Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: ποιον να δείρω????

  1. #1
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346

    ποιον να δείρω????

    πάσχα 2004 με χτυπάει ένας μάγκας με τσερόκι τζίπ και φιμέ παράθυρα (μην γίνει καμιά μλκία και καταλάβω που κοιτάει και γλιτώσω τη στούκα). αποφάσισε ο μεγάλος να κάνει αναστροφή την ώρα που ήμουν δίπλα του.

    να δείρω αυτόν?

    έρχεται η γκόμενα (μού) στο ατύχημα (πορωμένη με τα τζιπ) και αντι να δει εμένα αν είμαι καλά, κοιτάει το τζιπ και πετάει και την ατάκα "καλα ρε μαρίνο... έπρεπε να χτυπήσεις αυτή την τζιπάρα?"

    να δείρω αυτήν?

    έρχεται ο Ζητάς και προτείνει να κάνουμε φιλική δήλωση γιατι θα ήταν αναγκασμένος να κατασχέσει το όχημα επειδή ο μλκας δεν είχε μαζί του την ασφάλεια.

    να δείρω αυτόν?

    φεύγοντας ο αδερφός μου (οδηγός μηχανής) μου την "λεεί" γιατί είμαι τάχα μλκάς που δεν είδα μέσα απο τα φιμέ τζάμια τον οδηγό και γιατί τελοσπάντων δε μύρισα τα νύχια μου να καταλάβω τι σκατά θέλει να κάνει.

    να δείρω αυτόν?

    την φιλική δήλωση πάνω στη μανούρα μου δεν την υπογράφω (έπρεπε σε 2 ώρες να είμασταν πειραία για χίο). στο πλοίο το πάιρνω χαμπάρι και κάνω 4 πακέτα τσιγάρα σε 8 ώρες απο τον πανικό που (τα τηλ δεν πιάνανε) και παθαίνω άσθμα...

    όταν με το καλό επιστρέφω και βρήσκω τον τύπο μου λεεί οτι δεν έχει ασφάλεια "τελικά" και θα μου κάνει δήλωση η αδερφή του.

    πάει η τύπισα και κάνει δήλωση (με άλλο όχημα) οτι έριξε την μηχανή με τον καθρέπτη της και η μηχανή ήταν σταθμευμένη...
    4.000 ευρώ ζημία απο στάση!

    να δείρω αυτήν?

    2 μήνες να έρθουν τα ανταλλακτικά απο σαρακάκι

    να παώ να τους γαμ.... όλους εκει μέσα?

    καταφέρνω και βρίσκω μετα απο πολλές μέρες τον Α΄ υπεύθυνο του φακέλου μου στην ασφαλιστική που μου λεέι πάρε με άυριο. τον πέρνω την επομένη και λείπει σε διακοπές

    ....

    επιστρέφει ο τύπος απο διακοπές και μου λεεί οτι η τύππισα πρέπει να κάνει συμπληρωματική δήλωση, λες και δεν μπορούσε να μου το πει εκείνη την ημέρα...

    πέρνω την τύπισα τηλέφωνο "ναι ναι ναι" την ξαναπέρνω "ναι ναι ναι" την ξαναπέρνω και έχει φύγει διακοπές εκτός ελλάδας για κανα μήνα.

    ...

    επιστρέφει η τύπισα και μετά απο μπινελίκι και απειλές επικοινωνει με την ασφαλιστική... την στίνουν 3 φορες απο την ασφαλιστική... και πέρνω εγώ εκεί να δω τι θα γίνει... ο Α΄ υπέυθυνος του φακέλου μου έχει παραιτηθέι και ο φακελός μου δεν έχει ανατεθεί σε κανέναν...

    πηγαίνω εκεί και βρίσκω τον Β΄πλέον υπέυθυνο του φακέλου μου ο οποίος δίνει εντολή για επιθεώρηση της κατάστασης.
    έρχεται και ο επιθεωρητής... μια χαρά....

    πέρνω την τύπισα τηλ να παέι να κάνει την συπληρωματική με επιχειρήματα του τύπου "σας παρακαλώ μην με αναγκάσετε να σας γαμ... οτι σας έχει μέινει αγαμ...)

    και πάει αυτή και κάνει την δήλωση.

    πηγαίνω στην ασφαλιστική, βρίσκω τον Γ΄υπεύθυνο του φακέλου μου (ο όποίος δεν έχει ιδέα) μου λέει να περιμένω να έρθει το πόρισμα του επιθεωρητή σε 2 μερες.

    περνάνε τέσσερεις μέρες και πάω σήμερα απο εκεί, και μου λένε να πάω την άλλη εβδομάδα γιατι κάνουν μετακόμιση τωρα και γίνεται πανικός.

    η ιστορία ξεκίνησε το πάσχα...



    και ξαναλέω ποιον να δείρω?
    ή μήπως να μην κάνω διακρίσεις και να τους αρχίσω όλους μαζι?

  2. #2
    rolling fredo king Το avatar του/της DUKASII
    Εγγραφή
    11/07/2002
    Μηνύματα
    3.547

    KONAN

    AN ΔΕΙΡΕΙΣ ΚΑΠΟΙΟΝ ΤΩΡΑ..ΔΕ ΘΑ ΠΑΡΕΙΣ ΦΡΑΓΚΟ…ΘΑ ΚΑΤΑΛΗΞΕΙΣ ΝΑ ΠΛΗΡΩΝΕΙΣ ΚΙΟΛΑΣ!
    ΠΑΡΕ ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΣΟΥ..ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΑΝ ΕΧΕΙΣ ΑΚΟΜΑ ΟΡΕΞΗ…ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΡΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 300 Ε ΜΕ ΔΕΡΝΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ Η ΟΠΟΥ ΑΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ!

    ΤΑ ΛΕΦΤΑ ΤΑ ΚΑΤΑΘΕΤΕΤΕ ΣΕ ΛΟΓΑΡΙΑΣΜΟ!

  3. #3
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    μονο με υπομονη και επιμονη θα καταφερεις να παρεις τα λεφτα σου

    στο τηλεφωνο και στις προσωπικες συναντησεις θα εισαι ευγενικος αλλα αποφασισμενος και δε θα υποχωρεις απο τις θεσεις σου






    δουκα θα φορας και ζαρτιερες... το συζηταμε για 300 αμα ειναι...

  4. #4
    σψι φι ρθλεσ ;-) Το avatar του/της danaos75
    Εγγραφή
    02/04/2004
    Μηνύματα
    731
    ΦΙΛΕ MONSTERMIND, ΕΓΩ ΘΑ ΕΛΕΓΑ ΒΓΑΛΤΑ ΟΛΑ ΣΤΟΝ ΑΔΕΛΦΟ ΣΟΥ ΠΟΥ ΣΕ ΠΑΙΡΝΕΙ ΚΙΟΛΑΣ ΝΟΜΙΚΑ (ΕΚΤΟΣ ΕΑΝ ΣΟΥ ΚΑΝΕΙ ΜΗΝΥΣΗ ΓΙΑ ΞΥΛΟΔΑΡΜΟ 'Η ΑΚΟΜΑ ΧΕΙΡΟΤΕΡΑ ΑΝ ΑΝΤΑΠΟΔΩΣΕΙ) :hypnotize
    ΤΙ ΝΑ ΠΩ ΕΓΩ ΤΑ ΔΙΑΒΑΖΑ ΚΑΙ ΕΣΠΑΣΑΝ ΤΑ ΝΕΥΡΑ ΜΟΥ. ΥΠΟΜΟΝΗ ΚΑΝΕ ΚΑΙ ΧΕΙΡΗΣΟΥ ΤΟ ΘΕΜΑ ΗΡΕΜΑ ΓΙΑ ΝΑ ΒΓΕΙΣ ΣΤΟ ΤΕΛΟΣ ΚΕΡΔΙΣΜΕΝΟΣ.
    The MEDIATOR between the HEAD and the HANDS MUST be the heart.

  5. #5
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011

    Re: KONAN

    Αρχικά δημιουργήθηκε από DUKASII
    ΕΛΑ ΝΑ ΔΕΙΡΕΙΣ ΕΜΕΝΑ ΜΕ 300 Ε ΜΕ ΔΕΡΝΕΤΕ ΣΤΟ ΧΩΡΟ ΣΑΣ Η ΟΠΟΥ ΑΛΟΥ ΣΑΣ ΚΑΝΕΙ ΚΕΦΙ!
    Μπορώ να δείρω και εγώ μήπως λίγο γιατί έχω τις μαύρες μου τελευταία;


  6. #6
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

    Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  7. #7
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

    Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......
    o periklisk με το βλεπελιν τα βλεπει ολα... το νου σας...


  8. #8
    M.A.E.Θ.Ρ.Α.Τ. Το avatar του/της sniper
    Εγγραφή
    11/11/2002
    Μηνύματα
    15.813
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Άφου έκανες υπομονή μέχρι τώρα.... κάτσε φρόνημα... γιατί δε λέει.... πάρε τα λεφτά και μετά κάνε ότι θες.....

    Έχε και το νου σου..... Το Σάββατο σου κόρναρα στη διασταύρωση Μεσογείων και Κατεχάκη και δεν πήρες χαμπάρι.... και είχες σταματήσει και μέσα στη μέση του δρόμου.... και κάτι που έπρεπε να φοράς δεν φόραγες..... Άντε......
    Άσε που δεν έχει και καθρέφτες
    Αλίμονο σ’ αυτούς που δεν ξέρουν ότι δεν ξέρουν αυτά που δεν ξέρουν.

  9. #9
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    Ρε!!!!

    πάτε καλά???

    μήπως να δείρω και εσάς όλους?




    άκου "Κόναν"...


  10. #10
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.404
    Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
    Ρε!!!!

    πάτε καλά???

    μήπως να δείρω και εσάς όλους?




    άκου "Κόναν"...

    Βλάκα την επόμενη φορά που θα σε πετύχω χωρίς κράνος και να το παίζεις αου αου και ιστορία θα πέσει μάπα λέμε!!!!!!




    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  11. #11
    Banned Το avatar του/της anco
    Εγγραφή
    04/03/2004
    Μηνύματα
    1.334
    Εγω λεω να τους μαμησεις ολους μαζι.....χωρις διακοπες.

  12. #12
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της milaber
    Εγγραφή
    13/11/2003
    Μηνύματα
    1.011
    Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind
    μήπως να δείρω και εσάς όλους?
    Δείρε τον Γιώργο που γουστέρνει κιόλας!


  13. #13
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της cbanthropos
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    209

    Re: ποιον να δείρω????

    Αρχικά δημιουργήθηκε από monstermind


    και ξαναλέω ποιον να δείρω?
    ή μήπως να μην κάνω διακρίσεις και να τους αρχίσω όλους μαζι?
    Μαρινο, θα κανεις λιγο υπομονη και θα φτιαξεις και τη μηχανη σου. Με τα ρεστα που θα περισσεψουν, θα αγορασεις ενα σακο του μποξ και θα τον κρεμασεις στο γκαραζ που βαζεις τη μηχανη. Και στο εξης οταν εχεις νευρα θα πηγαινεις και θα τον κανεις αλογο στο ξυλο. Και θα σου ερθει και φθηνα, και δεν κινδυνευεις να εθιστεις νοικιαζοντας τον DUKA... :rotflmao: :rotflmao:

    Καλο ξεμπερδεμα μαν, υπομονη.
    -------------
    I don't kill flies, but I like to mess with their minds. I hold them above
    globes. They freak out and yell "Whooa, I'm *way* too high."
    -- Bruce Baum

    CB400SF '97
    CBR600F '03

  14. #14
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    Αρχικά δημιουργήθηκε από periklisk
    Βλάκα την επόμενη φορά που θα σε πετύχω χωρίς κράνος και να το παίζεις αου αου και ιστορία θα πέσει μάπα λέμε!!!!!!




    κοιτα να δεις που αντι να δώσω θα φάω κιολας!

  15. #15
    moda banana Το avatar του/της monstermind
    Εγγραφή
    10/02/2004
    Μηνύματα
    346
    Ολα καλά!!!

    περάσαν 8 μήνες... και επιτέλους έλαβα την απάντηση απο την ασφαλιστική, οτι : ούτε 1 στο εκατομμύριο δεν γίνεται έτσι ατύχημα!

    και φυσικά δεν με πληρώνουν ...

    ...


    τι κάνω τώρα?

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ποιον πόλο της μπαταρίας πρέπει να αποσυνδέουμε...
    από Πολυμήχανος στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 24/10/2016, 15:25
  2. σε ποιον αλλο να μιλησω..
    από sfigas στο forum Αναζητήσεις, σκέψεις & προβληματισμοί
    Απαντήσεις: 82
    Τελευταίο μήνυμα: 30/06/2010, 16:36
  3. Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 02/02/2007, 08:22
  4. Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 15/12/2005, 11:06
  5. Ποιόν να δείρω #2
    από morpheus στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 08/07/2005, 10:23

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF