Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 61 έως 75 από 176

Θέμα: Προσοχή! απάτη σε αγγελία μέσω Internet

  1. #61
    Re σεις καθίστε και διαβάστε τα ποστ στο ΠΑΡΟΝ θέμα. Τι δεν καταλαβαίνεται ακριβώς?

    Παίρνεις τα λεφτά, δίνεις το μηχανάκι και μετά έρχεται η τράπεζα και σου δίνει τα @@ της λόγω απάτης.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  2. #62
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Re σεις καθίστε και διαβάστε τα ποστ στο ΠΑΡΟΝ θέμα. Τι δεν καταλαβαίνεται ακριβώς?

    Παίρνεις τα λεφτά, δίνεις το μηχανάκι και μετά έρχεται η τράπεζα και σου δίνει τα @@ της λόγω απάτης.
    Αν τα λ7 προέρχονται από απάτη τότε φταίει η τράπεζα που τα δέχτηκε εξ'αρχής.Από που και ως που θα'ρθει εκ των υστέρων να σου πει "φίλε τα λ7 που σου βάλανε είναι πλυντηρέξ".
    Τότε τους λες και συ "ας προσέχατε να μη τα δεχόσαστε!".
    Αν κάνω κάποιο λάθος πείτε το

  3. #63
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Re σεις καθίστε και διαβάστε τα ποστ στο ΠΑΡΟΝ θέμα. Τι δεν καταλαβαίνεται ακριβώς?

    Παίρνεις τα λεφτά, δίνεις το μηχανάκι και μετά έρχεται η τράπεζα και σου δίνει τα @@ της λόγω απάτης.
    10 φορες διαβασα το μειλ του τυπου
    λεει δωσε μου αυτα τα στοιχεια για να σου στειλω τα χρηματα

    που στο κερατο θα στειλει τα χρηματα?

    ζηταει λογαριασμο τραπεζας?
    ονομα δικαιουχου?
    swift code?



    δλδ εγω αν σε δαγκωσω κ φαω τα φραγκα σου στα μπουζουκια θα πανε οι μπατσοι στον μπουζουκιερη να ζητησουν τα ρεστα??

    τι λογικη ειναι αυτη??

    θα ειμαι εγω υπολογος να επιστρεψω τα χρηματα
    ειτε απο τις τυχον καταθεσεις μου
    ειτε απο κατασχεση των περιουσιακων στοιχειων μου.

    δλδ η τραπεζα πρωτα θα κανει τη μεταφορα κ μετα θα καταλαβει οτι δεν επρεπε να το κανει γιατι αυτα τα χρηματα ηταν .....κλεμμενα κ θα στα παρει πισω?!?!?!


    ρε πατε καλα??
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  4. #64
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2008
    Μηνύματα
    10
    Ρε παιδιά, η επιταγή με το τσεκ, έρχεται ταχυδρομικώς. Σίγουρα μυρίζει μούφα, απλώς προσπαθούμε να καταλάβουμε τι γίνεται.... Αυτό με την τράπεζα, να ζητήσει πίσω τα λεφτά μόλις αποδεικτεί η απάτη είναι μια λογική.

  5. #65
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2008
    Μηνύματα
    10
    Οταν καταθέσω εγώ την επιταγή στον λογαριασμό μου, χρειαάζονται καμια 20αρια μέρες μέχρι να μπουν τα λεφτά. Υπαρχει η δυνατότητα αυτό ο τύπος να πάρει τα στοιχεία του λογαριασμού που κατέθεσα την επιταγή του?

  6. #66
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    ρε πατε καλα??

    Γιατί δεν δοκιμάζεις να πουλήσεις τίποτα στον τύπο. Ο portishead του είπε να του πουλήσει το TDM 23.000? και δέχτηκε.

    Το αν μπορεί η τράπεζα να σου ζητήσει πίσω λεφτά, ναι μπορεί αν τα χρήματα που πήρες ήταν από απάτη, κλοπή, ξέπλυμα χρήματος κλπ. Το ίδιο συμβαίνει και σε όσους εμπόρους πουλήσουν πράγματα με πλαστές/κλεμμένες κάρτες, επιταγές κλπ. Νομίζεις ότι παίρνουν πίσω τα προϊόντα τους? Κοίτα στο AF1 πως τους τσίμπισε 2.500$ ο τυπάς.
    Πιθανόν μέχρι να εκκαθαριστεί η επιταγή που μπορεί να πάρει μέχρι και 40 μέρες να έχει ήδη τσιμπήσει το μηχανάκι σου. Σ΄αυτή τη περίπτωση βέβαια δεν έχεις διαθέσιμα τα λεφτά αλλά φαίνονται διαθέσιμα στον λογαριασμό σου. Μέχρι να γίνουν διαθέσιμα το μηχανάκι μπορεί να έχει πετάξει.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  7. #67
    ωπα ναι!

    επιταγη θελει να στειλει ο κυριος....


    nice
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  8. #68
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    13/12/2008
    Μηνύματα
    10
    Ti kίνδυνο να έχει η επιταγή? Απλώς στέλνει +4000 ευρώ τα οποία θα δώσω εγώ στον αντιπρόσωπο σαν έξοδα μεταφοράς, αφού γίνει η μεταβίβαση

  9. #69
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andsyn
    Ti kίνδυνο να έχει η επιταγή? Απλώς στέλνει +4000 ευρώ τα οποία θα δώσω εγώ στον αντιπρόσωπο σαν έξοδα μεταφοράς, αφού γίνει η μεταβίβαση
    Πόσο άδολη είναι η καρδιά σου....
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  10. #70
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    μόλις τους γραψεις τα στοιχεία σου θα πανε και θα βγάλουν ψεύτικες μισθοδοσίες στο ονομα σου θα βγάλουν ψεύτικες ταυτότητες και ψεύτικες κάρτες πιστωτικές . Αφού εχουν και το ΑΦΜ σου θα πανε με εγγυητή τον λογαριασμό σου και θα υπογράψουν για δάνειο ( σκέψου εσύ πόσα λεφτά θα χρειαστούν ...) σαν να είσαι εσύ ο υπογράφων και θα δηλώσουν την διεύθυνσή σου με διαφορετικό βέβαια τηλέφωνο που θα δηλώσουν αντί για σένα για την περίπτωση που θα τους καλέσουν για επιβεβαίωση απο την τράπεζα . Το τέλος είναι ευχερώς κατανοητό σε ποιά διεύθυνση θα ερθουν οι δικαστικοί επιμελητές για να ζητήσουν τα λεφτά της τράπεζας .Εσύ βέβαια θα κάνεις μήνυση για πλαστογραφία καί μέχρι να εκδικαστεί και να αποδειχτεί αυτοί θα εχουν παει διακοπές στα καλαπάγκος

  11. #71
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
    μόλις τους γραψεις τα στοιχεία σου θα πανε και θα βγάλουν ψεύτικες μισθοδοσίες στο ονομα σου θα βγάλουν ψεύτικες ταυτότητες και ψεύτικες κάρτες πιστωτικές . Αφού εχουν και το ΑΦΜ σου θα πανε με εγγυητή τον λογαριασμό σου και θα υπογράψουν για δάνειο ( σκέψου εσύ πόσα λεφτά θα χρειαστούν ...) σαν να είσαι εσύ ο υπογράφων και θα δηλώσουν την διεύθυνσή σου με διαφορετικό βέβαια τηλέφωνο που θα δηλώσουν αντί για σένα για την περίπτωση που θα τους καλέσουν για επιβεβαίωση απο την τράπεζα . Το τέλος είναι ευχερώς κατανοητό σε ποιά διεύθυνση θα ερθουν οι δικαστικοί επιμελητές για να ζητήσουν τα λεφτά της τράπεζας .Εσύ βέβαια θα κάνεις μήνυση για πλαστογραφία καί μέχρι να εκδικαστεί και να αποδειχτεί αυτοί θα εχουν παει διακοπές στα καλαπάγκος
    ????

    Aν ειναι τοσο απλο γιατι μπαινουν στο κοπο με τα μειλ??

    πανε στο φουρνο της γειτονειας σου κ ζητα αποδειξη
    εκει εχει κ το ονομα του "θυματος" κ τη διευθυνση κ το ΑΦΜ κ το τηλεφωνο κ οτι στοιχειο χρειαστεις!

    κ το δανειο δε βγαινει δα κ τοσο ευκολα
    εδω πας να ανοιξεις απλο λογαριασμο κ σου ζητανε εκκαθαριστικο...



    ρε παιδια μηπως να κλειναμε λιγο τη τιβι γιατι με τοσες ταινιες το κεφαλι μας εχει γινει κομποστα???
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  12. #72
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από panagiotis dim
    μόλις τους γραψεις τα στοιχεία σου θα πανε και θα βγάλουν ψεύτικες μισθοδοσίες στο ονομα σου θα βγάλουν ψεύτικες ταυτότητες και ψεύτικες κάρτες πιστωτικές
    Mεγάλε τί λες;Τόσο εύκολα είναι;Ειδικά ταυτότητα;Σην τελική όταν έρθουν οι δικαστικοί επιμελητές και δουν ότι η φάτσα σου δεν έχει καμμία σχέση με τη φωτό της ταυτότητας θα σου κλάσουν μια μάντρα.
    Αν είναι στην τελική να'χουν τόσα κονέ (μοσάντ, Q-branch του James Bond και γω δεν ξέρω τί άλλο)θα τα χρησιμοποιήσουν για πραγματικά χοντρό παιχνίδι,όχι για ν'ασχοληθούν μ'έναν τυχαίο ιδιώτη μέσω internet...

  13. #73
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της panagiotis dim
    Εγγραφή
    21/10/2008
    Μηνύματα
    213
    Αρχικά δημιουργήθηκε από fantacid
    ????

    Aν ειναι τοσο απλο γιατι μπαινουν στο κοπο με τα μειλ??

    πανε στο φουρνο της γειτονειας σου κ ζητα αποδειξη
    εκει εχει κ το ονομα του "θυματος" κ τη διευθυνση κ το ΑΦΜ κ το τηλεφωνο κ οτι στοιχειο χρειαστεις!

    κ το δανειο δε βγαινει δα κ τοσο ευκολα
    εδω πας να ανοιξεις απλο λογαριασμο κ σου ζητανε εκκαθαριστικο...



    ρε παιδια μηπως να κλειναμε λιγο τη τιβι γιατι με τοσες ταινιες το κεφαλι μας εχει γινει κομποστα???
    ΄
    φίλε υποθέσεις κάνουμε . εγώ προσωπικά δεν μπορώ να δικαιολογήσω πως η μηχανή μου θα αγοραστεί απο κάποιον έμπορο της ισπανίας η της χονολουλου στο ποσόν των 78,236 εύρω

  14. #74
    μια απλη ακαλυπτη επιταγη θα ναι

    εαν για μια ελληνικη επιταγη πας κ ρωτας εαν ειναι καλυμενη,
    για μια διεθνη θα πρεπει να περιμενεις καμια βδομαδα μινιμουμ
    αν ειναι κ μεταχρονολογημένη μαλλον μπορει να σε τραβηξει οσο γουσταρει.

    φανταζομαι κ γω δεν μου εχει τυχει καμια επιταγη εξωτερικου..
    Dorsoduro 750 & Norton 16H

  15. #75
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της THEOD
    Εγγραφή
    12/04/2003
    Μηνύματα
    2.220
    Αρχικά δημιουργήθηκε από andsyn
    Ti kίνδυνο να έχει η επιταγή?
    Κανέναν απολύτως... :a13: έλα Δευτέρα από το γραφείο με μετρητά να στα ανταλλάξω με μερικές να μην κυκλοφορείς με ρευστό στην τσέπη τέτοιες επικίνδυνες εποχές .... :a029:

Σελίδα 5 από 12 ΠρώτοΠρώτο 12345678910 ... ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 04/11/2010, 01:50
  2. ΑΠΑΤΗ ΑΓΟΡΑΣ Serow ΜΕΣΩ ΙΝΤΕΡΝΕΤ ΜΕ ΠΛΑΣΤΕΣ ΦΩΤΟΓΡΑΦΙΕΣ
    από Μανού στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 24
    Τελευταίο μήνυμα: 30/09/2008, 14:26
  3. ΠΡΟΣΟΧΗ ΑΠΑΤΗ Web Banking
    από kapeos στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2006, 18:12
  4. Απαντήσεις: 62
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2004, 16:28
  5. Μπήκα σε αγγελία...
    από NLS στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 20/03/2004, 07:36

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF