Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 7 από 7

Θέμα: Γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρέις την μηχανή που θέλεις;

  1. #1

    Γιατί είναι τόσο δύσκολο να βρέις την μηχανή που θέλεις;

    Καλημέρα σε ολους.

    Αυτό είναι το πρώτο μου post.

    Λοιπόν, την άλλη δευτέρα δείνω για δίπλωμα και ίδη ψάχνω για μηχανή.

    Αρχικά η μηχανή που με συνγκίνησε ήταν η Honda Rebel. Δυχτηχώς δεν υπάρχει στην ελλάδα. Οκ, no problem. Suzuki Intruder 250. Χμμ, δύσκολο δεν την φέρνουν πιά οπότε πάμε στην Marauder, αν υπάρχει...

    Αμάν!!! Τοσο δύσκολο είναι αυτό που ζητάω; θέλω μια μηχανή αυτου του τύπου και δεν υπάρχει τίποτα, διότι όπως μου είπαν σε ένα μαγαζί "δεν είναι της μόδας"

    Τι να κάνω ρε παιδιά, μπορεί να με συμβουλέψει κανείς?

    Θέλω μια μηχανή μικρή σε cc, 250 καλά είναι. και θέλω να είναι του τύπου shadow, virago κτλ. την θέλω όμως καινούργια. δεν θέλω μια virago δεκαετίας....

  2. #2
    Ποσαδιστής Το avatar του/της el_hymador
    Εγγραφή
    09/09/2005
    Μηνύματα
    3.918
    Η Ηyosung βγαζει κατι ωραια custom 250cc

    Για τσεκαρε

  3. #3
    Αδερφε, ειναι δυσκολο να βρεις τη μηχανη που θελεις γιατι η συγκεκριμενες που ζητας, ειναι παρε τη μια και χτυπα την αλλη.
    Μονο η βιραγκο αξιζει λιγο και αυτη απ οτι καταλαβα, την ψιλοσνομπαρεις.
    Ρε αδερφε, τοσα μηχανακια κυκλοφορουν, παλια και καινουρια. Τι κολησες με τα παρταλια;

  4. #4
    Καλώς ήρθες φίλε!

    Η marauder είναι πολύ όμορφο μοντέλο. Είχα δει μία μαύρη κάθοδο Κατεχάκη.
    Πλυμένη και γυαλισμένη έλαμπε!!!

    Μοιάζει με μηχανή διπλάσιων κυβικών (και δυστυχώς έχει και το βάρος τους) .

    Αλλά είναι πολύ όμορφη.
    Μετά την ετήσια 2008, γνωστός στην πιάτσα και ως "Το σαλιγκάρι που έτυχε σε άλλους..."

    XR
    XTR
    XJR

    There are old pilots and there are bold pilots, but there are no old bold pilots.

  5. #5
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    dragstar, steed, virago, venox

    virago και venox τα ειχα. Το γιαμαχακι ειναι εξαιρετικο. Καλα φρενα, καλες αναρτησεις. Το κυμκο μπορει να σε ξενισει γιατι δινει λιγο αποτομα.

    Αν καταλαβα καλα δινεις για το μικρο διπλωμα; Αν δινεις για το μεγαλο ξερω καποιον που αν δεν την εχει πουλησει ακομα δινει μια harley 883 5.500 ευρω.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #6
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Οι μικρές καστομιές πλέον περνούν πολύ κρίσιμη φάση στην Ελλάδα λόγω του ότι οι περισσότεροι αγοραστές στράφηκαν στα κυβικά και σε πιο "street" μηχανές με αποτέλεσμα οι πωλήσεις των μικρών custom να μειωθούν μέχρι και 57% στην Ελλάδα. Όλες οι κλασικές εταιρίες Yamaha, Suzuki, Honda κ.τ.λ. που βγάζουν τέτοια, έχουν επικεντρώσει στο τι πουλάει αυτή τη στιγμή και όχι στο τι αρέσει στη μειονοψηφία. Στις μοτοσυκλετοβιομηχανίες μετράνε μόνο τα νούμερα όπως θα έλεγα και στη γλώσσα τους. Ο el_hymador έχει απόλυτο δίκιο, πρέπει να κοιτάξεις και κάποιο Ηyosung αν δε θέλεις την παλιά καλή Virago.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  7. #7
    αν θελεις 125 cc παρε μια Daelim Daystar που ειναι καρακουκλάρα και παμφθηνη.2890 ευρώ την πήρα χθες.
    Αν θέλεις για ταξίδια ομως θα πρέπει να βρεις 250 οποσδήποτε αλλα θα πρέπει ναχεις στην τσέπη απο 4000 και πάνω πχ Μauroder.
    Ολα τα μέτρια μυαλά σκέφτονται το ίδιο

Παρόμοια θέματα

  1. Πως να σβήνω την μηχανη?
    από sakattack στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2012, 17:47
  2. γιατι να ειναι τοσο δυσκολο?!
    από pianistas στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 31/10/2011, 21:05
  3. Πως να σηκώσετε μια μηχανή που έχει πέσει.
    από Infini στο forum Οδήγηση: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2009, 08:54
  4. Απαντήσεις: 116
    Τελευταίο μήνυμα: 15/09/2007, 17:00
  5. Απαντήσεις: 21
    Τελευταίο μήνυμα: 04/06/2007, 14:54

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF