Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 34

Θέμα: ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ

  1. #1
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2008
    Μηνύματα
    6

    ΜΗΧΑΝΗ ΓΙΑ ΑΡΧΑΡΙΟ

    Γεια σας παιδιά πριν 2 εβδομάδες πήρα δίπλωμα για μεγάλου κυβισμού μηχανή κ ψάχνω να βρω μια μηχανή που να είναι ευκολοδήγητη μέσα στη πόλη κ να μπορεί να βγάζει άνετα ταξίδια.Έχω ακούσει οτι οι naked θα με βολέψουν εσείς τι προτείνετε?(απο εμπειρία πάνω στη μηχανή μόνο τα 7 μαθήματα που έκανα.)Ευχαριστώ

  2. #2
    Πολη που μενεις???κινηση???ταξιδια ποσο μακρινα???λεφτα διαθεσιμα????



  3. #3
    το θέμα έχει συζητηθεί ΑΠΕΙΡΕΣ φορές, αν ψάξεις ΛΙΓΟ, θα βρείς πολλές προτάσεις και επιχειρήματα

    πάντως γυμνό για ταξίδι δεν ενδείκνυται

    ....και καλώς ήλθες στο φλώρουμ

  4. #4
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2008
    Μηνύματα
    6
    θεσσαλονικη μένω για ταξίδια σε όλη την ελλάδα κ εξωτερικό για να το κάνω πιο συγκεκριμένο ψάχνω στα 600cc για κανα hornet ή fazer κ απλά ζητάω απο την εμπειρία σας αν έχετε να προτείνετε κάτι κοντά στα 5000 γιούργια

  5. #5
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maitsos
    θεσσαλονικη μένω για ταξίδια σε όλη την ελλάδα κ εξωτερικό για να το κάνω πιο συγκεκριμένο ψάχνω στα 600cc για κανα hornet ή fazer κ απλά ζητάω απο την εμπειρία σας αν έχετε να προτείνετε κάτι κοντά στα 5000 γιούργια
    παρε το cbf 600 που αποδιδει αρμονικα σε ολο το φασμα κι ασε το fazer στα χαμηλα θα σε φοβησει.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  6. #6
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    παρε το cbf 600 που αποδιδει αρμονικα σε ολο το φασμα κι ασε το fazer στα χαμηλα θα σε φοβησει.
    στο τσακ.....

  7. #7
    Μανιβελάτο μέλος
    Εγγραφή
    28/09/2007
    Μηνύματα
    1.896
    Καταρχήν συγχαρητήρια για το δίπλωμα σου και καλωσήρθες στον κόσμο των 2 τροχών.. Συμπτωματικά έχουμε την ίδια ηλικία. Δεν είμαι πολύ σίγουρος αν έχεις την οδηγική ωριμότητα (την εμπειρία σίγουρα με τα 7 - μα και 70 να ήταν δεν θα άλλαζε τπτ - δεν την έχεις) να αγοράσεις απευθείας ένα τετρακύλινδρο 600 cc 80+ ίππων.. Νομίζω πως καλύτερα αρχικά να βγεις στην ζούγκλα με κάτι μικρότερο, να συνηθίσεις πρώτα την κίνηση ανάμεσα σε αυτοκίνητα που δεν σε βλέπουν και δεν νοιάζονται για σένα, να δεις τις παγίδες του δρόμου, να αποκτήσεις μια εμπειρία και μετά να ανέβεις ένα σκαλοπάτι.. δεν λέω ντε και καλά να πάρεις κάτι μικρό (αν και δεν θα ήταν κακό) αλλά κάτι πιο μικρό από αυτό που σκοπεύεις να πάρεις. Και ένα μονοκύλινδρο 600άρι είναι υπέραρκετό για το στάδιο που είσαι τώρα. Ούτως η άλλως πίστεψε με, και ένα gsr600 να πάρεις πχ δεν μπορείς να το διαχειριστείς ούτε στο 50-60% τώρα και αν προσπαθήσεις να το πιέσεις θα έχει απρόβλεπτα αποτελέσματα.. Αν έχεις πάρει την απόφαση σου, σε αυτό το μοτίβο προτείνω το

    suzuki bandit 650 s

    Από εκεί και πέρα δεν κοιτάς για αρχή και κανένα 250? Δεν βλέπω που δεν μπορεί να σε καλύψει ένα ninja250 που ταξιδεύει με 130 (αν έχεις εμπειρία από αυτοκίνητο θα δεις την διαφορά.. - μην σου φαίνονται λίγα γιατί για αρχή δεν είναι καθόλου) και τελική γύρω στα 160..

    Καλή επιλογή

  8. #8
    Εκνευριστικο μελος Το avatar του/της Band(age)it
    Εγγραφή
    09/01/2007
    Μηνύματα
    312
    Τυχαινει να πουλαω το μοντελο που λεει ο φιλος απο πανω :smilea:
    Ειναι σε τελεια κατασταση , εαν θελεις ριξε μια ματια και συγνωμη για το spam .

    http://www.moto.gr/forums/showthread...47#post1204847
    - Omnia mea mecum porto -

  9. #9
    Νέο μέλος
    Εγγραφή
    26/07/2008
    Μηνύματα
    6
    και γω το σκεφτόμουν για το ninja 250r απλα νομίζω οτι δεν αξίζει τα λεφτά του 4.300Ε για ένα 250? καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι ένα scooter 250 μεταχειρισμένο το αποίο το βρίσκεις στη μισή τιμή. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως. μάλλον θα την ψάξω σε 400 γιατι δε παίζει κ μαλλί.

  10. #10
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maitsos
    και γω το σκεφτόμουν για το ninja 250r απλα νομίζω οτι δεν αξίζει τα λεφτά του 4.300Ε για ένα 250? καλύτερη επιλογή πιστεύω είναι ένα scooter 250 μεταχειρισμένο το αποίο το βρίσκεις στη μισή τιμή. ευχαριστώ για το ενδιαφέρον πάντως. μάλλον θα την ψάξω σε 400 γιατι δε παίζει κ μαλλί.
    Κι εγω με σκαρτα 7500 για το fazer, μου φαινοταν υπερβολη να δωσω 5000 για ενα 250 [xmax 4900] αλλα περα απο τις ενδοαστικες μετακινησεις, την πρωτη φορα που πηγα απο Κοστα Πειραια σε 1 ωρα και 20 λεπτα με αερα και με δρομους φιδακια μεχρι την Επιδαυρο τουλαχιστον και το μηχανακι να πηγαινει τρενο [και κατι Elle να τρεμουν :rotflmao: ] εχω να σου πω οτι αν αυτα τα κανει ενα maxi scooter, φαντασου τι μπορει να κανει ενα μικρο ss. Βεβαια ακομη κι αυτο το μηχανακι θα περασει καποιος καιρος μεχρι να το αξιοποιησεις στο εκατο τα εκατο των δυνατοτητων του. Δε θα μπορεσεις ν' αξιοποιησεις και να χαρεις κατι σαν τα fazer, gsr, το cbf που δουλευει και χαμηλα υπερικανοποιητικα θα το ευχαριστηθεις οπου ακομη κι αυτο θ' αργησεις να το κατακτησεις. Δεν ειναι υποδεεστερο των fazer, gsr γιατι ναι μεν υστερει κατα 20 αλογα αλλα αποδιδει απο χαμηλα μεχρι και πανω απο τη μεση, δε σκορτσαρει στις ατσαλες αλλαγες ευκολα και φυσικα κανει υπερικανοποιητικο ταξιδι. Αλλα μη με μετρας σα γνωμονα το ταξιδι. Υπαρχουν πολλα που δεν εμαθες στη σχολη, οπως ο αερας, η αισθηση δικαβαλο, η αισθηση φορτωμενο, η σωστη θεση στο δρομο κλπ.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  11. #11
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    την πρωτη φορα που πηγα απο Κοστα Πειραια με 230 km/h με αερα και τρελη καταιγιδα που τα αυτοκινητα επιπλεαν, με απιστευτη κινηση και με δρομους φιδακια, αναποδες στροφες και σαλιγκαρια μεχρι την Επιδαυρο τουλαχιστον και το μηχανακι να πηγαινει ΤΡΕΝΟ [και κατι Elle να τρεμουν :rotflmao: ] εχω να σου πω οτι αν αυτα τα κανει ενα maxi scooter, φαντασου τι μπορει να κανει ενα μικρο ss.
    Ε τι να κάνουμε, δεν έχουμε όλοι Χ-MAX...
    Aααχχχ!
    Που θα πάει;
    Θα το πάρω μια μέρα και θα σου δείξω εγώ!
    Αααχχχ!
    Μα είναι παμέμορφο!!!


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	x-max.jpg 
Προβολές:	920 
Μέγεθος:	30,6 KB 
ID:	137985
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  12. #12
    Στα 5000 βρίσκεις και z750s. Αν δεν κάνω λάθος υπάρχει μία πρόσφατη αγγελία στο forum.

    Ό, τι και να πάρεις, πολλή πολλή πολλή προσοχή...

  13. #13
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    01/09/2002
    Μηνύματα
    102
    Κοίτα στις αγγελίες, θα βρεις πολλά μηχανάκια για να κάνεις αυτά που θέλεις και φυσικά κοίτα και εδώ.


    ...και πάντα κράνος...

    Τα λέμε...

  14. #14
    Ρε σεις

    τα χετε παιξει....

    με 7 μαθηματα θα παρει Ζ750.....

    να παει βολτα θελει το παιδι οχι να κλεισει θεση στο Β κοιμητηριο....


    Φιλαρακο, παρε ενα 250αρι στριτακι, ή κανα 400αρι -500αρι μονοκυλινδρο

    και απο του χρονου παρε οτι θες...

  15. #15
    LOL AntoD :wacko:

Σελίδα 1 από 3 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Νέα μηχανή για αρχάριο
    από kogos στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 20
    Τελευταίο μήνυμα: 13/12/2011, 11:21
  2. Απαντήσεις: 22
    Τελευταίο μήνυμα: 29/01/2006, 11:02
  3. μηχανη για την κοπελια μου
    από stavrogin στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 31
    Τελευταίο μήνυμα: 29/09/2005, 14:13
  4. Μηχανή για κοπέλες... Τη βοήθειά σας παρακαλώ!!!
    από Trithen στο forum Όλα τα μοντέλα χωρίς δική τους κατηγορία...
    Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 18/04/2005, 15:02
  5. μηχανή για αρχή???
    από monstermind στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 33
    Τελευταίο μήνυμα: 18/11/2004, 19:37

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF