Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 30

Θέμα: ατυχημα

  1. #1
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577

    ατυχημα

    το ξερω οτι εχει απειρα τετοια ποστ αλλα αφτο το μερος του φορουμ ειναι για να ξεσπαμε οποτε το βαζω και εγω εδω.

    Σημερα 2.30 μεσημερι πηγαινω το μοτορι σπιτι απο το σερβις των 1000χλμ και καθως πηγαινω με αρκετη ταχυτητα βλεπω ενα αμαξι στην μεση του δρομου σταματημενο και παταω λιγο φρενο να μην πεσω πανω του. Πλησιαζω λοιπον κι αυτος τιποτα. Πλησιαζω κι αλλο στα 5 μετρα με αρκετη ταχυτητα τιποτα παλι. Πατω γκαζι να τον προσπερασω απο αριστερα, και ταυτοχρονα βγαζει αριστερο φλας και στριβει αεριστερα... τα υπολοιπα τα μαντευετε. Κρασαρα πανω του γερα και του ανοιξα τρυπα στην πορτα και πεταγομαι στο αμαξι με το κεφαλι. παλι καλα που φορουσα τζιν, μπουφαν χοντρο και κρανος καλο (350 Ε εκανε το ρημαδι) και δεν επαθα σχεδον τιποτα και παλι καλα το μοτορι (χοντα γαρ) δεν επαθε τιποτα. Τωρα ''τιποτα'' ειναι σχετικο. Εγω με γρατσουνιες και μικρες πληγες στο ποδι, ενα δαχτυλο χτυπημενο και εναν ωμο πιασμενο καθοτι επεσα με αυτον στο αμαξι με φορα και του ανοιξα και τρυπα. Το μοτορι κατι γρατσουνιες στα φλας, μαρσπιε, μανετες, στραβωμενος καθρεφτης (βιδωμα θελει) τον μοχλο των ταχυτητων στραβο (δεν αλλαζουν οι ταχυτητες) το τιμονι στρεβλομενο και το στρογγυλοφαναρο στραβο (!!!).

    Τωρα το σκηνικο περιεργο ητανε ο τυπας βγαινει εξω με ρωταει εισαι καλα κλπ, εγω σοκαρισμενος του λεω ναι ναι και μετα μου λεει τι λε ρε παιδι μου πως εγινε αυτο? και εγω του λεω εγω φταιω (σε τελικη αναλυση εγω εφταιγα γιατι δεν προσπερνανε σε τετοιο στενο δρομο και ειχε βγαλει φλας εστω και καθυστερημενα) με ξαναρωταει αν ειμαι καλα και μου δειχνει το αμαξι του με την τρυπα απο τον ωμο και το κεφαλι μου. εγω τι να πω του λεω συγνωμη εγω εφταιγα κλπ μην τσακωθουμε κιολας και μου λεει ενταξει μωρε δεν πειραζει οι ανθρωποι ναναι καλα και ολα τα αλλα φτιαχνονται. Του λεω αμα εχετε τιποτα και δεν πληρωνει η ασφαλεια κλπ να με παρετε τηλεφωνο (του το αφησα πριν φυγω) και μου λεει ενταξει ενταξει τιποτα μωρε δεν πειραζει εσυ να σαι καλα και δεν πειραζει. Ηρθε και μια γυναικα με το αμαξι με ρωταει αν ειμαι καλα να βοηθησει κλπ και ο τυπος με το αμαξι μου λεει να σε παω καπου κλπ να σε παω νοσοκομειο, και ηρθε και ενας μηχανικος που εχει συνεργειο απεναντι απο εκει που επεσα και με ρωταει αν ειμαι καλα και αυτος και μου φτιαχνει και τον λεβιε κ τον καθρεφτη. Στο τελος ειπα σ'ολους ευχαριστω κλπ και εφυγα και τωρα σας γραφω. Τελικα υπαρχουν και καλοι ανθρωποι ακομα και αν δεν φταινε και που σεβονται τον μοτοσυκλετιστη (και ας μην τον βλεπουν οταν ερχεται). Αυτα, να πω και εγω τα δικα μου.

    ΥΓ) απ το μηχανακι πως να φτιαξω το τιμονι (σιδερενιο) και ειδικα το φαναρι? εχει στραβωσει το φαναρι προς τα δεξια και εχουν σταβωσει οι βασεις του. Να το βαρεσω μερικες φορες με σφυρι και μαξιλαρι στο φαναρι η να ισιωσω τις βασεις 9δεν ξερω πως ισιωνουν)?

  2. #2
    ΠΕΡΑΣΤΙΚΑ ΣΕ ΣΕΝΑ ΚΑΙ ΣΤΟ ΜΟΤΟΡΙ ΣΟΥ.



    ΤΕΛΟΣ ΚΑΛΑ ΟΛΑ ΚΑΛΑ!
    Never ride faster than your angel can fly!!!

  3. #3
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Οπως το περιεγραψες ο τυπος μαλλον εψαχνε καποια διευθυνση, γι'αυτο και οι αποτομες & αψυχολογητες κινησεις.

    Το γεγονος οτι σε αντιμετωπισε ετσι μπορει να ειναι και επειδη "ψαρωσε" εφοσον με τυχον τραυματισμο σου θα εμπλεκε με τροχαια κλπ.

    Παντως ειναι γεγονος οτι πολλοι οδηγοι σε χτυπανε & ζητανε τα ρεστα γι΄αυτο η συμπεριφορα του ξεχωριζει θετικα!

    Περαστικα

  4. #4
    Αφροτζιξ Το avatar του/της afrotwin
    Εγγραφή
    08/12/2003
    Μηνύματα
    3.260
    PERASTIKA SOU RE FILE KE SIMPASXOUME

    ALA MIA EROTISI

    GIATI TON PROSPERASES?
    TI I8ELES NA APODIKSIS?
    GIATI DEN KA8OSOUN APO PISO NA DIS TI 8A KANI O MALAKAS
    DILADI TI SKEFTOSOUN?


    KRIMA.....
    Αφροτζιξ.kata tin nona druna

  5. #5
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Όχι ρε φίλε, κρίμα. Είμαστε λίγοι οι CBFάδες, μην μας συμβαίνουν και τέτοια...

    Πάντως παίδες, ένα πράγμα που έχω μάθει τόσο καιρό που οδηγάω αμάξι (μηχανή τώρα ξεκινάω), είναι να μην προσπερνάω άλλο όχημα με πολύ μεγαλύτερη ταχύτητα από αυτήν που κινείται αυτό. Μια στραβή να σου κάνει, ακόμα κι αν δεν σε χτυπήσει, στην προσπάθειά σου να τον αποφύγεις, έχεις φύγει...

    Και να κοιτάμε τον καθρέπτη του άλλου αν μπορούμε, να δούμε το βλέμμα του και ότι μας έχει δει... Τέτοια ώρα τέτοια λόγια θα μου πείτε, αλλά...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  6. #6
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    to ξερω ρε αφρο αλλα βιαζομουν παρα πολυ ειχα αργησει πολυ στο ραντεβου και εγινε αυτο που εγινε. Τωρα δεν ξερω αν προλαβαινα να τον αποφυγω ακομα και αν τον εβλεπα τι πηγε να κανει. Τι να κανουμε μθαινουμε απ τα λαθη μας. Παντως τωρα εχω χεστει πανω μου παντου βλεπω μαλακες με κουτια και κλανω μεντες μην με σκοτωσουν. Βιδωσα και τους καθρεφτες μην μου την κατσει κανενας απο πισω και σκεφτομαι σοβαρα να σταματησω την καθημερινη μετακινηση με τη μηχανη η τουλαχιστον να πηγαινω σαν σαλιγκαρος πισω απο τα κουτια. Ασε που στραβοτιμονιασε και δεν στριβει καλα... Ασε λεμε εχω φριξει. Αλλα δεν μπορω να αφησω τη μηχανη για συναισθηματικους και πρακτικους λογους. Τι να κανουμε. Απλα μαθαινω παθαινοντας.

  7. #7
    Φίλε μου τόσο το δικό σου ατύχημα όσο και το δικό μου την Αύγουστο (εγώ είχα χειρότερες συνέπειες) θα είχαν πιθανότατα αποφευχθεί αν και οι δυό μας είχαμε κάνει μια πολύ απλή ενέργεια:

    Ένα κορνάρισμα πριν την τελική κίνηση.

    Χαίρομαι που δεν χτύπησες περισσότερο, είναι μεγάλη πίκρα ακόμη και το απλούστερο κάταγμα.

  8. #8
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    α και τα νεα. 200Ε ζημια στον τυπο. Μετρητα καθοτι δεν θελαμε να μπλεξουμε με αστυνομιες ασφαλειες κλπ. Τι να κανουμε, χαρτζιλικι. Στον πατερα μου δεν το λεω γιατι θα με γ@μησει οποτε παει ο χαρτζιλικι μισης χρονιας... Πω ρε πουστη μου... Δηλαδη για μια μαλακια μου 200Ε... Αδικος κοσμος. και το δικο μου μοτορι πρεπει ναναι 20-50Ε ζημια και μπορει και παραπανω. Πω ρε γαμωτη μου.

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    29/11/2004
    Μηνύματα
    28

    παιξε

    κ κανα lotto(λεμε τωρα...),ρε δε λες παλι καλα που δεν περασες παντα-παντα μεσα απο το κουτι,να παρεις αγκαλια κ τον θειο...τωρα θα μας εγραφες απο το κατ,αν σου ειχε μεινει κοκκαλο γερο!Παλι καλα που δεν εσπαες τιποτα εσυ,τα σιδερα φτιαχνονται,ελπιζω παντως-ειμαι σιγουρος-οτι θα εισαι καλο παιδι απο δω κ στο εξης κ δεν θα ξανακανεις καγκουριες!

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Rezeguet
    και το δικο μου μοτορι πρεπει ναναι 20-50Ε ζημια και μπορει και παραπανω. Πω ρε γαμωτη μου.
    Φίλε μου αν κλαις τώρα τα 20-50Ε, καλύτερα πούλα τη τη μηχανή για να αποφύγεις το καρδιακό επεισόδιο αν χτύπα ξύλο κάνεις κανένα πραγματικό τράκο και σου έρθει λυπητερή αρκετών εκατοντάδων ευρώ


    Πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι την έβγαλες καθαρή μια χαρά στην υπόθεση αυτή. Συνολικό κόστος 250Ε και 1-2 μόλωπες = ΤΙΠΟΤΕ

    Μακάρι το συμβάν να είναι το χειρότερο που θα σου συμβει ποτέ

  11. #11
    Honda CBF 250 Το avatar του/της Alexander
    Εγγραφή
    25/01/2005
    Μηνύματα
    611
    Φίλε μου, πάλι καλά να λες που δεν άνοιξε καμιά πόρτα ο τύπος και δεν σε έκοψε στη μέση ή που δεν χτύπησες/έσπασες τίποτα.

    Όσο για τα λεφτά, μου φαίνεται μικρό το ποσό των 250€. Πρέπει να ήταν παλιό το αμάξι, έτσι; Εγώ γρατζούνισα τον προφυλακτήρα μου και μου ζητάνε 150 χωρίς ΦΠΑ...
    "For no one, no one in this world can you trust - not men, not women, not beasts ... this you can trust."

  12. #12
    Ενας Σα(ρα)Μαριτης Το avatar του/της SaraMaritis
    Εγγραφή
    23/07/2004
    Μηνύματα
    484

    Cool Περαστικα...

    ...φιλε Rezeguet-μαν
    "Είμαστε πολλοί...Αλλά είμαστε σκόρπιοι"

  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της vassilis88
    Εγγραφή
    07/11/2004
    Μηνύματα
    1.703
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Ένα κορνάρισμα πριν την τελική κίνηση.
    gdevelek exeis dikio. ego xrisimopoio polu spania tin korna(kalo i kako den ksero). se pollous dromous eno exo proteraiotita prosexo ta aftokinita apo deksia kai aristera pou theloun na stripsoun giati kai 2 metra apostasi na exo tha stripsoun. 2-3 fores isa pou prolaba na stamatiso stin porta tou allounou alla tin teleftaia fora pou patisa korna eftyxos perimene. einai san na eimai aoratos kai mou spaei ta nevra pou strivoun tin ora pou pernao! tora koitao synexeia an pane na kinithoun ligo oi troxoi opote kovo taxytita kai an tous blepo pos me koitane.
    rezeguet perastika se sena kai sto mixanaki.

  14. #14
    ειδικός χρήστης Το avatar του/της Rezeguet
    Εγγραφή
    23/09/2004
    Μηνύματα
    577
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gdevelek
    Φίλε μου αν κλαις τώρα τα 20-50Ε, καλύτερα πούλα τη τη μηχανή για να αποφύγεις το καρδιακό επεισόδιο αν χτύπα ξύλο κάνεις κανένα πραγματικό τράκο και σου έρθει λυπητερή αρκετών εκατοντάδων ευρώ


    Πρέπει να συνειδητοποιήσεις ότι την έβγαλες καθαρή μια χαρά στην υπόθεση αυτή. Συνολικό κόστος 250Ε και 1-2 μόλωπες = ΤΙΠΟΤΕ

    Μακάρι το συμβάν να είναι το χειρότερο που θα σου συμβει ποτέ
    ενταξει μην το παραχεσουμε δεν κανω ετσι για τα 50Ε αλλα για τα συνολικα 250 + 50 που εδωσα στο σερβις με συναρτηση το αρκετα χαμηλο χαρτζιλικι και τα υψηλα εξοδα που εχω γενικα. Σε καθαρα αποταμιευμενα λεφτα αυτα ειναι λεφτα ενος εξαμηνου για μενα. Αλλα οπως λετε οντως φτηνα πρεπει να την γλυτωσα καθως υπαρχουν και 500 αρες και 1000αρες περιπτωσεις. Και παλι καλα στη χοντα που τα βλεπουν αυτα και φτιαχνουν τα μοτορια ανθεκτικα. Μεχρι στιγμης 2 πτωσεις και εχω μονο ξυσμενα μασπιε και μανετες αντε και καθρεφτες (και τις αλλες βλακιτσες) αλλα απο πλαστικα οθτε ιχνος γρατσοθνιας. Δεν ξερω πως το κανουν αλλα αμα οδηγουσα τωρα το απριλια RS 125 τωρα θα χα 500αρα τουλαχιστον ζημια στο μοτορι και κανα μηνα στο συνεργειο η μηχανη.

  15. #15
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Περαστικά και ποτέ ξανά!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Δολοφονία η ατύχημα ?
    από THEOD στο forum Αντιπαραθέσεις
    Απαντήσεις: 109
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2007, 12:33
  2. ατυχημα με τρανσαλπ
    από kle250 στο forum Στραβά κι ανάποδα
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 28/07/2004, 07:46
  3. Παραλιγο ΑτυΧημα!!!!
    από XTMPAM στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 13
    Τελευταίο μήνυμα: 06/05/2004, 13:22
  4. Ατύχημα
    από sensk2 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 12
    Τελευταίο μήνυμα: 01/02/2004, 12:18
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 10/12/2003, 11:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF