Προβολή αποτελεσμάτων 1 έως 13 από 13

Θέμα: Αρχείο Ημερολογίων της Pirrelli απο το 1960

  1. #1

    Ημερολόγια της Pirrelli απο το 1960 - Η ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ?

    ...Η ΔΕΝ ΘΑ ΤΟ ΔΙΑΓΡΑΨΕΤΕ ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ ?

    Αφιερωμένο εξαιρετικά, στους νεοσυντηρητικούς, που αντιδρώντας στο "γυμνό" και διαγράφοντας posts επιβάλουν την τάξη...

    Να είστε καλά παλικάρια μου. "H λογοκρισία είναι η αρχή της κατάλυσης της Δημοκρατίας"

    http://www.pirellical.com/thecal/calendar.html

    Να πάτε δεκαετίες 80/90... (πχ δεκαετία 80 / 1986)






    ...εσύ να μην πάς
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  2. #2
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    διακρινεται ειρωνεια. δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να βαζουμε την κουζινα να βραζει τα αιματα στα καλα (ή και στα κακα, πες το οπως θελεις) καθουμενα.

    θα σε παρακαλουσα/προτεινα να επεξεργαζοσουν το κειμενο σου για να μην ξαναρχισει νεος κυκλος "αιματοχυχιων".


    αυτ(ι)α

    thank you για την εκ των προτερων κατανοηση σου,




    ο χρηστης bartlal

    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  3. #3
    Αρχικά δημιουργήθηκε από bartlal
    διακρινεται ειρωνεια. δεν θεωρω οτι υπαρχει λογος να βαζουμε την κουζινα να βραζει τα αιματα στα καλα (ή και στα κακα, πες το οπως θελεις) καθουμενα.

    θα σε παρακαλουσα/προτεινα να επεξεργαζοσουν το κειμενο σου για να μην ξαναρχισει νεος κυκλος "αιματοχυχιων".

    αυτ(ι)α

    thank you για την εκ των προτερων κατανοηση σου,

    ο χρηστης bartlal

    Φίλε μου bartlal,

    Καμία αντίρηση, άλλά σε διαβεβαιώ δεν υπάρχει καμία ειρωνεία. Σάτιρα λέγεται. Σατυρίζω τα τεκτενόμενα. Το αν κάποιοι δεν τη αντέχουν αυτό είναι άλλο θέμα.

    Αλλά να σε ρωτήσω κάτι. Πριν δεν είδες ειρωνία? Δεν είδες ευθείες απειλές, που μάλιστα που δεν τις ξεκινήσαμε καν εμείς?

    Εκφράσεις "προσέχετε τι γράφετε και σε ποιον?" Αυτό πως έπρεπε να το εκλάβουμε δηλαδή ?

    Δεν έπρεπε να απαντηθεί? Δεν θα έπρεπε να διαγράφεται αυτόματα απο τους admin χρήστης που αφήνει να εννοηθεί έστω και υποψία "απειλής" προς άλλους χρήστες ??? Έτσι λοιπόν η σάτιρα έρχεται να απαντήσει τόσο στους καθωσπρεπιστές όσο και στους αρωγούς αυτών.

    Α, και αν θές την γνώμη μου τα post δεν πρέπει να σβήνονται αλλά να κλειδώνουν ώστε να υπάρχει μελλοντική μαρτυρία του ποιος είχε πει και τί...

    Φυσικά αν ήθελαν οι mod να μετέβαλαν το αρχικό post θα μπορούσαν να σβήσουν ή να λογοκρίνουν τις εικόνες. Αλλά...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  4. #4
    SV 1000S K3 Το avatar του/της div400
    Εγγραφή
    29/04/2003
    Μηνύματα
    1.716


    here we go again.....:ZZZ:
    ΑΥΤΗ ΕΙΝΑΙ Η ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!....ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ ΠΟΥ ΔΙΑΒΑΣΑΤΕ ΤΗΝ ΥΠΟΓΡΑΦΗ ΜΟΥ!

  5. #5
    τι έχασα πάλι ρε γμτ .....
    στιγμές ...


    Τα βόδια τα δένουν απ' τα κέρατα, τον άνθρωπο απ' το λόγο του ...

  6. #6
    τι λετε τωρα εδω εχουν σβιστει ποστ και ποστ
    μεχρι και αγγελειες επιδη καποιοι (ex admin και καποιοι υπεργρυγοροι users )
    εκραζαν-περαξιγιθηκαν επιδη καποιως εγραψε χρονους σε πιστα που δεν τους εχουν δει ακομα.............και φυσικα υπαρχουν καπου ολα αυτα .........
    αλλα τεσπα
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  7. #7
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από tzarot
    Φίλε μου bartlal,

    Καμία αντίρηση, άλλά σε διαβεβαιώ δεν υπάρχει καμία ειρωνεία. Σάτιρα λέγεται. Σατυρίζω τα τεκτενόμενα. Το αν κάποιοι δεν τη αντέχουν αυτό είναι άλλο θέμα.

    Αλλά να σε ρωτήσω κάτι. Πριν δεν είδες ειρωνία? Δεν είδες ευθείες απειλές, που μάλιστα που δεν τις ξεκινήσαμε καν εμείς?

    Εκφράσεις "προσέχετε τι γράφετε και σε ποιον?" Αυτό πως έπρεπε να το εκλάβουμε δηλαδή ?

    Δεν έπρεπε να απαντηθεί? Δεν θα έπρεπε να διαγράφεται αυτόματα απο τους admin χρήστης που αφήνει να εννοηθεί έστω και υποψία "απειλής" προς άλλους χρήστες ??? Έτσι λοιπόν η σάτιρα έρχεται να απαντήσει τόσο στους καθωσπρεπιστές όσο και στους αρωγούς αυτών.

    Α, και αν θές την γνώμη μου τα post δεν πρέπει να σβήνονται αλλά να κλειδώνουν ώστε να υπάρχει μελλοντική μαρτυρία του ποιος είχε πει και τί...

    Φυσικά αν ήθελαν οι mod να μετέβαλαν το αρχικό post θα μπορούσαν να σβήσουν ή να λογοκρίνουν τις εικόνες. Αλλά...
    κοιτα, για να μην τραβαμε τη συζητηση (θελω να πιστευω το οποιο θεμα ληξαν) απλα θα σου πω πως τα βλεπω εγω απο την πλευρα μου. ακομα και οταν νευριαζω, φροντιζω να ηρεμω αντι να απαντω εν βρασμω.

    οχι δεν το ειδα απο την αρχη. αλλα πιστεψε με, (θεωρητικα το εχεις δει και εσυ το εργο πολλες φορες) εχω βαρεθει να βλεπω επαναληψεις του ιδιου σκηνικου. ειναι κατι σαν τα..... λιονταρακια στο mega!!! οσο ενδιαφερονται και να ειναι, μετα την 4η, 14η κλπ φορα καταντα κουραστικο και ολες εχουν ενα κοινο στοιχειο: extra τεστοστερονη και ποιος την εχει πιο....μικρη!

    ειλικρινα, δεν με αρεσει το ολο σκηνικο.

    οσο για τη σατυρα, ελα απο κοντα, να δεις οση σατυρα θελεις. στα γραφομενα το ξερεις πολυ καλα οτι υπαρχουν μειωνεκτηματα...









    ΥΓ: ΜΗΝ νομιζετε οτι οι αντμινς ή οι μοντς ειναι ρομποτς και επιβλεπουν το φορουμ 24/7/365. ανθρωποι ειναι (οι περισσοτεροι...αχαχαχα) και κανουν και δουλειες/διακοπες/υπνους/μπυρες/μπυρες/μπυρες/μπυρες
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  8. #8
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Αρχικά δημιουργήθηκε από maron
    τι λετε τωρα εδω εχουν σβιστει ποστ και ποστ
    μεχρι και αγγελειες επιδη καποιοι (ex admin και καποιοι υπεργρυγοροι users )
    εκραζαν-περαξιγιθηκαν επιδη καποιως εγραψε χρονους σε πιστα που δεν τους εχουν δει ακομα.............και φυσικα υπαρχουν καπου ολα αυτα .........
    αλλα τεσπα
    επειδη δεν θελω να το συνεχισω απο εδω, αν θελεις στειλε με ενα πμ. τι νοας περι αγγελιων?
    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

  9. #9
    sotris like motoris Το avatar του/της taxydromos
    Εγγραφή
    29/11/2005
    Μηνύματα
    4.188
    "Συχνά οι καλές τέχνες φιμώνονται από την εξουσία"
    ΣΑΙΞΠΗΡ
    [font=courier]"Its going to be a hell of a ride.!"[/font]


    My Dirty Blog!!
    ^-^-^-^-^-^-^ جسارة أن يركب


    Athenians Enduro Lovers

    Γιούπι!!...ο δικός μας 6ήρεμος..

    Η 5ήμερη στη Πίνδο!!!!!

    Η ΠΑΓΩΜΕΝΗ ΒΟΛΤΑ ΣΤΟΝ ΠΑΡΝΩΝΑ!μπρρρρ
    [color=light blue][font=courier]Jolly Rider[/color][/font]

  10. #10
    den sou stelno pm giati an den thelei kapoiws na to synexisoume as minei edw
    ayto pou sou eipa me tin ageleia isxyei kai gia tin wra den exw tipote allo na pw
    (etsi ki alloiws einai poly palio post alla eixe plaka pou molis kapoioi asxolithikan me ayto to post svistike)
    pantos na ksereis oti ta liontarakia exoun pio poly endiaferon apo tous ksekranotous pantoflatous pou grafoun kathe mera
    KAFROS
    www.myspace.com/maronsrad

  11. #11
    Καλοί μου φίλοι (Εμένα φίλος μου είναι όποιος καβαλάει μηχανή. Οι άλλοι είναι εχθροί μου)
    Δεν υπάρχει θέμα βρασμού ψυχής. Δεν υπάρχει θυμός. Υπάρχει νηφαλιότητα και λογική και διάθεση για καυστικό χιούμορ. Το θέμα για μένα είναι θέμα αρχής και εξηγούμαι άμεσα:

    Ποτέ μα ποτέ σε ολάκερη την ιστορία οι λογοκρισίες και οι απαγορεύσεις δεν έκαναν τον κόσμο καλύτερο. ΠΟΤΕ.

    Αυτός είναι ο λόγος που γουστάρω στο forum o καθένας να γράφει ότι στον πανούτσο θέλει και να μην υπάρχει λογοκρισία. Τα σβησίματα τα ban και γω δεν ξέρω τι άλλο ΔΕΝ θα κάνουν τίποτε παραπάνω από το να χαλάσουν τη σούπα. Απο την άλλη το "κοινό" αίσθημα έχει κάθε δικαίωμα να καυτηριάσει και να απομονώσει αυτούς που φέρονται σαν "συνταγματάρχες" όποτε το κρίνει σκόπιμο.

    Το θέμα που λές φίλε μου baltral είναι και ήταν λήξαν απο την αρχή ούτε το τράβηξε ποτέ κανένας, Η σειρά, αφού δεν το παρακολούθησες απο την αρχή όπως είπες ήταν:

    - Κάποιος θεώρησε ότι αποτελεί την επιτομή της ηθικής βάζοντας τον εαυτό του σε ρόλο τοποτηρητή της εννόμου τάξης στο forum.
    - Κάποιοι, πολλοί, τον έκραξαν
    - Ο κάποιος ειρωνεύτηκε, απείλησε και γενικά την είδε ντανταγάμμης
    - Κάποιοι, περισσότεροι (εδώ μπαίνω εγώ), τον ξανάκραξαν χειρότερα.
    - Oi admins κάναν αυτό που θεώρησαν ότι πρέπει να κάνουν
    - Όλοι βγάλαμε τα συμπεράσματά μας

    αν κάτι δεν κατάλαβες ...
    2€ η αμόλυβδη. Μάλιστα...

  12. #12
    Ρε παλληκάρια δεν πάτε για καμμιά μπυρίτσα να χαλαρώσετε και να αφήσετε τους φιλλιπικούς και τα αποφθεύγματα ? Το γιατί το διέγραψα (εγώ και όχι admin) το εξήγησα στο θέμα που είχε ανοίξει. Αν κάποιοι δεν το είδαν

    Αρχικά δημιουργήθηκε από byr0n
    Το θέμα διαγράφηκε μιας και ενοχλεί κάποιους, και αντιβαίνει τους (πρόσφατους) κανόνες λειτουργίας του moto.gr

    Κακώς βγήκε πάνω μιας και ήταν συλλεκτικό thread και θα έπρεπε να διακινείται μόνο με πμ, αλλά πριν από 4 χρόνια τα μέλη του moto.gr ήταν περισσότερο παρέα παρά άγνωστα nick, ενώ υπήρχε μεγαλύτερη ανεκτικότητα στο τι ποστάρουν.

    Πολύ φασαρία για ένα μουσειακό θέμα....

    Για το θέμα λογοκρισία και φόρουμ σας παραπέμπω σε χιλιοειπωμένα πράγματα, όπως εδώ .


    SRX6 & Tuono Rulezzz
    Επί αμφιβολίας άνοιξε τέρμα το γκάζι. Μπορεί να μη δώσει λύση στο πρόβλημα αλλά θα δώσει τέλος στην αγωνία..

  13. #13
    γιατι........ Το avatar του/της bartlal
    Εγγραφή
    24/06/2004
    Μηνύματα
    3.051
    Ουφ! θα με σκασετε! ΜΠΟΥΜ!!!!

    it's a long story. to make it short, με καλυψε η απαντηση του byron που μεσες-ακρες λεει οτι:

    1) υπαρχουν (νεοτεροι) κανονες λειτουργιας του moto.gr (that IS a fact)

    2) "κακως" ξεθαφτηκε. αρκετα παλιο thread απο αλλες εποχες, με λιγοτερα μελη και διαφορετικη αντιληψη-αντιμετωπιση του ζητηματος.

    3) οι απειλες αλλα και τα ψαρωματα σε αυτες ειναι (κατ'εμε, κακογουστο) αστειο!

    απο εμενα over and out. δεν υπαρχει λογος συνεχειας, και δεν θα συνεχισω να τροφοδοτω τη συγκεκριμενη συζητηΚΣη, αφου ολοι συμφωνουμε οτι προκειται για καυστικο, ποτασικο, ή οτιδηποτε τελος παντων χιουμορ!


    αντε, περαστε απο το μπαρ να τσιμπησετε τις......... μπυρες σας!





    :a29: just ME, MYself & Bart . + _ :a29:
    :-Q
    H κλίκα μου!!!

Παρόμοια θέματα

  1. Απαντήσεις: 19
    Τελευταίο μήνυμα: 17/09/2006, 01:24
  2. Απαντήσεις: 4
    Τελευταίο μήνυμα: 09/07/2006, 15:56
  3. Απαντήσεις: 9
    Τελευταίο μήνυμα: 03/06/2006, 11:15
  4. Απαντήσεις: 8
    Τελευταίο μήνυμα: 02/08/2004, 13:05
  5. απο το ιστορικο μου αρχειο.......
    από ΓΙΑΓΙΑ ΑΡΚΟΥΔΑ στο forum Off topic
    Απαντήσεις: 27
    Τελευταίο μήνυμα: 22/03/2004, 08:04

Κανόνες δημοσιεύσεων

  • Δεν μπορείτε να ανοίξετε νέο θέμα
  • Δεν μπορείτε να απαντήσετε
  • Δεν μπορείτε να επισυνάψετε αρχεία
  • Δεν μπορείτε να επεξεργαστείτε τα μηνύματά σας
  •  
  • Ο κώδικας ΒΒ είναι ΟΝ
  • Τα smilies είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας [IMG] είναι OFF
  • Ο κώδικας [VIDEO] είναι ΟΝ
  • Ο κώδικας HTML είναι OFF