Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 8 από 8

Θέμα: Εχει κανεις το 400αρι?

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    11

    Εχει κανεις το 400αρι?

    γεια σας παιδια.θα ηθελα να με βοηθησετε να βρω πληροφοριες για το fazer 400 μοντελο 99 καθως το λιγουρευομαι καμποσο καιρο τωρα αφου το εχω τσεκαρει σε πολυ καλες τιμες ως μεταχειρισμενο φυσικα.Η χαμηλη τιμη του σιγουρα ανταποκρινεται στο οτι ειναι μοντελο παραεισαγωγης αυτο ειναι το μονο που θυμαμαι απο τα παλιοτερα τευχη περιοδικων που διαβαζα και επισης οτι αυτα τα πρωτα μοντελα ειχανε προβλημα με τα φωτα τους.Γενικα οτι θεωρειται πως χρειαζεται να γνωριζω πριν φαω καμια ηττα ,σας ακουω.Α και κατι ασχετο απλα επειδη σκεφτομαιο παντα τα χειροτερα,ξερει κανεις τι αλλο κινητηρα μπορει να φιλοξενησει το συγκεκριμενο πλαισιο?

  2. #2
    Κομμένο μέλος Το avatar του/της dimokritos
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    305
    και γιατί δεν κοιτάς το 600άρι? αρκετά κυκλοφορούν. δοκιμασμένο μηχανάκι. το 400άρι ίσως το βαρεθείς γρήγορα..
    Βάλτο καλά στο κεφάλι σου.

  3. #3
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Από τα λίγα που ξέρω ελάχιστα 400αρια πρέπει να έχουν κυκλόφορησει .Με το ζορι θυμάμαι μια αγγελία εδω στα 2 + χρονιά που είμαι στο φορουμ . Γιατί να μην βρεις ένα 600 της ίδιας χρονιάς που είναι σίγουρα πολύ πιο δυνατό και αντιπροσωπείας μάλιστα , που φανταζομαι στην τιμή ελάχιστα θα διαφέρουν αν μιλάμε πλέον για δεκαετία ??? Δύσκολοι καιροί για 400 αρια ... Μην βιαστείς γενικότερα να επενδύσεις , ψάξε καλά πριν ....

    Modenas Kriss 125

  4. #4
    και γ@μω τα μελη Το avatar του/της xampos
    Εγγραφή
    11/03/2007
    Μηνύματα
    1.734
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
    και γιατί δεν κοιτάς το 600άρι? αρκετά κυκλοφορούν. δοκιμασμένο μηχανάκι. το 400άρι ίσως το βαρεθείς γρήγορα..
    οχι αμα εισαι αρχαριος δεν το βαριεσαι και τοσο γρηγορα εχει πολλα να σου μαθει

    ισως βαρεθει να το τρεχει στους μαστορες ,ισως δεν βρισκει ανταλακτικα

  5. #5
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    11
    ευχαριστω παιδια για τη βοηθεια.Να σας πω οτι για το θεμα των ανταλλακτικων μπορει και να το παιξω,μιας και το μηχανακι απο ενα ματι που του εριξα μου φανηκε αψογο,και σε πολυ καλη τιμη που δεν εχω γρει στο 600αρι.αυτο που με ενδιαφερει ειναι αν καποιος γνωριζει να μου πει ποιες ειναι οι πιο συχνες βλαβες που παρουσιαζει,αντε ας πουμε και τις ζημιες του αντιστοιχου 600 εκεινης της χρονιας.Επισης αν μπαινει ο κινητηρας απο το 600.

  6. #6
    700 κιλά βίδες Το avatar του/της Anritsu
    Εγγραφή
    24/01/2006
    Μηνύματα
    1.256
    Αρχικά δημιουργήθηκε από xt 125
    ........Επισης αν μπαινει ο κινητηρας απο το 600.
    Αντε να βρεις κινητήρα , αντε να τον βάλεις , άντε να δουλέψει . Οικονομικά θα σου βγει σαν Fazer αρκετά νεώτερο πιστεύω . Επιμένω να πας για το 600 μια και εγώ έτσι την πάτησα .Πήρα πριν 3 χρονιά ένα BROS 400 και τώρα βλαστημάω γιατί δεν είχα ψάξει να πάρω το 650 κατευθείαν . Δεν είχα κανένα πρόβλημα με το 400αρι , κάθε άλλο , αλλά για λίγα εβρα ακόμα θα είχα ένα αρκετά πιο δυνατό μηχανάκι και πιθανόν να μην ψαχνόμουν σήμερα για καινούριο ....

    αυτά ....
    Modenas Kriss 125

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της banditgr
    Εγγραφή
    30/05/2002
    Μηνύματα
    963
    eixa fazer 400 prin arketa xronia (6-7) itan OLOIDIO me to 600 (protis genias) me diafora sta frena,forage tetraemvoles nissin kai oxi ta sumitomo.Frenares dialadi.
    To moteraki tou itan apisteyto gia 400,tromera gramiko,para-para poly elastiko,kai evgaze oreo ixo me ena teliko mivv.Se dinamometrisi eixe dosei 50 alogakia roda,diladi super.
    oson afora to ti moter mporei na mpei.Pisteyo pos to moter tou 600 mpenei xoris kamia metatropi,mias kai to 400 itan oloidio.Asxeto an a3izei vevea.
    To thema einai oti mporeis na vreis 600 protis genias stin 3eftila pleon,opote den a3izei kata tin gnomi mou to 400.Kata ta alla,itan poli kalo.
    Το κρεβάτι είναι το πιο επικίνδυνο μέρος του κόσμου.
    Ενενήντα τοις εκατό των ανθρώπων πεθαίνουν εκεί.

  8. #8
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    06/04/2005
    Μηνύματα
    11
    πιστευω παιδια εγινε κατανοητο σε ολους σας οτι ο λογος που ασχολουμαι με το μοντελο αυτο δεν ειναι αλλος παρα η χαμηλη τιμη που μου το εχουνε προτεινει και αφου δεν εχω κατι αλλο αυτη την περιοδο εκτος απο παπια ειπα να δωσω κατι ψιλα και οτι βγει.στη τελικη και 2-3 χρονια απροβληματιστα να μου δωσει ειμαι οκ και στη τελικη του πεταω κι ενα 600αρι κινητηρα στο τεελος κι ολα μελι γαλα.αλλα σημερα που το κοιταξα καλυτερα ειδα οτι εχει μερικες ατελειες που πιστευω ανεβαζουν το μπατζετ αρκετα και το χειροτερο απο ολλα αναγκοζομαι να μπλεξω με τους εμπορους μεταχ. ανταλλακτικων.και ναι μεν λεμε μεταξυ μας οτι το 400 ειναι ακριβως το ιδιο με το 600 αλλα αυτα με το ματι που σημαινει οτι καποια πλαστικα,εξαρτηματα κτλ μπορει να μην καθονται οκ στο 400 κι ως γνωστο ανταλλακτικα απο 400 γιοκ.οποτε μενεις με ενα πανεμορφο φαιρινγκ ας πουμε στο χερι και μετα αγοραζεις και ενα αλλο 600 για να σου χρειαστει.χμμμ με βλεπω για κανα 600 στο τελος αν και στα χρηματα αυτα θα σκεφτομουν και το suzuki 650.για να κλεισει ομως το κεφαλαιο fazer 400 θα ηθελα μερικες ακομη γνωμες ιδιοκτητων της πρωην η νυν.thanks guys

Παρόμοια θέματα

  1. κρανος NOLAN N71 CLASSIC N-COM..το έχει κανεις???
    από matyat στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 07/08/2013, 20:53
  2. Explorer 2 της bering το εχει κανεις??
    από ela ela στο forum Προστατευτικός εξοπλισμός
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 07/12/2005, 22:47
  3. Έχει κανείς υπόψη του τίποτα φοβερά τακάκια
    από afrotwin στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 21/03/2005, 00:34
  4. Μήπως έχει πάρει το μάτι σας
    από stefanos στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 15:06
  5. Απαντήσεις: 7
    Τελευταίο μήνυμα: 27/02/2004, 10:58

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF