο για τα λεφτα που ζηταει. Ο τροπος πληρωμης δε, παραξενος. Φοβαμαι οτι αν του ζητησω το λινκ για την εταιρια, παιζει να ειναι ιος.


    Hi,

    I will need to inform you the steps about how this service works and how we can make it happen. You will only have to deposit to Real Estate the rent for 2 months (€ 1200,00), so they can proceed with the shipping, and you can receive the keys and the contract. Like I said, I will pay for a 3 days delivery so you will receive the Keys and the contract signed by me right away.
    I will explain to you step by step how this will work:
    1 - To start this transaction I will need to know your full shipping name and address to proceed with this deal.
    2 - The Real Estate Rentals send you the keys and contract.
    3 - The agency will check the envelope to see if everything is OK with it and also the legal papers that will come along with the Keys.
    4 - Real Estate Rentals will send you a delivery notification to let you know they have the Keys and the papers in their custody.
    5 - At this point you will have to go and make a money transfer deposit on the Real Estate agent name assigned with this transaction.
    6 - After you make the deposit you will have to send the infos about the money deposit to Real Estate agent (MTCN, sender's name and address).
    7 - Real Estate agent will verify the payment information and if everything is ok they will deliver the Keys and the contract to you.
    8 - After you receive the package, You will go and check the apartment and in 7 days you must contact them and tell them if you keep the apartment or not, if verything is in order you will instruct Real Estate agent to release the funds to me. If you don't like the apartment, they will get your money back and you will send them the keys and the contract to return the package back to me on my expense. Now I must know for sure if you agree because here are a lot of peoples interested to have this apartment rented and I want to know for sure what I must tell them. If you agree what i suggested i will tell them that my apartment is already rented and i will keep it for you. If you agree then I must have all the shipping details so I will be able to make all the arrangements for the delivery.

    Thanks and wait news from you!
    Thank you,

    PS: You need to send the payment to the name and address of the Agency not me.

    Μου εστειλε το λινκ...Δε βρισκει τπτ σχετικο το γοογλε.. Το βαζω εδω σχεδον ομοιο μην την πατησει κανεις.

    http://realestate.sufx.net/

  3. #168
    ------------------------- Το avatar του/της ctpanoramix
    Εγγραφή
    25/10/2002
    Μηνύματα
    117
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από PortisHead Προβολή μηνύματος
    Μια στιγμη ρε παιδια...γιατι μεχρι τωρα νομιζα πως κανετε πλακα.

    Υπαρχει τοσο αφελης ανθρωπος στον πλανητη να σου προκαταβαλει τα χρηματα σε λογαριασμο....και ΜΕΤΑ να στειλει τον ανθρωπο του να παραλαβει τη μηχανή ?

    Τι κι αν εχει κινητο και e-mail ? Θες να σου δωσω και γω καμια 20αρια δικά μου ?

    Αντε και του εδωσα εγω τα στοιχεια μου (τα πραγματικα εννοειται...γιατι μπορει να τσεκαρει στην τραπεζα βαση λογαριασμου αν ειμαι εγω...αν και εχω τις αμφιβολιες μου)....μου βαζει τα χρηματα.....εγω δε σου λεω οτι εξαφανιζομαι μετα.....σου λεω το πιο απλο:

    Ποια μηχανη ? Ποια πώληση ?

    Εγω δεχτηκα ενα ποσο απο εναν ευγενεστατο κυριο στο λογαριασμο μου γιατι του ειμαι συμπαθης.Τελος.

    Δεν σχολιαζω το γεγονος ενος ξερου mail χωρις καποιο υποβαθρο εταιρειας κ.λ.π.

    Αν π.χ. το ιδιο mail μου το ειχε στειλει κάποιος BΥΝΙΟΣ,ΠΕΤΣΑΣ κ.λ.π. ....ΟΚ...αλλα.... Alonso ?

    Παλι καλα που δεν τον λένε Don Corleone !


    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:


    Πριν κανα 4αρι χρονια ειχα ακριβως την ιδια εμπειρια οταν ηθελα να πουλησω το ΤΤ μου. Και ο "αγοραστης" απο το εξωτερικο μου εστειλε επιταγη με 4000 χιλιαδες παραπανω ευρω απο οτι ειχαμε συμφωνησει. και μου ελεγε να παω να την κανω καταθεση στην τραπεζα και να κρατησω το ποσο που ειχαμε συμφωνησει και θα ερχοταν ο ανθρωπος του να παραλαβει το μηχανακι και τα υπολοιπα χρηματα..... την επιταγη την εχω ακομα και ποτε δεν με ξαναενοχλησε...... ο δικηγορος που ρωτησα μου ειπε να μην ασχοληθω .... ειναι μαλλον ξεπλυμα χρηματος και μπορει να βρεθω μπλεγμενος μιας και η επιταγη θα γινοταν καταθεση απο εμενα στο λογαριασμο μου.....
    Αυτά που αξίζουν στη ζωή είναι τα επικίνδυνα, τα ασυνήθιστα και ενίοτε, τα παράνομα.......

  4. #169
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2016
    Μηνύματα
    24
    ΠΡΟΣΟΧΗ ΣΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΣΥΝΑΛΛΑΓΕΣ ΜΕΣΩ INTERNET.....

    ΔΕΝ ΛΕΩ ΤΗΝ ΙΣΤΟΡΙΑ ΜΟΥ ΓΙΑΤΙ ΕΙΝΑΙ ΜΕΓΑΛΗ ΚΑΙ ΔΕΝ ΘΕΛΩ ΝΑ ΚΛΑΨΩ , ΠΑΛΙ.... ΤΟ ΕΧΩ ΞΕΧΑΣΕΙ ΑΛΛΑ ΕΜΑΘΑ Κ Α Λ Α
    ΟΙ ΠΟΙΟ ΩΡΑΙΟΙ ΑΝΤΡΕΣ ΚΥΚΛΟΦΟΡΟΥΝ ΜΕ ΜΟΤΟΣΥΚΛΕΤΑ.. ΓΝΩΣΤΟΙ ΩΣ ΑΠΟ ΜΗΧΑΝΗΣ ΘΕΟΙ!

  5. #170
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Δε γαμιέσαι ρε Wilson ,άλλο τίποτα δεν έχεις να κάνεις ? και μένα έστειλε.
    Με κάτι τέτοια άντε να σε πάρει στα σοβαρά κάποιος στο εξωτερικό που επικοινωνείς μαζί του για το μηχανάκι που δίνει...παθών κι εδώ.

  6. #171
    Χορχόδειλας Το avatar του/της BLiTzER
    Εγγραφή
    21/01/2008
    Μηνύματα
    9.042
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από buckley Προβολή μηνύματος
    Δε γαμιέσαι ρε Wilson ,άλλο τίποτα δεν έχεις να κάνεις ? και μένα έστειλε.
    Με κάτι τέτοια άντε να σε πάρει στα σοβαρά κάποιος στο εξωτερικό που επικοινωνείς μαζί του για το μηχανάκι που δίνει...παθών κι εδώ.
    Αν επικοινωνείς με κάποιον στο εξωτερικό για μηχανάκι, σίγουρα δεν είσαι για να σε πάρει κανείς στα σοβαρά.








    Life begins at 45°.

  7. #172
    Ο καφετζης Το avatar του/της teogtp
    Εγγραφή
    27/07/2011
    Μηνύματα
    5.395
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν επικοινωνείς με κάποιον στο εξωτερικό για μηχανάκι, σίγουρα δεν είσαι για να σε πάρει κανείς στα σοβαρά.









    Φαίνεται από μακριά η απάτη.
    Ποιος θα αγόραζε κατάνα;




    Gagourus agamitus Parthenopipitsus!

  8. #173
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από BLiTzER Προβολή μηνύματος
    Αν επικοινωνείς με κάποιον στο εξωτερικό για μηχανάκι, σίγουρα δεν είσαι για να σε πάρει κανείς στα σοβαρά.








    Νέος μη με κάνεις και με πιάνει το πατριωτικό μου ,ναι οι βόρειοι μας έχουν για τα @ρχιδια τους το ξέρω(ουμε).
    Έπρεπε να έβλεπες τις συγγνώμες του Γερμανού που μου έδωσε πρόπερσι ανταλλακτικά και μου κανε μια μαλακία και τον έλουσα.
    "Όχι φίλε δεν είναι έτσι εγώ αγαπάω Ελλάδα έχω έρθει διακοπές κάτω διψήφιες φορές και θα ξανάρθω κλπ κλπ "

  9. #174
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της buckley
    Εγγραφή
    28/02/2012
    Μηνύματα
    5.136
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από teogtp Προβολή μηνύματος
    Φαίνεται από μακριά η απάτη.
    Ποιος θα αγόραζε κατάνα;





    Ντουκάτι ήταν.

  10. #175
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της Pew
    Εγγραφή
    20/03/2015
    Μηνύματα
    980
    Τις τελευταιες μερες παιζουν μπαλιτσα Mark και Nelson.

    Σκληρα παζαρια οι τυποι, μην υποκυψετε μαγκες !!!
    pew pew pew pew pew pew !!!

  11. #176
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    17/04/2017
    Μηνύματα
    2
    Παράθεση Δημοσιεύθηκε αρχικά από notakos600 Προβολή μηνύματος
    Από 44... δεν είναι Πειραιάς;
    Πολυ καλο!!!

Σελίδα 12 από 12 ΠρώτοΠρώτο ... 2789101112

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2010, 01:50
  2. ΑΠΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣ Serow ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΠΛΑΣΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
    από Μανού στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2008, 14:26
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΑΤΗ Web Banking
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2006, 18:12
  4. Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 16:28
  5. Μπήκα σε αγγελία...
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 07:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF