Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο
Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 15 από 53

Θέμα: Τροχαίο για να ξεκινήσουν οι διακοπές μας καλα.....

  1. #1
    To infinity...and beyond! Το avatar του/της argy_kap
    Εγγραφή
    11/08/2005
    Μηνύματα
    863

    Τροχαίο για να ξεκινήσουν οι διακοπές μας καλα.....

    Δεν είχα πέσει ποτέ μέχρι στιγμής ποτέ με την μηχανή...και δυστηχώς έτσι ξεκινήσανε οι διακοπές μας φέτος....

    Λίγο πριν το τέλος του σκατόδρομου της Κατάρας, 3 στροφές πριν βγούμε στο καινούργιο κομάτι έξω απο τα Ιωάννινα σε μια στενή γέφυρα φρενάρει ο μπροστινός μας για να αφήσει το φορτήγο που έρχεται απο την άλλη να περάσει.....έχω κρατημένη την προβλεπόμενη απόσταση......φρεναρω απαλά........ στην ενδοεπικοινωνία παίζουν οι "Ονειράμα"....φρενάροντας σκέφτομαι οτι σε λίγο βγαίνουμε στο καλό κομάτι του δρόμου και σε καμιά ώρα θα είμαστε στο καράβι για Παξούς.....

    Το επόμενο που θυμάμαι είναι να με μαζεύουν Ιταλοί μηχανόβιοι απο την μέση του δρόμου....

    Ο τίγρης δεν έχει κλείσει μήνα, είναι φορτωμένος με τριβάλιτσο, γυαλίζει, έχει όλα τα extra επάνω, κάνει το πρώτο του μεγάλο ταξίδι και μέχρι τώρα αποδίδει άψογα στον παλιόδρομο.....ξαφικά τον βλέπω κάτω, βαλίτσες στην μέση του δρόμου, υγρά απο το ψυγείο παντού, πλαστικά στην μέση του δρόμου να πατιούνται απο τα διερχόμενα αυτοκίνητα.....

    Η γυναίκα μου έχει ήδη σηκωθεί και με ρωτάει αν είμαι καλά και αφού βλέπει οτι είμαι καλά αρχίζει να στολίζει με κοσμιτικά επίθετα το πίσω αυτοκίνητο.....Τζιπ με γυναίκα οδηγό που έχει πανικοβληθει και βάζει τα κλάματα λέγοντας οτι δεν πιάσανε τα φρένα....έχω θολωσει.....δεν θυμάμαι τα πρώτα 5 λεπτά, το κεφάλι μου κουδουνίζει....Βλεπω τον Τίγρη κάτω με σπασμένα μπρος/πίσω πλαστικά, μας βρήκε στην βάση της πινακίδας, σηκωθήκαμε με το πίσω μέρος, η γυναίκα μου πιέστηκε πάνω μου, εγω έριξα κουτουλιά στο κοντέρ αφού πιέστηκαν τα πόδια μου επάνω στο ντεπόζικο και πήρα ύψος. Και μετά φυσικά πέσαμε και οι δύο αριστερά στο δρόμο μαζί με την μηχανή....χτυπώντας το κεφάλι.....

    Απολογισμός Τίγρη: όλα τα περιφεριακά πλαστικά, πίσω μέρος υποπλαισίου, βαλίτσες, εξάτμιση κλπ κλπ
    Απολογισμός τζιπ: Το μισό καπό μέσα, ψυγείο, και όλη η μούρη για πέταμα
    Απολογισμός ανθρώπων: ούτε ΜΙΑ γρατσουνιά....μια μελανιά εγώ στα μπούτια λόγο πίεσης στο ντεπόζιτο....

    Είμαι σε εκνευριστικό βαθμό οπαδός της σωστής και προβλεπόμενης ένδυσης στη μηχανή....αυτή την φορά όμως που μου χρειάστηκε ήταν εκεί να σώσει τα τομαρια μας....Δερματινα πάνω/κάτω, μπότές, γάντια και φυσικά κράνη....χωρίς αυτά όμως δεν θα μπορούσαμε να επιστρέψουμε σπιτι μας με την Express, να αλλάξουμε βαλίτσες, να πάρουμε το αυτοκίνητο και να φύγουμε το ίδιο βράδυ για Παξούς.....αργήσαμε να πάμε 20 ώρες....και τι έγινε?

    Ένα απο αυτά που μας δίνει η μηχανή είναι ελευθερία , και εμείς στις διακοπές μας δεν την χαλάμε για τίποτα! Δεν πειράζει που χαλάσαμε την καινούργια μας μηχανή πριν κλείσει μήνα, δεν πειράζει για την ταλαιπωρία που φάγαμε για να επιστρέψουμε και να ξαναπάμε, δεν πειράζουν τα ωραία μας κράνη που είναι για πέταμα και ο εξοπλισμός που θέλει αλλαγή......και ξέρετε γιατί?????

    Γιατί εκείνο το απόγευμα πριν ξαναφυγουμε, γυρίσαμε σπίτι και είδαμε το 8 μηνών παιδί μας να μας χαμογελάει .............


    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ συνάδελφοι....μην χαλιέστε με τίποτα....





    ΥΓ: η οδηγός υπέγραψε πλήρη υπατιότητα και όλα θα γίνουν όπως πρώτα......επίσης με το που φτάσαμε στο νησί, παρκάραμε το αυτοκίνητο και νοικιάσαμε 125αρι


  2. #2
    Τσίκι; Το avatar του/της MikeG
    Εγγραφή
    22/05/2004
    Μηνύματα
    8.832
    Ποτέ ξανά φίλε μου!!!
    Μου αρέσει πολύ αυτή η αίσθηση αισιοδοξίας & "χαράς" που βγάζεις! Να το κρατήσεις αυτό!
    Περαστικά στο τίγρη & σύντομα όπως πριν!



  3. #3


    Μ΄αρέσει ο θετικός τρόπος σκέψης σου φίλε. Ποτέ ξανά και γρήγορα με τον τίγρη στους δρόμους.
    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  4. #4

    Thumbs up

    Τυχερος και συντομα παλι πληρης με τον τιγρη να γρυλιζει!!!
    I warned you then and I'm warning you now
    If you mess with me you're playing with fire...

  5. #5
    Αυτός είναι μοτοσυκλετισμός με όλη τη σημασία της έννοιας : Μράβο σας που είστε πλήρως συνηδειτοποιημένοι και ξέρετε τι κάνετε. Η πιο σωστή αντιμετώπιση που έχω ακούσει χρόνια τώρα.
    Αλλοι μόλις σηκωθούν πλακόνωνται στο ξύλο λες και δεν είναι μέσα στο παιχνίδι η πτώση ή λές και το έκανε επείτηδες ο άλλος.
    Μπράβο και πάλι μπράβο σας. Το μηχανάκι γίνεται πάλι καινούριο !!

  6. #6
    +1000 στην ΘΕΤΙΚΗ σκέψη σου.
    ...και ποτέ μα ποτέ να μην ξαναδιασταυρωθεί η ζωή σου με ηλίθιους.
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  7. #7
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της 700_Thespieis
    Εγγραφή
    15/04/2007
    Μηνύματα
    480
    Πολυ ωραιος!!

  8. #8
    Παλαιό μέλος Το avatar του/της devil's animal
    Εγγραφή
    05/01/2005
    Μηνύματα
    11.987
    και απο μενα ενα μπραβο για το γεγονος οτι βλεπεις τα πραγματα ετσι...


    ποτε ξανα στραβες και αναποδιες!

  9. #9
    Βαγγελίστρα μ !
    Ο ΕΞΟΠΛΙΣΜΟΣ ΣΩΖΕΙ ΛΕΜΕ.
    Τα σίδερα ματαφτιάνονται...
    Πάμε γι άλλα φιλαράκι μην μασάς !
    Ελπίζω να ξεπεράσετε σύντομα το ψυχολογικό σοκ εσύ και γυναίκα σου.

    Αυτα να τα βλέπουν οι σκατόηλίθιοι με τα δίχαλα παντούφλια και τα capri παντελόνια τους,
    σιχάθικά να τους βλέπω πλέον,γμτ το σκατομυαλό τους μέσα γμτ.
    Πότε θα κλωτσίσω κανέναν...

    Σκατόμυαλοι (δις)
    μπάρον says :
    "Japan rullezzzz re και ας το περνάω μίνιο και μουράβια κάθε 2 βδομάδες :rotflmao: "
    -
    _Holder of Honoured Blockage Degree delivers lessons on invisibility_

    Ο Καγκουρογαμόσαυρος

  10. #10
    Πολυ σωστος....και τυχερος....

    αλλα την τυχη μας σε μεγαλο βαθμο την οριζουμε εμεις.!!!!!!!

    Περαστικα (στην μοτο) και ποτε ξανα!!!

  11. #11
    μια χαρα εισαι φιλε, αφου 1) δεν θα επιβαρυνθεις σε τιποτα και 2) εισαι καλα, ολα μια χαρα ειναι...

    τι να πουν και αλλοι :a13: που πληρωνουν κερατιατικα απο γκαντεμια...

  12. #12
    awesome μέλος Το avatar του/της hercul
    Εγγραφή
    22/05/2007
    Μηνύματα
    614
    Περαστικά και ΠΟΤΕ ΞΑΝΑ!!!
    Πραγματικά μπράβο για τον τρόπο αντιμετώπισης!! Και γω είχα φέτος παρόμοιο ατύχημα με υπαίτιο αυτοκίνητο με ΜΟΝΟ υλικές ζημιές χάρη στον πλήρη εξοπλισμό(πραγματικά αγραντζούνιστος την γλίτωσα και γω) αλλά παρόλαυτα η ψυχολογία μου έπεσε αρκετά για λίγο καιρό. Σαυτό βέβαια βοήθησαν συγγενείς και ο περίγυρος γενικότερα με τον πανικό και την καταστροφολογία τους!!

    ΠΑΝΤΑ ΟΡΘΙΟΙ συνάδελφοι....μην χαλιέστε με τίποτα....
    +1000 αδερφέ!!






    ΥΓ. Να διεκδικήσετε από την ασφαλιστική αποζημίωση 100% και για την ένδυση σας εκτός από τις βλάβες της μηχανής! Ακόμα και αν υπέγραψε η οδηγός του αυτοκινήτου ότι φταίει η ασφαλιστική θα πάει να σας τα κόψει! Τα δικαιούστε όμως 100% !

    Πάντα όρθιοι!!
    And the road becomes my bride
    I have stripped of all but pride
    So in her I do confide
    And she keeps me satisfied
    Gives me all I need

  13. #13
    Κάτι θα σκεφθώ Το avatar του/της sergiosm
    Εγγραφή
    01/05/2007
    Μηνύματα
    1.297

    Re: Τροχαίο για να ξεκινήσουν οι διακοπές μας καλα.....

    Αρχικά δημιουργήθηκε από argy_kap
    ...και ξέρετε γιατί?????

    Γιατί εκείνο το απόγευμα πριν ξαναφυγουμε, γυρίσαμε σπίτι και είδαμε το 8 μηνών παιδί μας να μας χαμογελάει .............

    ΝΑ ΤΟ ΧΑΙΡΕΣΤΕ ...

  14. #14
    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n


    Μ΄αρέσει ο θετικός τρόπος σκέψης σου φίλε. Ποτέ ξανά και γρήγορα με τον τίγρη στους δρόμους.

    +1000



  15. #15
    Παρα πολυ νεο μελος Το avatar του/της GreenBill
    Εγγραφή
    06/06/2008
    Μηνύματα
    60
    Συγχαρητηρια για τον πεντακαθαρο τροπο σκεψης σας.Πολυ σημαντικο που και η γυναικα σου σκεφτεται ετσι.Ποσοι και ποσοι ταλαιπωρουνται...
    Visit http://baskervillle.myminicity.com/
    Visit http://baskervillle.myminicity.com/ind
    Visit http://baskervillle.myminicity.com/tra

Σελίδα 1 από 4 1234 ΤελευταίοΤελευταίο

Παρόμοια θέματα

  1. Τροπος για να γινουν οι μηχανες μας πιο οικονομικες.
    από GiannisBlessed στο forum Τεχνικά θέματα: Tips & tricks
    Απαντήσεις: 54
    Τελευταίο μήνυμα: 05/06/2012, 23:12
  2. Απαντήσεις: 11
    Τελευταίο μήνυμα: 04/09/2005, 19:16
  3. Απαντήσεις: 29
    Τελευταίο μήνυμα: 08/06/2004, 14:29
  4. Για να θυμούντε οι παλιοί Volume 2: Γκουζ
    από adam_tsouk στο forum Ανέκδοτα & χιούμορ
    Απαντήσεις: 5
    Τελευταίο μήνυμα: 07/06/2004, 21:55
  5. Απαντήσεις: 0
    Τελευταίο μήνυμα: 06/06/2004, 03:40

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι OFF
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF