Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 29

Θέμα: Καμμία κουβέντα για Tdm εδώ;

  1. #1
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010

    Καμμία κουβέντα για Tdm εδώ;

    Τι διάολο, ή δεν έχει κανείς TDM στο φόρουμ
    ή ξεκολλώνεται στις βόλτες και δεν επισκέπτεται το φόρουμ
    ή δεν έμαθε ποτέ τίποτα για το φόρουμ...

    Ρε έλεος, πείτε τίποτα για το TDM...


    Κάντε click στην εικόνα για μεγαλύτερο μέγεθος. 

Όνομα:	05_tdm-sport_1024.jpg 
Προβολές:	821 
Μέγεθος:	23,0 KB 
ID:	138872
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  2. #2
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Ελεγα κι εγω [ειμαι γιαμαχακιας εχετε κανα προβλημα ;;] εχει και η Yamaha ενα on off μεχρι που το καβαλησα και πειστηκα οτι οσοι λενε πως προκειται για μπασταρδο street εχουν δικιο. Εγω δε θα το επαιρνα. Ενω μου αρεσει και ειδικα το λευκο ειναι κ//λα δε μπορω να το ταξινομησω καπου. Street δεν ειναι, on-off δεν ειναι, σε καμια απο τις δυο κατηγοριες δεν εχει κορυφαια χαρακτηριστικα. Βεβαια στον αερα ειναι παραπανω απο ικανοποιητικο.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  3. #3
    εχω ενα φιλε μου εδω κ ενα χρονο κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,ηξερα το λογο που τ αγορασα κ το ειχα οδηγησει πριν,δεν εχει βγαλει τπτ,κ με εχει βγαλει ασπροπροσωπο μεχρι στιγμης τουλαχιστον.

  4. #4
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από TDM900KOL
    εχω ενα φιλε μου εδω κ ενα χρονο κ ειμαι απολυτα ικανοποιημενος,ηξερα το λογο που τ αγορασα κ το ειχα οδηγησει πριν,δεν εχει βγαλει τπτ,κ με εχει βγαλει ασπροπροσωπο μεχρι στιγμης τουλαχιστον.
    Φυσικα και δεν εχει βγαλει τιποτα, ΥΑΜΑΗΑ ειναι. Και στον αερα εξαιρετικο. ΕΓΩ για 'μενα λεω οτι δε θα το επαιρνα.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  5. #5
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Φυσικα και δεν εχει βγαλει τιποτα, ΥΑΜΑΗΑ ειναι. Και στον αερα εξαιρετικο. ΕΓΩ για 'μενα λεω οτι δε θα το επαιρνα.

  6. #6
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Εγώ σκέφτομαι να το κάνω δικό μου για επόμενο μηχανάκι.
    Ξεκίνησα με CB400, συνέχισα με GSXR750 και ύστερα αφού
    έκοψα το καγκουριλίκι πήρα τη V-Strom. Μετά από αυτή
    σκέφτομαι το TDM 900 σε μαύρο μάλλον του χρόνου γιατί δεν
    θέλω να δώσω ακόμη τη V-Strom.

    Το ΤDM 900 '07 σε μαύρο το έχει ο κολλητός μου και το
    χαλβαδιάζω σαν μ@λ@κ@ς,έχει την ομορφότερη για μένα ουρά
    που θα μπορούσε να είχε μια τέτοια μοτοσυκλέτα στην κατηγορία.
    Ενώ η ροπή του είναι καταπληκτική. Το γκάζι του όσο χρειάζεται.

    Έχω οδηγήσει όμως και πρόσφατα ένα 850 και μου φάνηκε οτι πάει
    καλύτερα όμως. Ξέρω οτι έχει λιγότερα άλογα, κυβικά κτλ μα δεν σας
    κάνω πλάκα φεύγει πιο μπόμπα.

    Πολύ σφιχτό το TDM στις στροφές όμως, δεν μπορείς
    να το πιέσεις πολύ σε στροφή. Αυτό είναι το μόνο που δεν μου αρέσει,
    (στα περισσότερα κομμάτια με το δικό μου [V-Strom] στρίβω καλύτερα),
    κι αυτό πιστεύω να οφείλεται στο μπροστινό σύστημα, για την ακρίβεια
    το τιμόνι. Αλλά όμως τα φρένα είναι Respect!!!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  7. #7
    εγω παλι που εχω tdm πιστευω οτι τα φρενα ειναι απλα μετρια....αλλα στις στροφες το tdm ειναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε on-off η street wannabe....:hypnotize

  8. #8
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247
    ειχα τιντι για ενα χρονο. το λευκο του 2007. και θα το ειχα ακομα αν δεν τραβουσε δεξια. και αν δεν τραβουσε και το δευτερο μετα την αντικατασταση που μου εγινε. εγω ημουν κουλαδι, αλλα αν ξερεις η μηχανη μπορει να κανει τα παντα. δεν υπαρχει τιποτα που να μπορει να κανει πραγματικα τα παντα με τοση ευκολια. συμφωνοι, πουθενα δεν ειναι κορυφαι, ομως ειναι ανετο αν θες, σφιχτο ακομη και με 2ο ατομο με αναρτησεις με πραγματικα μεγαλο ευρος ρυθμισης, παπι στην πολυ, ξεκουραστο ακομη και μετα απο 4 ωρες πανω του, ελαφρυ, οικονομικο, αξιοπιστο, δυνατο. ειναι πολθμορφικοτατο, κανει για ολα και ισως καποτε το ξαναγοραζα, αν και για να ειμαι ειλικρινης, τα honda ειναι αλλο πραγμα(αν δεν πενεψεις και τοσπιτι σου...)
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  9. #9
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
    εγω παλι που εχω tdm πιστευω οτι τα φρενα ειναι απλα μετρια...
    Εγώ πάλι διαφωνώ. Είναι καλύτερα από του Fazer.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  10. #10
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από nikolakisxt
    αλλα στις στροφες το tdm ειναι πολυ καλυτερο απο οποιοδηποτε on-off η street wannabe....:hypnotize
    Με τέτοιες γωνίες στο τιμόνι όχι δεν είναι το καλύτερο on-off ή street wannabe. Χρειάζεται περισσότερο πλάγιασμα για να πάρεις μια στροφή για να στρίψει. Είναι αλήθεια οτί θα έπρεπε να στρίβει με μεγαλύτερη ευκολία. Αλλά μιλάμε τώρα για ψιλά γράμματα. Έχεις TDM και πιστεύεις οτι στρίβει καλύτερα από όλα ε; Άλλοι που έχουν TDM πιστεύουν αλλιώς. Δες εδώ για παράδειγμα.
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  11. #11
    από VFR800 σε Κ1200S... Το avatar του/της theodosisv
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    247
    καντε ενα τσεκ ποσο πατανε τα λαστιχα τους οι TDMαδες. μπορει να θελει περισσοτερο πλαγιασμα για να στριψει, μπορει να ειναι και ψευδαισθηση λογω υψους. ομως αν το μαθεις στριβει. τα φρενα παντα με αφηναν ικανοποιημενο ως που το πηρα μια βολτα μετα τοVFR. τα βρηκα απαραδεκτα αλλα ειναι αδικια να τα συγκρινουμε αμεσα. το vfr εχει συνδιαζομενη πεδηση. oi γωνιες στο τιμονι επηρρεαζουν μονο κοντα στο τερμα, δηλαδη στους ελιγμους με μηδεν χλμ.-
    Τα καλά πράγματα κρατάνε λίγο, καλύτερα από το να μην έρθουν ποτέ...

  12. #12
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    TDM 900 2005 μοντέλο χωρίς ABS με 6.000 ευρώ παίζει να βρούμε τίποτα;
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

  13. #13
    -Πάω με το λεωφορείο- Το avatar του/της Road67
    Εγγραφή
    20/06/2008
    Μηνύματα
    1.398
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
    Εγώ πάλι διαφωνώ. Είναι καλύτερα από του Fazer.
    Εσυ τρωγεσαι παλι να παιξουμε μποξ

    Μην το παρακανουμε, ε οχι και δε στριβει :hypnotize Το μηχανακι ειναι ον οφ με καταβολες street και οχι αυτουσιο street. Εξ' ορισμου ειναι ψηλοτερο και αρα με διαφορετικη αισθηση. Εμενα μ' αρεσει να πλαγιαζει η μηχανη κι ειναι ενας απο τους λογους που δε θα το επαιρνα, αλλα οχι οτι δεν στριβει.
    Η μηχανη ειναι τροπος ζωης. Το αποδεικνυει ο αερας που αναπνεω, η ανεξαρτησια μου, η αισθηση πως μ' ''ακουει''...

    Honda Tact 50 1988, Honda C72 6V 1988, Honda MTX50R 1989, Suzuki GZ Marauder 125 2000, Kymco Hipster 125 2001, Yamaha XV250S Virago 1998, Honda CB400SF NC36, Yamaha FZ6 FI Fazer 2006, Yamaha Xmax250/YPR 2006, Honda VFR 800 Vtec, και τώρα...............................
    ----------------------> τίποτα!!
    σαν το λαλάκα πάω με το λεωφορείο

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Elle
    Με τέτοιες γωνίες στο τιμόνι όχι δεν είναι το καλύτερο on-off ή street wannabe. Χρειάζεται περισσότερο πλάγιασμα για να πάρεις μια στροφή για να στρίψει. Είναι αλήθεια οτί θα έπρεπε να στρίβει με μεγαλύτερη ευκολία. Αλλά μιλάμε τώρα για ψιλά γράμματα. Έχεις TDM και πιστεύεις οτι στρίβει καλύτερα από όλα ε; Άλλοι που έχουν TDM πιστεύουν αλλιώς. Δες εδώ για παράδειγμα.
    κοιτα και εγω εχω αλλαξει το τιμονακι με renthal αλλα μονο το τιμονι δεν λεει κατι....αλλαζει μονο η θεση οδηγησης,τιποτα αλλο.ελεος δηλαδη αν με το που αλλαζαμε τιμονι το μηχανακι εστριβε καλυτερα...μπορει να εχεις αυτη την αισθηση αλλα δεν αλλαζει τιποτα..οσο για τα φρενα,οπως ειπα ειναι μετρια...επρεπε πιστευω ο ιαπωνας να τα ειχε κανει λιγο πιο δυνατα...με κανα σωληνακι υψηλης κατι παει να γινει αλλα και παλι...αυτα...

  15. #15
    Artificial Spammer Το avatar του/της Elle
    Εγγραφή
    10/05/2008
    Μηνύματα
    1.010
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Road67
    Εσυ τρωγεσαι παλι να παιξουμε μποξ

    Μην το παρακανουμε, ε οχι και δε στριβει :hypnotize Το μηχανακι ειναι ον οφ με καταβολες street και οχι αυτουσιο street. Εξ' ορισμου ειναι ψηλοτερο και αρα με διαφορετικη αισθηση. Εμενα μ' αρεσει να πλαγιαζει η μηχανη κι ειναι ενας απο τους λογους που δε θα το επαιρνα, αλλα οχι οτι δεν στριβει.
    Βρε στρίβει δεν λέω ότι δεν στρίβει, αλλά θα μπορούσε να το κάνει αυτό με λίγη μεγαλύτερη ευκολία. Λες να πιστεύω οτι δεν στρίβει και να θέλω να το αγοράσω; Έλα τώρα...
    Αλήθεια, το έχεις οδηγήσει; Ποιές είναι οι απόψεις του; Τα φρένα του μου αρέσουν περισσότερο από αυτά του Fazer όμως, χωρίς να πω οτί το δεύτερο δεν φρενάρει καλά. Μιλάμε για την έκδοση με το ABS!
    :a36: Θεσσαλικό κλιμάκιο :a36:
    :a07:Τη λένε Μαίρη
    Ζητείται νεαρός για delivery σε πιτσαρία με GSXR hayabusa K8

Σελίδα 1 από 2 12 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Ελαστικα για TDM 850 μοντελο '94
    από tzic στο forum Ανταλλακτικά, βελτιώσεις & aftermarket
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 03/11/2016, 10:14
  2. Για Κοιταξτε Εδω!!!!
    από GTZ750 στο forum Kawasaki Z series
    Απαντήσεις: 25
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2005, 23:47
  3. λαστιχα για TDM 900;;
    από GST στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 08/10/2004, 10:52
  4. Απαντήσεις: 16
    Τελευταίο μήνυμα: 27/05/2004, 21:46
  5. ΣΕΜΙΝΑΡΙΟ για διαβαστε εδω....
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 20/05/2004, 16:32

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF