Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 85

Θέμα: Brno MotoGP

  1. #1
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/01/2007
    Μηνύματα
    199

    Brno MotoGP

    Ανυπομονώ να δω τι θα γίνει στον επόμενο αγώνα...Ο ψυχολογικά ανεβασμένος rossi με το καλύτερο πακέτο μηχανής-ελαστικών στο grid αυτή τη στιγμή εναντίον του δαιμονισμένα γρήγορου stoner με τον πληγωμένο--από τη laguna seca--εγωισμό.

    Ελπίζω να δούμε πάλι καλή μάχη μέχρι το τέλος αυτή τη φορά και να μη δούμε καμία πτώση. Γιατί κακά τα ψέματα, στη Laguna Seca θα μπορούσε να έχει πέσει και ο rossi, ιδίως εκεί που βγήκε για Motocross…αλλά κάτι η τύχη κάτι οι ικανότητές του και τη γλίτωσε για να θριαμβεύσει.

    Ωραίο άρθρο

    http://www.crash.net/motorsport/moto...una_secas.html

  2. #2
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    To καλύτερο πακέτο μηχανής ελαστικών από που προκύπτει; Επειδή το λέει ο Furusawa ή πώς τον λένε;

  3. #3
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Χρονομερημένα δοκιμαστικά δεν θα δούμε σήμερα ε?
    Η ΕΤ3 δείχνει χάντμπολ γυναικών τώρα

    Ξέρει κανείς αύριο αν θα το δείξει live?


    Edit:Καλά έχω χάσει τις μέρες ...νόμιζα ήταν Σάββατο

    Λοιπόν 16/8/2008 στις 14.50 ΕΤ3------>Qualifying session

    και 17/8/2008 στις 14.30 ΕΤ3 ο αγώνας

    οι κλασσικές ώρες δηλαδής...
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  4. #4
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της snow
    Εγγραφή
    25/06/2007
    Μηνύματα
    485
    den xanetai pantos ,autos o agonas!

  5. #5
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Να και οι χρόνοι των σημερινών ελεύθερων δοκιμαστικών

    1. Valentino Rossi ITA Fiat Yamaha Team (B) 1min 57.782 secs

    2. Casey Stoner AUS Ducati Marlboro Team (B) 1min 57.911 secs

    3. Shinya Nakano JPN San Carlo Honda Gresini (B) 1min 59.021 secs

    4. Alex de Angelis RSM San Carlo Honda Gresini (B) 1min 59.134 secs

    5. John Hopkins USA Kawasaki Racing Team (B) 1min 59.220 secs

    6. Chris Vermeulen AUS Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 59.400 secs

    7. Toni Elias SPA Alice Team (B) 1min 59.756 secs

    8. Loris Capirossi ITA Rizla Suzuki MotoGP (B) 1min 59.770 secs

    9. Colin Edwards USA Tech 3 Yamaha (M) 1min 59.965 secs

    10. Marco Melandri ITA Ducati Marlboro Team (B) 2min 0.082 secs

    11. Sylvain Guintoli FRA Alice Team (B) 2min 0.083 secs

    12. Andrea Dovizioso ITA JiR Team Scot MotoGP (M) 2min 0.429 secs

    13. Jorge Lorenzo SPA Fiat Yamaha Team (M) 2min 0.447 secs

    14. Randy de Puniet FRA LCR Honda MotoGP (M) 2min 0.496 secs

    15. James Toseland GBR Tech 3 Yamaha (M) 2min 1.074 secs

    16. Anthony West AUS Kawasaki Racing Team (B) 2min 1.128 secs

    17. Dani Pedrosa SPA Repsol Honda Team (M) 2min 1.231 secs



    2007 Czech Republic GP - 19/08/2007:

    Pole position: Casey Stoner AUS Ducati Marlboro (B) 1min 56.884secs

    Fastest lap: Casey Stoner AUS Ducati Marlboro (B) 1min 58.301secs



    Προφανώς και δεν είναι ενδεικτικοί οι χρόνοι με αυτούς που θα δούμε αύριο.
    Μάλλον θα δούμε pole στο 1.56.00 στεγνό
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  6. #6
    Παλαιό μέλος
    Εγγραφή
    06/01/2007
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από gavos
    To καλύτερο πακέτο μηχανής ελαστικών από που προκύπτει; Επειδή το λέει ο Furusawa ή πώς τον λένε;
    όχι, δεν χρειάζεται να μου το πει κάποιος, μπορώ να κρίνω και μόνος μου. Αλλά γενικώς αυτό αποτυπώνει ο διεθνής τύπος αλλά και τα σχόλια rossi/edwards που είναι κατενθουσιασμένοι με τη μηχανή. Στην εξάδα του πρωταθλήματος είναι τρία yamaha, αυτό δε σου λέει κάτι? ο stoner έχει 60% παραπάνω βαθμούς από ότι οι άλλοι τρεις οδηγοί ducati μαζί. Πάντως για να μη δώσω λάθος εντυπώσεις δεν ισχυρίζομαι σε καμία περίπτωση ότι ο stoner δεν έχει ανταγωνιστικό μηχανάκι πλέον (στην αρχή της σεζόν δεν είχε για μερικούς αγώνες). Κάθε άλλο, θεωρώ πως το έχει κουρδίσει έτσι ώστε να είναι ανταγωνιστικό αλλά μέχρι εκεί. Με το επίπεδο των μηχανών στο ίδιο επίπεδο, οι νίκες οφείλονται στους οδηγούς. Το θεωρώ υποκριτικό όμως όταν νικάει ο stoner να βγαίνουν οι γραφικοί και να λένε ότι νικάει η μηχανή. Το ίδιο μπορεί να ειπωθεί στον αντίποδα και για τον rossi αλλά για μένα δεν στέκουν αυτά.

    Ο rossi έχει τώρα καινούριο μοτέρ και ηλεκτρονικά και λέει ότι η μηχανή είναι πολύ βελτιωμένη. Αν κερδίσει με 5’’ διαφορά, θα πουν άραγε μερικοί ότι είναι τα ηλεκτρονικά που νίκησαν (όπως είπαν οι γραφικοί για τον stoner) ή θα εκθειάζουν πάλι το ταλέντο του?

    Γενικώς πάντως επειδή ο rossi είναι τόσο δημοφιλής, ο κόσμος χάνει την αντικειμενικότητά του και τα βλέπει όπως θέλει. Όταν o rossi επέκρινε τις προσπεράσεις του elias ως επικίνδυνες και επιθετικές (ενώ ήταν απολύτως εντός κανόνων) δε θυμάμαι κανένα να βγαίνει να λέει ότι είναι μωρό, κλπ.

    Τέλος πάντων, στα του αγώνα τώρα. Θεωρώ ότι δύσκολα θα χάσει τον αγώνα ο rossi (όπως και το πρωτάθλημα) λόγω εξαιρετικής φόρμας, πακέτου/σεταρίσματος και ψυχολογίας. Αν όμως καταφέρει και απαντήσει ο stoner με νίκη θεωρώ πως θα έχει δείξει τρομερό χρακτήρα. Ελπίζω μόνο για ένα στεγνό αγώνα, καλή μάχη και να μην έχουμε καμία πτώση για να δούμε αγώνα μέχρι το τέλος.

  7. #7
    Άνθρωπος Το avatar του/της gavos
    Εγγραφή
    13/01/2006
    Μηνύματα
    199
    Αρχικά δημιουργήθηκε από pan_ski
    όχι, δεν χρειάζεται να μου το πει κάποιος, μπορώ να κρίνω και μόνος μου. Αλλά γενικώς αυτό αποτυπώνει ο διεθνής τύπος αλλά και τα σχόλια rossi/edwards που είναι κατενθουσιασμένοι με τη μηχανή. Στην εξάδα του πρωταθλήματος είναι τρία yamaha, αυτό δε σου λέει κάτι? ο stoner έχει 60% παραπάνω βαθμούς από ότι οι άλλοι τρεις οδηγοί ducati μαζί. Πάντως για να μη δώσω λάθος εντυπώσεις δεν ισχυρίζομαι σε καμία περίπτωση ότι ο stoner δεν έχει ανταγωνιστικό μηχανάκι πλέον (στην αρχή της σεζόν δεν είχε για μερικούς αγώνες). Κάθε άλλο, θεωρώ πως το έχει κουρδίσει έτσι ώστε να είναι ανταγωνιστικό αλλά μέχρι εκεί. Με το επίπεδο των μηχανών στο ίδιο επίπεδο, οι νίκες οφείλονται στους οδηγούς. Το θεωρώ υποκριτικό όμως όταν νικάει ο stoner να βγαίνουν οι γραφικοί και να λένε ότι νικάει η μηχανή. Το ίδιο μπορεί να ειπωθεί στον αντίποδα και για τον rossi αλλά για μένα δεν στέκουν αυτά.

    Ο rossi έχει τώρα καινούριο μοτέρ και ηλεκτρονικά και λέει ότι η μηχανή είναι πολύ βελτιωμένη. Αν κερδίσει με 5’’ διαφορά, θα πουν άραγε μερικοί ότι είναι τα ηλεκτρονικά που νίκησαν (όπως είπαν οι γραφικοί για τον stoner) ή θα εκθειάζουν πάλι το ταλέντο του?

    Γενικώς πάντως επειδή ο rossi είναι τόσο δημοφιλής, ο κόσμος χάνει την αντικειμενικότητά του και τα βλέπει όπως θέλει. Όταν o rossi επέκρινε τις προσπεράσεις του elias ως επικίνδυνες και επιθετικές (ενώ ήταν απολύτως εντός κανόνων) δε θυμάμαι κανένα να βγαίνει να λέει ότι είναι μωρό, κλπ.

    Τέλος πάντων, στα του αγώνα τώρα. Θεωρώ ότι δύσκολα θα χάσει τον αγώνα ο rossi (όπως και το πρωτάθλημα) λόγω εξαιρετικής φόρμας, πακέτου/σεταρίσματος και ψυχολογίας. Αν όμως καταφέρει και απαντήσει ο stoner με νίκη θεωρώ πως θα έχει δείξει τρομερό χρακτήρα. Ελπίζω μόνο για ένα στεγνό αγώνα, καλή μάχη και να μην έχουμε καμία πτώση για να δούμε αγώνα μέχρι το τέλος.
    Για την αντικειμενικότητα πέφτεις έξω. Κανένας μας δεν είναι αντικειμενικός. Εγώ τον Ρόσσι τον γουστάρω με χίλια χωρίς να σημαίνει ότι δεν γουστάρω τον στόνερ. Με αυτό δεδομένο δε συγκρίνεται άμεσα η περίπτωση του ελίας.

    1. Τον Ρόσσι ο ελίας τον είχε ρίξει κάτω στον πρώτο αγώνα της περιόδου. Είχε δηλαδή προηγούμενα μαζί του.
    2. Ο ελίας επίσης δεν είναι οδηγός που έχει και πολλά να διεκδικήσει σε σχέση με το Ρόσσι. Δε θα είναι καθόλου το ίδιο αύριο ο Στόνερ να οδηγήσει επιθετικά με την κακή έννοια εναντίον του Ρόσσι τη στιγμή που κρίνεται το πρωτάθλημα. Πόσες φορές δεν έχεις ακούσει τον Έντουαρντς να λέει ότι όταν έχει μπροστά του διεκδικητές του τίτλου δε ρισκάρει όπως θα ρίσκαρε σε αντίθετη περίπτωση για προσπέρασμα.
    3. Ο Ρόσσι έκανε ένα hint στον ελίας και τίποτα παραπάνω.
    4. Ο Στόνερ 1 βδομάδα μετά τη Λαγκούνα (και όχι αμέσως μετά τον αγώνα) δήλωνε πως έχασε το σεβασμό του προς τον Ρόσσι.
    5. Ο Στόνερ επικαλείται τον Ρόσσι-ελίας για να δικαιολογηθεί έστω και εν μέρει. Αυτό λέγεται εταιροπροσδιορισμός και όχι μεγάλος χαρακτήρας. Μπράβο του για το "συγγνώμη" που δεν είπε (άλλο τί λέει το άρθρο) αλλά δικά του λάθη προσπαθεί να διορθώσει.

    Μπορεί σαν Ρόσσικος να μην είμαι αντικειμενικός. Αλλά έτσι τα κρίνω εγώ τα πράγματα. Ομολογώ ότι είμαι αυστηρός για την ηλικία του Στόνερ, αλλά αν θέλω να είμαι αντικειμενικός πρέπει να τον εξισώνω με τους άλλους, δεν θα τον σεβόμουν αν έκανα το αντίθετο.


    Όσον αφορά τις μηχανές. Και ο Στόνερ πανευτυχής είναι με τη μηχανή του. Δε λέει κάτι αυτό. Δεν έχει καινούριο μοτέρ ούτε ηλεκτρονικά. Δεν είναι λογικό να πάνε σε αγώνα χωρίς να τα έχουν δοκιμάσει πρώτα δεν νομίζεις; Άσε τί λένε, οι μισοί. Τη Δευτέρα θα γίνουν τα τεστ. Τώρα μετράνε τα δευτερόλεπτα ένα ένα για να βρουνε setup δεν έχουν χρόνο για καινούρια πράγματα στα FPs.

    Αν θες και την δική μου πρόβλεψη, προβλέπω Στόνερ για αύριο.

  8. #8
    Στην Ετ-3 δειχνει μπαλα :a31: :a31: :a31:
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  9. #9
    Κομμένο μέλος Το avatar του/της dimokritos
    Εγγραφή
    18/05/2007
    Μηνύματα
    305
    τι θα γίνει πια.. θα δούμε gp σήμερα? φτάνει πια με τα κ#λοποδόσφαιρα..
    Βάλτο καλά στο κεφάλι σου.

  10. #10
    Αρχικά δημιουργήθηκε από dimokritos
    τι θα γίνει πια.. θα δούμε gp σήμερα? φτάνει πια με τα κ#λοποδόσφαιρα..
    Φρυδια θα δουμε,εχει αλλο ενα ημιχρονο παρατασης...
    Μπαινω στο merge...
    "Γιαννη αφησε τον δικο μου"
    εχει λιακαδα μα εδω θυμιζει μπορα,
    μου αρκει που 3 λεπτα οι ουρανοι ειναι δικοι μου
    κ εσυ εχθρε εισαι KILL ΑΠΟ ΩΡΑ

    ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΠΟΛΕΜΙΚΗ ΑΕΡΟΠΟΡΙΑ
    ---------------------------------------------
    Professor Einstein, does New York stop by this train?

  11. #11
    νομιζω πως για τα επομενα 90' θα εχει μπαλα μετα ισως να δουμε και κατι, αλλιως παμε σε κονσερβα!!
    Σας το 'πα ???


    Λαστιχάάάάάάρες !!!


    Πατέρας πια...!

  12. #12
    Africaνικο μέλος Το avatar του/της avlihos
    Εγγραφή
    12/06/2008
    Μηνύματα
    174
    μια βοήθεια παίδες. είμαι στη δουλειά, έχω ιντερνετ αλλά δεν έχω τηλεόραση. πως μπορώ να δω τα δοκιμαστικά μέσα από το ιντερνετ;

  13. #13
    Ένα μέλος... Το avatar του/της Aggelos_SV
    Εγγραφή
    07/08/2006
    Μηνύματα
    1.533
    Αρχικά δημιουργήθηκε από Aggelos_SV



    Μάλλον θα δούμε pole στο 1.56.00 στεγνό

    ... αν δεν έβρεχε...
    Μην απορείτε γιατί κάποιοι καβαλάν χωρίς κράνος...το κάνουν για να μη χαλάσει το τυρί που έχουν μεσ'το κεφάλι τους

  14. #14

  15. #15

    Wink

    STONER ρε ΘΕΕ...

Σελίδα 1 από 6 123456 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. MotoGP Round 11 Brno České republiky
    από endopandou στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 131
    Τελευταίο μήνυμα: 27/08/2013, 00:39
  2. MotoGP Round 11 Brno České republiky (official fan club)
    από 7gibernau στο forum Γενικά περί μοτοσικλέτας
    Απαντήσεις: 18
    Τελευταίο μήνυμα: 23/08/2013, 00:42
  3. MotoGp 2010 Brno
    από panayiotis στο forum Αγωνιστικά νέα
    Απαντήσεις: 10
    Τελευταίο μήνυμα: 13/08/2010, 15:05
  4. MotoGP Brno Τσεχία August 2010
    από firefox στο forum Ταξιδιωτικά
    Απαντήσεις: 3
    Τελευταίο μήνυμα: 26/07/2010, 17:31
  5. Tαξίδι και MotoGP @ Brno 170808
    από firefox στο forum Συναντήσεις & βόλτες
    Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 08/05/2008, 21:17

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF