Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 19

Θέμα: Αγροτικα μπλοκα

  1. #1
    Ο Πεφωτισμένος Το avatar του/της illuminatios
    Εγγραφή
    05/06/2003
    Μηνύματα
    247

    Αγροτικα μπλοκα

    Προς όλους τους συντροφους αγροτες

    Προς όλους όσους εποφθαλμιουν μια θέση στον πολιτικό στίβο γύρω από θέματα αγροτιάς ντυμένοι τον μανδύα του Μαρίνου Αντύπα.

    Προς τους πρωτεργάτες της αγροτικής κοινιτοποίησης και των μπλόκων....






    ΓΑΜΩ ΤΟ ΣΠΙΤΙ ΣΑΣ ΣΚΑΤΑΔΕΣ
    Always made to mean nothing

  2. #2
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao: :rotflmao:

  3. #3
    αλεπού καμπίσια Το avatar του/της GST
    Εγγραφή
    11/02/2004
    Μηνύματα
    1.165
    ΖΗΤΩ ΤΑ ΒΙΟΛΟΓΙΚΑ ΠΡΟΙΟΝΤΑ :rotflmao:
    FORNICATION UNDER CONSENT (OF THE) KING.

  4. #4
    .
    Εγγραφή
    10/09/2003
    Μηνύματα
    916
    Να στειλουνε τα ΜΑΤ να τους σκασουνε τα λαστιχα παλι......:rotflmao:
    Και εαν δεν πανε αυτοι προτεινω να παμε εμεις....

    Αλλα οσο μετρανε οι ψηφοι τους ασχετως κυβερνησεως θα τους τρωμε στη μαπα καθε χειμωνα......

    Επεσε κρυο παντως και ανοιξανε τα μπλοκα.....

  5. #5
    go copana... copacabana! Το avatar του/της periklisk
    Εγγραφή
    21/12/2003
    Μηνύματα
    2.403
    Ναι ρε με νταβαντζιλίκι να πάρουνε λεφτά τα βρωμοτυρόγαλα!

    Ουστ!
    ΟΞΩ ΠΑΤΣΑΒΟΥΡΙΕΝ!!!!

  6. #6
    Ελαιόψυκτο Μέλος Το avatar του/της free rider
    Εγγραφή
    26/08/2004
    Μηνύματα
    2.328
    Αστεία αστεία όμως η κολο ονε με τις επιδοτήσεις και την δήθεν αγροτική της πολιτική έχει καταστρέψει μια μεγάλη μερίδα αγροτών που έχουν μάθει πιά και περιμένουν να ζήσουν με τα μπαγιάτικα λεφτά….

    Όχι ότι η δουλειά των αγροτών είναι και τόσο εύκολη …
    Αλλά τι φταίμε εμείς που κλίνουν τους δρόμους ..
    Με το πρόσχημα της δημοσιοποίησης..???
    Τόσος κόσμος περιμένεις να ζήσει από τον δρόμο…
    και η ζωή συνεχίζεται...

  7. #7
    Ο Τρισμέγιστος Το avatar του/της Julius
    Super Moderator
    Εγγραφή
    13/05/2002
    Μηνύματα
    3.302
    Ναι μωρέ οι μ@λάκες, δεν έχουνε τι να κάνουνε και βγήκανε χειμερινή διαβίωση με τα τρακτερ στην εθνική, όλα για την καρέκλα γίνονται μωρέεεεεε. Ευτυχώς το κλιματιστικό μου δουλεύει φούλ και είμαι μια χαρά στο γραφειάκι μου.

    Και να πάνε να γ@μηθούνε οι αγρότες, τι φταίω που η πολιτική για τους αγρότες ήτανε ανέκαθεν για τον π0ύτσ0 και έχουμε φτάσει τους μισούς να πεινάνε και τους άλλους μισούς που έχουνε άκρες να ξενυχτάνε στα μπουζούκια? Εγώ τις ντομάτες μου θέλω και το ψωμάκι μου άσχετα εάν το στάρι το πουλάνε οι αγρότες παραγωγοί 25 λεπτά το κιλό και φτάνει η φρατζόλα 1 euro στον καταναλωτή.

    Ξυπνήστε και ανοίξτε τα μάτια σας και τα αφτιά σας, χωρίς αγώνες και χωρίς ξεβόλεμα δεν γίνετε τίποτα.

    Να κλείσουμε τα parking για τα αυτοκίνητα ή να κάνουμε μια πορεία στο κέντρο της Αθήνας για να την φρακάρουμε αλλά να μην κάνουνε οι άλλοι απεργία γιατί περιμένουνε άδικα στην στάση, στην ουρά στο νοσοκομείο, κάνει διακοπές η Δεη, δεν μας αφήνουνε να περάσουμε οι αγρότες
    F**k Isaac Newton

    Διάβασε εδώ

  8. #8
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Δεν συμφωνώ με το κλείσιμο των δρόμων αλλά και οι αγρότες πρέπει κάπως να διαμαρτυρηθούν. Η ΕΕ δίνει τις μικρότερες επιδοτήσεις στους έλληνες γεωργούς και κτηνοτρόφους. Επίσης οι έλληνες έχουν και τις μικρότερες ποσοστώσεις. Οι ισπανοί, πορτογάλοι, ιταλοί, πολωνοί παίρνουν μεγαλύτερες επιδοτήσεις από τους έλληνες. Όπως και εμείς οι εργαζόμενοι έχουμε από τους μικρότερους μισθούς μέσα στην ΕΕ. Και αντί να είμαστε και μια φτηνή χώρα, είμαστε από τις πλέον ακριβότερες στα βασικά είδη!!! Πριν λίγο καιρό είχα διαβάσει στο in.gr ένα άρθρο που έλεγε τους μέσους όρους μισθών που παίρνουν οι εργαζόμενοι στην ΕΕ. Οι έλληνες κατείχαν από τις τελευταίες θέσεις με μέσο όρο 1.500 euro!!!! Ήθελα να ήξερα ποιοι είναι αυτοί που παίρνουν τέτοιους μισθούς και τι δουλειά κάνουν.

  9. #9
    αληθεια? ολοι εμεις που ειμαστε εδω στην Αθηνα δεν εχουμε καταγωγη απο χωριο??? μμμ.. περιεργο.... αναρωτιεμαι... κανεις δεν εχει στο σοι του αγροτες?

    ..ακομα και ετσι να ειναι στις τοσες εκδρομες που εχετε παει δεν εχει δει πουθενα αγροτη να "παλευει" στο χωραφι???


    ...ξερω οτι ειναι σπασιμο να ειναι κλειστος ο δρομος και να μην μπορεις να περασεις... τι μεσο εχουν ομως να αγωνιστουν αυτοι οι ανθρωποι???

    ...ας μην ειμαστε απολυτοι.... λιγη κατανοηση δεν βλαπτει...


    και αγωνας χωρις ταλαιπωρια και ξεβολεμα που λεει και ο julius δεν γινεται... αλλιως δεν θα ηταν αγωνας...

    ..μακαρι να υπηρχαν κυβερνησεις που να στηριζαν αυτους τους ανθρωπους... να μην περνει ο βουλευτης 2 μυρια τον μηνα μισθο και ο αγροτης να περνει συνταξη 100 χιλιαρικα..


    illu! δεν μΕ αρεσε το ποστ σου ρεεε.... ελπιζω να εκανες πλακα... τα υπολοιπα απο κοντα οποτε θελεις παρεα με καφε.... φιλια...

  10. #10
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    ο βασικος μισθος ακομα ειναι κοντα 600 ευρω εχω φιλαρακια που περνουν τοσα για 8ωρο εργασιας

    -εκλεισε κανενας τους δρομους για αυτο?
    -μηπως οι αγροτες ειναι οι μοναδικοι που πεινανε σε αυτη τη χωρα?
    -να τα δωσουμε ολα στους αγροτες γιατι εχουν το τσαμπουκα να κλεινουν τους δρομους?

    τεσπα εγω παντα ειμαι με το βιοπαλεστη και οχι με το κεφαλαιο

    αλλα τελικα εχω ψιλιαστει οτι οι αγροτες μας πουλανε ΜΕΓΑΛΟ ΠΑΡΑΜΥΘΙ και δεν ειναι ετσι οπως τα λενε... (ξερω και 2 αγροτες ΜΙΑΑΑΑΑΑ ΧΑΡΑΑΑΑΑΑΑΑΑ φραγκα βγαζουν κοροιδευοντας το κρατος και τη ΕΕ... περισσοτερα δε μπορω να πω...)

  11. #11
    οκ ρε idi ξερεις 2 αγροτες και ειναι ολοι ετσι... ωραιαααα...

    ..εισαι απολυτος και δεν θα απαντησω συγκεκριμενα αλλα απλα να ρωτησω αφου το να εισαι αγροτης ειναι τοσο τρελλη καβατζα γιατι ο φιλος σου που περνει 600 ευρω για το 8ωρο, ή εγω που μπορει να περνω παραπανω, ή εσυ που μπορει να παιρνεις λιγοτερα δεν παμε να οργωσουμε κανενα χωραφακι να γουσταρουμε??? να σπερνουμε και να μην ξερουμε αν θα θερισουμε επειδη πιθανον ο καιρος να τα τσακισει ολα... και να περιμενουμε την επιδοτηση απο την ΕΕ....


    εμπρος ολοι να γινουμε αγροτεεεεεες να πλουτισουμεεεεε!!!







    ..μην λεμε οτι θεμεεεε!!!

  12. #12
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    Αρχικά δημιουργήθηκε από CHRISTINE
    οκ ρε idi ξερεις 2 αγροτες και ειναι ολοι ετσι... ωραιαααα...

    ..εισαι απολυτος και δεν θα απαντησω συγκεκριμενα αλλα απλα να ρωτησω αφου το να εισαι αγροτης ειναι τοσο τρελλη καβατζα γιατι ο φιλος σου που περνει 600 ευρω για το 8ωρο, ή εγω που μπορει να περνω παραπανω, ή εσυ που μπορει να παιρνεις λιγοτερα δεν παμε να οργωσουμε κανενα χωραφακι να γουσταρουμε??? να σπερνουμε και να μην ξερουμε αν θα θερισουμε επειδη πιθανον ο καιρος να τα τσακισει ολα... και να περιμενουμε την επιδοτηση απο την ΕΕ....
    εμπρος ολοι να γινουμε αγροτεεεεεες να πλουτισουμεεεεε!!!
    ..μην λεμε οτι θεμεεεε!!!
    θες να μου πεις οτι εσυ ξερεις οτι οι περισσοτεροι πεινανε?

    ή πεινανε οι λιγοι?

    καλα αν ειναι ετσι ...

  13. #13
    οχι ρε ΄συ idi περνανε γαμω οι περισσοτεροι...

    γι΄αυτο η επαρχια ΔΕΝ εχει ερημωσει!!! απο τα τρελλα λεφτα που βγαζουν ολοι καθονται εκει και δεν φευγουν!! ειναι τσιφλικαδες και κληρονομουν ολοι οι νεοι τα χωραφια των πατεραδων τους και τα καλιεργουν για να μεγαλωσουν κι αλλο την ηδη μεγαλη περιουσια τους!!!

    ...ρε ΄συ γιατι δεν βαζεις λιγο τον εαυτο σου στην θεση του αλλου.. θεωρητικα λεμε.. ολα ειναι αλυσιδα.. δεν το βλεπεις???


    ..εισαι νεος ανθρωπος... μην εισαι απολυτος και στενομυαλος... ειναι κριμα...

  14. #14
    πρωην μελος Το avatar του/της idi
    Εγγραφή
    13/08/2003
    Μηνύματα
    6.082
    στενομυαλος εγω δε θα το ελεγα

    απλα λεω οτι σε αυτη τη χωρα υπαρχουν ΠΑΡΑ ΠΟΛΛΟΙ περισσότερο αδικημένοι απο τους αγροτες

    κλεινοντας το δρομο στερείς μεροκαματα απο αλλες κοινωνικές ομαδες που και αυτοι εχουν τα ιδια ή και χειρότερα οικονομικα προβλήματα

    τεσπα αν ειναι να δεχομαστε τις αποψεις σου γιατι τα ξέρεις καλυτερα.. ε δε θα μαλωσουμε κι'ολλα

    τη κουβέντα αυτη πρεπει πρωτα να την κανετε με οσους ειναι μεσα στα πραματα (δηλαδη με αγρότες...) και αυτοι θας σας τα πουνε φορα παρτιδα ...

    οι πολλοι αγρότες ειναι μια χαρα (εξου και τα super duper τρακτέρ των 30 μηριων οπου πας και οπου σταθεις... )

    οι αλλοι ειναι θύματα της κοινωνικής αδικιας και ανισότητας, γνωστο χαρακτηριστικό της ελληνικης πραγματικότητας (βιλες διπλα στα χαμοσπιτα)

    επαναλαμβάνω οτι οσοι περνουν 600 ευρω το μηνα τι πρέπει να κανουν? να καψουν τη βουλη?

  15. #15
    Του χάροντα παράγγειλα Το avatar του/της angels_gr
    Εγγραφή
    14/05/2004
    Μηνύματα
    399
    Οι πολιτικοί της Ελλάδας κατάφεραν να διώξουν ότι βιομηχανία είχαμε σε άλλες χώρες. Τώρα προσπαθούν να διώξουν και τις λιγοστές πρώτες ύλες που παράγουμε. Το κακό με την γεωργία είναι ότι τα χωράφια είναι μοιρασμένα σε λίγους μεγαλογεωργούς και οι περισσότεροι ανήκουν στην μικρομεσαία τάξη. Και το κακό είναι ότι αυτοί οι μεγαλογεωργοί είναι που κατευθύνουν και τους υπόλοιπους.

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Αγροτικά μπλόκα
    από Εχετλαίος στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 116
    Τελευταίο μήνυμα: 06/02/2009, 18:57
  2. Απαντήσεις: 6
    Τελευταίο μήνυμα: 21/01/2005, 22:14
  3. Αλκοτεστ, ποινές και μπλόκα
    από darkCount στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 18/01/2005, 13:42
  4. Που ΥπαρΧουν Μπλοκα (α)
    από KAS77 στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 19/01/2004, 08:37
  5. Απαντήσεις: 14
    Τελευταίο μήνυμα: 29/12/2003, 10:25

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF