Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 16 έως 30 από 40

Θέμα: Min paizete me tous mixanobious ... idios an einai TERASTIOI !!!!

  1. #16
    Πριν απο μερικα χρονια ειχα παει στο κρατικο για προσωπικους λογους, και εμαθα για ενα παιδι ο οποιος ειχε κανει το λαθος να κορναρει στον μπροστινο γιατι ειχε αναψει το πρασινο.

    Μεγαλο λαθος ο τυπος οχι μονο δεν ξεκινησε αλλα τον εστειλε στην εντατικη απο ανεπαλληλες μαχαιριες.

    Φιλοι μου πεθανε ο παλιος καλος τροπος της μπουνιας της κλοτσις και της φαπας τωρα πια το πανω χερι την εχει ο νομος του σιδηρου.

    Ειρηνη ημην για να γυρναμε καθε μερα ζωντανοι στα σπιτια μας.

    Υ.Σ(κανω 12 χρονια ερασιτεχνικη πυγμαχια και kick boxing αλλα και παλη οταν καποιος ειναι φτιαγμενος το μονο που κανω ειναι κοκοκο και απλα παω στην δουλεια μου)
    ΟΤΙ ΣΚΕΦΤΕΣΤΕ ΓΙΑ ΜΕΝΑ ΝΑ ΤΟ ΠΑΘΕΤΕ

  2. #17
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Στην συγκεκριμένη περιπτωση θα πω απλά ότι δεν είναι και τόσο απλά τα πράγματα..

    Και μην ξεχνάτε οτι με την ίδια ευκολία που θα τραβήξει μαχαίρι ή ρόπαλο ο εκάστοτε οδηγός Ι.Χ. , με την ίδια ευκολία μπορεί και ο μηχανόβιος-πεζός-οδηγός να είναι οπλισμένος και εκείνος...

    Σαφώς και μιλάμε με θεωρίες , καθώς άτομα με νόμιμη άδεια οπλοφορίας, (οπλοχρησίας δεν έχει κανένας , εκτός των αστυνομικών που και αυτοί περνάνε απο 40 κύματα μετά) είναι ελάχιστα και αν την έχουν , σαφώς και δεν το θεωρούν μέσο επείδιξης...
    όπως και το οτι θα τραβήξει ο άλλος όπλο , δεν είναι 100% σίγουρο οτι θα κάνει χρήση του. Και επειδή γνωρίζω και εγώ καταστάσεις , θα σας πω οτι υπάρχουν άτομα που μπορούν να αφοπλίσουν , οπλισμένο περίστροφο απο απόσταση εξ επαφής.... βασιζόμενο καθαρά στην ψευδαίσθηση του αντιπάλου τους , οτι είναι ισχυρότεροι με το όπλο στο χέρι.

    ΑΠο εκεί και πέρα, ακόμα και αν προκληθείτε στον δρόμο, μην αντιδράσετε.... επουδενί... γιατί ακόμα και αν "σας παίρνει", πάνω στην συμπλοκή μπορεί εσείς οι ίδιοι , να προαλέσετε σοβαρότατο τραυματισμό ή και τον θάνατο κάποιου άλλου , και να περάσετε την υπόλοιπη σας ζωή στα σίδερα , για μια "βλακεία του δρόμου"....
    Πραγματικά δεν αξίζει...


    κανω 12 χρονια ερασιτεχνικη πυγμαχια και kick boxing αλλα και παλη οταν καποιος ειναι φτιαγμενος το μονο που κανω ειναι κοκοκο και απλα παω στην δουλεια μου
    Και όμως αυτό που κάνεις φίλε μου , σε κάνει να συνηδητοποιείς τι μπορεί να συμβεί αν κάτι πάει στραβά , απο δικό σου χτύπημα ή κάποιου άλλου... Η πειθαρχία είναι εκείνο που κερδίζεις στην συγκεκριμένη περίπτωση , και επίσης το οτι ξέρεις που θα είσαι πλέον υποχρεωμένος για άσκηση βίας...

    Για την ιστορία , προσωπικά και εγώ έχω μισή μαύρη στο WTF Tae-kwon-do..
    Σύν άλλα δύο χρόνια kick-boxing και ενα εξάμηνο (όσο άντεξαν τα κόκκαλα μου δηλαδή) σε παραδοσιακό Muai-Thai....



    Gandalf

    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  3. #18
    Εχτες σταματησα με την κοπελα μου στα διοδια της Αττικης οδου,και ενας λαλακας με ενα φορτηγο μου κολαγε απο πισω ολο και πιο κοντα(ημουνα με την μηχανη),και μου φωναζε ''αντε ρεεεεεεεεεεεεεεε''

    Δεν του εδωσα σημασια,μεχρι την στιγμη που εφτασε ενα εκατοστο απο την ουρα μου οποτε γυρναω και τον αρχιζω στα γαμοσταυριδια,του εκανα αρνητικη κριτικη για τα μελη της οικογενειας του(sic),και οπως εφευγα του εκανα και μια χειρονομια και ζησαν αυτοι καλα και εμεις καλυτερα!

    Το αποτελεσμα?
    Σιγουρα η υπαλληλος των διοδιων θα ειπε ''μα τι αλητες αυτοι οι μηχανηβιοι''

    Τι επρεπε να κανω?

    Να τον αφηνα να με ακουμπησει,και κατοπιν να φωναζα την αστυνομια μιας και ολα καταγραφονται σε καμερες,και να του πεταγα και μια μυνησουλα να με θυμοταν!

    Αποτελεσμα?Μια σπασμενη ουρα και τα νευρα μου στο μαξιμουμ,εκτος του οτι ισως να μην επαιρνα τα λεφτα μου πισω!

    Τι κανουμε?
    Να περιμενουμε να περασει και στο πρωτο στενο που θα στριψει του κατεβαζουμε κατω ολο το παμπριζ μαζι με τον προφυλακτηρα?
    Δεν ειναι ο πλεον αρμοδιος τροπος,αλλα πειτε μου μια λυση για να μην νιωθω στον εαυτο μου λαλακας για ολη μου την ζωη....

  4. #19
    κοιμώμενος άγρυπνα Το avatar του/της Gandalf dr685sm
    Εγγραφή
    25/04/2004
    Μηνύματα
    1.755
    Απλά κάνεις στην άκρη και τον αφήνεις να περάσει, και γλιτώνεις και τα νεύρα σου και τον αφήνεις να τρώγεται με τα ρούχα του.

    Χώρια που όπως είπες δεν ήσουν μόνος αλλά είχες και συνεπιβάτη.... οπότε έχεις και άλλο λόγο , απλά να μην του δώσεις άλλη σημασία και να τον αφήσεις να περάσει....

    Ούτως ή άλλως , πάνω απο ενα΄δυο λεπτά δεν θα καθυστερούσες....

    Αν τώρα δεν ήθελες να κάνει στην άκρη , κάνεις αυτό που είπες... κάθεσαι εκεί με το πάσο σου , και αφού του έχεις κάνει τα νεύρα σμπαράλια στο περίμενε φεύγεις...
    όπως είπες αν σε ακούμπαγε, τότε μια μύνηση αφού σε χτύπαγε και έκανες οτι τραυματιζόσουν τον φέρνει στο εδώλιο, ειδικά μάλιστα αν δοκιμάσει να φύγει... χώρια που θα τον έχεις καταγεγραμμένο και σε κάμερα....

    Είναι όπως είπες , πόσο θες να το τραβήξεις...


    Gandalf
    Στην Ελλάδα θέλουμε να λειτουργούν τα πάντα υπέρ του ατόμου , έστω και εις βάρος του συνόλου.

  5. #20
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm


    Χώρια που όπως είπες δεν ήσουν μόνος αλλά είχες και συνεπιβάτη.... οπότε έχεις και άλλο λόγο
    Βασικα αυτος ηταν και ο κυριος λογος που δεν σκεφτηκα να κανω κατι...υλικο

  6. #21
    ήρθαν μέρες καλές... Το avatar του/της nimbus
    Εγγραφή
    03/03/2004
    Μηνύματα
    1.177
    η Ελλάδα, κατάφερε να γίνει Αμερική δυστηχώς
    Με τον τσαμπουκά βέβαια, δεν λύνονται οι χαζές καθημερινές καταστάσεις που δημιουργούν ανίδεοι άνθρωποι...
    η αδιαφορία, είναι αρετή ενίοτε, όπως και η υπομονή
    Αρκεί να καλλιεργήσουμε τα στοιχεία αυτά μέσα μας
    ...you people...
    ..ready to smile...
    ...speak to the wind...
    ...open your wings...
    ...ready to fly...
    ...life is life out there...

    nimbus

  7. #22
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Pes me flwro, pes me deilo, pes me 'o,ti 8es, alla otan sto dromo sunantw mhxanh/toutou 'h otidhpote allo pou kineitai perierga/epikinduna (perissotero ap'oso mporw na eleg3w k na eimai egw asfalhs), den ka8omai na asxolh8w me to zhthma (eite odhgw th mhxanh eite to toutou).

    kovw ligo taxuthta k ton afhnw na fugei k na ksekoumpistei apo mprosta mou.

    pws to lene... "ek tou makro8en kai tou asfalous" ena prama...

    problem solved._



    δεν είναι δηλεία ούτε φλωριά,απλά δεν σ'αρέσει να ασχολείσαι με βλακείες.....σε κάποιες όμως περιπτώσεις χρείαζεται να ασχοληθείς!!!!!!!

  8. #23
    Δηλαδη τωρα σοβαρευτηκα.? Το avatar του/της rsp
    Εγγραφή
    07/06/2004
    Μηνύματα
    1.363

    Λοιπον

    Οπως εχω πει και σε αλλες συζητησεις εδω...Αν και δεν ειναι τιποτα το να δειρω καποιον ή να τις μαζεψω..Οσοι με ξερετε απο εδω το εχετε δει.. θα συμφωνησω με το κλιμα που λεει αστο καλυτερα και μη χαλας τα κεφια σου..Οταν πρεπει ομως...
    Με σύμβολο και οδηγό την ευχή και κατάρα των αλησμόνητων νεκρών μας, δίδομε όρκο και υπόσχεση τούτη τη στιγμή πως δεν θα λησμονήσουμε ποτέ ότι γεννηθήκαμε Έλληνες για την Ελλάδα και μόνο γι αυτήν...(Δ.Πανουργιάς)

    www.elnak-seaside.blogspot.com

  9. #24

    Re: Λοιπον

    Αρχικά δημιουργήθηκε από rsp
    Οπως εχω πει και σε αλλες συζητησεις εδω...Αν και δεν ειναι τιποτα το να δειρω καποιον ή να τις μαζεψω..Οσοι με ξερετε απο εδω το εχετε δει.. θα συμφωνησω με το κλιμα που λεει αστο καλυτερα και μη χαλας τα κεφια σου..Οταν πρεπει ομως...


    ο πιο σωστος........

  10. #25
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    .............Αρχικά δημιουργήθηκε από Gandalf dr685sm
    Η πειθαρχία είναι εκείνο που κερδίζεις στην συγκεκριμένη περίπτωση , και επίσης το οτι ξέρεις που θα είσαι πλέον υποχρεωμένος για άσκηση βίας...
    ................
    Έχεις απόλυτο δίκιο. Απλά να πώ ότι ξεκίνησα να τσακώνομαι, ή μάλλον σταμάτησα ν'αδιαφορώ για το τι λέει ή κάνει ο άλλος, και να λέω τουλάχιστον και μια κουβέντα, όταν σταμάτησα το wado riu μετά από καποιον τραυματισμό σε κάποιον αγώνα.
    Έμπλεξα και με τις δουλειές και σταμάτησα τελείως.Κακώς.Μαύρη ζώνη.
    Κι όσο περνάει ο καιρός, τόσο χειρότερος γίνομαι. Πρέπει να ξαναξεκινήσω όπωσδήποτε.

    Έχω να πώ το άλλο , όμως.
    Πριν από 3-4 χρόνια.
    Γυρνάω μ'έναν φίλο μου, από βραδινή βόλτα και καφέ στην παραλιακή. Στα φανάρια του νοσοκομείου της Βούλας, στην δεξιά λωρίδα, σταματάει πρώτα ο φίλος μου, τελείως δεξιά, κι όπως έρχομαι κι εγώ να σταματήσω, δίπλα του, στ' αριστερά της λωρίδας, βλέπω στους καθρέφτες μου, 2 φώτα να έρχονται με ταχύτητα από την μεσαία λωρίδα στην δικιά μας. Ανοίγω το γκάζι και μπαίνω πιό αριστερά. Όλη η φάση έγινε σε ελάχιστα δευτερόλεπτα. ΠΕΡΝΑΝΕ τα δύο φώτα, που τελικά ήταν ένα golf, με ποοοολλάααα χιλιόμετρα, με κόκκινο, ελάχιστα εκατοστά ανάμεσα μας. Αν δεν είχε τύχει να τον δω άπ'τους καθρέφτες την ώρα που σχεδόν είχε ακινητοποιηθεί η μοτοσυκλέτα μου, και ν'ανοίξω το γκάζι, θα είχε περάσει από πάνω μας, 1000%.

    Πράσινο, και λιώνουμε τα 2 μοτόρια, και τον βλέπουμε να έχει σταματήσει στο επόμενο φανάρι, πίσω από ένα άλλο αυτοκίνητο.
    Σταματάμε στα παράθυρα του. Ο φίλος μου, είναι στο παράθυρο του οδηγού, και μέχρι να πώ "ρε..." , τον έχει βουτήξει και τον τραβάει έξω από το παράθυρο, και κουνιέται όλο τ'αυτοκίνητο.
    Τελικά, ηρεμώ τον φίλο μου και τον κρατάω , και λέω στον ΗΛΙΘΙΟ, να εξαφανιστεί, για να μην καλέσω αστυνομία.
    Κατουρημένος, λέει κάτι ευχαριστώ, μέσα απ'τα δόντια του, και στρίβει στο πρώτο στενό που βρίσκει, στα δεξιά του.

    Ωραία. Έχετε δίκιο. Δεν έπρεπε να γίνει αυτό που κάναμε, και ειδικά αυτό που έκανε ο κολλητός μου. Όμως, γλυτώσαμε στο τσακ, από μία μαλακία που έκανε χωρίς λόγο. Και αν στα επόμενα φανάρια ήταν κάποιος ο οποίος δεν κοίταζε τους καθρέφτες του εκείνη την ώρα? Δεν θα περνούσε από πάνω του?

    Αποφεύγω το να ασχολούμαι με τους μαμάκες αυτούς. Αλλά πολύ φοβάμαι, το να μην πέσουν πάνω μου, και μ'αναγκασουν ν'ασχοληθώ μαζί τους.
    Και ακόμα πιο πολύ, φοβάμαι ότι τότε ίσως να είναι αργά.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  11. #26
    CSS Lv.2 DONE/PSN ID:OST9 Το avatar του/της ktm640lc4
    Εγγραφή
    29/03/2005
    Μηνύματα
    970
    Μερικες φορες παντως θα ηθελα να ημουν ο HULK.

    Πραγματικα, μα τον θεο.

  12. #27
    Highway To Hell... Το avatar του/της Boxer
    Εγγραφή
    16/03/2004
    Μηνύματα
    167
    Του φευγατου η μανα ποτε δεν εκλαψε.
    Keep on rocking in a free world !!!

  13. #28
    Banned
    Εγγραφή
    10/01/2004
    Μηνύματα
    354
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Lupo
    Σταματάμε στα παράθυρα του. Ο φίλος μου, είναι στο παράθυρο του οδηγού, και μέχρι να πώ "ρε..." , τον έχει βουτήξει και τον τραβάει έξω από το παράθυρο, και κουνιέται όλο τ'αυτοκίνητο.
    Τελικά, ηρεμώ τον φίλο μου και τον κρατάω , και λέω στον ΗΛΙΘΙΟ, να εξαφανιστεί, για να μην καλέσω αστυνομία.
    Κατουρημένος, λέει κάτι ευχαριστώ, μέσα απ'τα δόντια του, και στρίβει στο πρώτο στενό που βρίσκει, στα δεξιά του.
    Ο μαμάκας, κατάλαβε τουλαχιστο για ποιό λόγο ο φίλος σου πήγε να του κάνει πλαστική στη μούρη; Γιατί υπάρχει η περίπτωση να νόμισε ότι εσύ πήγες και τον γλύτωσες από κάποιον αλήτη τσαντάκια μηχανόβιο...

    Λέω γω τώρα... η μαύρη γάτα...

  14. #29
    Αιώνιος Νεανίας! Το avatar του/της Lupo
    Εγγραφή
    17/05/2005
    Μηνύματα
    626
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gtsiros
    Ο μαμάκας, κατάλαβε τουλαχιστο για ποιό λόγο ο φίλος σου πήγε να του κάνει πλαστική στη μούρη; Γιατί υπάρχει η περίπτωση να νόμισε ότι εσύ πήγες και τον γλύτωσες από κάποιον αλήτη τσαντάκια μηχανόβιο...

    Λέω γω τώρα... η μαύρη γάτα...
    Το " μέχρι να πώ ρε " που έγραψα παραπάνω, ήταν λάθος διατύπωση, και sorry .
    Εννοούσα ότι έγινε πολύ γρήγορα η φάση, και ότι ο φίλος πέρασε τα επίπεδα "βρίζω" , "βουτάω απ'τον γιακά" πολύ γρήγορα, κι ετοιμαζόταν να περάσει σε επόμενο επίπεδο ενώ εγώ ακόμα
    έβριζα, προσπαθώντας και να εξηγήσω.
    Εχεις δίκιο ρε τσίρο, δεν το έθεσα σωστά.

    Πάντως, δεν νομίζω να μην το κατάλαβε ρε μαυρόγατα. Αφού στην αρχή τα νεύρα και των δύο μας ήταν παρα πολλά, και είχαμε σταματήσει στα παράθυρα του, και τον βριζαμε, αφού του διευκρινίζαμε ότι για μια τρίχα γάτας ( ) δεν μας σκότωσε. Αυτό ανάμεσα στις πάααααρα πολλές βρισιές. Κι αφού είχα δει ότι είχε χεστεί πάνω του κι έλεγε συγνώμη, πήρα είδηση ότι ο κολλητός είχε ξεφύγει τελείως, από την τρομάρα που είχε πάρει. Εκεί , πήγα απ'την άλλη.
    Δεν νομίζω να μην το κατάλαβε.
    Ελπίζω να κατάλαβε και την λαλακία που είχε κάνει, και να μην το ξαναέκανε.
    5/2/2008 Καλωσόρισες!
    22/1/2013 Καλωσόρισες!
    :a07:

  15. #30
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της pavlaras1
    Εγγραφή
    17/07/2004
    Μηνύματα
    493

    Unhappy Νομος Χαλκιδικης,Καλιθεα,Τρυπες.

    Νομος Χαλκιδικης,Καλιθεα,Τρυπες.
    Κυριακη 03/07/05 ωρα περιπου 13:00.
    Εχω παει εκει με δυο φιλους για μπανιο.
    Απο κοσμο γινοτανε πανικος αφου δεν εβρισκες που να παρκαρεις.
    Εκει ειδα το αποκορυφωμα και πραγματικα γυρισε το μυαλο μου.
    Γυρνουσαμε απτο μπανιο και πηγαιναμε στο αυτοκινητο μας.
    Ακουω ενα μπαμ με κρακ μαζι σαν να εγινε τρακα και εσπασε κανα τζαμι.
    Τι ειδα ενα κολοπαιδο επειδη δεν μπορουσε να παρκαρει το αμαξι του αναμεσα σε αλλα δυο πηγε και εσπασε το παμπριζ του πισω αυτοκινητου απο τα νευρα του.
    Αντι να κοιταξει να παει να βρει να το παρκαρει αλου οπως καναμε εμεις και πολοις κοσμος αυτος προτιμησε να αντιδρασει ετσι.
    Εντωμεταξυ τους ειδε ενας απο την καφετερεια που επεινε καφε και του λεει "που πας? μην φυγεις εχεις να πληρωσεις το τζαμι που εσπασες".
    Με το που ακουει αυτο ο φιλος του παιδιου που εσπασε το τζαμι πηγε να κατεβει απο το αυτοκινητο για να δειρει τον μονο μαρτυρα που ειδε την κακοβουλη πραξη.
    Εντωμεταξυ εξυπνος ο μαρτυρας πηρε τον αριθμο της πινακιδας και λεει "φυγε και οταν ερθει το παλικαρι που αφησε το αυτοκινητο εδω θα του δωσω τον αριθμο της πινακιδας και αν χρειαστει θα παραστω και ως μαρτυρας στο δικαστηριο οτι προκαλεσες ζημια και απομακρυνθηκες απο το σημειο που προκληθηκε".
    Δειτε μεχρι που καταντησαμε.
    Να μας καταστρεφουν την περιουσια μας και να την κοπανε και αν ειναι εκει μπροστα μας ή κοντα μας να μας την λενε και να θελουν να μας δειρουν.
    Τι αλλο θα περιμενουμε να δουμε.

Σελίδα 2 από 3 ΠρώτοΠρώτο 123 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. An einai na metafereis kati ....
    από Spike στο forum Ιστορίες του δρόμου
    Απαντήσεις: 23
    Τελευταίο μήνυμα: 09/02/2005, 08:48
  2. poio einai to rekor me ta pinguinia??
    από anisoropos στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 10/02/2004, 16:26
  3. poio einai to palikari me to portokali mavro sakidio moto?
    από psaroulis στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 1
    Τελευταίο μήνυμα: 08/12/2003, 18:55
  4. Pia einai h diefthinsh me ta metaxeirismena apo germania?
    από tryfonidis_g στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 2
    Τελευταίο μήνυμα: 06/11/2003, 18:11

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF