Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 24

Θέμα: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

  1. #1
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

    O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Μιας και τις τελευταίες 10 μέρες χωράει παπούτσι-έστω αθλητικό...- στο δεξί πόδι μου είπα να δοκιμάσω ξανά...Χτες λοιπόν πήρα το TDM 850 ενός φίλου μου για μια βόλτα...Έκανα ένα γύρω στην Αρχάγγελο,βγήκα λίγο στη Ρόδου-Λίνδου και ξανά πίσω στο χωριό(είχα αφήσει το φραπέ στη μέση...)
    Πρίν είχα πάει μια εκδρομούλα προς Λάρδο και με περάσανε κατά σειρά FZ1,Fazer 600 κι ένα Kawa 636.Ζήλεψα και στο γυρισμό στάση Αρχάγγελο,τηλ. για καφέ στο χωριό...Σκάει ο Τσαμπίκος με το τιντιεμ....
    Διαολίστηκα...Το κοίταζα,το ξανακοίταζα,δεν έλεγα τπτ.Με κοιτάει ο Τσαμπίκος και πασάρει τα κλειδιά χωρίς κουβέντα.Επίσης χωρίς κουβέντα τα πήρα,παίρνω και το κράνος του και δρόμο.
    Λοιπόν παιδιά πολύ περίεργη αίσθηση...Τέλειωσα τη βόλτα μου χωρίς κανένα συναίσθημα.Περίμενα να πετάω από χαρά μιας και με είχαν πορώσει τα τυπάκια πιο πριν αλλά τζίφος....άδειος μιλάμε.Μαύρη τρύπα,απόλυτο κενό.Το άνοιξα μέχρι 140 αλλά παπάρια.Το βόλταρα περατζάδα στο χωριό ...πίτσες μπλε σε κόκκινα βαζάκια....νιεντε φίλινγκ.
    ΓΙΑΤΙ ρε παιδιά;
    Ο Τσαμπίκος μου λέει ότι έχω ξεσυνηθίσει,ότι δε φόραγα το μπουφάν και τα γάντια και δεν είχα συνηθίσει τον αέρα στο σώμα μου οπότε ήμουν κουμπωμένος(μάλλον έχει δίκιο).
    Δικαιολογείται όμως τόσο ξενέρωμα;..................

  2. #2
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

    Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
    ΓΙΑΤΙ ρε παιδιά;
    Επειδή είναι αυτό που σου φωνάζει ο Trooper τόσο καιρό: έχεις φοβηθεί τα μηχανάκια!

  3. #3
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

    Re: Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Επειδή είναι αυτό που σου φωνάζει ο Trooper τόσο καιρό: έχεις φοβηθεί τα μηχανάκια!
    Τα μηχανάκια όχι,άψυχα εργαλεία είναι,γιατί να τα φοβηθώ;
    Ξέρεις τί -μάλλον- έχω φοβηθεί;
    Τις μαλακισμένες που παραβιάζουν τα STOP.
    Ειλικρινά ακόμα και με τ'αμάξι με το που βλέπω αμάξι σε διασταύρωση :
    1)Να'χει βγει λίγο πιο μέσα
    2)Να μιλάει στο κινητό
    3)Να κάνει διστακτικές κινήσεις(χαζοπαιξίματα με το συμπλέκτη κα)
    4)Να το οδηγά γυναίκα(πείτε με φαλλοκράτη,άι ντοντ γκιβ ε σιτ)

    Κατευθείαν χριστοπαναγία(η πρώτη φράση που είπα στη γυναίκα όταν άνοιξα τη ζελατίνα και την είδα να τραβά τα μαλλιά της,μετά στο νοσοκομείο ήρθε ο μάρτυρας και μου'πε ότι γέλαγε!! )

    Ίσως θυμαμαι ότι 3 μήνες μετά κι ακόμα κουτσαίνω...δεν ξέρω...any ideas?

  4. #4
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    16/10/2004
    Μηνύματα
    1.661

    Re: Re: Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
    Τα μηχανάκια όχι,άψυχα εργαλεία είναι,γιατί να τα φοβηθώ;
    Ξέρεις τί -μάλλον- έχω φοβηθεί;
    Τις μαλακισμένες που παραβιάζουν τα STOP.
    Ειλικρινά ακόμα και με τ'αμάξι με το που βλέπω αμάξι σε διασταύρωση :
    1)Να'χει βγει λίγο πιο μέσα
    2)Να μιλάει στο κινητό
    3)Να κάνει διστακτικές κινήσεις(χαζοπαιξίματα με το συμπλέκτη κα)
    4)Να το οδηγά γυναίκα(πείτε με φαλλοκράτη,άι ντοντ γκιβ ε σιτ)

    Κατευθείαν χριστοπαναγία(η πρώτη φράση που είπα στη γυναίκα όταν άνοιξα τη ζελατίνα και την είδα να τραβά τα μαλλιά της,μετά στο νοσοκομείο ήρθε ο μάρτυρας και μου'πε ότι γέλαγε!! )

    Ίσως θυμαμαι ότι 3 μήνες μετά κι ακόμα κουτσαίνω...δεν ξέρω...any ideas?
    Τα μηχανάκια έχουν ψυχή, .+_ Είναι στο χερί σου να δεθείς ή όχι.

    Ιδέες για το τι έχεις φοβηθεί; Το ότι δεν αναγνώρισες τον κίνδυνο, οπότε και ήταν πολύ αργά για να αντιδράσεις όταν πλησίασες; Είχες πει ότι τσούλαγες με 50-60χλμ/ώρα και αφού είδες την χαριτωμένη στο STOP, της κόρναρες για 50 ολόκληρα μέτρα; Πάθημα-μάθημα-δεν_ξέρω_πως_θες_να_το_πεις, αλλά εάν πραγματικά είχες νιώσει κάτι με τα μηχανάκια, τώρα θα ξανακαβάλαγες και δεν θα λογομαχούσες για την επικινδυνότητα.

    Αφού δεν έπαθες και κάτι το σοβαρό, καβαλάς, χαίρεσαι, και την επόμενη αποφεύγεις παιδικά συμβάντα όπως αυτό. Από την άλλη, εάν δεις ότι δεν κολλάς, ξεμένεις με το Grande όπως λες, και είσαι ευχαριστημένος. Πρώτο μηχανάκι, πρώτη εμπειρία, μην τα περιμένεις όλα έτοιμα στο πιάτο. Γι' αυτό ξεκινάμε με τα 50άρια από 16 χρονών, για να μην φτάσουμε να δούμε το STOP πολύ αργά.

  5. #5
    Ξαναπροσλήφθηκααααα!!!! Το avatar του/της micele
    Εγγραφή
    29/06/2007
    Μηνύματα
    72
    ρε φίλος εάν καβάλαγες κανα άλλου είδους μηχανακι??για σκεψου..
    κατι που να σε αναστησει λεω πραγματικα!!

  6. #6
    στρίβειν εστί φιλοσοφείν Το avatar του/της mizz
    Εγγραφή
    18/06/2007
    Μηνύματα
    203
    που σαι ρε
    άντε καλή επάνοδο
    ε ρε συ, πρώτη βόλτα λογικό να σαι κουμπωμένος και να αισθάνεσαι παράξενα... υπάρχει ένας πόλεμος συναισθημάτων, από τη μία αγάπη για τις μηχανές από την άλλη φόβος για τους μλκς που καραδοκούν
    όσο για τον φόβο που λες, με το stop (και γω με το STOP αλλά ρε πστη μ, ακόμα δε μπορώ να το χωνέψω, να κ@βλώσει στον άλλο να φύγει με εκκίνηση φόρμουλα 1 στα 5 μέτρα ρε γμτ; ενώ είμαι σε λεωφόρο και αυτός στο κωλοστενό; δλδ πιο απρόβλεπτη φάση δε μου είχε ξαναπαιχτεί... ένα μέντιουμ δικάβαλο ήθελα να μου λέει τι σκατά σκέφτεται ο άλλος) σε καταλαβαίνω... γτί με το αμάξι σε κάθε παρόμοια φάση μπαίνω αυτόματα σε ΠΡΟΣΟΧΗ mode - ΘΑΝΑΤΟΣ ΚΙΝΔΥΝΟΣ, θέλοντας και μη...
    πάντως άλλη φάση ε, το αθλητικό παπουτσάκι;
    και γω πρώτη μέρα που περπάτησα μετά από 3 μήνες βγήκα στις 4.30 το πρωί και έκανα ένα τετράγωνο κουτσά στραβά (15 λεπτά μου πήρε) :rotflmao: ααααχ, τα 'αυτονόητα' που όταν τα χάνεις, τότε μόνο κατανοείς πόσο σημαντικά ήταν


  7. #7
    Ογκόλιθος Το avatar του/της Sapadak
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/07/2005
    Μηνύματα
    4.035
    Σα ναρκωτικο ειναι το γαμ****μενο

    Με το ποδι τουμπανο και πανω σε μοτοσακο απο την αλλη δεν ενιωσες τπτ.


    Συμφωνω με το Τσαμπικο παντως με το θεμα αισθηση/αερας/εξοπλισμος σαν δικαιολογια που δεν ενιωσες κατι ιδιαιτερο ενω ησουν καβαλα.

    Οταν με το καλο στρωσει τελειως το ποδι ή/και το εσβι και βγεις ξανα εξω τοτε το ξανασυζητηταμε



  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

    Re: Re: Re: Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από apav
    Τα μηχανάκια έχουν ψυχή, .+_ Είναι στο χερί σου να δεθείς ή όχι.

    Ιδέες για το τι έχεις φοβηθεί; Το ότι δεν αναγνώρισες τον κίνδυνο, οπότε και ήταν πολύ αργά για να αντιδράσεις όταν πλησίασες; Είχες πει ότι τσούλαγες με 50-60χλμ/ώρα και αφού είδες την χαριτωμένη στο STOP, της κόρναρες για 50 ολόκληρα μέτρα; Πάθημα-μάθημα-δεν_ξέρω_πως_θες_να_το_πεις, αλλά εάν πραγματικά είχες νιώσει κάτι με τα μηχανάκια, τώρα θα ξανακαβάλαγες και δεν θα λογομαχούσες για την επικινδυνότητα.

    Αφού δεν έπαθες και κάτι το σοβαρό, καβαλάς, χαίρεσαι, και την επόμενη αποφεύγεις παιδικά συμβάντα όπως αυτό. Από την άλλη, εάν δεις ότι δεν κολλάς, ξεμένεις με το Grande όπως λες, και είσαι ευχαριστημένος. Πρώτο μηχανάκι, πρώτη εμπειρία, μην τα περιμένεις όλα έτοιμα στο πιάτο. Γι' αυτό ξεκινάμε με τα 50άρια από 16 χρονών, για να μην φτάσουμε να δούμε το STOP πολύ αργά.
    Λέγοντας "Τα μηχανάκια έχουν ψυχή' τί εννοείς;Την επικινδυνότητα την ξέρεις,απλά όταν σου συμβεί είναι αλλιώς.
    Ισως σαν χαρακτήρας δύσκολα ανέχομαι να πληρώνω γαμησιάτικα άλλου,δε μπορώ να το χωνέψω με τίποτα.Τώρα βέβαια θα μου πεις ότι στο ποδόσφαιρο μπορείς να πάθεις μεγαλύτερη ζημιά.Η τρομάρα όμως γάμησέ τα...
    Σε ότι αφορά το σκηνικό...το πολύ 40 να'χα..Θ'άνεβάσω φωτό απ'τα αντίγραφα της δικογραφίας,του αμαξιού της όπως και της διασταύρωσης να γελάσεις...
    Η γυναίκα όντως σταμάτησε,απλά...


    στα 2 μέτρα...









    ΞΑΝΑΞΕΚΙΝΗΣΕ.
    :a31:
    Πρόλ'αυτά έκανα ελιγμό(φαίνεται απ'το χτύπημα στον προφυλακτήρα(εμπρος δεξιά...).Ούτε ήταν σε πόλη η διασταύρωση(περίμενε να δεις φωτό,έχει πλάκα...)

    Ξέρω γω ρε φίλε,τί να πω πια...Αυτό που ξέρω είναι ότι έχω ξεπαραδιαστεί πρώτα στα delivery,τώρα στις φυσικοθεραπείες.Σκότωσα και τις-σχεδόν αφόρετες- μποτες μου 80?(Sidi αδιάβροχες) στον κολλητό μου κι έχω ακόμη τρέξιμο με ασφαλιστική της λεγαμενης.
    ΥΓ:Α, με ακούμπησε κι ένα μαλάκας προχτές στο φτερό του grande,φώναξα τροχαία,ντάξει όλα ΟΚ.Βάλε όμως άλλα 100?(θα τα πάρω βέβαια αλλά όσο να'ναι βιδώνεσαι..)

  9. #9
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386
    Αρχικά δημιουργήθηκε από micele
    ρε φίλος εάν καβάλαγες κανα άλλου είδους μηχανακι??για σκεψου..
    κατι που να σε αναστησει λεω πραγματικα!!
    Το πγιασα το υπονοούμενο μεγάλε-μεγάλε!
    Εννοείς δίποδο εργαλείο...Δόξα τω Θεώ πλήρεις είμαστε!

  10. #10
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533

    Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
    Χτες λοιπόν πήρα το TDM 850 ενός φίλου μου για μια βόλτα...

    Περίμενα να πετάω από χαρά μιας και με είχαν πορώσει τα τυπάκια πιο πριν αλλά τζίφος....άδειος μιλάμε.Μαύρη τρύπα,απόλυτο κενό.Το άνοιξα μέχρι 140 αλλά παπάρια.Το βόλταρα περατζάδα στο χωριό ...πίτσες μπλε σε κόκκινα βαζάκια....νιεντε φίλινγκ.

    Δικαιολογείται όμως τόσο ξενέρωμα;..................
    Και βέβαια δικαιολογείται...TDM οδήγησες:rotflmao: :rotflmao:

    ...καλά ρε? TDM???
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  11. #11
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της TOLISTOLAROS
    Εγγραφή
    05/04/2008
    Μηνύματα
    1.386

    Re: Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV
    Και βέβαια δικαιολογείται...TDM οδήγησες:rotflmao: :rotflmao:

    ...καλά ρε? TDM???
    Μη βαρά ρε συνάδερφε,έκανα προδοσία το παραδέχομαι....
    Αύριο μεθαύριο θα δω το εζβί...τότε να δω τι θα αισθανθώ...

  12. #12
    balls of steel Το avatar του/της p@nos
    Εγγραφή
    04/09/2007
    Μηνύματα
    5.809
    με το sv σιγουρα θα ξενερωσεις πολυ περισσοτερο απ΄οτι με το tdm, να σαι σιγουρος...






    Τεσπα ρε συ οπως και να 'χει,με το καλο παλι καβαλα στο εργαλειο, αλλα και να μη το ξανακαβαλησεις, η ζωη εχει πολλα πραγματα πολυ πιο ενδιαφεροντα απο τις μηχανες/αυτοκινητα...

  13. #13
    αχ...και να χα μοτόρι! Το avatar του/της Tropeas
    Εγγραφή
    06/05/2005
    Μηνύματα
    4.981
    ρε παιδια,
    δεν είναι απλό για τον εγκέφαλο ...
    είναι το σοκτης στιγμής που δεν φεύγει ποτέ...
    και λέω ποτε, γιατί ξεχνιέται αλλά συσσωρεύεται...
    και άλλο είναι να δεις κάτι και να μην προβλέψεις σωστά, και άλλο να το δεις λίγα κλάσματα του δευτερολέπτου πριν σε χτυπήσει...
    πόσοι απο όσους απαντήσατε εδώ σας έχει συμβεί κάτι αντίστοιχο?
    πόσοι λοιπόν μπορείτε να εκφέρετε γνώμη του τι αισθάνεσαι?πριν και μετα?

  14. #14
    The Cortexiphan Junkie Το avatar του/της manhunter
    Εγγραφή
    28/03/2008
    Μηνύματα
    1.586

    θα συμφωνησω...

    Με τον tropea

    Εγω λόγω ενος ατυχήματος που είχα τον Δεκέμβρη του 2005, έκανα να περπατήσω 9 μήνες. Ακομα εχω σίδερα στο πόδι μου, και την εικονα αυτής να παραβιάζει το στοπ. Και όλα αυτά με 37 χλμ την ώρα!!!!!

    Δεν μπορούσα να ανέβαω με τίποτα συναναβάτης, μα με τίποτα
    Είτε σε παπί, είτε σε GSXR 1000. ειχα ενα ακατανικητο φόβο.

    Οδηγησα ξανα μετά από λιγο, και το συναισθημα ηταν το ίδιο. Ενα ξενερωμα και ένα γιατί. Νομιζα ότι μετά από τόσο καιρό θα μου άρσε και θα μου είχε λέιψει, αλλα φευ!!! Το αισθημα της ανασφάλειας που ένιωθα με είχε κυριέυσει.Δεν ειχε να κάνει το μηχανάκι, αργό ή γρήγορο. Ειχα απλα ξενερώσει.

    Τωρα όμως πλέον το απολαμβάνω περισσότερο από ποτέ, και εκτιμώ αυτό που μου προσφέρει.

    Tolistolaros, μην αγχωνεσαι. Αμυντικη λειτουργεια του μυαλου μας ειναι. Συντομα θα γουστάρεις που μπορείς να καβαλάς ξανά, και θα σου αρέσει ακόμα περισσότερο.

  15. #15
    ΑΜΑΝΙΚΟ ΒΕΛΟΣ Το avatar του/της TROOPER
    Εγγραφή
    07/05/2006
    Μηνύματα
    10.590

    Re: O Tolistolaros ξαναοδήγησε...

    Αρχικά δημιουργήθηκε από TOLISTOLAROS
    ..................
    κατ αρχην να σου θυμισω οτι οταν ειχες περιγραψει τι επαθες και εβαλες φωτο, σου ειχα πει οτι τα πραματα δεν ειναι απογοητευτικα οπως τα εβλεπες εσυ και να που βρεθηκες με παπουτσι εξω απο το σπιτι ισως νωριτερα απ οτι περιμενες.
    καλο βεβαια θα ητανε να μην οδηγεις ακομα μια και το ποδι αν χρειαστει να πατησει κατω θα ζοριστει και θα παθει 2πλη ζημια, οποτε μη βιαζεσαι και μη βιαζεις την κατασταση.δεν ειναι για μαγκες αυτα τα πραματα.αστο και θα σου πει μονο του ποτε ειναι ετοιμο το ποδι να διαχειριστει καταστασεις.
    και παμε στην ερωτηση σου.αν ενιωσες φοβο,τρομο,ανασφαλεια,θες χρονο και ισως να μη μπορεσεις να νικησεις ποτε αυτα τα συναισθηματα.αν δεν ενιωσες τπτ...κενο οπως λες,τοτε μαλλον δεν ενιωθες ποτε κατι αλλα ζουσες μια ψευδαισθηση.

    οι απαντησεις στην ερωτηση σου ειναι υποθετικες.μαλλον εσυ πρεπει να απαντησεις στον εαυτο σου.

    σιδερενιος οπως και να χει.
    ΚΙ ΕΜΕΙΣ ΚΑΚΟ ΧΕΡΟΒΟΛΟ, ΚΙ ΕΣΕΙΣ ΚΑΚΟ ΔΕΜΑΤΙ...

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Χρονια πολλα Tolistolaros!!!
    από camen στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2010, 00:24
  2. Tolistolaros Χρονια ΠΟλλα .... Ρε!!
    από SVX στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 01/07/2009, 16:45
  3. TOLISTOLAROS..............!
    από SpineshankD στο forum Καλημέρες κι ευχολόγια
    Απαντήσεις: 37
    Τελευταίο μήνυμα: 24/04/2009, 19:29
  4. O Tolistolaros έπεσε
    από TOLISTOLAROS στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 57
    Τελευταίο μήνυμα: 08/08/2008, 01:42

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF